Z mojej strony to już wszystko. Za dzisiejszą relację LIVE! dziękuje Państwu Filip Błajet!

22:35

Bayern zdobył czwarte w tym sezonie trofeum, czy pozostanie na stanowisku szkoleniowca monachijczyków? Odpowiedź na to pytanie poznamy pewnie w ciągu kilku najbliższych dni.

22:34

Lewy w swoim ostatnim meczu walczył, ale gola nie zdobył. W każdym razie kolegom z nowego klubu nie odpuszczał.

124'

Gwizdek Floriana Meyera rozbrzmiał po raz ostatni. Bayern Monachium zdobywcą pucharu Niemiec!

124'

Znakomite podanie Pizarro, idealnie w tempo podał Peruwiańczyk.

122'

Pizarro znakomitym prostopadłym podaniem uruchomił Muellera, ten przepchnął Schmelzera, minął Weidenfellera i trafił do pustej bramki! Po meczu.

122'

Piłką ląduje w rękach Neuera, nieudane dośrodkowanie.

121'

Sahin dograł do Reusa po składnej akcji BVB, a strzał Niemca zablokował Boateng. Kolejny korner dla dortmundczyków!

121'

Sędzia doliczył 4 minuty. Jeszcze będzie się dziś działo!

119'

Zamieszanie w polu karnym Bayernu, Lewandowski wpadł na Neuera, sędzia nie odgwizdał faulu. Piłka wylądowała ostatecznie na aucie.

119'

Szarża Robbena lewą stronę, ale dośrodkowanie wybite przez Sokratisa. Bayern coraz bliżej zwycięstwa.

118'

Spięcie kilku zawodników obu zespołów, szarpanina kończy się jednak bez kar indywidualnych.

117'

Robben ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Łukaszu Piszczku.

117'

Z wolnego strzelał Marco Reus, ale wysoko ponad poprzeczką strzelił Niemiec. Nie jest to wielki mecz gwiazdora BVB.

115'

Żółta kartka dla Daniela van Buytena za faul na Lewandowskim.

115'

Robben mógł przesądzić o losach spotkania! Holender znalazł się sam na sam z Weidenfellerem, jednak nie dał rady przelobować golkipera BVB.

113'

Z lewej strony wrzuca Schmelzer, piłka wybita. Rosły van Buyten przyda się w końcówce spotkania.

111'

Wszyscy piłkarze BVB przesuwają się do przodu, zapowiada się dramatyczna pogoń za remisem.

111'

Dośrodkowanie Reusa słabe i łatwo wybite przez defensorów Bayernu.

111'

Martinez wybija na korner dośrodkowanie Aubameyanga. Gabończyk nie imponuje formą, ale szybkością wciąż zachwyca.

110'

Za Grosskreutza wchodzi Jonas Hoffman, ostatnia nadzieja BVB.

109'

Ribery wygląda na bardzo zmęczonego i schodzi z boiska. W jego miejsce najlepszy ostatnio strzelec monachijczyków - Claudio Pizarro.

108'

Asystę zaliczył Jerome Boateng.

107'

Bramka! Piłka dośrodkowana z prawej strony minęła wszystkich obrońców Borussi, a na zamknięciu akcji znalazł się Arjen Robben. Holender trafił w nogi Weidenfellera, ale piłka i tak wturlała się do siatki.

106'

Druga połowa dogrywki rozpoczęta, czy zobaczymy w niej jakiegoś gola?

22:13

Obaj trenerzy mają jeszcze po jednej zmianie.

22:12

Klopp mobilizuje swoich piłkarzy na środku boiska.

106'

Pierwsza połowa dogrywki zakończona. Najgroźniejszą okazję zmarnował Aubameyang, ale w Berlinie dalej bez goli!

105'

Grosskreutz znaleziony przez Schmelzera w polu karnym, próbował strzelić po długim rogu. Neuer na posterunku.

105'

Dośrodkowanie Gotze wybite w ostatniej chwili bez obrońców dortmundczyków.

103'

Korner dla Bayernu w końcówce pierwszej połowy dogrywki.

102'

Van Buyten za Hojbjerga. Doświadczony obrońca ustawiony bliżej prawej strony.

