Niedziela, 24 sierpnia 2014, godz. 12:30
Flota ŚwinoujścieFlota Świnoujście
0 : 1
GKS KatowiceGKS Katowice
14:24

W końcówce meczu gospodarze zdecydowanie odpadli z sił i GKS dość szczęśliwie to wykorzystał. Piłka po strzale Bodzionego prawdopodobnie nie leciała nawet w światło bramki, ale po odbiciu się od Stasiaka całkowicie zmyliła Brljaka. Przez nieodpowiedzialne zachowanie Goncerza Flota mogła jeszcze wyrównać i remis byłby dzisiaj chyba najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Katowiczanie wywożą jednak ze Świnoujścia pierwsze zwycięstwo w historii, a uwagę dziękuje już dziś Maciej Pietrasik.

94'

Koniec meczu, GKS po raz pierwszy w historii wygrywa w Świnoujściu!

92'

I mógł Zalepa doprowadzić do wyrównania! Fatalny kiks Pielorza po dośrodkowaniu Korta i Zalepa z bliska nie trafia czysto w piłkę!

91'

Za Lisowskiego pojawia się jeszcze Zalepa.

91'

Zupełnie niepotrzebny faul Goncerza, druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka!

90'

Po wrzucie z autu piłka trafia przed pole karne do Bodzionego, ten oddaje mocny strzał, a piłka trafia w Michała Stasiaka i ląduje w siatce!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U!

89'

Dobry rajd Ceglarza prawą stroną, mija dwóch rywali, ale dobrze zaasekurował kolegów Stasiak, wybijając piłkę na aut.

88'

Bardzo blisko gola GKS! Świetny strzał z dystansu oddał Cholerzyński, a po interwencji Brljaka piłka trafia w słupek!

87'

Ostatnia zmiana w drużynie gości, w miejsce Bętkowskiego wchodzi Krzysztof Wołkowicz.

85'

Nieco zbyt mocne podanie w kierunku Retlewskiego i Bucek spokojnie łapie piłkę.

83'

Mamy druga zmianę we Flocie, Olszara zastępuje Dawid Retlewski.

82'

Znakomita akcja Floty, Lisowski świetnie odgrywa do Bruda ale sytuację wślizgiem ratuje Cholerzyński!

81'

Indywidualna akcja Lisowskiego, który najpierw zwlekał z podjęciem decyzji, a później oddał niezły strzał, który obronił pewnie Bucek.

80'

W efekcie kartonik ujrzał też Michał Stasiak.

80'

Żółta kartka dla Goncerza, który niepotrzebnie zahacza nogą o głowę Brljaka. Zagotowało się na boisku, piłkarze obu drużyn rzucili się sobie do gardeł...

79'

Dwójkowa akcja Recy i Bruda, ten ostatni dogrywa w pole karne do Olszara, napastnik Floty nie poradził sobie jednak z obrońcami.

77'

Druga roszada w składzie gości, na murawie zamiast Nawrota pojawia się Piotr Ceglarz.

77'

Dobrze powalczył o piłkę z Bętkowskim Kort, lecz jego podanie do Olszara przecięli obrońcy gości.

75'

Długie podanie do Goncerza, ten uderza z ostrego kąta, ale Brljak nie dał się zaskoczyć.

74'

Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie Recy z lewej strony, piłka ląduje na aucie.

73'

Mamy pierwszą zmianę w drużynie Floty, Dawid Kort zastępuje Rafała Grzelaka.

71'

Ostre starcie Recy z Pielorzem i obaj zawodnicy leżą na boisku.

69'

Pierwsza próba Bodzionego, lecz jego strzał z pierwszej piłki przelatuje wiele metrów nad bramką.

68'

Sprytne zagranie Recy do Grzelaka, ten dośrodkowuje w pole karne, lecz Olszar był dobrze pilnowany przez rywali i od bramki zacznie Bucek.

66'

Mamy zapowiadaną zmianę, Bodziony zastępuje Sławomira Dudę. Były piłkarz Floty przywitany został brawami.

65'

W ostatnich minutach aktywniejsza "Gieksa", ale niewiele z tego wynika. Cholerzyński atakuje lewą stroną, za daleko wypuszcza sobie jednak piłkę.

63'

Akcja "Wyspiarzy" prawą stroną, lecz po dośrodkowaniu piłka ląduje w rękach Bucka.

