Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 0
Ruch ChorzówRuch Chorzów
19:57

To nie był mecz najwyższych lotów, ale Śląsk mimo wszystko zaprezentował się lepiej i zrobił więcej, aby dziś zwyciężyć. Ruch może żałować przede wszystkim tego mocnego początku i faktu, że sędzia nie podyktował rzutu karnego za faul Pawelca na Kuświku. Na dziś z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

94'

Arbiter właśnie zakończył to spotkanie

93'

Ostrowski zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale został zablokowany

91'

Ostatnia zmiana w meczu, Machaj wchodzi za Hołotę

90'

Kowalski dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale wszystko zakończyło się wywalczeniem cornera

89'

Celeban! Było blisko gola! Ostrowski zaatakował lewą stroną, wycofał piłkę w okolice szesnastego metra do Celebana, a ten minimalnie przestrzelił!

87'

Ostrowski wchodzi na boisko za Picha.

86'

Ruch utrzymuje się teraz nieco dłużej przy piłce, ale nie ma zupełnie pomysłu na to, co z nią zrobić.

84'

Śląsk zdaje się kontrolować przebieg meczu i już chyba nic nie może odebrać mu trzech punktów

82'

Janik wchodzi na boisko i zmienia Starzyńskiego

81'

Ruch jakby pogodzony z porażką już nawet nie próbuje mocniej zaatakować przeciwnika, podejść wyżej i spróbować odzyskać piłkę.

80'

Próbował w tym meczu Pich kilkakrotnie strzału sprzed pola karnego, ale nie przynosiło to pożądanego skutku. Do teraz! Tym razem zawodnik wrocławskiej ekipy uderzył świetnie, kąśliwie w lewy dolny róg bramki i pokonał bramkarza!

79'

Gooooooooooooooooooooool! Robert Pich i mamy 2:0 dla Śląska!

77'

Zieliński przymierzył teraz sprzed pole karnego, ale piłka przeleciała ponad bramką Kamińskiego

77'

Dobrą kontrę przeprowadzili teraz gospodarze, Flavio podał do Zielińskiego, ale strzał tego drugiego został zablokowany. Rzut rożny dla Śląska

76'

Stara się atakować Ruch, jednak niezbyt mu to wychodzi, te ataki są bardzo szarpane. Teraz Kowalski dośrodkowywał z prawej strony, ale wszystko skończyło się cornerem

73'

Efir wchodzi na boisko i zmienia Babiarza

71'

Mieliśmy teraz małe zamieszanie pod polem karnym Ruchu, Flavio uderzył na bramkę, ale został zablokowany.

69'

Mieliśmy małe problemy techniczne, ale już wracamy do pisania. Tymczasem Łukasz Droppa przymierzył teraz z dystansu, ale spokojnie piłkę odbił bramkarz Ruchu.

68'

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

65'

Mila schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Celebana

60'

Mamy zmianę w zespole Ruchu. Gigołajew schodzi, wchodzi Włodyka

57'

Oj to powinien gol dla Śląska! Po zagraniu z prawej strony przed kapitalną okazją stanął Flavio Paixao, ale Portugalczyk nie trafił w bramkę!

54'

Identyczny mieliśmy skutek po uderzeniu Gigołajewa z dystansu

54'

Tom Hateley przymierzył przed chwilą sprzed szesnastki, ale nie trafił nawet w bramkę

53'

Mila starał się dośrodkowywać z prawej strony, ale został zablokowany przez Stawarczyka.

52'

I znów chaos wdarł nam się w boiskowe wydarzenia. Czekamy, aż ktoś w końcu zapanuje nad rozwojem sytuacji

50'

Pich uderzył teraz na bramkę Ruchu, ale pomylił się i grę wznowi Kamiński

50'

Dużo chaosu mamy na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce i szybko ją tracą

48'

Spokojny początek drugiej części meczu z obu stron, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś mocniejszy atak

46'

Arbiter gwiżdże i gospodarze zaczynają drugą połowę

19:03

Piłkarze wrócili już na murawę, za chwilę wznowimy grę

18:50

Mecz jest jak na razie dość przeciętny, prowadzony w kiepskim tempie. Jedynie końcówka i początek spotkania były prowadzone w dobrej szybkości, mieliśmy sytuacje podbramkowe. Po przerwie liczymy na sporo więcej

46'

I w tym momencie arbiter zakończył pierwszą połowę meczu

46'

Pich zdecydował się na kolejny strzał z dystansu i choć tym razem przymierzył nieźle, to piłka minęła bramkę Kamińskiego

44'

A teraz mieliśmy groźną akcję gości! Szyndrowski dośrodkował z lewej strony boiska, a Rołand Gigołajew oddał sprytny, acz nieznacznie niecelny strzał na bramkę Pawłowskiego.

42'

I znów zrobiło się groźnie w szesnastce przyjezdnych! Po sporym zamieszaniu piłka spadła pod nogi Mili, który z bliskiej odległości nie był w stanie pokonać bramkarza!

41'

Spore zamieszanie pod bramką Ruchu! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamiński wpadł na Szyndrowskiego i wypuścił piłkę z rąk, co na jego szczęście skończyło się bez poważnych konsekwencji.

39'

Dudu uderzył teraz z dystansu na bramkę Ruchu, ale nieznacznie się pomylił.

