Poniedziałek, 21 lipca 2014, godz. 18:00
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
2 : 0
CracoviaCracovia
94'

Koniec meczu. Górnik wygrywa 2-0, ale nie zachwycił po przerwie. Cracovia mogła wyrównać, ale nie wykorzystała swoich okazji. Pod koniec trafił do bramki Zachara.

93'

Górnik wykorzystał kontrę, w której było trzech piłkarzy gospodarzy i dwóch obrońców gości. Opornie wychodziła ta akcja, ale w końcu Zachara umieścił piłkę w bramce.

92'

Mamy drugą bramkę dla Górnika. Zachara!

91'

Sędzia Raczkowski doliczył cztery minuty.

90'

Zza pola karnego uderzał Steblecki, ale daleko od bramki.

89'

Ostatnia zmiana w Górniku. Gwaze zmienia Jeża.

89'

Dialiba Boubacar podaje piłkę w pole karne, ale wychwytuję ją Steinbors.

87'

Sobolewski wypatruje Kosznika, ale ten nie przyjmuje piłki dobrze i wychodzi ona poza boisko.

86'

Zmiana w Cracovii. Schodzi Budziński, zastępuje go Kita.

83'

Marciniak notuję fatalną stratę i sam na sam wychodzi Sobolewski. Upada w polu karnym, ale gwizdek Pawła Raczkowskiego milczy.

81'

Drewniak uderza zza pola karnego, ale trafia w Roberta Jeża.

80'

Warzycha opuszcza lożę VIP. Albo nie może patrzeć na słabą postawę jego drużyny w drugiej połowie, albo chce przenieść się bliżej boiska.

78'

Środkowy obrońca przed zejściem z boiska leżał na murawie, ale po jego wyrazie twarzy można było wnioskować, że mógłby jeszcze pograć.

77'

Zmiana w Górniku. Gancarczyka zmienia Drewniak.

75'

Niepewnie Steinbors i Zjawiński podaje do Stebleckiego. Strzał wprowadzonego po przerwie zawodnika mija jednak bramkę.

73'

Górnik nie może tak grać, jeśli chce wygrać to spotkanie. Obrońcy pozwalają dojść Nowakowi do piłki, ale ten uderza nad bramką.

70'

Górnik Zabrze - Cracovia

69'

Groźnie uderzał Dąbrowski, ale obok bramki. Kibicom Górnika zaczyna się nie podobać gra ich zespołu co przejawiają w gwizdach.

68'

Kolejny raz obrona Górnika się nie popisuje, ale tym razem Nowak zbyt mocno dośrodkowuje.

67'

Górnik musi uważać na ataki Cracovii. Groźne dośrodkowanie Budzińskiego, ale Zjawińskiemu zabrakło kilku centymetrów by dojść do piłki.

64'

Sebastian Steblecki zdołał dojść do piłki w polu karnym, ale jego uderzenie nie sprawiło problemów Steinborsowi.

62'

To powinna być bramka dla Górnika! Kosznik z lewej strony wycofał piłkę przed pole karne do Jeża! Słowak uderzył obok słupka!

58'

Zmiana w Cracovii. Z boiska schodzi Cetnarski, wchodzi Steblecki.

57'

Mogło być groźnie, bo Danch przejął piłkę na dwudziestym piątym metrze, ale do końcowego podania nie doszedł Zachara.

56'

Zmiana w Cracovii. Nykiela zastępuje Boubacar Dialiba.

52'

Podobnie jak w pierwszej połowie, początek należy do piłkarzy Górnika Zabrze.

50'

49'

Górnik w natarciu! Najpierw z bliska Kosznik przeniósł piłkę nad poprzeczką, a pół minuty później Madej uderzył nad bramką.

48'

Gergel uderza ładnie na bramkę, ale strzał odbija się od Zachary. Obrońca Cracovii wybił po chwili piłkę na rzut rożny. Dośrodkowywał Jeż, Sobolewski nie zdołał dojść jednak do piłki.

46'

Wznawiamy spotkanie w Zabrzu!

18:50

Po szybkiej bramce Górnika spodziewaliśmy się ciekawszego spotkania. Groźnie było ponownie dopiero tuż przed przerwą.

45'

Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi 1:0!

46'

Dwie groźne akcje Górnika pod koniec pierwszej połowy. Najpierw uderzał Madej, później Danch. Nie udało się jednak skierować piłki do bramki.

45'

Rymaniak otrzymuje żółtą kartkę za faul na piłkarzu Górnika.

44'

Nie było spalonego i sam na sam wyszedł Kosznik. Zawahał się i nie oddał strzału na bramkę, ostatecznie po kilkunastu sekundach uderzał Danch, ale wysoko nad bramką.

40'

Kontra Górnika. Madej nie podaje do Zachary i rusza z indywidualną akcją. Po chwili upada, ale sędzia nie widział faulu obrońcy Cracovii.

38'

Z lewej strony dośrodkowuje Marciniak, uderza Cetnarski. Akcja ładna, ale piłka ląduje ponad poprzeczką.

36'

Z prawej strony dośrodkowywał Madej, a piłka trafiła do Kosznika, który występuje teraz w pomocy. Uderzenie mu nie wyszło i od bramki rozpoczął Pilarz.

35'

Zza pola karnego uderzał Budziński, ale piłka daleko od bramki.

34'

Dobry pomysł miał Marciniak, który wypatrzył Zjawińskiego, ale wykonanie nie było najlepsze.

32'

Ponownie groźna akcja Górnika. Tym razem uderzał Gergel, ale bez większych problemów obronił jego strzał Pilarz.

