Niedziela, 25 maja 2014, godz. 15:30
1 : 2
Ruch ChorzówRuch Chorzów
17:25

Za dzisiejszą relację LIVE! dziękuje Wam Filip Błajet, przy wsparciu Krzysztofa Kowalskiego. Już za pół godziny mecz Zawiszy z Jagiellonią, na którego relację na ekstraklasa.net również serdecznie zapraszamy!

17:25

Czyżby Legionistom zabrakło motywacji po wczorajszym meczu Lecha? Mistrzowska feta będzie trwać dalej, mimo dzisiejszego niepowodzenia Wojskowych.

94'

Sędzia Marciniak gwizdnął po raz ostatni. Ruch zwycięża w Warszawie i dalej ma szanse na wicemistrzostwo Polski!

94'

To chyba było ostatnie dośrodkowanie Brzyskiego w tym meczu. Wysoko nad bramką i daleko za liną końcową.

93'

Odważne wejście Vrdoljaka, który minął dwóch przeciwników, ale jego wysiłek niecelnym dograniem zniweczył Orlando Sa.

91'

Gigołajew za Dziwniela na doliczony czas gry.

90'

4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry przez sędziego Marciniaka.

90'

...i nic dobrego z tego nie wyszło. Za lekko.

89'

Zieńczuk bezpardonowo powalił Vrdoljaka w środkowej strefie boiska. Futbolówkę ustawia Brzyski...

88'

Za Kuświka na murawie pojawia się Włodyka.

88'

Żyro znalazł się z piłką tuż przy linii pola karnego, ustawioną na prawej nodze. Legionista starał się przerzucić futbolówkę na drugą nogę, ale obrońcy Ruchu się tym połapali.

87'

Dośrodkowanie z prawej strony Bereszyńskiego, Kamiński piąstkuje.

85'

Marcin Malinowski dalekim wybiciem głową zażegnał zagrożenie bramki gości.

85'

Sa zgrał piłkę głową do Saganowskiego, ten zwiódł na prawej flance Stawarczyka, ale strzał doświadczonego zawodnika zablokował Sadlok. Korner.

84'

Uraz Babiarza, nie jest w stanie kontynuować grę. W jego miejsce melduje się Maciej Jankowski.

83'

Tym razem wyszła mu niezła wrzutka na piąty metr, ale to chorzowianie byli górą w powietrznej walce.

83'

Sadlok fauluje Saganowskiego. Brzyski będzie dośrodkowywał raz jeszcze.

81'

9 minut nadziei dla Legionistów.

81'

Ruch ma problemy z wyjściem z własnej połowy boiska. Legia ciśnie coraz mocniej.

79'

Kibice Wojskowych wykrzykują: "Mistrz, mistrz Legia Mistrz!". Czy to zachęci warszawiaków do jeszcze odważniejszych ataków?

78'

Marek Szyndrowski ukarany żółtkiem za przerwanie kontrataku Legii. Z Lechem prawy defensor nie zagra.

77'

Marek Saganowski ukarany za uderzenie barkiem w klatkę piersiową Sadloka.

77'

Tym razem Brzyski za głęboko.

76'

Na prawej stronie boiska faulowany Bereszyński. Będzie okazja ze stałego fragmentu gry.

75'

Żyro związał dwóch obrońców w polu karnym i wystawił futbolówkę Radoviciowi na 16 metr. Serb strzelił w lewy róg i nie dał szans Kamińskiemu. Moment zwrotny spotkania?

75'

RADOVIĆ STRZELA KONTAKTOWEGO GOLA!

74'

Saganowski wywalczył rzut rożny dla Legii. Piłkę ustawił Brzyski i przelobował wszystkich ustawionych w polu karnym piłkarzy.

73'

Żyro po raz kolejny przedryblował Szyndrowskiego, znalazł w polu karnym Orlando Sa, ale ten nieczysto trafił w piłkę. Futbolówka w rękach bramkarza Ruchu.

