Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
2 : 0
Miedź LegnicaMiedź Legnica
92'

KONIEC. Dolcan po dwóch bramkach Grzegorza Piesio pokonuje Miedź 2:0 i zdobywa pierwszy komplet punktów w tym sezonie

90'

Tomasz Chałas na ostatnie sekundy za Patryka Mikitę.

90'

Piesio przejął podanie na 30. metrze, ograł bez trudu Tomasza Midzierskiego i popędził na bramkę Miedzi. Strzela obok bezradnego bramkarza tuż przy słupku

90'

GOL, GRZEGORZ PIESIO

89'

Ponownie Patryk Mikita - nie zamknął akcji po zagraniu Grzegorza Piesio.

88'

Fatalne zagranie Bartosza Wiśniewskiego. Od bramki Aleksander Ptak.

88'

Patryk Mikita faulowany na wysokości prawego narożnika pola karnego Miedzi.

86'

Seria stałych fragmentów dla Miedzi. Strzał z dystansu mija w znacznej odległości bramkę gospodarzy.

84'

Jeszcze jedna żółta kartka: dla Juliena Tadrowskiego

83'

Mateusz Szczepaniak przez moment był poza boiskiem z powodu urazu. Wrócił na murawę lekko kulejąc.

80'

Powinien być remis! Jeden z zawodników Miedzi nie zamknął groźnej akcji z prawej strony

78'

Keon Daniel za Igora Jovanovicia.

78'

Ajajajaj! Patryk Mikita uprzedził wychodzącego z bramki Aleksandra Ptaka, biegł wzdłuż linii końcowej i zagrał za mocno do Bartosza Wiśniewskiego!

77'

Rajd prawą stroną Mateusza Szczepaniaka i centra w pole karne. Tam minął się z piłką Yannick Kakoko!

77'

Oficjalnie: na trybunie Dolcan Arena jest ok. 500 kibiców.

75'

Patryk Mikita dostaje podanie na wolne pole, lecz szybszy od niego był obrońca Miedzi, który zagrał do bramkarza.

73'

Zapowiadała się składna akcja Miedzi. Do momentu spalonego.

70'

... a Kamila Mazka zmienia Tomasza Prejsa.

70'

I też podwójna roszada w Dolcanie: Bartosz Wiśniewski za Damiana Jakubika...

68'

Udana(!) centra i Szymon Matuszek strzela głowa obok bramki

67'

Atak prawą stroną Dolcanu i rzut rożny. Do narożnika biegnie Bartosz Osoliński...

65'

a za Daniela Ferugę pojawia się Yannick Kakoko

65'

Podwójna zmiana w Miedzi: Patryk Szymański wchodzi w miejsce Damiana Lenkiewicza...

63'

Ostra gra w środku pola. Tomasz Midzierski ostro wszedł w nogę Grzegorza Piesio i gwizdek sędziego . Piłkę odkopnął ze złością Damian Świerblewski, który za to niesportowe zagranie dostaje żółtą kartkę.

62'

Radosław Bartoszewicz strzela z ostrego kąta i Rafał leszczyński łapie piłkę.

62'

Damian Lenkiewicz posyła (bo tego "strzałem" raczej trudno nazwać) piłkę w stronę bramki Dolcanu.

61'

Wypady obu drużyn pod pole karne przeciwnika kończą się na 30. metrze. Nudno na boisku i na trybunach. Nie ma za bardzo co pisać

58'

Rafał Leszczyński wznawia grę od bramki po nieudanym ataku Miedzi. Goście próbują konstruować akcję, ale nie bardzo to wychodzi. Dolcan jest nastawiony na kontry broniąc jednobramkowej zaliczki.

57'

Prostopadłe podanie do Wojciecha Łobodzińskiego, który nie pilnował ustawienia obrony Dolcanu - spalony.

55'

Akcja Miedzi lewą stroną i złe dośrodkowanie w pole karne.

54'

Aktywny od początku drugiej połowy jest Damian Jakubik. Dostał dobre podanie od Patryka Mikity i po przyjęciu piłki strzela obok lewego słupka

52'

Udany przechwyt Damiana Jakubika na lewej stronie i przerzut do Grzegorza Piesio, który za bardzo wpadł w pole karne i strzelił 2 metry obok spojenia bramki Miedzi.

49'

Rzut wolny dla Miedzi ok. 25 metrów od bramki Dolcanu... Cóż, Bartosz Osoliński nie byłby osamotniony na treningach. Daniel Feruga posłał złą piłkę w pole karne i z "piątki" bramkarz gospodarzy.

48'

Dwójkowa akcja Grzegorza Piesio z Damianem Świerblewskim lewą stroną zakończona strzałem przez tego drugiego w sam środek bramki czym ułatwił interwencję Aleksandrowi Ptakowi.

