Ruch ChorzówRuch Chorzów
22:27

Z Bułgarskiej to wszystko. Za dzisiejszą relację LIVE! dziękuje Wam Filip Błajet!

22:25

W naszym plebiscycie piłkarzem meczu wybraliście Łukasza Teodorczyka, który strzelił dziś jednego gola. Drugie miejsce zajął Piotr Stawarczyk.

22:25

Z kolei Ruch dalej musi walczyć o trzecie miejsce premiowane awansem do europejskich pucharów. W weekend ostatnia kolejka Ekstraklasy!

92'

Ostatni gwizdek sędziego. Lech wygrywa 4-0 i zostaje wicemistrzem Polski!

92'

Starzyński wysoko, wysokooo ponad poprzeczką.

91'

Injac ukarany żółtkiem za odkopnięcie piłki.

91'

Trałka fauluje 25 metrów od bramki, jest okazja na strzał dla Ruchu.

91'

Japoński arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Teodorczyk przegrał pojedynek w polu karnym z Malinowskim. Dobra interwencja defensora chorzowian.

88'

Babiarz schodzi.. Za niego na boisku melduje się Maciej Urbańczyk, który jednocześnie debiutuje w ekstraklasie!

87'

Szansa dla Kuświka! Napastnik Ruchu strzelał z lewej strony pola karnego, zaspał Kędziora, ale snajper gości trafił w boczną siatkę.

86'

Ruch bezradny w drugiej połowie, gospodarze spokojnie kontrolują grę.

84'

Lech 6 minut od zapewnienia sobie wicemistrzostwa Polski.

84'

Zewnętrzną częścią stopy w pole karne dograł Lovrencsics, ale stoperzy Ruchu byli na swoim miejscu.

82'

Z lewej strony dośrodkowanie Formelli, jednak za głębokie. Od bramki Kamiński.

80'

Formella za Pawłowskiego.

78'

Wolny na połowie Ruchu. Dorzuca Gergo, a z około 8 metrów strzela Injac. Zabrakło kilku centymetrów!

79'

Wydaje się, że gracz gospodarzy był na minimalnym spalonym...

78'

Henriquez minął dryblingiem dwóch rywali i prostopadle podał do Claasena, który łatwo podciął piłkę obok Kamińskiego.

78'

4-0! CLAASEN!

77'

Około 18 tysięcy kibiców na Bułgarskiej.

76'

Dośrodkował Zieńczuk z prawej strony pol karnego, do piłki wyskoczył Gigołajew i pomylił się minimalnie. Kotorowski nawet nie drgnął.

75'

Injac za Linettego. Serb żegna się z poznańską publicznością.

75'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Lovrencsics zaatakował Babiarza ze zbyt dużą agresją.

75'

Linetty sfaulował Stawarczyka na połowie gości. Twardo gra dzisiaj pomocnik Lecha.

72'

Murawę opuścił także Maciej Sadlok. Za niego Jakub Smektała. Ofensywna zmiana Kociana.

72'

Gigołajew za Włodykę.

72'

Claasen za Hamalainena. Fin strzelił dziś gola i rozegrał niezłe spotkanie.

71'

Starzyński wrzucił futbolówkę z rzutu wolnego, ale za krótko. Pawłowski wybił daleko na połowę Ruchu.

70'

Claasen gotowy do wejścia na boisko.

69'

Pawłowski świetnie dograł w pole karne do Kamińskiego, defensor Lecha spod linii końcowej wycofał do Teodorczyka, który nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości. 3-0!

68'

GOL TEODORCZYKA!

68'

Lovrencsics w centrum pola karnego, nic z tego. Linetty zbiera piłkę, dalej Lech w jej posiadaniu.

68'

Henriquez faulowany przez Starzyńskiego. Szansa na dośrodkowanie dla Kolejorza.

67'

Płaskie dośrodkowanie Henriqueza, Malinowski na posterunku.

67'

Kolejna próba z dystansu, tym razem Babiarz. Tym razem jednak pomocnik Ruchu uderzył gorzej niż w pierwszej połowie, piłka powędrowała około metra obok lewego słupka.

65'

Luis Henriquez biegł praktycznie sam na sam z Kamińskim, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego.

64'

Po starciu z Sadlokiem lekko kuleje Lukasz Teodorczyk. Napastnik Lecha ma pretensje do defensora gości.

63'

Groźny strzał z dystansu Surmy. Pomocnik Ruchu nieatakowany huknął zza pola karnego i pomylił się nieznacznie. Kotorowski nie miałby szans.

