wikimediaHamburger SV
18:57

Dziękuje wszystkim tym, którzy śledzili relacje. Za uwagę dziękuje Artur Kurzawa.

94'

Koniec meczu! Mimo kilku doskonałych szans, Greuther Fuerth zagra w następnym sezonie w 2. Bundeslidze. W ekstraklasie zostaje HSV, które może mówić o dużym szczęściu.

93'

Piłka meczowa gospodarzy, ale interweniuje Drobny.

92'

Füllkrug uderza głową, ale nad poprzeczkę przenosi futbolówkę Drobny. Kolejna świetna szansa Fuerth!

90'

Trzy minuty zostają doliczone przez arbitra.

90'

Jeszcze rzut wolny dla drużyny Franka Kramera.

88'

Jeszcze zmiana w końcówce. Ognjen Mudrinski za Daniela Brosinskiego.

88'

Pogubili się piłkarze Greuther Fuerth. Obrońcy HSV nie byli konsekwentni w polu karny, gospodarze otrzymali duży prezent, jednak Azemi niedokładnie podawał do partnera.

87'

Dośrodkowanie Brosinskiego łapie w koszyk Drobny.

85'

Ależ interwencja Drobnego! Niclas Füllkrug uderzył głową, ale świetnym refleksem popisał się czeski golkiper. Znów szczęście sprzyjało HSV.

82'

Mavraj, wybiciem na rzut rożny, przerywa akcję Hamburgera.

80'

Nadal swoje akcje konstruują piłkarze Greuther, jednak brakuje jednego, decydującego podania, które otworzy drogę do bramki. Czasu jest niewiele. Do zakończenia rewanżowego meczu pozostało 10 minut.

78'

Korner dla Greuther Fuerth, jednak wcześniej zmiana. Tim Sparv opuszcza boisko.

75'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Zmęczonego van der Vaarta zastępuje Robert Tesche.

75'

Rincon próbował wyprowadzić kontratak, jednak futbolówkę szybko odbierają podopieczni Franka Kramera.

72'

Pierwsza zmiana w drużynie Greuther Fuerth. W miejsce Durdicia - Fullkrug.

72'

Jiracek idealnie dośrodkował w pole karne Greuther Fuerth, jednak Wolfgang Hesl uprzedził Lassogę.

71'

Przenieśliśmy się na połowę gospodarzy. Faul Toma Weilandta na Rinconie.

69'

Ilir Azemi uderza z dystansu w środek bramki. Bez problemu interweniuje czeski golkiper.

68'

Drobny zaatakowany na linii bramkowej, odgwizdany faul Knuta Kirchera.

65'

Po zdobyciu wyrównującej bramki, gra toczy się głównie na połowie HSV. Gospodarze uwierzyli w możliwość awansu. Do zakończenia spotkania 25 minut.

64'

Zmiana w drużynie HSV. Schodzi utykający Arslan. W jego miejsce Rincon.

62'

Greuther Fuerth idzie za ciosem! Groźne uderzenie Stiebera broni Drobny.

59'

GOOOOOL! Mamy wyrównanie! Zoltan Stieber idealnie zagrał w pole karne, do futbolówki wyszedł Stephan Fürstner, który bez zastanowienia wykończył ładną akcję gospodarzy. Ostatnie pół godziny zapowiada się fenomenalnie!

57'

Drobny bez problemu łapie futbolówkę po wrzutce zawodnika Greuther Fuerth.

53'

Ależ interwencja Hesla! Idealne dośrodkowanie w kierunku Lassogi, ten głową uderzył na bramkę, jednak strzał świetnie obronił golkiper gospodarzy.

52'

Benedikt Röcker agresywnie sfaulował Lassogę i rzut wolny dla HSV.

49'

Piłka w kierunku Jansena, jednak pomocnik skutecznie zablokowany przez obrońcę.

48'

Piłką grają gospodarze, jednak zawodnicy HSV są bardzo dobrze ustawieni, przez co nie pozwalają Greuther Fuerth na zagrożenie pod bramką Drobnego.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Kto za 45 minut będzie świętował?

18:00

A tak mecz oglądają kibice HSV na Imtech Arena.

HSV

17:53

Kibice "Koniczyn" robią co mogą, jednak z taką grą jak w pierwszej połowie podopiecznych Kramera, ciężko o awans do Bundesligi.

Kibice Greuther Fürth

48'

Koniec pierwszej połowy. Po 45 minutach bliżej Bundesligi HSV. Hamburczycy prowadzą z Greuther Fuerth 1:0.

47'

Tom Weilandt zagrywa w pole karne, ale żaden z piłkarzy Fürth nie doszedł do piłki.

45'

Trzy minuty dolicza Knut Kircher.

44'

Zdenerwowany Wolfgang Hesl krzyczy na kolegów z zespołu. Trudno mu się dziwić. Greuther nadal przegrywa 0:1, a co więcej - okazji na wyrównanie było jak na lekarstwo.

43'

Błąd Baby, który nie trafił w piłkę. Na szczęście dla gospodarzy bez większych konsekwencji.

41'

Greuther Fuerth - Hamburger SV

40'

Ilir Azemi zdołał obrócić się w polu karnym, jednak strzał minimalnie obok bramki. Była to najgroźniejsza szansa Greuther Fuerth w pierwszej połowie.

39'

Rafael van der Vaart dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale futbolówka w rękach Wolfganga Hesla.