46'

Bartosz Osoliński powinien popracować nad centrami. Kolejna nieudana w jego wykonaniu.

46'

Dolcan zaczyna drugą połowę. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

46'

Po doliczeniu minuty sędzia kończy pierwszą połowę. Nawet na moment odezwali się kibice gospodarzy.

45'

Pomocnik Dolcanu przyjął piłkę i czekając na wsparcie postanowił sam skończyć akcję. Ściął akcję z prawej strony do środka linii 16. metra i huknął lewą nogą obok bliższego sędziego.

45'

42'

Ciekawa sytuacja. Bartosz Osoliński szybko wznowił grę z rzutu wolnego i... za to został ukarany żółtą kartką.

42'

Niepilnowany Grzegorz Piesio zagrywa na piąty metr, gdzie wślizgiem próbowali strzelić Patryk Mikita i Kamil Mazek. Żaden z nich nie potrafił jej skierować do siatki. Na dodatek był spalony.

40'

Najwięcej zamieszania pod bramką Miedzi jest rzecz jasna za sprawą Grzegorza Piesio. Podanie do Patryka Mikity, którego uderzenie zostało zablokowane.

39'

Damian Jakubik strzela zza pola karnego i piłka leci hen wysoko. Na pobliski parking

39'

Ostry, spóźniony wślizg w nogę Grzegorza Piesio w wykonaniu Adriana Woźniczki i żółta kartka.

37'

Chaotyczna walka w środku pola daje korner dla gospodarzy. Obrońca radzi sobie z centrą Bartosza Osolińskiego.

36'

Trzeba przyznać, że sędzia - Paweł Dreschel - jest dość "aptekarski". Jak piłka ma być w tym miejscu, to tak ma być. Żadnego przybliżania o kilka centymetrów. Ma spray w oczach.

33'

Wojciech Stawowy zdziera gardło przy linii bocznej. Marcin Sasal - jak nie on - spokojnie ogląda mecz z ławki rezerwowych.

30'

Gra na dwa kontakty: podanie i strata. Przez znaczną część meczu.

32'

Atak pozycyjny Miedzi przy własnym polu karnym i błyskawiczne podanie do Damiana Lenkiewicza, który był na spalonym.

28'

Aleksander Ptak z trudem paruje strzał z rzutu wolnego. Odpowiedź Miedzi i Marcin Garcuch strzela anemicznie z dystansu. Rafał Leszczyński bez trudu łapie piłkę.

27'

Ale przyspieszenie miał Damian Świerblewski! Adrian Cierpka nie widział innej możliwości jak faulować i dostał żółtą kartkę.

25'

Wrzutka Grzegorza Piesio a' la Tomasz Brzyski z Jagiellonią i Patryk Mikita nie sięga piłki.

24'

Patryk Mikita strzela zza pola karnego nożycami. Piłkę po rykoszecie łapie Aleksander Ptak.

22'

Damian Lenkiewicz lekko nagiął przepisy w walce z Julienem Tadrowskim. Rzut wolny dla Dolcanu na wysokości linii środkowej.

21'

Pressing Szymona Matuszka na bramkarzu przyniósł efekt w postaci rzutu rożnego. Słaba centra Bartosza Osolińskiego, a potem rajd Damiana Jakubika został przerwany na prawej stronie.

19'

Radosław Bartosiewicz bez trudu ograł na lewej stronie Mateusza Cichockiego. Wmieszał się w akcję... sędzia, który widział faul zawodnika Miedzi.

16'

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Miedzi, która w ostatnich minutach jakby oddała inicjatywę. Rafał Leszczyński na raty łapie piłkę.

15'

Kolejna okazja Dolcanu! Grzegorz Piesio z głębi pola zagrywa do Kamila Mazka, ten zgasił piłkę i po objechaniu bramkarza strzela na bramkę zbyt lekko by Tomasz Midzierski nie zatrzymał uderzenie przed linią bramkową. Technologia GOAL LINE nie była potrzebna

12'

Piłka poszybowała w pole karne Miedzi i Damian Świerblewski nie trafił w piłkę tak jakby chciał - odbiła mu się od biodra i poszła 'świeca' za bramkę

11'

Patryk Mikita widział daleko wysuniętego bramkarza gości i chciał go zaskoczyć strzałem z ponad 25 metrów. Płaskim i piłka poszła obok słupka.

9'

Miedź spokojnie rozgrywa piłkę w środka pola. Dolcan jest nastawiony na kontry. Kontry-instant, bo piłkarze Marcina Sasala wymieniają maks 2-3 podania.

8'

Grzegorz Piesio pada w polu karnym Miedzi. Zdaniem sędziego nie było podstaw by wskazać na "wapno".

7'

Igor Jovanović popędził lewą stroną, ale nie zdołał dośrodkować. Od bramki Rafal Leszczyński.