61'

Na szczęście z zawodnikiem Ruchu wszystko w porządku i może kontynuować grę.

60'

Starzyński zderzył się przypadkowo z Henriquzem i leży na murawie.

58'

Dośrodkowywał Zieńczuk z rzutu wolnego, ale za głęboko. Od piątki Kotor.

58'

Zieńczuk faulowany na połowie Lecha, przewinienie Wołąkiewicza.

57'

Sprytnie próbował Pawłowski przelobować Kamińskiego, ale piłka tylko w bocznej siatce. Odważna próba byłego zawodnika lubińskiego Zagłębia.

56'

Całkowita dominacja Lecha w drugiej połowie, piłka praktycznie cały czas w strefie obronnej chorzowian.

55'

Pawłowski miękko do Teodorczyka, ten przyjął piłkę na klatkę i odegrał do Henriqueza. Panamczyka w ostatniej chwili zatrzymał Sadlok, a na futbolówkę już czekał Hamalainen.

54'

Malinowski trzyma się w okolicach pachwiny, ale chyba zaraz rozchodzi uraz i pozostanie w grze.

54'

Dwójkowa akcja Gergo i Trałki kończy się dośrodkowaniem tego drugiego. Stawarczyk na posterunku.

53'

Niezła wrzutka Starzyńskiego, Kotorowski dał jednak radę wypiąstkować futbolówkę. Nawet gdyby piłka wpadła do siatki, to sędziowie dopatrzyli się spalonego.

52'

Starzyński ma szansę na dobre dośrodkowanie. Rośli obrońcy Ruchu powędrowali w pole karne.

51'

Z prawej strony dograł Węgier, ale Dziwniel wygrał pojedynek z Hamalainenem.

50'

Dużo miejsca zostawiają chorzowianie na swojej połowie w drugiej części gry. To się może dla gości źle skończyć.

50'

Rzut rożny nie przyniósł większego zagrożenia.

50'

Miękkie dośrodkowanie Trałki, świetnie do główki wyskoczył Pawłowski i uderzył. Niestety dla fanów Kolejorza w sam środek bramki i Kamiński czubkami palców przeniósł piłkę na korner!

48'

Kolejne niezłe dośrodkowanie Węgra, ale Kędziora przegrał pojedynek w powietrzu.

48'

Teodorczyk dośrodkował na długi słupek. Niezła wrzutka, jednak Hamalainen wyprzedzony przez Dziwniela. Korner.

47'

Hamalainen wycofał na 25 metr, z dystansu kropnął Linetty, ale bardzo niecelnie.

46'

Warto przypomnieć, że Ruch otrzymał ostatecznie licencję na grę w europejskich pucharach, więc jeśli chorzowianie zajmą trzecie miejsce w lidze, to w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Europy.

46'

Od środka Kuświk ze Starzyńskim, przy piłce chorzowianie. Zaczęli!

21:33

Piłkarze już na murawie, zaraz zaczynamy!

21:22

Czy Niebiescy dadzą radę się podnieść i zrobić Lechowi "remontadę"? Początek drugiej połowy za około 10 minut.

21:20

W naszym plebiscycie na najlepszego piłkarza meczu prowadzi Łukasz Teodorczyk. Czy coś zmieni się w tej kwestii po drugich 45 minutach?

21:19

Babiarz w przerwie:

Przegrywamy niezasłużenie. Chcieliśmy grać w pierwszej połowie swoje, niestety popełniliśmy dwa głupie błędy i przegrywamy. W drugiej połowie postaramy się to nadrobić.
46'

Ostatni gwizdek Japończyka w pierwszej części spotkania. Lech prowadzi po golach Szymona Pawłowskiego i Kaspera Hamalainena.

46'

Wołąkiewicz próbował uruchomić prawą flankę, ale dograł pomiędzy Kędziorę i Lovrencsicsa i skończyło się autem dla gości.

46'

Minoru Tojo doliczył jedną minutę do pierwszej części spotkania. Jeszcze 60 sekund zmagań obu drużyn.

45'

Sadlok dośrodkowanie z prawej strony, ale wyjaśnia sytuację Kędziora. Obrońca Lecha dobry dziś w defensywie, a do tego aktywny w ofensywie.

43'

Prawą stroną do akcji włączył się Kędziora i dośrodkował na piąty metry. Kamiński interweniował na raty, ale ostatecznie futbolówkę złapał.