39'

Zieliński dośrodkowywał przed chwilą z prawej strony boiska, ale został zablokowany

38'

37'

Starzyński zagrał przed chwilą niezłą, choć ciut zbyt mocną piłkę w stronę Kuświka. Napastnik Ruchu nie zdołał dojść do piłki i od bramki zacznie Pawłowski

36'

Mila próbował wstrzelić przed chwilą piłkę w pole karne Ruchu, ale zrobił to niedokładnie. Piłka wróciła jednak szybko pod władanie gospodarzy

34'

Pich zdecydował się teraz na strzał z dystansu, ale nie sprawił tym Kamińskiemu najmniejszych kłopotów.

32'

To powinien być gol dla Ruchu! Po dośrodkowaniu z prawej strony przed kapitalną okazją staną Gigołajew, który uderzył jednak wprost w bramkarza!

30'

Gigołajew dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale obrońcy wybili tę piłkę. Spadło nam totalnie tempo tego meczu

28'

Hołota zdecydował się teraz na uderzenie sprzed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki

27'

A teraz po dośrodkowaniu z prawej strony błąd przy wyjściu z bramki popełnił Pawłowski, ale nie potrafili skorzystać z niego goście

26'

Śląsk zaatakował teraz na bramkę Ruchu, ale wszystko skończyło się niedokładnym dograniem Paixao. Od bramki zacznie Kamiński

25'

I wracamy do gry. Przy piłce goście

23'

A teraz zawodnicy mają przerwę w grze na uzupełnienie płynów

22'

Łukasz Surma uderzył teraz sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w światło bramki

21'

A przed chwilą mieliśmy dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, jednak nie przyniosło ono żadnego zagrożenia

20'

Było blisko gola dla Śląska! Flavio świetnie zszedł z piłką z prawej strony do środka, oddał strzał na bramkę, jednak piłka minęła bramkę Ruchu.

18'

Babiarz dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, ale piłkarze Śląska spokojnie wybili piłkę spod własnej bramki

17'

Siadło nam zupełnie tempo tego spotkania. Śląsk gra spokojnie, kontroluje przebieg tego pojedynku, a Ruch oszołomiony nie potrafi odpowiedzieć na utratę bramki

16'

15'

Spokojnie piłkę rozgrywają teraz gospodarze, ale robią to głównie na własnej połowie boiska

13'

Droppa wybił teraz piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

12'

Grodzicki wrócił do gry, wracamy i my. Śląsk teraz przy piłce, którą podaniami wymienia na połowie przeciwnika

11'

Na boisku leży teraz kontuzjowany Grodzicki

9'

Ruch stara się od razu odrobić straty i przenieść się z piłką na połowę przeciwnika, ale tam bardzo szybko ją traci. Śląsk przejął inicjatywę w tym meczu

8'

Robert Pich zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale nieczysto trafił w piłkę i ta trafiła do kompletnie niepilnowanego Mili. Ten zdołał uniknąć pozycji spalonej i bez problemu pokonał bramkarza!

7'

7'

Gooooooooooooooooool! Sebastian Mila, 1:0 dla Śląska!

6'

A teraz Hołota dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale w polu karnym spokojnie interweniował Kamiński

6'

Hołota zdecydował się przed chwilą na strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez Szyndrowskiego.

5'

Uspokoił nam się teraz Ruch, a zarazem cała sytuacja na boisku. Gra w tej chwili toczy się głównie w środkowej strefie

3'

Mocny ten początek spotkania w wykonaniu chorzowian, Śląsk jak na razie wygląda niemrawo, nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Inicjatywa po stronie gości

1'

Ależ zamieszanie pod bramką Śląska! Najpierw Kuświk padł w polu karnym rywala po starciu z Pawelcem (sędzia powinien wskazać na wapno), a następnie w poprzeczkę trafił Babiarz!

1'

Pan Marcin Borski daje znak, goście zaczynają to spotkanie!

17:56

Ostatni raz na inaugurację ligi wrocławianie wygrali w 2009 roku, kiedy pokonali Cracovię 2:0. Jak będzie dzisiaj? Początek meczu już za chwilę!

17:53

Mamy jeszcze parę minut do rozpoczęcia meczu, warto więc zapoznać się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Maciek Jakubski. Można ją znaleźć tutaj.

17:50

Przekonamy się dzisiaj, czy we Wrocławiu istnieje życie bez Marco Paixao. Napastnik i najlepszy piłkarz Śląska doznał poważnej kontuzji i przez kilka tygodni nie zobaczymy go na boisku.

17:47

Ruch rozegrał już w tym sezonie swój pierwszy oficjalny mecz. Chorzowianie w ramach eliminacji Ligi Europy ograli FC Vaduz 3:2.

17:44

Jest to trzecie spotkanie rozgrywane w dniu dzisiejszym. W poprzednich dwóch Korona przegrała na wyjeździe z Zawiszą 0:2, a Lech pokonał na własnym boisku Piast 4:0. Jak dużo goli padnie dzisiaj? Zapraszam do typowania w komentarzach

17:41

Witamy! Już tylko około 20 minut zostało do rozpoczęcia spotkania pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Ruchem Chorzów, oczywiście w ramach pierwszej kolejki nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.