1. połowa3 : 1
93'

Koniec spotkania! Olimpia na inaugurację ogrywa Miedź 4:2!

92'

Tym razem zmiana w Miedzi, schodzi Bartoszewicz, a w jego miejsce Patryk Szymański.

91'

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu pięć minut.

90'

Zmiana w drużynie Olimpii, zszedł Popović, a za niego Żołądź.

88'

Zagrożenia po stałym fragmencie nie było, ale dalej Miedź przy piłce - rzut rożny.

87'

Żółta kartka dla Pitera Bućko za faul w bocznej części boiska, stały fragment dla gości.

86'

Olimpia ponownie wychodzi wysokim pressingiem z czym ewidentnie nie radzą sobie goście.

85'

Zmiana w ekipie gospodarzy, zejdzie Rogalski strzelec dwóch bramek, a w jego miejsce wcześniej wspomniany Robert Szczot.

84'

Faul w niebezpiecznej odległości do bramki Sapeli, a do piłki podszedł po raz kolejny Daniel Feruga i tak jak poprzednio uderzył zdecydowanie za mocno.

82'

Olimpia cofnęła się do obrony i nastawiła na same kontrataki, Miedź musi sobie radzić w ataku pozycyjnym a przy linii bocznej przygotowany do wejścia Robert Szczot.

80'

Nerwowo na boisku. Łobodziński blokuje wybijającego piłkę Sapele nieprzepisowo i mamy gwizdek arbitra.

79'

Miedź w ataku, wysoka piłka zagrana do Garucha którego ubiegł Kaczmarek będąc dodatkowo faulowany, rzut wolny dla biało-zielonych na własnej połowie.

77'

Gra znacznie się uspokoiła, a Miedź próbuje jeszcze choć trochę powalczyć co jednak nie wpływa zbytnio na obraz gry gdyż i tak przeważają gospodarze

75'

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów i gramy dalej!

75'

Na boisku leży jeden z piłkarzy Miedzi, będzie potrzebna pomoc medyczna.

74'

Tym razem zmiana w Olimpii. Boisko opuścił strzelec bramki Arkadiusz Aleksander, a za niego Adam Cieśliński.

73'

I druga zmiana po stronie gości. Z boiska zszedł Mariusz Zasada, a w jego miejsce Igor Jovanović.

72'

Boisko opuścił Lenkiewicz a w jego miejsce pojawił się Kakoko.

69'

GOOOOL! Bramka dla Miedzi po rzucie rożnym! Źle pilnowany Woźniczka wykorzystał dokładne dośrodkowanie i nie dał żadnych szans Sapeli.

67'

Kaczmarek posłał piłkę na drugi słupek gdzie najwyżej wyskoczył Woźniak lecz jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

66'

Miedź bez większego animuszu, rozgrywają piłkę na własnej połowie co wykorzystują biało-zieloni. Rzut rożny dla Olimpii.

64'

Po akcji Aleksandra prawą stroną rzut wolny dla Olimpii do którego podszedł Kaczmarek. Finalnie piłka zawisła na górnej siatce bramki.

62'

Żółta kartka dla Bartosza Jarocha za faul na zawodniku Miedzi. Kolejny rzut wolny dla legniczan.

60'

Do wykonania rzutu wolnego podszedł Daniel Feruga który fatalnie spudłował i od bramki golkiper biało-zielonych.

59'

Smoliński fauluje zawodnika gości w odległości 25 metrów do bramki Sapeli i otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny dla Miedzi.

57'

Garuch włączył do gry Łobodzińskiego prawym skrzydłem, ten wpadł w pole karne gdzie został skutecznie powstrzymany przez obrońców gospodarzy.

55'

Kaczmarek ruszył prawym skrzydłem, wrzucając piłkę w pole karne gdzie niewiele minął się z nią Popović.

54'

Gwizdek arbitra i faulowany Garuch, nieco kontrowersyjna decyzja sędziego.

53'

Goście po kolejnej straconej bramce najwidoczniej nie potrafią odnaleźć się na boisku, to nie ich dzień.

50'

GOOOOOL! Maciej Rogalski główkuje w polu karnym legniczan i po raz drugi pakuje piłkę do bramki Bledzewskiego. Olimpia najwidoczniej nabrała wiatru w żagle.

50'

Kolejna akcja Aleksandra z Kaczmarkiem, napastnik Olimpii otrzymał świetną piłkę lecz zbyt mocno wypuszczając stracił ją i jest rzut rożny dla Olimpii.

49'

Rozpoczęli gospodarze, tracąc przy tym szybko piłkę. Liczymy na równie emocjonującą drugą część spotkania.

46'

Piłkarze już na boisku i Artur Aluszczyk rozpoczyna drugą połowę meczu pomiędzy Olimpią Grudziądz a Miedzią Legnica,

48'

Arbiter kończy pierwszą część spotkania w którym to Olimpia podniosła się po stracie bramki i prowadzi już 3:1.

47'

Szczepaniak z Łobodzińskim wymienili dwa podania w polu karnym gości po czym strzelać próbował ten pierwszy, nieskutecznie gdyż na miejscu był jeden z defensorów gospodarzy.

44'

Łobodziński dziś dwoi się i troi lecz Bućko wraz z Łabędzkim radzą sobie znacznie lepiej niż chciałby napastnik gości.

43'

Bartoszewicz ukarany żółtą kartką po kolejnym faulu na Kaczmarku.

42'

W szeregach gości sporo nerwowości, kolejne stracona piłka co wykorzystali grudziądzanie. Aleksander z Rogalskim zagrali na jeden kontakt wychodząc z szybkim atakiem, piłkę dostał Smoliński i na szczęście gości trafił w nią nie czysto. Od bramki Bledzewski.

