Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
1 : 0
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
17:24

Podbeskidzie szczęśliwie, rzutem na taśmę już w doliczonym czasie gry zdobywa arcyważne trzy punkty! Bramka Demjana będzie dla bielszczan dużym krokiem w walce o pierwszą ósemkę Ekstraklasy. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!!!

94'

Uderzenie z dystansu Dei spada przypadkowo pod nogi Demjana, ten w sytuacji sam na sam z Drągowskim mija bramkarza Jagi i strzela do pustej bramki! Podbeskidzie zwycięża rzutem na taśmę!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Robert Demjan!!!

90'

Romanczuk chwilę temu zmienił Mackiewicza.

91'

Żółta kartka dla Drągowskiego za grę na czas.

91'

Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Teraz na wiwat z 16 metrów uderza Tomasik. Piłka w drugim rzędzie trybun stadionu w Bielsku - Białej.

89'

Iwański z rzutu wolnego uderza prosto w mur gości.

88'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Pazdana! Sędzia dopatrzył się faulu taktycznego pomocnika Jagi. Goście w dziesiątkę.

86'

Po rzucie rożnym dla Jagi piłka spada na nogę Mackiewicza, ale ten uderza z powietrza wysoko w trybuny!

85'

Piątkowski! W kontrataku gracz Jagiellonii świetnie poradził sobie z Tomasikiem, ale przy oddaniu strzału został zablokowany i Zajac zdołał odbić piłkę na korner!

84'

Sawicki zmienia Dzalamidze na ostatnie minuty tego meczu.

84'

Bardzo przypadkowe zagranie ręką Popchadze w polu karnym Jagiellonii. Sędzia nie decyduje się na gwizdek i rzut karny dla Podbeskidzia.

82'

Malinowski w walce z Maderą zdobywa rzut rożny dla gospodarzy.

82'

Kontratak Jagiellonii kończy się mocnym uderzeniem zza pola karnego Mackiewicza, które poszybowało nieznacznie ponad poprzeczką bramki Zajaca!

81'

Madera najpierw stracił piłkę, ale po chwili zabrał ją Malinowskiemu. Komedia pomyłek.

79'

Drągowski! Co za kot! Młody bramkarz Jagi doskonale paruje na słupek bardzo dobry strzał zza pola karnego Krzysztofa Chrapka!

78'

Ostatnia roszada wśród gospodarzy. Malinowski za Chmiela.

76'

Po dośrodkowaniu Piotra Tomasika, Damian Chmiel główkuje z kilkunastu metrów prosto w ręce Drągowskiego.

76'

Zmiana w Jagiellonii. Patryk Tuszyński zmienia Rafała Grzyba.

74'

Słabiuteńki strzał z dystansu Mackiewicza ledwo dotoczył się do Richarda Zajaca.

73'

Natarcie Podbeskidzia, ale kilka długich piłek w szesnastkę białostoczan skutecznie zbierają obrońcy Jagi.

72'

Kontratak Jagiellonii zakończony kolejnym strzałem Piątkowskiego. Uderzenie z daleka napastnika Jagiellonii bardzo pewnie broni Zajac.

70'

Bardzo niedokładne uderzenie z dystansu Iwańskiego mija bramkę Drągowksiego o kilka metrów.

68'

Żółta kartka dla Grzyba za faul taktyczny.

67'

Druga zmiana w Podbeskidziu. Schodzi Korzym, wchodzi Chrapek.

64'

Dobre zagranie na czystą pozycję do wybiegającego Piątkowskiego, ale napastnika Jagiellonii przed szesnastką uprzedził Zajac!

62'

Nieprawdopodobne pudło Gajosa!!! Po nieudanym strzale z narożnika pola karnego Piątkowskiego, pomocnik Jagi uderza z dwóch metrów w poprzeczkę! Ma jednak szczęście, że jeszcze był spalony!

60'

Iwański! Pomocnik Podbeskidzia uderza z rzutu wolnego z 30 metrów od bramki Drągowskiego, a to kąsliwe uderzenie w siatkarskim stylu odbija na rzut rożny bramkarz Jagi!

59'

Odpowiedź gospodarzy! Do dośrodkowania z prawej strony boiska doszedł Korzym, ale uderzył głową prosto w ręce Drągowskiego!

