dogrywka 1. połowa2 : 2
dogrywka 2. połowa3 : 2
20:40

20:39

Pozostawiam Was z tymi emocjami! Za nami już niemal wszystkie rozstrzygnięcia obecnego sezonu - teraz już tylko Tarcza Dobroczynności, na którą przyjdzie zaczekać do początku nowego sezonu. Tymczasem uważnie śledźcie plotki transferowe i wieści z Premier League! Dzięki wielkie, żegna się z Wami Michał Kozera - życzę weekendu równie świetnego co dzisiejszy finał!

20:34

Znacie stronę, na której odliczony ile minęło od ostatniego trofeum Arsenalu? Ta strona teraz nie działa - każdy chce zobaczyć co jej właściciel przygotował na taką okazję, okazję, która odwlekała się w nieskończoność! Dziś Kanonierzy świętują, bo mają Puchar Anglii, mają też swojego trenera, który zgodnie z zapowiedzią - pozostaje w klubie po wygraniu FA Cup!

121'

JEST! ARSENAL MA TROFEUM! WENGER ZOSTAJE NA EMIRATES!

120'

Zawodnicy dyskutują z sędzią, Fabiański zwleka z wybiciem. Minuta doliczona.

119'

Ostatnia minuta dogrywki! Zobaczymy upragnione zwycięstwo Kanonierów?

119'

Aluko potężnie uderza z 20 metrów! Piłka leci nisko w lewy słupek, ale Fabiański dobrze interweniuje!

119'

Zaczarował Sanogo - przyjął piłkę tyłem do bramki, podbił kolanem po czym szybkim obrotem uderzył na bramkę. Niestety prosto w McGregora.

117'

ALE BYŁO BLISKO HULL! Fabiański z sobie tylko znanych powodów ruszył do piłki na skrzydle, ale był spóźniony. Strzał o centymetry mija dalszy słupek!

115'

Giroud znalazł się przy linii końcowej boiska z asystą obrońcy, jednak nie zdołał wiele zdziałać. Chwilę później taki sam problem miał Sanogo, ale gdy strzelił, uderzył obok bramki.

113'

Na trybunach Arsenalu święto, już tylko kilka minut do upragnionego końca drużyny z Emirates.

110'

Boyd znalazł piłkę w polu karnym Arsenalu, ale tylko na robił strachu Fabiańskiemu, ten prędko wygarnął piłkę spod nóg jemu i towarzyszącemu mu defensorowi.

109'

Fanstastyczne odegranie piętką piłki do Ramseya, który uderzył potężnie w stronę McGregora. Ten zrobił niewiele i Arsenal stoi przed niepowtarzalną szansą!

109'

GOL GOL GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! RAMSEY BOHATEREM ARSENALU!

107'

Wilshere zapoczątkował dobrze zapowiadającą się kombinację podań, jednak w ostatniej chwili obrońca dobrze zablokował podanie.

106'

I ostatnie 15 minut otwartej gry przed nami!

106'

Rosicky za Cazorlę.

106'

Wilshere za Oezila.

106'

Koniec pierwszego kwadransu dogrywki.

106'

Sanogo nieco nastraszył bramkarza Hull strącają na aut bramkowy jego podanie do obrońców.

104'

Seria świetnych podań Arsenalu i na końcu kompletnie pudłuje Cazorla.

104'

Nieco utyka Yaya Sanogo.

102'

Gromkie brawa na Wembley - schodzi wyraźnie zmęczony Rosenior, zmienia go Boyd.

101'

Ramsey znów niecelnie.

99'

Ramsey próbuje sam odmienić losy meczu - najpierw płasku uderza prosto w McGregora, potem z prawej strony pola karnego trafia w boczną siatkę.

96'

GIROUD! Potężna główka trafia w poprzeczkę i wraca na boisko! Bramkarz nie zareagował!

95'

Ależ kopanina w polu karnym Hull - ostatniego obrońcę minąć próbował Sanogo, potem piłkę chciał zgarnąć Giroud, jednak to obrońcy wygrali ten pojedynek.

91'

Zaczynamy "extra time"!

96'

Tak też się staje - będziemy mieli dodatkowe pół godziny, które mogą wskazać nam zdobywcę FA Cup.

95'

Faul dla Hull na ich połowie. Nikomu już się nie śpieszy. Dogrywka jest raczej faktem.