39'

Aleksander po raz drugi znalazł się sam na sam z Bledzewskim lecz tym razem spudłował. Piłkę do niego posyłał świetny dziś Popović.

38'

Miedź próbuje sforsować defensywę Olimpii ale bezskutecznie.

37'

Spokojnie wyprowadzony atak gości którzy wywalczyli rzut wolny. Uderzał Garuch, ale zbyt słabo by zaskoczyć Sapele.

36'

GOOOOL! Co się dzieje w Grudziądzu! Olimpia już na dwu bramkowym prowadzeniu. W sytuacji oko w oko z Bledzewskim znalazł się Aleksander i posłał piłkę do siatki z zimną krwią.

34'

Ponownie faulowany Kaczmarek i rzut wolny dla gospodarzy lecz tym razem znacznie dalej. Sam poszkodowany egzekwował stały fragment, a piłka minimalnie minęła bramkę.

33'

GOOOOOL!!! Olimpia już na prowadzeniu po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Marcin Kaczmarek i mamy 2:1 w Grudziądzu.

31'

Rzut wolny dla Olimpii po faulu na Kaczmarku, do bramki dwadzieścia metrów.

30'

GOOOOL! Do wyrównania doprowadza Rogalski który znalazł się w sytuacji sam na sam po znakomitym prostopadłym podaniu mijającym Woźniczkę i Midzierskiego.

28'

Aut dla Olimpii i zamieszanie w polu karnym gości, piłka wycofana za "16" do Popovicia i gdyby nie obrońca legniczan mogłoby się to skończyć fatalnie dla gości.

25'

Przerwa na uzupełnienie płynów, pogoda nie pomaga zawodnikom.

24'

Lewą stroną pomknął Popović który dostał prostopadłą piłkę od linii obrony, wszedł w pole karne i szukając Aleksandra zagrał w jego stronę, a piłkę przeciął defensor gości. Piłka minęła słupek bramki!

22'

GOOOL! Bramka dla Miedzi, ponownie zagrana piłka za linię obrony Olimpii do Łobodzińskiego, a ten ze stoickim spokojem minął Sapele i posłał piłkę do pustej bramki.

20'

Obaj golkiperzy dziś w wysokiej formie, Sapela jak i Bledzewski popisują się dobrymi interwencjami.

19'

Błąd w linii obrony w szeregach Olimpii co skutkowało przejęciem piłki przez Łobodzińskiego który zakończył to groźnym strzałem. Po raz kolejny sytuację ratuje Sapela!

17'

Faulowany zawodnik gospodarzy w okolicach 25 metra i do wykonania rzutu wolnego podszedł Popović. Uderzając posłał piłkę zdecydowanie zbyt nisko co nie przyniosło większego zagrożenia i przy piłce legniczanie.

16'

Zamieszanie przed polem karnym gości, piłkę dostaje Kaczmarek i posyła piłkę w stronę bramki Bledzewskiego, a ten sparuje ją i będziemy mieć stały fragment.

14'

Zarysowuje nam się delikatna przewaga Miedzi aczkolwiek Olimpia dobrze przygotowana na kontrataki.

13'

Tym razem akcja Olimpii, wychodząc dwóch na dwóch Denis Popović stracił panowanie nad piłką, finalnie gubiąc ją i tracąc na rzecz gości.

11'

Groźny strzał Garucha z dystansu, gdyby nie fantastyczna interwencja Sapeli gospodarze byliby w opałach.

8'

Prostopadła piłka za obronę biało-zielonych zagrana do Mateusza Szczepaniaka, byłoby groźnie lecz szybszy okazał się bramkarz gospodarzy i to on przejął futbolówkę.

6'

Piłka z rzutu wolnego wrzucona w pole karne Olimpii, co nie przyniosło większego zagrożenia i od bramki zaczął golkiper Olimpii.

5'

Legniczanie w ataku pozycyjnym, faulowany w okolicach trzydziestego metra do bramki Sapeli Marcin Garuch i mamy pierwszy stały fragment.

3'

Chwilowe przejęcie piłki przez Popovicia, a zaraz po tym jego strata. Miedź często zostaje zmuszona do wycofania piłki w kierunku Bledzewskiego.

2'

Olimpia wychodzi wysokim pressingiem przy czym nie pozwalają drużynie Wojciecha Stawowego wydostać się z własnej połowy.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra Artura Aluszyka w Grudziądzu i gramy! Od środka rozpoczynają goście.

17:28

Przed rozpoczęciem meczu jeszcze życzenia i powitanie nadchodzącego sezonu pierwszej ligi przez prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego.

17:27

Zawodnicy Olimpii i Miedzi wychodzą na boisko! Już za chwilę pierwszy gwizdek arbitra.

17:21

Piłkarze już w swoich szatniach, a do pierwszego gwizdka arbitra pozostało zaledwie dziesięć minut. Biało-zieloni rozegrają już kolejny mecz bez wsparcia swojej publiczności co spowodowane jest protestem miejscowych "najwierniejszych" fanów.

17:12

Dziś w Grudziądzu bardzo ciepło i duszno, co zapewne będzie doskwierało zawodnikom. Możemy mieć tylko nadzieję że taka aura nie popsuje nam widowiska.

17:06

Zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny już rozgrzewają się na płycie boiska, a na stadionie pojawili się kibice z Legnicy którzy przybyli dopingować swój zespół.

17:03

Na ławce rezerwowych Miedzi znaleźli się: Aleksander Ptak, Adrian Cierpka, Igor Jovanović, Yannick Kakoko, Kevin Lafrance, Patryk Szymański, Ireneusz Brożyna.