Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 1
GKS BełchatówGKS Bełchatów
22:21

Druga połowa nie stała na wyższym poziomie piłkarskim niż pierwsza, ale wreszcie zobaczyliśmy bramki! Ostatecznie zwycięża Śląsk, który dzięki temu umacnia się na pozycji wicelidera. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!

93'

Mila! Po kombinacji z Ostrowskim reprezentant Polski został zablokowany w polu karnym przez obrońców GKS!

92'

Mocny i kąśliwy strzał z dystansu Sebastiana Mili z trudem broni Malarz!

92'

Po dobrym dośrodkowaniu Zięby z prawej strony boiska Ślusarski głową zdobywa kontaktowego gola!

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Bartosz Ślusarski!

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu przez sędziego.

90'

Schodzi z boiska Droppa, a w jego miejsce wchodzi Machaj.

88'

Mogło być 3:0! Mila uderzył płasko z dystansu, był jeszcze rykoszet i z trudem odbił piłkę bramkarz GKS!

87'

86'

Pięć minut do końca tego spotkania. Czy jeszcze GKS jest w stanie w jakiś sposób wrócić do gry?

83'

Zięba wchodzi w miejsce Michała Maka.

80'

Flavio Paixaoooooo i GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Płaski strzał Portugalczyka i Malarz bez szans! 2:0!

79'

Rzut karny dla Śląska!!! Zdaniem sędziego Baran faulował w polu karnym Hołotę!

77'

Pawełek! Baranowski uwolnił się spod krycia po rzucie rożnym, ale jego uderzenie głową świetnie złapał bramkarz Śląska!

75'

Wreszcie zaczynają atakować bełchatowianie, ale na razie brakuje im zdecydowania i ostatniego podania w pole karne.

73'

W GKS z kolei Wacławczyk zmienia Poźniaka.

73'

Zmiana w Śląsku. Schodzi Marco Paixao, wchodzi Ostrowski.

72'

Bełchatowianie nadal trochę oszołomieni po stracie gola. To póki co Śląsk jest bliżej gola na 2:0 niż goście bramki wyrównującej.

71'

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów

70'

Rzut wolny dla Śląska z około 30 metrów od bramki gości. Kamil Dankowski uderza jednak bardzo niecelnie.

67'

Jest zmiana w Bełchatowie. Prokić za Komołowa.

65'

Żółta kartka dla Lukasa Droppy.

64'

Czekamy na jakąś reakcję beniaminka. Wiadomo, że za chwilę na placu gry pojawi się jeden z rezerwowych drużyny gości.

61'

1:0 dla gospodarzy! Po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska Droppy Paixao główkował niezbyt mocno, ale bardzo precyzyjnie! Malarz bez szans!

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marco Paixao!

59'

Kontratak GKS Bełchatów. Piłka w pole karne do rozpędzonego Ślusarskiego, ale tego świetnie blokuje Pawelec i jest tylko korner dla bełchatowian.

57'

Żółta kartka dla Norambueny.

55'

Niewiele ciekawego jest na razie po przerwie. Czekamy na jakieś dobre akcje obu drużyn.

51'

Po dośrodkowaniu Poźniaka udanym piąstkowaniem popisuje się Pawełek.

50'

Mak zdobywa rzut rożny dla gości.

49'

Dużo walki w pierwszych minutach po przerwie, trochę mniej z kolei składnych akcji.

46'

Jedna zmiana w przerwie wśród gospodarzy. Dankowski za Calahorro.

46'

Wznawiamy mecz we Wrocławiu!

21:20

21:17

Bez bramek we Wrocławiu. Obie drużyny miały swoje szanse, ale na razie nie potrafią zmieścić piłki w bramce rywali. Może po przerwie coś się zmieni, bo mecz jest całkiem ciekawy.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Teraz z kolei było blisko bramki samobójczej! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka odbiła się tak od jednego z obrońców gości, że Malarz zupełnie nie miał nad nią kontroli, ale na jego szczęście potoczyła się ona tuż obok słupka!

45'

Nieprawdopodobne!!! Ależ szansa dla Śląska! Fatalny strzał Flavio z dystansu okazał się kapitalnym podaniem na czystą pozycję do Calahorro! Hiszpan chciał jeszcze dograć do lepiej ustawionego kolegi, ale to zagranie przeciął Malarz, a inny z gospodarzy został zablokowany tuż przed bramką!

