Arka GdyniaArka Gdynia
18:53

Za uwagę dziękuję już Państwu bardzo serdecznie Bartosz Głąb, miłego wieczora!

96'

Koniec meczu! Arka Gdynia notuje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! Gdynianie zasłużenie wygrywają z GKS-em Tychy na wyjeździe.

92'

W końcówce meczu żółtą kartą ukarany jeszcze Pavol Ruskovsky.

92'

Do podstawowego czasu gry sędzia techniczny dolicza co najmniej trzy minuty.

92'

W samej końcówce meczu jeszcze zmiana w drużynie Arki. Za Grzegorza Lecha na placu gry melduje się Robert Sulewski.

90'

W końcówce meczu jeszcze gospodarze przycisnęli starając się zdobyć wyrównującą bramkę.

90'

Jeszcze wracając do bramki dla gości. Dalekim wyrzutem z autu grę wznowi Marcin Warchlak, w polu karnym najprzytomniej zachował się Antoni Łukasiewicz, który w ogromnym zamieszaniu wpakował piłkę do bramki rywala.

88'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy, za Mariusza Zganiacza na placu gry melduje się Pavol Ruskovsky.

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Arka obejmuje prowadzenie! Antoni Łukasiewicz!

84'

Prawą stroną boiska popędził Łukasz Kowalski, dośrodkował na głowę Pawła Abbotta, a ten świetnym strzałem głową trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy!

82'

Przed znakomitą szansą stanął teraz Marcin Wodecki! Po dwójkowej akcji z Marcinem Radzewiczem, Wodecki dostał piłkę w polu karnym rywala, ale uderzył w obrońcę.

80'

Pierwsza zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Aleksander Jagiełło, a na nim melduje się Antonio Calderon.

75'

Po rzucie wolnym dla GKS-u piłkę wybili gracze gości, dopadł do niej jeszcze Marcin Wodecki i strzałem z woleja chciał zaskoczyć Skowrona, źle uderzona piłka trafiła jeszcze do Macieja Kowalczyka, który ładnie się obrócił, ale nie trafił w światło bramki.

71'

Niesamowita szansa gości! Paweł Wojowski otrzymał piłkę w polu karnym tyszan, dograł jeszcze do Pawła Abbotta, a ten płaskim strzałem minimalnie się pomylił.

69'

Druga zmiana w tym meczu w szeregach GKS-u Tychy. Za Roberta Dymowskiego na placu gry pojawia się Hubert Otręba.

66'

Kolejna dobra okazja gospodarzy. Marcin Wodecki wrzuca piłkę z prawej strony boiska, w polu karnym lekko strącił ją tylko Maciej Kowalczyk, cała akcja skończyła się na rzucie rożnym.

62'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią Łukasz Kowalski.

62'

Znakomita kontra gospodarzy. Damian Szczęsny popędził prawą stroną boiska, dograł do Macieja Kowalczyka, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki rywala.

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! GKS Tychy wyrównuje za sprawą bramki Macieja Kowalczyka!

59'

Ależ okazje miał teraz GKS Tychy! Po dośrodkowaniu Marcina Wodeckiego przed świetną szansą stanął Robert Dymkowski, ale jego strzał głową fantastycznie obronił Łukasz Skowron!

56'

Mariusz Zganiacz dograł piłkę w pole karne gości, jednak wszystko przerwał Krzysztof Sobieraj dalekim wybiciem.

53'

Aleksander Jagiełło popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Abbotta, ten zakręcił dwoma obrońcami rywali, przerzucił jeszcze futbolówkę na drugą stronę pola karnego, gdzie jednak całą akcję zepsuł Paweł Wojowski anemicznym strzałem głową.

51'

Arka fantastycznie rozpoczęła tą drugą połowę meczu i teraz mogą w spokoju kontrolować przebieg spotkania w Jaworznie. Pewnie utrzymują się przy piłce daleko od własnej bramki.