94'

Ostatnia minuta drugiej połowy - czy ktoś rzutem na taśmę zgarnie Puchar?

94'

Kontra Arsenalu - Oezil z lewego skrzydła podaje na środek do Ramseya, ten bardzo dobrze podaje do Cazorli na prawą stronę, ten jednak nie sięga piłki i musi za nią gonić praktycznie kończąc akcję.

93'

Faul dla Hull z połowy boiska.

93'

Tym razem kontra Arsenalu zakończona niecelnym uderzeniem Giroud, Francuz dostał piłkę i z obrotem uderzał nieco obok słupka.

92'

Gra toczy się na połowie Arsenalu, jednak Hull podejmuje dość kiepskie próby ataku.

91'

Aż 5 minut więcej na Wembley - czy wskażą one zwycięzce, czy może dostaniemy jeszcze dogrywkę?

90'

Fauluje na połowie boiska Sanogo, ale sędzia nie pozwala na szybkie wznowienie.

89'

SANOGO! Dobre uderzenie napastnika z pierwszej piłki nieznacznie obok słupka. Bardzo dobra akcja Arsenalu.

87'

Zbyt długie dośrodkowanie w pole karne Hull, piłka wypada na aut bramkowy.

86'

Na domiar złego żółta kartka dla niego. Przytrzymywał Giroud, a sędzia postanawia studzić nastroje.

85'

Wrzutka El-Mohamadiego w pole karne, tam jednak Davies główkuje zbyt wysoko.

84'

Giroud trochę za ostro wparował w rywala i na koniec ma żółtą kartkę.

84'

Tutaj zobaczycie przepis Gibbsa na to, by nie zostać bohaterem finału.

83'

Długa piłka Ramseya w pole karne, ale pierwszy do niej dopada bramkarz. Dominacja Kanonierów trwa.

82'

Petarda Giroud z szesnastego metr, jednak wolej Francuza świetnie paru McGregor. Będzie rożny!

80'

Cazorla pada w polu karnym, sędzia jednak pozostaje niewzruszony.

80'

GIBBS! COŚ TY ZROBIŁ! Świetnie wygarnął obrońcy w polu karnym piłkę Sanogo, podał do niekrytego Gibbsa, a ten... z 5 metrów uderzył ponad bramką! Niesamowicie zmarnowana setka młodego zawodnika!

78'

413 wykonanych podań dla Arsnealu wobec 207 Hull - jak przekazują nam statystyki.

19:34

Teraz obie drużyny grają już na 200% procent co widać wyraźnie - nie ma miejsca na odpoczynek, a o każdą piłkę walczyć trzeba do końca.

75'

Kolejna zmiana w Hull - schodzi Quinn, za niego Aluko.

71'

Kontrowersyjny rożny poleciał na 10 metr pola karnego, tam piłką została skierowana na 5 metr, gdzie stał Kościelny - Francuz wykrzesał z siebie niesamowity obrót i wpakował piłkę do bramki, przypłacając to urazem! Szacun!

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! KOŚCIELNY DAJE WYRÓWNANIE!!

71'

Mocna piłka z linii końcowej od Giroud do Sanogo, ten angielką próbował skierować ją do siatki, ale ostatecznie wybił obrońca.

69'

Meyler z żółtą kartką. na połowie boiska rozpędzał się Arteta, którego dość zdecydowanie i nieprzepisowo zatrzymał rywal.

68'

Powtórka pokazuje, że Cazorla zatrzymał piłkę, po czym wpadł w niego Rosenior. Obrońca piłki nie zgarnął, ale zawadził.

68'

Cazorla wpada z piłką w pole karne, przewraca się i... nie ma rzutu karnego! Wenger jest poważnie poirytowany!

66'

Być może nieco wymuszona zmiana - schodzi Alex Bruce, który ma za sobą świetny występ. Zastępuje go Paul McShane.

64'

Potężnie naskoczył na piłkę Koscielny, jednak uderzył obok bramki.

64'

Kolejny raz rożny.

63'

Tym razem korner dla Arsenalu.

63'

Wyglądało to na świetną akcję Arsenalu - seria podań zakończyła się pod nogami Sanogo na jedenastce, ten ruszył w poprzek pola karnego, podał do Gibbsa, który wybiegł z piłką za linię końcową.