43'

Lech kontroluje grę. Kolejna akcja wyprowadzana krótkimi podaniami z własnej połowy.

40'

Przy drugim golu przy interwencji Kamińskiemu przeszkadzał Lovrencsics. Czy był faul? Sędziowie z Japonii uznali, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

39'

Ciekawa kombinacja Lecha, w polu karnym piłkę dostał Henriquez i miękko dośrodkował spod linii końcowej. Hamalainen przeskoczył Włodykę i strzelił obok Kamińskiego. Bombowe dwie minuty Lecha!

38'

2-0! HAMALAINEN!

36'

Lovrencsics dośrodkował z prawej strony pola karnego, futbolówka spadła na 10 metr, gdzie dopadł do niej Pawłowski. Skrzydłowy strzelił z pierwszej piłki, a uderzenie odbiło się jeszcze od nóg Malinowskiego i wpadło do siatki obok bezradnego Kamińskiego.

36'

BRAMKA DLA LECHA! STRZELCEM PAWŁOWSKI!

36'

Dośrodkowanie Dziwniela wybite przez Wołąkiewicza, ale za krótko. Do piłki dopadł Marek Zieńczuk i oddał strzał z dystansu, niestety dla niego - wprost w ręce Kotorowskiego.

35'

Lovrencsics sprytnym podaniem znalazł Teodorczyka w polu karnym. Najlepszy strzelec Lecha próbował jeszcze piętą odegrać do Pawłowskiego, ale w jego zamiarach połapał się Sadlok i oddalił niebezpieczeństwo.

33'

Z drugiej strony z dystansu huknął Lovrencsics. Węgier włożył w uderzenie dużo siły, ale zabrakło celności.

32'

Tym razem nieczysty strzał Babiarza. Piłka powędrowała wprost w ręce popularnego Kotora.

31'

Kontra Ruchu. Starzyński znalazł się na linii pola karnego i wycofał piłkę do Babiarza, który miał dużo miejsca i czasu. Pomocnik Ruchu huknął z dystansu, a jego strzał zatrzymał się dopiero na słupku! Było blisko.

30'

Trałka dośrodkowywał z lewej strony, piłka spadła pod nogi Pawłowskiego, ale skrzydłowy Lecha nie trafił czysto w piłkę.

30'

Surma próbował prostopadłym podaniem w pole karne znaleźć Kuświka. Futbolówka przeleciała obok snajpera Ruchu i wylądowała w koszyczku Kotorowskiego.

28'

Włodka i Dziwniel we dwójkę atakowali Kędziorę, ale młody Lechita dał rade wybić piłkę na aut.

26'

Dośrodkowuje Linetty, ale nie miał szans dojść do piłki Teodorczyk. Kamiński pewnie wyłapuje futbolówkę.

26'

Lech ruszył z kontra dwóch na dwóch, lewą flanka pomknął Teodorczyk i szukał podaniem ustawionego w centrum pola karnego Hamalainena. Piłka przeleciała między nogami Fina i skończyło się bez strzału.

24'

Dzisiejszy mecz może być pożegnaniem dla Injaca, z którym klub nie przedłużył kontraktu. Serb jest na ławce rezerwowych. Nie ma natomiast w składzie meczowym Arboledy. Kolumbijczyk także żegna się z Lechem po zakończeniu sezonu.

23'

Pawłowski miał sporo miejsca na lewym skrzydle, próbował wycofać piłkę przed pole karne, ale jego podanie nie dotarło do kolegów. Kontrę Ruchu faulem zastopował Kędziora.

22'

Kędziora uprzedził Dziwniela i wybił piłkę na aut. Chwilę później uprzedził Włodykę i będzie kolejny wrzut zza linii bocznej chorzowian.

20'

Lovrencsics próbował prostopadłym podaniem uruchomić Kędziorę, ale Dziwniel wyprzedził Lechitę.

20'

Z dystansu spróbował Sadlok, jednak bardzo niecelnie. Dziś obrońca Ruchu ustawiony na prawej obronie w zastępstwie Szyndrowskiego.

19'

Ruch rozgrywa akcję od własnej strefy obronnej, sporo krótkich podań, ale nikt z ofensywnych graczy nie pokazuje się do gry. Kuświk osamotniony na szpicy.

17'

Hamalainen wystawił piłkę klatką piersiową do Teodorczyka. Snajper Lecha uderzył z woleja zza pola karnego, ale wprost w ręce golkipera przeciwników.