73'

Vrdoljak nie zagra w następnym spotkaniu.

72'

Vrdoljak ukarany żółtym kartonikiem za niebezpieczny wślizg w środku boiska.

71'

Żyro efektownie minął Szyndrowskiego i szukał wrzutką kolegów w polu karnym. Podanie przeciął głową Malinowski, a piłkę w ręce złapał Kamiński.

71'

Z kornera uderzał Tomasz Brzyski. Futbolówka przelobowała wszystkich zainteresowanych i wyleciała na aut.

69'

Orlando Sa przeskoczył defensorów Ruchu po dośrodkowaniu Bereszyńskiego, ale Malinowski przeczytał jego zamiary i wybił futbolówkę.

67'

Żółtko dla Bartłomieja Babiarza.

65'

Brzyski po raz kolejny wrzuca z lewej strony, piłka przelobował Sadloka, do futbolówki dopadł Bereszyński i próbował wycofać piłkę na 7 metr. Nikogo z jego kolegów tam nie było i Ruch oddalił zagrożenie.

65'

Legia Warszawa - Ruch Chorzów

66'

Kolejne dośrodkowanie Brzyskiego, ale Kamiński znowuż na posterunku. Pewny chwyt golkipera chorzowian.

65'

Orlando Sa zmienia Michała Kucharczyka. Berg stawia wszystko na jedną kartę.

64'

Za głębokie dośrodkowanie Kucharczyka z lewego skrzydła. Kamiński pewnie łapie piłkę.

64'

Ruch umiejętnie wybija Legionistów z uderzenia. Lekiem na całe zło ma być Orlando Sa.

63'

Czy Legia jest w stanie się podnieść i zdobyć dziś chociaż jeden punkt?

63'

Trafienie zalicza Piotr Stawarczyk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Starzyńskiego. Defensor Niebieskich wyprzedził Rzeźniczaka i z piątego metra skierował piłkę głową do siatki.

62'

BRAMKA DLA RUCHU!

61'

Techniczny strzał Zieńczuka z narożnika pola karnego. Kuciak z dużym trudem przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

60'

Kontra Ruchu. Babiarz podał do Dziwniela, który miał na lewej flance dużo przestrzeni, ale dośrodkował za głęboko.

60'

Bereszyński dostał piłkę od Saganowskiego i wpadł w pole karne, a później przewrócił się po kopnięciu Dziwniela. Gwizdek arbitra milczy.

59'

Sagan wszedł i od razu oddał strzał. Dośrodkowanie z kornera spadło na głowę napastnika, ale ten pomylił się znacznie.

58'

Zanim Legioniści wykonają róg, na boisku zamelduje się Sagan. Zmienia Ondreja Dude.

58'

Kombinacyjna akcja Legionistów zakończona mocnym, płaskim dośrodkowaniem Brzyskiego. Wszystko kończy się jednak na nodze Malinowskiego, będzie korner.

56'

Marek Saganowski rozmawia z Henningiem Bergiem. Doświadczony napastnik lada moment powinien pojawić się na boisku.

56'

Dwójkowa akcja Dudy z Radoviciem kończy się nieudanym dryblingiem tego drugiego.

55'

Żyro dobrze nawinął Sadloka i mocno strzelił zza pola karnego lewą nogą. Palcami piłkę nad poprzeczką przeniósł Kamiński!

54'

Surma faulował w środkowej strefie boiska Kucharczyka. Gracz Ruchu musiał naprawiać swoje wcześniejsze złe podanie.

53'

Z dalszej odległości próbował Michał Kucharczyk. Mocne uderzenie minęło bramkę o kilkadziesiąt centymetrów. Groźny strzał Legionisty.

52'

Duda ruszył lewą flanką, znalazł Brzyskiego, a ten szukał w polu karnym Radovicia. Serb był osamotniony i przegrał główkowy pojedynek z defensorami Niebieskich.