58'

Świetny koronkowy atak Jagiellonii kończy się dośrodkowaniem Modelskiego, które pewnie łapie Richard Zajac.

58'

Akcja Jagiellonii, w której zarówno Piątkowski, jak i Gajos mieli okazję do strzału, ale zamiast tego wszystko kończy się nieudanym dośrodkowaniem Mackiewicza.

55'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego. Piłka poszybowała poza plac gry.

52'

Teraz okazję do kontry mieli gospodarze, ale Piątkowski zachował się zbyt egoistycznie i stracił futbolówkę.

49'

Kontratak Podbeskidzia, na lewym skrzydle urwał się Demjan, ale po jego ostrej centrze przed bramkę Tarasovs wybija piłkę na korner.

48'

Podbeskidzie w ofensywie. Z rzutu rożnego nie było strzału na bramkę Jagi, ale po chwili mocny strzał z narożnika pola karnego Iwańskiego pewnie broni Drągowski.

47'

Odważne wejście lewym skrzydłem Tomasika przynosi korner dla Podbeskidzia.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Kończy się przerwa w Bielsku-Białej. Za chwilę Demjan zamelduje się na murawie w miejsce Śpiączki w drużynie Podbeskidzia.

16:19

Nie jest to wielki mecz w Bielsku-Białej. Przewagę optyczną mają gospodarze, ale lepsze sytuacje na pewno mieli goście. Gra jednak nie może się podobać, bo jest bardzo szarpana, a sędzia Raczkowski co chwila musi używać gwizdka. Oby po przerwie było lepiej.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Świetna kontra Jagiellonii! Piątkowski ośmieszył Koniecznego i efektownie uderzył z powietrza, ale to uderzenie pewnie broni Zajac!

45'

Niezła centra Chmiela, ale minimalnie zbyt wysoka dla ustawionego przed bramką Śpiączki! Było groźnie!

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Uderzenie na wiwat Iwańskiego z dystansu ląduje na trybunach Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej.

44'

Szybki kontratak Podbeskidzia bardzo czujnie przerywa skuteczną interwencją Filip Modelski.

42'

Słabiutki strzał Iwańskiego bardzo pewnie broni Drągowski. Po chwili kolejna akcja Podbeskidzia nie kończy się strzałem Śpiączki, który został zablokowany w polu karnym przez Tarasovsa.

40'

Zdaniem sędziego Popchadze faulował Chmiela tuż przed polem karnym. Żółta kartka, dość pochopna.

39'

Kolejny aut i kolejne zagrożenie dla bramki Jagi! Konieczny uderza ponad bramką Drągowskiego!

37'

Jakiś problem zdrowotny ma teraz Górkiewicz, który jest opatrywany przez lekarzy Podbeskidzia.

36'

Dość przypadkowo piłkę z boku pola karnego rywala zgarnął Górkiewicz, ale uderzył wysoko ponad bramką.

34'

Gajos zauważył niemalże z połowy boiska wysuniętego Zajaca, ale jego strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć Słowaka.

33'

Intensywnie przy linii bocznej rozgrzewa się Robert Demjan, który już tuż po przerwie może zameldować się na placu gry.

30'

Środkiem pola dobrze przed pole karne rywala przedarł się Gajos, ale w ostatniej chwili został zatrzymany przez wracającego Deję.

28'

Madera!!! Po rzucie rożnym dla Jagiellonii obrońca białostoczan uderza głową minimalnie obok bramki Podbeskidzia!!! Mogło, a być może nawet powinno być już 0:1!

28'

Zajac!!! Kapitalne uderzenie z dystansu Popchadze doskonale odbija słowacki bramkarz!!!

27'

Jeszcze jedna niezła akcja Podbeskidzia zakończona uderzeniem z powietrza Chmiela z 16 metrów! Pomocnik gospodarzy uderzył jednak w środek bramki, prosto w ręce Drągowskiego.

26'

Śpiączka zdecydował się na zaskakujący strzał sprzed narożnika pola karnego, ale piłka minęła bramkę Drągowskiego!

25'

Kolejny groźny rzut z autu dla gospodarzy. Ten tym razem kończy się dobrą interwencją Drągowskiego.