16'

Pawłowski przedryblował Sadloka i dorzucił piłkę w pole karne. Z piątego metra wybijają środkowi defensorzy chorzowian.

15'

Na razie zdecydowana przewaga Lecha. Gra toczy się na połowie gości, ale nie przekłada się to na okazje bramkowe.

14'

Kolejna akcja prawą stroną węgierskiego skrzydłowego. Tym razem zdecydowanie za mocne dośrodkowanie.

14'

Kuświk ruszył w kierunku długiej piłki, ale Wołąkiewicz pewnie zgrał głową do Kotorowskiego. Futbolówka w posiadaniu gospodarzy.

12'

Teodorczyk przewraca się przed polem karnym Lecha, sędzia nie dopatrzył się przewinienia Łukasza Surmy. Czysta gra ciałem.

11'

Teodorczyk znalazł na lewej stronie Pawłowskiego. Skrzydłowy spróbował dośrodkowania, ale piłka w rękach Kamińskiego. Lovrencsics nie miał szans w główkowym pojedynku z defensorami Ruchu.

10'

Trałka rozciąga akcję na prawą stronę, tam dobrze ustawiony Kędziora. Jego prostopadłe podanie kończy się dośrodkowaniem Lovrencsicsa. Nieporozumienie Kamińskiego i Stawarczyka, ale obrońca Ruchu ostatecznie wybił piłkę z pola karnego.

9'

Teodorczyk po raz kolejny na ofsajdzie. Lechici w ogóle nie trzymają dzisiaj linii spalonego.

7'

W Poznaniu nie pada, ale murawa jest śliska. Strzały z dystansu mogą być dziś sporym zagrożeniem dla obu bramkarzy.

6'

Dwójkowa akcja Pawlowskiego z Linettym, pierwszy z wymienionych próbował jeszcze znaleźć w polu karnym Hamalainena, ale połapali się we wszystkim obrońcy Ruchu.

5'

Ruch nie stosuje wysokiego pressingu i czeka na Poznaniaków na swojej połowie. Lech próbuje grać długimi piłkami, z ominięciem linii pomocy.

4'

Kolejna długa piłka do Teodorczyka, tym razem snajper Lecha na spalonym.

2'

Lech w posiadaniu piłki, długie podanie do Teodorczyka... niecelne.

1'

Zaczęli! Gwizdek Minoru Tojo rozbrzmiał po raz pierwszy.

20:28

20:25

5 minut do rozpoczęcia spotkania!

20:21

Dzisiejsze spotkanie może być ostatnim meczem na Bułgarskiej Teodorczyka i Lovrencsicsa, którzy noszą się z zamiarem opuszczenia klubu.

20:18

W ostatnim spotkaniu w Poznaniu było 4:2 dla gospodarzy – gole dla Lecha strzelali Łukasz Teodorczyk, Rafał Murawski, Gergo Lovrencsics i Daylon Claasen, dla Ruchu dwukrotnie trafił Grzegorz Kuświk.

20:17

Lech po remisie z Pogonią stracił szansę na mistrzowski tytuł, a przy okazji skomplikował sobie walkę o drugie miejsce. Jeśli dziś Ruch wygra na Bułgarskiej, to zrówna się punktami z poznaniakami, których czeka jeszcze starcie z Legią.

20:06

Zapowiedź dzisiejszego spotkania autorstwa Wojciecha Maćczaka możecie przeczytać pod tym linkiem.

20:05

Zmiennicy w chorzowskiej ekipie: Buchalik, Gigołajew, Janik, Jankowski, Mrowiec, Smektała, Urbańczyk.

20:05

Rezerwowi ekipy gospodarzy: Gostomski, Arajuuri, Możdżeń, Injac, Claasen, Formella, Kownacki.

20:03

W Lechu trzy zmiany - do składu wracają Łukasz Trałka, Marcin Kamiński i Gergo Lovrencsics, za to na ławkę wędrują Arajuuri, Claasen i Możdżeń.

20:01

W Ruchu Chorzów w porównaniu do ich ostatniego sensacyjnego zwycięstwa z Legią jedna zmiana - w pierwszym składzie Kamil Włodyka zastępuje pauzującego za żółte kartki Szyndrowskiego.

20:00

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Trenerzy nie zaskoczyli i wystawili swoje najlepsze armaty.

19:55

Już za 35 minut rozpocznie się mecz na Bułgarskiej, a na relację LIVE! ze spotkania poznańskiego Lecha z chorzowskim Ruchem zaprasza Was Filip Błajet.