101'

Skurcze łapią i Kroosa i Hjojberga, na murawie leży także Lewandowski. Zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie...

100'

Mueller na prawym skrzydle, ale dośrodkowanie niecelne. Z piłką biegnie Aubameyang.

99'

Przy bocznej linii rozgrzewa się Daniel van Buyten. Belg lada moment powinien zameldować się na murawie.

97'

Uspokoiła się gra, piłka znowu w środkowej strefie boiska. Czyżby obie drużyny czekały na jedenastki?

96'

Skurcze łapią Toniego Kroosa. Wycieńczenie daje o sobie znać.

95'

Faul Lewandowskiego w środkowej strefie boiska. Polak nie odpuszcza swoim przyszłym klubowym kolegom.

94'

Neuer wrócił do bramki, ale Reader już się rozgrzewa. Czyżby jednak zmiana w bramce Bayernu?

93'

Neuer ucierpiał wybijając piłkę za polem karnym. Niemiecki golkiper wraca jednak do gry.

91'

Borussia blisko! Kroos stracił piłkę na swojej połowie, na prawej flance znalazł się Reus i dograł do ustawionego w centrum pola karnego Aubameyanga. Gabończyk pomylił się tylko o kilkanaście centymetrów!

91'

Dogrywka się rozpoczęła, czekamy na gole! Przy piłce monachijczycy.

92'

Koniec regulaminowego czasu gry. Narazie bez bramek, ale czeka nas 30 minut dodatkowych emocji w dogrywce!

92'

Piłka w polu karnym po długim wrzucie z autu Piszczka, futbolówka ląduje w rękach Neuera.

91'

Robben na spalonym. Minuta do dogrywki.

90'

Sędzia Meyer doliczył dwie minuty. Dogrywka coraz bliżej.

89'

Mueller świetnie zgrał do Gotze, ale w ostatniej chwili wrócił Aubameyang. Przydała się szybkość Gabończyka.

89'

Jurgen Klopp ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania, Pep Guardioli pozostawił sobie dwóch rezerwowych w odwodzie.

87'

Bayern przeważa w posiadaniu piłki, ale przyspieszenia Borussi są imponujące.

87'

Lewandowski znalazł się w polu karnym, ale Javi Martinez świetnie przeczytał jego zamiary. Hiszpan gra dziś bardzo dobry mecz.

86'

Z dalszej odległości próbował Gotze po wystawce Muellera, ale zablokowany. Z akcją rusza BVB.

84'

Aubameyang prawie ruszył sam na sam z Neuerem, ale Dante w ostatniej chwili przeciął piłkę.

83'

Z boiska schodzi Jojić, w jego miejsce Aubameyang, wicekról strzelców Ligue 1.

83'

Wrzutkę Muellera z prawej strony wypiąstkował Weidenfeller.

82'

Odważnie do przodu ruszył Martinez, zatrzymał się dopiero na Sokratisie. Efektowny atak Hiszpana.

82'

Aubameyang, czyli prawdopodobnie najszybszy piłkarz świata, gotowy do wejścia.

80'

Kirch decyduje się na techniczny strzał z dystansu po kontrataku Borussi. Wysoko ponad bramką pomocnik BVB.

79'

Guardiola właśnie rozmasował leżącego Ribery'ego. Francuz od razu ożył.

78'

Piszczek wycofał do Sahina, który zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Do gola zabrakło jednak co najmniej dwóch metrów i pustej bramki.

77'

BVB sprytnie rozpoczęło grę od autu, ale Neuer wyprzedził Lewandowskiego. Golkiper monachijczyków zagrał niczym libero.

76'

Tym razem faul próbował wymusić Gotze, który wpadł na Hummelsa. Gwizdek sędziego milczy po raz kolejny.

75'

Finał Pucharu Niemiec: Borussia Dortmund - Bayern MonachiumFinał Pucharu Niemiec: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

75'

Gotze samym obrotem uwolnił się od obrońców, podał prostopadle do Robbena, a ten oddał zaskakujący strzał. Weidenfeller miał dużo szczęścia, że piłka trafiła wprost w niego. Korner.