61'

Czas na zmiany w ataku przegrywającej drużyny - schodzi Podolski, za niego młody Yaya Sanogo.

60'

Dobrze wyjaśnia obrona.

60'

Doigrał się Huddlestone - żółta kartka i kolejny wolny dla Arsenalu. Tym razem wrzuca Oezil.

59'

Giroud starał się dobiec do długiej wrzutki w pole karne. Był przytrzymywany przez Huddlestone'a, ale padł na ziemię kompletnie teatralnie.

58'

Bruce wyjaśnia wrzutkę, zamieniając ją na korner dla rywali.

57'

Livermore fauluje na 30 metrze i mamy kolejną szansę dla Arsenalu ze stałego fragmentu gry.

56'

Świetnie zbiegł w pole karne Fryatt, niepotrzebnie jednak zawahał się przy próbie dogrania piłki - chwilę później tę bezpiecznie na aut bramkowy odprowadzał Kościelny.

55'

Fryatt zdołał zgarnąć długie podanie i zamknąć się w narożniku Arsenalu. Po chwili odegrał piłkę i pozwolił na drugie podejście do akcji, tę jednak kolejny niecelnym uderzeniem z dystansu zakończył Huddlestone.

53'

Bruce z poświęceniem zaatakował Giroud i przypłacił to urazem. Medycy próbują przywrócić syna trenera Hull do sprawności.

51'

A powtórki pokazują, że Meyler... zgubił ochraniacz. Sędzia wyświadczył przysługę i przekazał na linię boczną brakujący element ubioru zawodnika.

50'

Świetna akcja Arsenalu lewą stroną pola karnego zwieńczona dużo gorszym podaniem na 5 metr.

46'

Piłkarze są już na murawie i czas najwyższy zacząć drugą połowę! Będą emocje!

18:59

Tak się cieszyli piłkarze Hull City w pierwszej połowie. Finał Pucharu Anglii Arsenal Londyn - Hull City

18:59

Do przerwy prowadzi Hull City i to chyba nie jest największe zaskoczenie. Arsenal od wielu lat ma problemy ze zdobyciem trofeum i chociaż jest drużyną na papierze lepszą, to Hull wyraźnie uwierzyło, że mogą wznieść Puchar Anglii tej nocy.

49'

Koniec pierwszej połowy.

49'

Cazorla zaczął biec z kontrą - 3 na 3 zawodników miało szansę powodzenia, jednak pomocnik Londyńczyków nie podał celnie do Giroud.

48'

Hull odpowiada wrzutką El-Mohamadiego, jednak w niemal identyczny sposób piłkę zagarnia Fabiański.

47'

Gibbs wystartował ze skrzydła ku bramce, ale źle przyjętą piłkę pewnie wyłapał McGregor.

46'

3 minuty czekają nas jeszcze w tej połowie na Wembley.

45'

Świetnie do piłki z boku pola karnego ruszył Giroud, Francuz dobiegł do końca boiska po czym odegrał na 5 metr. Próba dobra, jednak zabrakło sojuszniczej nogi w miejscu obrońców Hull.

44'

Fryatt dostał dobre podanie za obronę, jednak po drodze musiał sobie poradzić z Kościelnym. Dał radę, niestety z faulem i jego późniejszy strzał, chociaż obroniony przez Fabiana, nie miał już sensu.

42'

Arsenal przy piłce, Kanonierzy próbują rozprowadzić akcję w okolice pola karnego.

41'

Długa piłka Livermore'a w pole karne ze skrzydła, ale piłka była za mocna by zdążył do niej dopaść ktokolwiek.

40'

Zawodnicy Hull starają się przedrzeć przez defensywę Arsenalu raz za razem, póki co jednak defensywa nie popełnia kolejnych błędów.

36'

Potężne uderzenie Huddlestone'a z okolic 25 metra, szkoda, że ta piłka poszybowała grubo ponad poprzeczką.

32'

Rożny dla Arsenalu dobrze wyczyszczony przez obronę Tygrysów.

30'

Huddlestone fauluje, widać, jak bardzo starają się na Wembley gracze Hull.

29'

Giroud ze strzałem zza pola karnego, Francuz dobrze kombinował, ale wykończył zdecydowanie kiepsko.

28'

Długa piłka na prawe skrzydło do Livermore'a, było z niej jednak więcej wrzawy kibiców niż szans na akcję.