51'

Legioniści spokojnie rozgrywają, szanując piłkę, i konstruują akcję od linii defensywnych.

49'

Dośrodkowanie Brzyskiego próbował strzałem zakończyć Michał Żyro, ale akcję Legionisty przerwał gwizdek sędziego. Spalony.

47'

Babiarz leży po zderzeniu z Vrdoljakiem. Ekipa medyczna Ruchu wbiegła na boisko, chwila przerwy w meczu.

46'

Z dystansu próbował uderzać Marek Zieńczuk. Uderzenie, które miało być zaskakujące, wyszło po prostu słabo i minęło bramkę w dużej odległości.

46'

Sędzia dał dać do rozpoczęcia, od środka piłkarze gospodarzy.

16:31

Piłkarze wracają już na boisko, za chwilę początek drugiej części spotkania.

16:19

Jak na razie mecz dosyć wyrównany. Ruch prowadzi dzięki strzałowi Starzyńskiego z karnego, ale Legia rozkręca się z każdą minutą. Więcej emocji za kwadrans.

48'

Przerwa.

47'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Jodłowiec z 3 metrów głową uderza obok bramki.

46'

Dośrodkowanie z prawej strony Jodłowca, piłka odbija się od ręki Babiarza i wolny z boku boiska dla Legii.

45'

Pierwsza połowa potrwa 2 minuty dłużej.

45'

Legia Warszawa - Ruch ChorzówLegia Warszawa - Ruch Chorzów

45'

Zieńczuk z narożnika w pole karne. Tam piłkę wybija jeden z obrońców, ta trafia do Babiarza, który przy przyjęciu pomógł sobie ręką.

44'

Długie podanie do Radovicia, ale Serb na spalonym.

43'

Radović podawał w pole karne. Tam Duda źle przyjmuje i piłka w rękach Krzysztofa Kamińskiego.

42'

Z prawej strony prostopadłe podanie w pole karne do Żyry. Ten w pojedynku biegowym z Piotrem Stawarczykiem przewrócił się, ale arbiter nie wskazał na wapno.

39'

Teraz strzela Żyro z ponad 16. metrów. Uderzenie lewą nogą, po ziemi broni Kamiński.

38'

Zieńczuk szukał prostopadłego podania do Kuświka, ale zawiodła komunikacja, bowiem napastnik Ruchu nie ruszył do piłki.

36'

Dziwniel strzelał z ok. 18. metrów. Ładne uderzenie lewą nogą po ziemi broni Kuciak, ale sędzia tego nie zobaczył i nie ma rożnego dla gości.

34'

Teraz na lewej stronie Brzyski do Kucharczyka, ale podał za mocno i piłka opuszcza boisko.

31'

Starzyński pewnie wykorzystał rzut karny. Pomocnik Ruchu uderzył w prawy róg bramki Kuciaka, a bramkarz Legii powędrował w drugą stronę.

31'

31'

GOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:0 DLA RUCHU

30'

Rzut rożny dla Ruchu. W polu karnym przewrócił się Bereszyński i dotknął piłkę ręką. Jedenastka dla Niebieskich.

29'

Teraz Kuświk uderzał sprzed szesnastki, ale piłka odbita od wychodzi nad bramką Kuciaka.

27'

Dośrodkowanie Jodłowca i strzelał głową Kucharczyk, ale uderzył obok bramki.

24'

Miroslav Radović mimo asysty Marcina Malinowskiego z prawego narożnika pola karnego dograł piłkę w kierunku długiego rogu do Michała Kucharczyka. Ten wślizgiem minimalnie chybił.

22'

Marek Zieńczuk poszkodowany w jednym ze starć. Skrzydłowy Ruchu chwilę spędził poza boiskiem, ale wrócił już na plac gry.

19'

Legioniści przez dłuższy czas utrzymują się przy piłce, ale nie w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego.