73'

Kroos po raz kolejny igra z ogniem. Faulował Niemiec, to już chyba ostatnie ostrzeżenie od sędziego Meyera.

72'

Bombę z dystansu posłał Kirch, ale w środek bramki. Neuer sparował piłkę na aut.

72'

Próbował z dystansu Kroos, ale w bezpiecznej odległości od bramki.

71'

Krótko wykonany korner, dośrodkowanie Rafinhy i wybicie defensorów BVB.

70'

Oskrzydlająca akcja Rafinhy kończy się blokiem Piszczka i rzutem rożnym.

69'

Robben popisał się szybkością i znacząco wyprzedził Hummelsa, ale Niemiec przeczytał przekładankę Holenda i odebrał mu piłkę.

69'

Może i strzał Hummelsa przekroczył linię bramkową, ale wydaje się, że Niemiec i tak był na pozycji spalonej.

67'

Spóźniony Boateng sfaulował Marco Reusa i zobaczył za to żółtą kartkę. Niemiec wciąż leży na murawie.

66'

Dośrodkowanie z prawej strony Robbena, wybija Piszczek. Nabiera rumieńców spotkanie w Berlinie.

65'

Powtórki pokazują, że Dante wybijał chyba już z bramki. Przydałaby się Goal Line Technology...

64'

Prawie! Dośrodkowanie Sahina przedłuża głową Robert Lewandowski, a do pustej siatki starał się skierować piłkę Hummels, a Dante wybił piłkę z linii bramkowej. Właśnie pytanie czy jeszcze z linii czy już za?

63'

Hojbjerg próbował wywalczyć rzut wolny symulką, za co zobaczył żółty kartonik.

62'

I kolejny korner, który kończy się bez zagrożenia dla bramki Bawarczyków.

61'

Z wolnego uderzał Marco Reus, ale trafił w mur, a piłka od muru spadła na poprzeczkę. Kolejny korner.

60'

Schodzi niewidoczny Mkhitaryan, w jego miejsce Oliver Kirch.

59'

Tuż przed szesnastką faulowany polski napastnik. Kroos popełnił przewinienie i wydaje się, że powinien obejrzeć drugą żółtą kartkę.

58'

Ribery po raz kolejny próbuje lewą stroną, ale przegrywa pojedynek siłowy z Hummelsem. Reprezentant Niemiec na razie bardzo pewnie w defensywie.

58'

Słabe wykonanie kornera, Robben rusza na drugą bramkę.

57'

Grosskreutz znalazł w polu karnym Reusa, ten bez namysłu dośrodkowywał i wywalczył róg.

57'

Finał Pucharu Niemiec: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

56'

Blisko Bayern! Robben strącił piłkę głową do Ribery'ego, ten spod linii końcowej mocno dośrodkował w pole karne, a tam z bliska strzelał Thomas Mueller. Weidenfeller wyczekał do końca i wyłapał strzał.

55'

Lahm siedzi na ławce z opatrunkiem. Wydaje się, że to jakaś kontuzja stawu skokowego. Joachim Loew przerażony.

53'

A teraz gra wróciła do środkowej strefy boiska... Przyspieszenie było tylko chwilowe.

52'

Kroos powstrzymał ostrym atakiem kontratak Borussi. Niemiec ostro sfaulował Roberta Lewandowskiego.

51'

Na spalonym Marco Reus. Borussia nie może złapać swojego rytmu.

50'

Ribery cofa się głęboko i próbuje pomóc w rozegraniu piłki.

49'

Ribery tym razem lewą flanką, ale dobrze wrócił Łukasz Piszczek.

47'

Ribery próbował napędzić akcję Bayernu, ale Robben nie przyjął piłki. Aut dla Borussi.

47'

Mueller za długo zwlekał z podaniem i Sokratis wybił mu piłkę spod nóg.

46'

Po przerwie obie drużyny zaczęły bez zmian. Trenerzy pozostawiają rezerwowych w blokach.

46'

Tym razem od środka boiska dortmundczycy, rozpoczęli!

20:58

Oba zespoły już wracają na murawę, oby druga część spotkania przyniosła więcej emocji kibicom!