25'

Rzut wolny z prawego skrzydła i Arsenal przy piłce.

24'

Rosenior ostro faulował Sagnę. Gwizdek sędziego i gracza Hull czeka pogadanka.

22'

Ależ piłkę w polu karnym zmarnował Oezil, Niemiec minął się z piłką, którą po prostu musiał wpakować do bramki!

22'

Zawodnik wraca na boisko z za linii bocznej i piłka znów w grze.

20'

El-Mohamadi z poświęceniem walczył o piłkę z Sagną po wspomnianym rzucie wolnym, w efekcie czego od minuty leży na murawie. Pomoc sztabu medycznego jest konieczna.

19'

Jednak nie, spokojna wrzutka za dalszy słupek zablokowana przez obronę Hull.

19'

Kolejny rzut wolny dla Arsenalu i znów przy piłce Cazorla - czy i tym razem uderzy na bramkę?

18'

Kapitalne uderzenie Santiego Cazorli! Hiszpan uderzał piłkę z rzutu wolnego i trafił prosto w okienko!

17'

GOOOOOL! CAZORLA!!!!

16'

Faul na Cazorli, mamy rzut wolny dla Arenalu.

15'

Teraz przy piłce utrzymują się gracze Arsenalu, coraz wyżej podchodzą pod bramkę Hull, ale nie potrafią wyprowadzić ostatecznego ataku.

14'

Tom Huddlestone uderzał z rzutu rożnego, ale Łukasz Fabiański dobrze zachował się w tej sytuacji i oddalił piłkę od własnej bramki.

13'

Mamy trzeci rzut rożny dla Hull.

12'

Oglądamy kapitalny początek w wykonaniu "Tygrysów". To oni przeważają na placu gry, częściej dochodzą do sytuacji strzeleckich, a ich mocną stroną są dziś stałe fragmenty gry.

11'

Liam Rosenior niebezpiecznie zaatakował rywala, sędzia słusznie odgwizduje faul.

10'

Coś niebywałego dzieje się na Wembley. Arsenal po dziesięciu minutach gry przegrywa z Hull City już 2:0. Szykuje się kolejny sezon londyńczyków bez trofeum?

9'

Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafiła pod nogi Davida Meylera, który oddał strzał na bramę Arsenalu, ale minimalnie się pomylił. Do futbolówki doszedł jednak Curt Davies, który dobił ją i trafił prosto do siatki pokonując Fabiańskiego po raz drugi.

8'

GOOOOOOL!!!!!!!DAVIES!!!!!

7'

Po stracie bramki piłkarze Arsenalu od razu ruszyli do ataku, ale jak na razie nie potrafią zagrozić bramce Allana McGregora.

6'

Łukasz Fabiański skapitulował po raz pierwszy. James Chester pokonał polskiego golkipera i Hull niespodziewanie prowadzi już w piątej minucie finału Pucharu Anglii.

5'

Huddelstone zagrał prosto pod nogi Chestera, który bez chwili namysłu skierował piłkę w lewy róg bramki. Fabiański próbował interweniować, ale był bez szans w tej sytuacji.

4'

GOOOOL!!!!! CHESTER!!!!!!

2'

Piłkarze Hull wymieniają między sobą podania i powoli przesuwają się w kierunku b ramki "Kanonierów". Mamy pierwszy rzut rożny dla "Tygrysów".

1'

Bramki Arsenalu strzeże dziś Łukasz Fabiański. Na ławce rezerwowych zasiadł z kolei Wojciech Szczęsny.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy finał Pucharu Anglii!

17:59

Rezerwowi piłkarze Hull: Harper- McShane, Figueroa, Koren, Boyd, Sagbo, Aluko

17:58

Rezerwowi piłkarze Arsenalu: Szczesny- Vermaelen, Rosicky, Wilshere, Monreal, Flamini, Sanogo.

17:47

W finale najstarszych na świecie rozgrywek piłkarskich naprzeciw siebie staną drużyny Arsenalu Londyn oraz Hull City. Czy Londyńczycy wreszcie zdobędą upragnione trofeum? A może pierwszy tytuł w swojej historii zdobędzie Hull City?

17:43

Zaczynamy relację z finał Pucharu Anglii! Fabiański na bramce. Za chwilę podamy składy.