31'

Dwa rzuty rożne dla Cracovii w krótkim odstępie czasu. Nic jednak z nich nie wynikło.

28'

Madej mimo ataków obrońców oddał strzał na bramkę Cracovii, dobrze zachował się jednak Pilarz.

26'

Piłkę na lewej stronie miał Gancarczyk, ale o jego dośrodkowaniu kibice chcą jak najszybciej zapomnieć. Piłka poleciała daleko od bramki.

23'

Nienajlepsze dośrodkowanie Zjawińskiego, ale Augustyn wybił ją na rzut rożny. Cracovia nie zagroziła jednak podczas stałego fragmentu gry.

21'

Nowak zderzył się z Augustynem, ale do piłki doszedł Cetnarski, był już w polu karnym. Poślizgnął się i nic nie wyszło z kontry Cracovii.

19'

Kosznik przejmuje piłkę i podaje do Jeża. Słowak dośrodkował jednak zbyt mocno.

18'

Groźna kontra Cracovii, na strzał z trzydziestu kilku metrów zdecydował się Marcin Budzyński. Piłka minęła jednak słupek.

16'

A jednak tak. Zadebiutuje Sadzawicki, który miał problemy z grą w poprzednim sezonie w GKS-ie Katowice. Schodzi Szeweluchin.

15'

Na boisku leży Szeweluchin, więc piłkarze czas by uzupełnić płyny. Z ukraińskim obrońcą już wszystko okej, nie będzie potrzebna prawdopodobnie zmiana.

13'

W starciu z Szeweluchinem w polu karnym padł Nowak, ale nie dyskutował nawet z sędzią, więc o karnym nie mogło być mowy.

11'

Przy piłce częściej utrzymują się piłkarze Górnika. Tym razem Danch zagrał za mocno do Gergela.

9'

Sobolewski stracił piłkę pod polem karnym Cracovi, goście ruszyli z kontrą, ale przerwał ją Gancarczyk.

6'

Rzut rożny dla Górnika Zabrze. W pole karne dośrodkowywał Gancarczyk, a doskonale do piłki wyskoczył Augustyn i umieścił piłkę w bramce.

5'

Gol dla Górnika! Augustyn! Zabrzanie wychodzą na prowadzenie!

3'

Rzut wolny wykonywała Cracovia, a dokładnie Cetnarski, Ale z dośrodkowaniem poradził sobie Augustyn.

2'

Daleka piłka od Dancha w kierunku Zachary. Tym razem podanie było zbyt mocne. Początek spotkania dla gospodarzy.

1'

Mamy pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy!

17:56

Na loży VIP usiadł także Robert Warzycha, który od tego sezonu nie może już zasiadać na ławce rezerwowych.

17:52

Można powiedzieć, że jest to 3-4-3 lub 5-2-3, zależy od tego jak się patrzy i gdzie jest piłka. Mam nadzieję, że to ustawienie pozwoli nam nie tracić trzech bramek w meczu – stwierdził dyrektor sportowy czternastokrotnych mistrzów Polski.

17:49

Na trybunach obecny jest również Jarosław Tkocz, trener bramkarzy reprezentacji Polski.

17:48

Na stadionie jest obecny Łukasz Podolski, który otrzymał pamiątkową koszulkę dla siebie i syna. Łukasz Podolski na stadionie Górnika Zabrze

17:37

Ławka rezerwowych Cracovii: Perdijić, Boubacar, Steblecki, Kita, Zejdler, Jaroszyński, Rakels

17:36

W wyjściowej jedenastce Górnika Zabrze debiutuje Roman Gergel.

17:32

- Czeka nas bardzo ciężki mecz. Górnik będzie wymagającym przeciwnikiem przez cały sezon, ale u siebie i na wyjeździe prezentuje się zupełnie inaczej. Przed nami trudne, ale nie niemożliwe zadanie - przyznał Robert Podoliński

17:28

Ławka rezerwowych Górnika: Kuchta, Plizga, Małkowski, Drewniak, Sadzawicki, Gwaze, Łuczak

17:26

Na murawie rozgrzewają się już piłkarze obu drużyn.

17:18

W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsza była Cracovia. Wygrała w Zabrzu 1:0 (Ntibazonkiza) i w Krakowie 2:0 (Ntibazonkiza, Bernhardt)

17:15

W Cracovii doszło do wielu zmian. Stanowisko trenera objął Robert Podoliński, dla którego będzie to debiut w Ekstraklasie. W biało-czerwonych koszulkach nie zobaczymy już Edgara Bernhardta, Vladimira Boljevicia, Krzysztofa Danielewicza, Mariana Jarabicy, Marcina Kusia, Saidiego Ntibazonkizy, Giannisa Papadópoulosa oraz Roka Strausa.

17:08

Na rozgrzewce są już bramkarze Górnika: Steinbors i Kuchta, zagra ten pierwszy.

16:58

Górnik Zabrze gra nowym ustawieniem, z trójką obrońców. W pojedynku z Cracovią będą to Gancarczyk, Danch i Augustyn.

16:55

W ich miejsce do Zabrza przybyli Dawid Plizga, Szymon Sobczak, Roman Gergel i Armin Cerimagić.

16:51

W przerwie letniej Górnik Zabrze opuścili Prejuce Nakoulma, Paweł Olkowski, Antoni Łukasiewicz i Norbert Witkowski.

16:48

Witamy podczas relacji z poniedziałkowego meczu T-Mobile Ekstraklasy. Górnik Zabrze podejmie Cracovię Kraków.