17'

Michał Żyro faulował Daniela Dziwniela. Zawodnik Niebieskich opatrywany przez sztab medyczny.

16'

Marcin Sadlok pomylił się we własnej "szesnastce". w ostatniej chwili Szyndrowski zdołał zablokować Miroslava Radovicia.

14'

Rzeźniczak idealnie podał górną piłkę do Radovicia, Kamiński rzucił się pod nogi Serba i zażegnał niebezpieczeństwo.

10'

Marek Zieńczuk poszkodowany w starciu z jednym z legionistów.

9'

W natarciu Ruch Chorzów. Dośrodkowanie Bartłomieja Babiarza nie znalazło w polu karnym Legii żadnego adresata.

7'

Marek Zieńczuk znalazł się w polu karnym Legii, ale nie doszedł do dośrodkowanej w jego kierunku piłki.

4'

Daniel Dziwniel ustawiony dziś na lewym skrzydle.

3'

Piłka spada na głowę Jodłowca po dośrodkowani Brzyskiego, ten przedłużył do Rzeźniczaka, który nie dał rady skutecznie zamknąć akcji.

3'

Dynamiczny atak Brzyskiego lewą stroną, jednak dośrodkowanie zablokował Szyndrowski. Korner.

2'

Kuciak od bramki krótko do Bereszyńskiego, ten przenosi piłkę pod bramkę Ruchu... aut.

1'

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka, Ruch zaczął od środka, piłka w grze!

15:27

Szpaler piłkarzy Ruchu dla Legii!

15:25

15:25

Do rozpoczęcia meczu już tylko 5 minut!

15:24

Ławka rezerwowych gospodarzy: Ojaama, Sa, Broź, Łukasik, Jałocha, Saganowski, Pinto.

15:23

Rezerwowi Ruchu: Buchalik, Smektała, Janik, Włodyka, Jankowski, Mrowiec, Gigołajew

15:15

Dwa dni temu Grzegorz Kuświk obchodził urodziny, czy uczci swoje święto golem na Łazienkowskiej?

15:07

W ekipie Ruchu zgodnie z zapowiedziami do wyjściowego zestawienia powrócił Grzegorz Kuświk, a pełnię zdrowia odzyskał także Daniel Dziwniel.

15:05

W wyjściowej jedenastce znalazł się nawet Miroslav Radović, który narzekał na ból żeber. Czyli zero taryfy ulgowej dla Niebieskich.

14:59

Henning Berg zdecydował się wystawić bardzo silną wyjściową jedenastkę. Z Ruchem zagrają ci sami piłkarze, którzy rozpoczęli ostatnie starcie z Górnikiem Zabrze.

14:56

Rzecznik prasowa Ruchu, Danuta Chruściel, zapewniła, że piłkarze Niebieskich pogratulują Legionistom mistrzostwa. Jeśli nie będzie to popularny w zachodnich ligach szpaler, to chociaż uściśnięcie rąk mistrzów.

14:50

Legia wygrała 8 ostatnich spotkań. Jeśli zwycięży chorzowian, to wyrównają rekord zwycięskich z rzędu meczów w lidze.

14:49

Z kolei pod tym linkiem możecie przeczytać przedmeczową zapowiedź.

14:49

Legia świętowała już wczoraj, a więcej możecie przeczytać pod tym linkiem.

14:46

Po wczorajszym remisie Lecha z Pogonią, Legia została mistrzem Polski, a dzisiejszy mecz to początek mistrzowskiej fety. Czy Wojskowi uczczą czempionat efektownym zwycięstwem?

14:42

Lada moment poznamy pewnie składy obu zespołów. Czy Berg szykuje jakieś niespodzianki, skoro mistrzostwo i tak jest już pewne?

14:42

Witam wszystkich serdecznie! Relację z meczu na Łazienkowskiej przeprowadzi dla Was Filip Błajet. Jakie macie przewidywania co do wyniku dzisiejszego meczu?