48'

Niesamowity początek drugiej połowy w wykonaniu Arkowców. Piłka powędrowała w pole karne gospodarzy, do której dopadł Bartosz Ława i technicznym strzałem obok Marka Igaza otworzył wynik tego spotkania!

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Arka obejmuje prowadzenie po bramce Bartosza Ławy!

46'

Gwizdek sędziego, rozpoczynamy drugą połowę meczu w Jaworznie!

46'

Przed rozpoczęciem drugiej połowy meczu pierwszą zmianę w tym meczu. Za Mateusza Bukowca na placu gry pojawia się Łukasz Bocian.

18:02

Teraz dopiero na boisku pojawiają się tyszanie. Za moment początek drugiej połowy.

18:00

Już na murawie pojawiają się piłkarze Arki, graczy z Tychów jeszcze nie widać.

46'

Koniec pierwszej połowy mecz w Jaworznie. GKS Tychy bezbramkowo zremisuje z Arką Gdynia. Na drugą część meczu zapraszamy już za pare minut.

43'

Powinno być 1:0 dla Arki! Bartosz Ława minął niepotrzebnie wychodzącego Marka Igaza i dograł do Pawła Wojowskiego, ten jednak strzałem głową trafił w obrońcę tyszan.

41'

W ripoście przed szansą stanęli goście. Futbolówka zagrana za plecy obrońców gospodarzy, do której dopadł Łukasz Kowalski. Zawodnik Arki trafił tylko w boczną siatkę.

40'

Pierwsza tak groźna w tym meczu akcja tyszan! Dośrodkowanie piłki z lewej strony boiska, z prawej zamykał akcję Mateusz Bukowiec, ale strzałem głową minimalnie spudłował.

38'

Aleksander Jagiełło decyduje się na strzał z dalszej odległości. Igaz niepewnie piąstkuje piłkę przed siebie, do futbolówki jednak nie dopadł żaden z graczy gości.

37'

Rzut rożny dla Tychów wykonywany przez Mariusza Zganiacza, piłka jednak ląduje wprost w ręce bramkarza Arki.

34'

Wydaje się jakby Arka nieco się wypaliła, już nie atakują tak dynamicznie, GKS powoli dochodzi do głosu, ale nic konkretnego puki co z tego nie wynika.

30'

Mniej ciekawy moment gry w Jaworznie. Arka naciska, ale nie potrafi przedostać się w pole karne rywala. Tyszanie bardzo umiejętnie się bronią.

25'

Ponownie Jagiełło robi zamieszanie po lewej stronie boiska, kolejna rzutka, tym razem bliski dojścia do piłki Abbott, zabrakło centymetrów.

25'

Aleksander Jagiełło odebrał piłkę na połowie rywala, popędził do końcowej linii i wrzucił na pole karne, jednak z problemami udało się wybić piłkę Igazowi.

22'

Drugi rzut wolny tyszan na połowie rywala. Mariusz Zganiacz zagrywa dobrą piłkę w pole karne, bliski dojścia był Marcin Kowalczyk, jednak w ostatniej chwili został wyprzedzony.

20'

Po rzucie rożnym znowu do strzału głową doszedł Grzegorz Lech i ponownie jak pare minut wcześniej nie trafił w bramkę.

19'

Akcja lewą stroną Warcholaka, popędził do końcowej i wrzucił piłkę w pole karne rywala, tam jednak futbolówkę na rzut rożny wyekspediował Marcin Radzewicz.

18'

Arka nadal nie odpuszcza. Tyszanie wciąż kurczowo się bronią, wydaje się, że kwestią czasu jest, kiedy ta obrona zostanie rozmontowana.

15'

Marcin Warcholak wyrzuca piłkę z autu aż pod bramkę GKS-u Tychy. Marek Igaz jednak pewnie łapie piłkę i szybko wyprowadza kontrę swojego zespołu. Piłka jednak trafia wprost w ręce bramkarza Arki.