20:57

Niewiele lepiej prezentuje się ławka Bayernu, gdzie na wejście czekają chociażby Pizzaro czy wracający po kontuzji Shaqiri.

20:56

Ławka rezerwowych BVB nie imponuje. Z ofensywnych graczy Klopp ma w odwodzie praktycznie tylko Aubameyanga i Hoffmana.

46'

Zakończenie pierwszej połowy meczu. Groźniejsze sytuacje miał Bayern, ale ciężko powiedzieć, żeby monachijczycy grali wybitny mecz.

46'

Doliczony czas gry, Bayern na połowie dortmundczyków.

45'

Grosskreutz podał do biegnącego po lewym skrzydle Lewandowskiego, który wziął na zamach Hojbjerga, ale kopnął wysoko ponad poprzeczką. Najlepsza okazja BVB.

45'

Ribery popisał się dryblingiem w polu karnym, związał trzech przeciwników i podał na 10 metr, gdzie jednak nikogo nie było. Futbolówka trafiła do ustawionego na drugiej stronie Hojbjerga, który zdecydował się na strzał po ziemi. Obok bramki.

43'

Hojbjerg popisał się ładnym dryblingiem i minął Schmelzera, ale na tym fajerwerki się skończyły. Duńczyk dośrodkował za głęboko.

42'

42'

Javi Martinez ryzykowanie podawał do bramkarza, ale Neuer szybszy od Lewandowskiego.

42'

Strzelał Toni Kroos, ale w mur. Słaby strzał niemieckiego rozgrywającego.

41'

Mueller faulowany na około 2 metrze przed bramką. Faulował Mkhitaryan.

40'

Chaos, chaos, chaos - to dalej dominujące słowo jeśli chodzi o dzisiejszy finał. Wszystkie sytuacje stworzone po stratach.

38'

Arjen Robben wpadł na pełnej szybkości w pole karne, Piszczek lekko wszedł w niego ciałem, a Holender wywinął malowniczego kozła. Gwizdek sędziego milczy.

38'

Dante do Kroosa, ten do Ribery'ego, ten znowu do Kroosa i tak w kółko. Brak podania uruchamiającego.

36'

W Berlinie zaczęło padać. Jaki wpływ śliska murawa może mieć na przebieg meczu?

35'

Żadna z drużyn nie może narzucić swojego stylu gry.

33'

Hojbjerg powstrzymał dryblującego na lewej flance Lewandowskiego.

33'

Na razie poziom meczu zawodzi. Brakuje składnych akcji, chyba presja trochę zjada oba zespoły.

31'

Lahm nie jest w stanie kontynuować gry. Na boisko wchodzi Franck Ribery, co z pewnością wiąże się ze zmianami taktycznymi w ekipie Bawarczyków.

29'

Lahm stracił piłkę na rzecz Reusa, Niemiec znalazł Grosskreutza, skrzydłowy BVB dośrodkował, ale niecelnie.

28'

Bayern zaczyna dominować pod względem posiadania piłki.

27'

Bayernowi zdarza się grać długą piłką - patrząc na Thomasa Muellera w starciach z Sokratisem i Hummelsem, nie jest to najlepszy pomysł.

25'

25'

Mueller prostopadła piłką szukał Robbena, ale zdążył zainterweniować Weidenfeller, wybijając piłkę na aut.

25'

Lahm doznał jakiegoś urazu, Niemiec chyba będzie musiał zejść z boiska. Intensywną rozgrzewkę zaczął Franck Ribery.

23'

Marco Reus zdecydował się na dośrodkowanie, ale zbyt głębokie. Nikt z dortmundczyków nie doszedł do piłki, a złapał ją Neuer.

23'

Lewandowski faulowany blisko pola karnego. Będzie dobra okazja dla Reusa na dośrodkowanie lub strzał.

22'

Z dystansu strzelał Nuri Sahin, ale uderzenie mu nie wyszło. Słabo i obok bramki.

21'

Hojbjerg ustawiony na prawej stronie jako wahadłowy obrońca.

19'

Piłkarze Bayernu nie mają ani centymetra wolnego miejsca, Jurgen Klopp nie zezwoilił na tiki take przeciwników.