44'

Hołota odważnym rajdem prawą flanką wywalczył korner dla wrocławian.

42'

Flavio Paixao miał okazję wyjść sam na sam z Malarzem, ale w kontrataku Śląska nie tylko źle sobie przyjął piłkę, ale był jeszcze na spalonym.

40'

Dośrodkowanie Basty padło łupem Mariusza Pawełka.

37'

Kolejna kontra bełchatowian kończy się dobrą interwencją Pawełka we własnym polu karnym. Po chwili Norambuena fauluje na skrzydle Milę i jest rzut wolny dla Śląska.

35'

Kolejna szansa dla gości! Przedarł się prawym skrzydłem Komołow i w identycznej do poprzedniej sytuacji wyłożył piłkę Poźniakowi, który jednak został zablokowany!

34'

Poprzeczka! Po fatalnej pomyłce defensywy Śląska Ślusarski zdołał wycofać piłkę do nabiegającego Maka, ale ten z kilku metrów uderzył tylko w poprzeczkę bramki Śląska!

32'

Spory błąd Pawełka przy próbie złapania piłki dośrodkowywanej przez Bastę, jednak sędzia dopatrzył się faulu Ślusarskiego na interweniującym bramkarzu Śląska.

30'

Akcja Norambueny lewym skrzydłem. Chilijczyk założył siatkę Hołocie, ale potem został dobrze wyblokowany przez Celebana.

28'

Mila z rzutu wolnego uderza prosto w mur bełchatowian.

27'

Zdaniem sędziego Flis faulował teraz przed polem karnym Paixao. Szansa dla Śląska z rzutu wolnego. 22.5 metra do bramki Malarza.

25'

Baran teraz chyba postanowił włączyć trochę sportów walki do gry w piłkę i w środku pola zdemolował dwóch graczy Śląska. Upomnienie od sędziego.

22'

Dwa słabe dośrodkowania Mili. To drugie łapie Malarz i wyjaśnia sytuację.

21'

Kontra Śląska kończy się ostrym dośrodkowaniem Marco Paixao z prawego skrzydła, ale w polu karnym Hołotę zdołał uprzedzić Norambuena. Tylko korner.

20'

Calahorro ostro potraktował teraz Barana, za co obejrzał żółtą kartkę.

18'

Stały fragment gry dla Śląska nie przyniósł teraz strzału na bramkę Malarza.

16'

Raz jeszcze na spalonym został złapany Paixao.

14'

Pich ładnie poradził sobie w polu karnym z Bastą, po czym jednak dobrze zdołał go zablokować Baranowski.

12'

Żółta kartka dla Flisa za bardzo ostry faul na Paixao.

9'

Poźniak dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego w pole karne Śląska, gdzie dobrze piąstkuje ją Mariusz Pawełek.

6'

Na spalonym został złapany Flavio Paixao.

5'

Basta próbował dynamicznie wbiec z piłką w pole karne Śląska, ale został tam dobrze powstrzymany przez Droppę.

3'

Płaski strzał zza pola karnego Tomasza Hołoty pewnie broni Arkadiusz Malarz.

2'

Sebastian Mila został zablokowany przy próbie oddania strzału z dystansu.

1'

Zaczynamy mecz!

20:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. To spotkanie poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka.

20:25

Z powodu kartek dzisiaj nie zagrają Adam Mójta, Błażej Telichowski (GKS), a także Krzysztof Danielewicz i Tom Hateley (Śląsk).

20:24

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Poniżej z kolei ławki rezerwowych:

• Śląsk: Wojciech Pawłowski, Kamil Dankowski, Karol Angielski, Waldemar Gancarczyk, Konrad Kaczmarek, Mateusz Machaj, Krzysztof Ostrowski.

• GKS: Emilijus Zubas, Mateusz Szymorek, Piotr Witasik, Kamil Wacławczyk, Andreja Prokić, Paweł Zięba, Bartłomiej Bartosiak
20:13

20:01

Dzisiejsze spotkanie jest pojedynkiem dwóch drużyn z górnej połowy tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Gospodarze, Śląsk Wrocław, aktualnie znajdują się na drugim miejscu w tabeli z 32 punktami na koncie i ze stratą sześciu oczek do prowadzącej Legii Warszawa. GKS Bełchatów z kolei ma tych punktów o pięć mniej i beniaminek zamyka tym samym pierwszą ósemkę klasyfikacji.