38'

Bardzo dobra interwencja Mancienne'a, który wślizgiem przeciął groźne podanie Stiebera.

35'

Rzut wolny po fulu na Brosinskim, jednak wybijają obrońcy HSV, zażegnując niebezpieczeństwu.

34'

Brzydki faul Calhanoglu, ale Knut Kircher nie decyduje się na pokazanie żółtej kartki zawodnikowi.

33'

Lassoga przewrócił się w polu karnym gospodarzy, jednak nie było mowy o "jedenastce".

32'

Mamy kilkuminutową przerwę spowodowaną groźnym urazem Johana Djourou. Piłkarz w walce o górną piłkę upadł na nogę przeciwnika i stracił przytomność. Służby medyczne transportują Szwajcara do szpitala.

30'

29'

Djourou niefortunnie upadł na nogę zawodnika Greuther Fuerth i konieczna jest zmiana. W jego miejsce Michael Mancienne.

28'

Johan Djourou leży nieprzytomny na boisku. Wygląda to bardzo niepokojąco.

26'

Hakan Calhanoglu uderzył bardzo mocno, jednak ponad bramką.

26'

Faul przed bramką Hesla. Leży na boisku Tolgay Arslan. HSV przed szansą na drugiego gola.

24'

Piłka krąży od nogi do nogi gospodarzy. Jednak nie potrafią oni przenieść się pod bramkę Drobnego i tracą futbolówkę.

21'

Leży na boisku Jansen. Frank Kramer odgwizduje przewinienie zawodnika Greuther Fuerth.

21'

Faul van der Vaarta. Na połowie HSV rozpoczną "Koniczyny".

18'

Ta bramka tylko podniesie emocje na Trolli Arena. Aby Greuther Fuerth znalazło się w Bundeslidze musi pokonać drużynę Mirko Slomki.

14'

GOOOOOOOOL! Po kilku doskonałych szansach na zdobycie gola udało się trafić do siatki Greuther Fuerth! Po rzucie rożnym idealnie głową przymierzył Pierre-Michel Lasogga, który przybliża HSV do utrzymania w Bundeslidze.

14'

Ależ sytuacja! Najpierw w słupek trafił Hakan Calhanoglu,a dobitkę Jansena obronił Hesl. To była szansa na gola. Tylko rzut rożny dla HSV.

12'

Jansen przerzucił piłkę do Calhanoglu, jednak ten trafił tylko w boczną siatkę.

11'

10'

Przyspieszyli goście. Mamy rzut rożny dla HSV.

9'

Od pierwszych minut gospodarze kontrolują przebieg spotkania. Wymieniają podania, przesuwając się pod bramkę Drobnego. Liczymy na to, że przerodzi się to w sytuacje podbramkowe, a co za tym idzie - zwiększy się widowisko.

7'

Kibice obu drużyn zapełnili w całości osiemnastotysięczny stadion.

5'

Mamy pierwszy stały fragment gry dla Greuther Fuerth, ale zawodnicy HSV oddalają niebezpieczeństwo.

3'

Mamy pierwsze uderzenie, jednak piłka po strzale Lassogi wysoko ponad bramką.

16:59

Kto będzie świętował, a kto zaleje się łzami? Rozpoczynamy rewanżowe starcie w walce o Bundesligę!

16:57

We wszystkich dotychczasowych meczach barażowych padło w sumie 100 bramek. Miejmy zatem nadzieję, że dzisiaj "otworzymy" kolejną setkę.

16:56

Należy jednak powiedzieć, że spotkania barażowe są poprzedzone ogromną presją, przygotowaniami, a także ogromną pracą psychologów. W lepszym położeniu jest Greuther Fuerth, bowiem w ich przypadku chodzi awans, a piłkarze HSV walczą o utrzymanie.

16:52

Knut Kircher, arbiter dzisiejszego spotkania, sędziował HSV w tym sezonie dwukrotnie. Były to mecze z Eintrachtem Braunschweig. Pierwszy został zwyciężony przez "Dinozaury" 4:0. W drugim ulegli 2:4. Kircher był także rozjemcą w jednym spotkaniu Greuther Fürth. "Koniczyny" przegrały w tym meczu z FC St. Pauli 2:4. Nie mamy nic przeciwko, aby tyle bramek wpadło w dzisiejszym meczu.

16:49

Warto również wspomnieć, że Pierre-Michel Lasogga na 13 bramek w tym sezonie aż 10 zdobył w meczach wyjazdowych. Mirko Slomka z kolei, nie wygrał na obcym terenie w ostatnich 15 spotkaniach.

16:46

Frank Kramer nie będzie mógł dzisiaj skorzystać z Niko Gießelmann, który pauzuje za pięć żółtych kartek. W składzie HSV zabraknie Rene Adlera oraz Ivo Ilicevicia.

16:44

Golkiper trzeciej drużyny 2. Bundesligi ostatni raz skapitulował 25. kwietnia, a Hamburg przegrał wiosną wszystkie wyjazdowe pojedynki!

16:43

Greuther Fuerth bardzo dobrze prezentuje się na własnym stadionie. Wiosną przegrali tylko raz, a biorąc pod uwagę cały sezon - wygrali w 10 z 17 spotkań.

16:37

Cały piłkarski świat jest zainteresowany wydarzeniami na Trolli ARENA. Transmisja tego spotkania będzie udostępniona do 205 krajów!