60'

Rozgrzewa się Krzysztof Bodziony, który przez ostatnie lata reprezentował Flotę. Dzisiaj będzie miał prawdopodobnie okazję do gry przeciwko swojemu byłemu klubowi.

58'

Akcja Recy lewą stroną boiska, ale Nawrot do spółki z Pielorzem radzą sobie z pomocnikiem Floty.

57'

Przewraca się w polu karnym Sebastian Olszar, gospodarze domagają się karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

56'

Grzelak atakuje prawym skrzydłem, ale fauluje w ofensywie Cholerzyńskiego.

54'

Po intensywnym początku drugiej połowy mamy teraz nieco spokojniejszy fragment gry. Flota spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

51'

Odpowiedź Floty, Grzelak dobrze zagrywa do Olszara, lecz napastnika Floty świetnym wejściem uprzedza Jurkowski.

51'

Bardzo dobre podanie Bętkowskiego w pole karne, Goncerz w dobrej sytuacji uderza jednak wysoko nad poprzeczką!

50'

Lisowski uderza z rzutu wolnego, ale trafia tylko w mur, a potem piłka odbija się jeszcze od jednego z piłkarzy Floty i nie będzie nawet rzutu rożnego.

48'

Wysoko podniesiona noga Nawrota, Reca leży na boisku. Dziwne, że zawodnik GKS-u nie dostał za to wejście żółtej kartki.

47'

Indywidualna akcja Recy, który z lewej strony zszedł do środka i zdecydował się na strzał zza pola karnego, lecz piłkę pewnie łapie Bucek.

46'

Od środka rozpoczął GKS. Oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

45'

Znów gramy!

13:30

Wracamy do Świnoujścia. Jako pierwsi na boisko wrócili gospodarze, tuż za nimi GKS.

13:19

Choć do przerwy nie mamy bramek, to w Świnoujściu emocji nie brakuje. Na początku meczu swoje sytuacje mieli goście, Mateusz Kamiński trafił w poprzeczkę, ale druga część meczu należała do Floty. "Wyspiarze" mieli trzy stuprocentowe sytuacje do zdobycia gola, dwukrotnie Bucka ratowali obrońcy. Na drugą część spotkania zapraszamy za około kwadrans!

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Pitry próbuje odpowiedzieć strzałem z dystansu, ale piłka przelatuje daleko obok bramki.

45'

Kolejna świetna sytuacja dla Floty! Fatalnie myli się Bucek, który nie trafia w piłkę przy wyjściu z bramki, ale ratuje go Pielorz, który wybija piłkę z linii bramkowej!

44'

Znów aktywny na lewej stronie Reca, dostał świetną piłkę od Grzelaka, będzie jeszcze rzut rożny.

44'

Sebastian Kamiński dobrze wyprzedza Nawrota i zgrywa piłkę do Brljaka.

42'

Jurkowski fatalnie zagrywa do Bucka i Flota ma rzut rożny. Gdyby piłka leciała w światło bramki, mielibyśmy jednego z najgłupszych goli sezonu.

40'

JAK TO NIE WPADŁO! Świetnie zauważył Olszar Recę, ten ruszył lewą stroną, dograł w pole karne, na trzecim metrze Lisowski zgrał piłkę do Sebastiana Kamińskiego, ale jego strzał z najbliższej odległości zablokował jeden z rywali!

38'

Zagranie Nawrota do Bętkowskiego było zdecydowanie za mocne i piłkę z łatwością złapał Brljak.

36'

Zdecydowanie za długo czekał z lewej strony Pietrzak i w efekcie stracił piłkę na rzecz rywali.

35'

Brud dogrywał do Olszara, lecz ten złapany przez obrońców GKS-u na spalonym.

33'

Pitry podaje przed pole karne do Bętkowskiego, ten uderza z dystansu, a piłka przelatuje tuż obok słupka!

32'

Sporo chaosu mamy ostatnio w środku pola. Obu zespołom zdecydowanie bakuje dokładności.

29'

Ratuje swój zespół teraz Bucek! Po znakomitym podaniu Bruda w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Olszar, ale Bucek wychodzi na 30. metr i wślizgiem wybija piłkę spod nóg rywala!

28'

Bętkowski tym razem uderza w mur.

27'

Niepotrzebny faul Sołowieja na Pitrym, będzie dobra okazja dla GKS-u z rzutu wolnego.

26'

Olszar przechwycił piłkę, zobaczyć wysuniętego przed bramkę Bucka i próbował uderzenia z dystansu, lecz piłka przeleciała daleko obok słupka.