13'

Po stałym fragmencie gry znowu było zagrożenie pod bramką gospodarzy. Tym razem do uderzenia głową doszedł Grzegorz Lech, ale przymierzył niecelnie.

12'

Rzut wolny dla Arki Gdynia. Bartosz Ława chciał zaskoczyć rywali precyzyjnym uderzeniem, piłka jednak trafia w mur i za moment będziemy mieli rzut rożny.

12'

Kolejna zagranie przecinające blok obronny tyszan. Tym razem jednak na miejscu Mateusz Mączyński, który daleko wybija piłkę.

10'

To powinna być bramka dla Arki! Znakomita wrzutka z prawej strony, idealne uderzenie głową Abbotta i fenomenalna parada Marka Igaza, który ratuje swój zespół przed stratą bramki!

9'

Wrzutka z prawej strony boiska i ponownie przed szansą na bramkę stanął Paweł Abbott. Napastnika Arki jednak zablokował jeden ze stoperów GKS-u i będziemy mieli tylko rzut rożny.

8'

Arka zdecydowanie kontroluje tempo gry w Jaworznie. Tyszanie na połowę rywali przedzierają się jedynie po kontratakach.

6'

Wrzutka gospodarzy z rzutu wolnego, jednak dośrodkowanie nieco przeciągnięte i od własnej bramki rozpocznie grę Łukasz Skowron.

5'

Pierwszy ofensywny wypad w tym meczu tyszan. Maciej Kowalczyk jednak osamotniony postanowił oddać strzał z dalszej odległości, jego uderzenie jednak zostało zablokowane.

5'

W tych pierwszych minutach meczu zdecydowaną przewagę mają gdynianie. Arka zamyka rywala niemal w ich własnym polu karnym. Aleksander Jagiełło i Bartosz Ława są bardzo aktywni po bokach boiska. GKS tylko rozpaczliwie wybija piłki.

3'

Ależ okazja gości! Bartosz Ława zagrał znakomitą otwierającą piłkę do Pawła abbotta, ten jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem tyszan, trafił wprost w golkipera gospodarzy.

2'

Wrzutka jednak bardzo nieudana i nie było większego zagrożenia.

1'

Pierwszy stały fragment gry dla gości tego spotkania. Na wysokości trzydziestego metra przed bramką Marka Igaza. Piłkę już ustawia Bartosz Ława.

1'

Jako pierwsi kopnięciem piłki spotkanie zaczęli gracze teoretycznych gospodarzy tego meczu.

16:58

Obje drużyny pojawiły się właśnie na płycie Stadionu Miejskiego w Jaworznie. GKS Tychy zagra w zielono-czerwonych strojach, natomiast Arka w żółto-niebieskich kostiumach!

16:54

Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Piotr Misztal (Br.), Łukasz Bocian, Paweł Smółka, Łukasz Kopczyk, Pavol Ruskovsky, Hubert Otręba, Kamil Nitkiewicz.

16:52

Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Jakub Miszczuk (Br.), Glauber Souza Couto, Robert Sulewski, Michał Nalepa, Antonio Calderon, Maciej Koziara, Alan Fialho.

16:51

Oba zespoły rozegrały także w środku tygodnia mecze w ramach 1. rundy Pucharu Polski. GKS Tychy wygrał na wyjeździe z Rozwojem Katowice 1:0 po bramce w 20. minucie Damiana Szczęsnego, natomiast Arka uległa w meczu wyjazdowym Gryfowi Wejherowo 0:1.

16:50

Arka natomiast w dotychczasowych dwóch kolejkach 1. ligi najpierw zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Dolcanem Ząbki, by potem także zremisować z Sandecją Nowy Sącz 1:1.

16:50

Dla obu zespołów to będzie mecz na przełamanie, bowiem ani Arka, ani GKS jeszcze w tym sezonie nie zanotowali kompletu punktów. Tyszanie w dwóch poprzednich kolejkach najpierw zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1:1, by tydzień później także podzielić się punktami, tym razem ze Stomilem Olsztyn remisując 2:2.