18'

Borussia próbuje grać wysokim pressingiem. Zarówno Reus, jak i Lewandowski, aktywni jako pierwsi obrońcy.

16'

Reus z wolnego, Dante wybija piłkę i zażegnuje niebezpieczeństwo.

16'

Pierwszy kwadrans to przede wszystkim chaos, ciężko powiedzieć, kto lepiej wszedł w mecz.

15'

Dośrodkowanie Sahina z rzutu rożnego łatwo wyłapane przez Neuera. Niemiec szybko zaczyna akcję monachijczyków.

14'

Lahm powstrzymał kontrę BVB, trzymając za koszulkę Reusa, Wydaje się, że zasłużył na żółtą kartkę, ale arbiter go oszczędził.

13'

Rafinha rozpędził się lewą stronę, podał do ustawionego w polu karnym Muellera, ale jego odegranie było złe.

12'

Boateng wbija wrzutkę w centrum pola karnego wykonaną przez Reusa.

11'

Grosskreutz świetnie przechwycił piłkę na połowie Bayernu, odnalazł Lewandowskiego na lewym skrzydle, ale Polak nie dał rady dograć do Reusa. Korner.

10'

9'

Rzut wony na połowie Borussi. Piłkę dośrodkował Robben, ale zdecydowanie za krótko. Poprawka Kroosa równie zła, ale obyło się bez kontrataku.

9'

Kombinacyjna akcja Bayernu zatrzymana przez Hummelsa. Bawarczycy wymienili kilka podań na dużej szybkości.

8'

Lahm ustawiony jednak na pozycji defensywnego pomocnika, na której zachwycił w tym sezonie cały piłkarski świat.

7'

Lewandowski wdał się w drybling w polu karnym Bawarczyków, ominął dwóch z nich, ale na trzecim się zatrzymał. Strzału Polak nie dał rady oddać.

6'

Długa piłka do Robbena, Holender uderzył nieczysto, więc Weidenfeller łatwo wyłapał futbolówkę.

6'

Na razie sporo nerwowości i strat z obu stron. Składnych akcji na razie nie zobaczyliśmy.

4'

Pierwsza okazja dla Bayernu! Po łatwej stracie BVB, przed szansą stanął Mueller, ale trafił w głowę Weidenfellera. Podawał Robben.

2'

Swoją drogą, Pep Guardiola odśpiewał hymn Niemiec...

1'

Lewandowski szukany w polu karnym, ale nie dał rady przyjąć piłki z obrońcą na plecach.

1'

Pierwszy gwizdek Floriana Meyera za nami, rozpoczęli gracze Bayernu! Kto wygra? Piszcie w komentarzach!

19:59

19:58

Ciekawe jak będzie ustawiony Lahm? Przy obecności Javiego Martineza, Badstubera i Dante, chyba jednak na boku obrony, a to Hiszpan zagra na pozycji defensywnego pomocnika.

19:57

Obie drużyny już na murawie, hymn Niemiec odegrany, zaraz rozpoczynamy wielkie widowisko!

19:55

Dla Roberta Lewandowskiego to już ostatni mecz w barwach Borussi Dortmund. Czy Polak uczci spotkanie golem?

19:15

Zmiennicy Bayernu: Raeder - van Buyten, Ribéry, Shaqiri, Pizarro, Contento

19:14

Rezerwowi Borussi: Alomerovic, Durm, Friedrich, Kirch, Kehl, Hofmann, Aubameyang

19:09

Czyżby była to kara dla Francuza za jego wypowiedzi w mediach? Gwiazdor Bawarczyków narzekał na rotację stosowaną przez Guardioli. Być może obserwujemy właśnie pokaz siły hiszpańskiego menadżera.

19:08

19:08

Z kolei w Bayernie nie lada niespodzianka. Na ławce rezerwowych Franck Ribery(!), a pierwszym składzie Hojbjerg.

19:07

W składzie BVB bez sensacji. Wszyscy, którzy byli awizowani w wyjściowej jedenastce, się w niej znaleźli.

19:06

Witam serdecznie wszystkich Państwa w relacji LIVE! z finału pucharu Niemiec! Znamy już wyjściowe składy obu zespołów.