25'

Złe zagranie Bętkowskiego, strata młodego zawodnika gości, Grzelak stara się dograć do Olszara, lecz z bramki znów dobrze wychodzi Bucek.

22'

Obaj zawodnicy wrócili już na boisko, atak konstruuje GKS.

20'

Zderzenie Olszara i Mateusza Kamińskiego, obaj leżą na boisku. Mamy przerwę w grze.

19'

Dobra akcja GKS-u, Pitry podał do Nawrota, ten zgrał piłkę do Goncerza, lecz jego strzał został zablokowany.

18'

Dobre wyjście Bucka przed pole karne, golkiper GKS-u uprzedza napastnika Floty.

16'

Tym razem Bętkowski dośrodkowywał z rzutu wolnego po faulu na Goncerzu, lecz w polu karnym najwyżej wyskoczył Niewiada, który oddalił zagrożenie.

14'

W dobrej sytuacji znalazł się Rafał Grzelak, lecz za daleko wypuścił sobie piłkę u musiał podawać do Olszara. Było to zagranie niedokładne.

13'

Po drugiej stronie Sebastian Kamiński wywalczył rzut rożny dla Floty, ale po dośrodkowaniu z kornera piłkę pewnie złapał Bucek.

11'

Dwie znakomite sytuacje dla GKS-u! Świetnie w pole karne dośrodkowywał Bętkowski, najpierw po strzale jednego z jego partnerów piłka trafiła w obrońcę, a po chwili Kamiński trafił w poprzeczkę!

10'

Nie odpuścił Olszar Buckowi i faulował golkipera rywali, gdy ten miał już piłkę w rękach.

10'

Z trybun mecz obserwuje m. in. były szkoleniowiec Floty, Bogusław Baniak.

9'

Przewraca się Goncerz przed polem karnym Floty, lecz arbiter nie użył gwizdka.

7'

Niefrasobliwe zachowanie pomocników Floty, piłkę przejmuje Bętkowski, dogrywa do Goncerza, ale ten uderza bardzo słabo i obok bramki.

5'

Po niemrawym początku po raz pierwszy zaatakowali goście. Dobra akcja prawą stroną Nawrota, na rzut rożny wybija piłkę jeden z defensorów Floty.

3'

Pierwsza dobra akcja Floty prawą stroną boiska, urwał się Kamiński, dośrodkował w pole karne, tam Sebastian Olszar zgrał piłkę przed szesnastkę, a strzał Pawła Lisowskiego bez problemu obronił Bucek.

1'

Od środka rozpoczęła ubrana na niebiesko Flota. GKS w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.

12:30

Zaczynamy!

12:29

Rezerwowi GKS-u: Maciej Wierzbicki, Alan Czerwiński, Jarosław Wieczorek, Krzysztof Wołkowicz, Piotr Ceglarz, Aleksander Januszkiewicz, Krzysztof Bodziony

12:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko.

12:25

Rezerwowi Floty: Marcin Skrzeszewski, Kamil Zieliński, Nenad Erić, Sławomir Cienciała, Dawid Retlewski, Dawid Kort, Sebastian Zalepa

12:23

Sędzią głównym dzisiejszego pojedynku będzie Dominik Sulikowski. Na liniach pomagać mu będą Marek Szerszeń i Bartosz Heinig.

12:20

Po lewej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu drużyn. W ekipie gości po raz pierwszy w lidze zagra dziś Kamil Bętkowski.

12:16

GKS miał natomiast walczyć o awans, a sezon zaczął fatalnie - od dwóch ligowych porażek i odpadnięcia z Pucharu Polski. Po przegranym meczu z Termaliką pod szatnią pojawili się kibice. W ostatnim meczu z Widzewem katowiczanie zdołali wygrać. Jak będzie dziś?

12:13

O przedsezonowych zawirowaniach wokół Floty wie cała piłkarska Polska. Sprzedaż licencji do Rzeszowa, zablokowanie transakcji przez PZPN i ostateczny start w pierwszej lidze. Zarząd klubu ze Świnoujścia podał się ostatnio do dymisji, wybrano już nowe władze. Czy oznacza to nowy, lepszy start dla "Wyspiarzy"?

12:10

W ostatnim meczu 4. kolejki 1. ligi Flota Świnoujście podejmuje na własnym boisku GKS Katowice. Początek tego spotkania już za 20 minut, a my zapraszamy na naszą relację na żywo.