24'

Mackiewicz!!! Kapitalna okazja dla Jagiellonii po kontrataku! Gajos zagrywa w pole karne do Mackiewicza, który niepilnowany z kilkunastu metrów uderza obok słupka!

23'

Niezłą wrzutkę Mackiewicza z narożnika boiska pewnie wybijają z szesnastki obrońcy Podbeskidzia!

22'

Kąsliwa centra Mackiewicza i interwencja Stano przynosi Jagiellonii rzut rożny.

20'

Drągowski! Naprawdę dobry mocny strzał z dystansu Adama Dei na raty łapie bramkarz Jagiellonii!

20'

Nieźle wykonany aut przez gospodarzy, który spowodował małe zamieszanie w polu karnym Jagi, po którym na spalonym znalazł się Korzym.

19'

Od pierwszego gwizdka tego meczu przewagę mają Górale, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

16'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Macieja Iwańskiego pada łupem obrońców gości.

15'

Pierwszy kwadrans gry za nami. Co wiemy? To na pewno nie będzie mecz technicznych fajerwerków.

12'

Centra Iwańskiego na pierwszy słupek nie przynosi strzału na bramkę Drągowskiego.

12'

Damian Chmiel w walce z Filipem Modelskim zdobył rzut rożny dla Podbeskidzia.

10'

Dużo fauli w tych pierwszych minutach. To nie będzie mecz przyjaźni. Teraz żółta kartka dla Iwańskiego za faul na Piątkowskim.

9'

Żółta kartka dla Pazdana za faul na Śpiączce w pojedynku powietrznym.

7'

Nieuznany gol dla Jagiellonii!!! Po świetnym płaskim dośrodkowaniu Mackiewicza do siatki z ostrego kąta trafia Dzalamidze, ale był na spalonym!

5'

Pozwala grać na razie arbiter, który nie gwiżdże twardych starć piłkarzy obu drużyn.

3'

Bardzo niedokładne dośrodkowanie Gajosa z prawego skrzydła, ale jeszcze przy piłce Jagiellonia.

2'

Długa piłka w pole karne Jagiellonii, którą dobrze zgarnia Tarasovs.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

15:28

15:28

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami obu zespołów są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Marek Sokołowski (Podbeskidzie).

15:00

Sędzią dzisiejszego meczu będzie arbiter z Warszawy, Paweł Raczkowski.

14:59

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Jonatan Straus, Michał Pawlik, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Patryk Tuszyński, Pawieł Sawicki.

14:58

Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Adam Pazio, Piotr Malinowski, Krzysztof Chrapek, Kristian Kolcak, Dariusz Kołodziej, Robert Demjan.

14:57

Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

14:53

W walce o grupę mistrzowską zatopione po uszy jest ósme w tabeli Podbeskidzie, które ma tylko punkt przewagi nad dolną połową tabeli. Dla Górali liczy się obecnie każdy punkt i to z pewnością nakłada na nich dodatkową presję przed tym spotkaniem.

14:49

Minimalnym faworytem tego spotkania wydaje się być Jagiellonia, która z 41 punktami jest wiceliderem Ekstraklasy. Białostoczanie, dzięki szczęśliwemu zwycięstwu nad Górnikiem Łęczna 2:1, mają obecnie bardzo komfortową sytuację i dużą, dziewięciopunktową przewagę nad dolną częścią tabeli.

14:45

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 25. kolejki Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Jagiellonią Białystok!

21:36

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 2:1

Piłkarze Jagiellonii ani myślą o poddaniu się w walce o mistrzostwo Polski. Białostoczanie ze stratą pięciu punktów do Legii wciąż mogą realnie myśleć o końcowym sukcesie, ale żeby utrzymać takie szanse nie mogą sobie pozwolić na wpadki. Przed tygodniem, w 150. meczu Michała Probierza na ławce trenerskiej, białostocka drużyna wygrała przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna 2:1 i obecnie zajmuje pozycję wicelidera.

W niedzielę Jagiellonia uda się do Bielska, gdzie zmierzy się z Podbeskidziem. Popularni "Górale" chcą za wszelką cenę utrzymać się w grupie mistrzowskiej, a obecnie z przewagą trzech punktów nad niemistrzowską częścią tabeli, plasują się na siódmej pozycji. Tydzień temu piłkarze Leszka Ojrzyńskiego podzielili się punktami z Górnikiem Zabrze.