5'

Przewidywalna gra Dolcanu - dalekie podania na Patryka Mikitę - póki co nie zdaje egzaminu.

4'

Atak pozycyjny Miedzi i podanie za plecy Igora Jovanovicia. Szybko wznowiona gra z autu i Grzegorz Piesio na spalonym.

3'

Przechwyt Grzegorza Piesio i prostopadłe podanie do Patryka Mikity. Tego uprzedza Tomasz Midzierski, który... zderzył się z wychodzącym z bramki Aleksandrem Ptakiem. Bez zagrożenia.

1'

Składna akcja prawą stroną gości przerwana gwizdkiem sędziego - Mateusz Szczepaniak na spalonym.

1'

Gwizdek sędziego Pawła Dreschela i Miedź zaczyna spotkanie

16:57

Losowanie stron: Piotr Klepczarek vs. Radosław Bartoszewicz...

16:56

Obie drużyny już wychodzą na murawę. Dolcan na czerwono z białymi elementami, Miedź na niebiesko.

16:55

Skrót ostatniego meczu z Legnicy, który Dolcan wygrał 3:0, można obejrzeć TUTAJ Natomiast fragmenty spotkania w Ząbkach dostępne są w TYM MIEJSCU

16:52

Dodatkowo obserwatorem jest Marcin Szulc.

16:49

Wracając do Pucharu Polski: Dolcan i Miedź mogą znowu ze sobą zagrać! Warunkiem jest wyeliminowanie przez przez legniczan Legię Warszawa, a Dolcan ma okazać się lepszy od Pogoni Szczecin.

16:45

Od kilkunastu minut obie drużyny prowadzą oszczędną rozgrzewkę. Siły oszczędzają na mecz, który rozpocznie się za kwadrans.

16:44

Z kolei Dolcan - po dwóch remisach 0:0 z Arką i 1:1 w Łodzi z Widzewem - jest na 13. pozycji.

16:42

Jeszcze rzut oka na tabelę: po dwóch meczach Miedź jest na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Na inaugurację legniczanie przegrali w Grudziądzu 2:4, a przed tygodniem wygrali w takim stosunku z GKS-em Katowice.

16:38

Zachęcam do pisania w komentarzach swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

16:36

Jak się nieoficjalnie mówi, "dziennikarze zawyżają frekwencję". Tutaj aż tak tragicznie (jeszcze) nie jest - obecnie jest ok. 40 entuzjastów pierwszoligowej piki. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja

16:33

Na początku relacji napisałem "lekko zmoknięty". W drodze na stadion, czyli nieco ponad pół godziny temu, lało jak z cebra. Teraz po deszczu nie ma śladu. Będziemy mieć nasiąkniętą murawę jak w angielskiej Prermier League. Oby i poziom spotkania był porównywalny.

16:31

Wcześniej, bo dokładnie 1 sierpnia 2012 r. los skojarzył oba zespoły w Pucharze Polski. Górą była Miedź, która wygrała 2:1.

16:31

Dla Dolcanu i Miedzi jest to 5. mecz w lidze. Lepszy bilans mają legniczanie, którzy wygrali 2 mecze (w tym w poprzednim sezonie w Ząbkach 1:4), jeden zremisowali (1:1 w Ząbkach) i raz przegrali - u siebie 0:3.

16:28

Jeżeli chodzi o Miedziankę, to w składzie jest Wojciech Łobodziński, o którego mocno 'walczyli' medycy by mógł wystąpić w dzisiejszy spotkaniu. Jak zapewnił mnie dziennikarz z Legnicy, "Łobo" jest w pełni sił.

16:26

Dodatkowo do bramki wskoczył Rafał Leszczyński, który zagrał w środę, a w pierwszych dwóch meczach 1. ligi bronił Mateusz Kryczka. Jego nie ma nawet na ławce rezerwowych.

16:25

Niespodziankami w składzie gospodarzy jest brak w wyjściowej "11" kapitana, Bartosza WIśniewskiego, który jest na ławce rezerwowych. Popularny "Wiśnia" zapewnił Dolcanowi awans do 1/16 Pucharu Polski w meczu z Radomiakiem (1:2) - w dogrywce wykorzystał rzut karny. Tym samym opaskę kapitańską przejął najprawdopodobniej Piotr Klepczarek.

16:23

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi, którą można przeczytać klikając TUTAJ

16:20

Rezerwowi Dolcanu: Maciej Humerski - Norbert Neumann, Tomasz Prejs, Tomasz Chałas, Paweł Tarnowski, Rafał Zembrowski, Bartosz Wiśniewski

16:18

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. A oto kogo obaj trenerzy mają w obwodzie: Zacznijmy od gości: Dominik Budzyński - Keon Daniel, Yannick Kakoko, Kevin Lafrance, Patryk Szymański, Daniel Tanżyna, Jakub Chrzanowski.