Everton FCEverton
15:40

Ja dziękuję już za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

15:39

Do półfinału awansuje Arsenal, który jutro pozna rywala. Jutro bowiem odbędą się pozostałe mecze ćwierćfinałowe.

93'

Koniec spotkania.

92'

Próbuje jeszcze Arsenal, ale bronią się goście.

90'

O 3 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

87'

Także limit zmian wykorzystany w Arsenalu. Jenkinson zastępuje Gibbsa.

85'

Szybka akcja Arsenalu. Ozil z pierwszej piłki w pole karne do Giroud. Ten urwał się obrońcom i uderzył po ziemii i pokonał Roblesa.

85'

GOOOOOOOL!!!!!!!!! GIROUD PO RAZ DRUGI

84'

Jeszcze ostatnią zmianę wykorzystał Roberto Martinez. Deulofeu zastąpił Barkleia.

82'

Dobrze do akcji włączył się Sagna. Otrzymał piłkę i podciągnął do końcowej linii. Następnie podał na krótki słupek do niepilnowanego Giroud, który tylko dołożył nogę i chyba przesądził o awansie "Kanonierów".

82'

GOOOOOL!!!!!!!!! GIROUD

76'

Roszada także w składzie Arsenalu. Na boisku pojawia się Tomas Rosicky, który wszedł w miejsce Alexa Oxlade - Chamberlaina.

75'

Od razu także drugą zmianę przeprowadza Roberto Martinez. Za Mirallasa wchodzi McGeady.

75'

Pienaar ma jakieś problemy zdrowotne i opuszcza boisko. Zastępuje go Osman.

74'

Po rzucie rożnym z daleka strzelał Barkley. Jednak minimalnie obok.

67'

Żółtą kartką ukarany jeszcze Giroud.

67'

Arteta musiał 2 razy podchodzić do karnego. Najpierw zmylił bramkarza i strzelił w lewo, ale w pole karne za wcześnie wbiegł Giroud. W drugiej próbie Hiszpan zmienił kierunek, uderzył pod poprzeczkę i nie pozostawił złudzeń na obronę tego strzału Roblesowi.

67'

GOOOOOOL!!!!!!!! ARTETA

66'

Mamy rzut karny. W polu karnym podcięty Oxlade - Chamberlain, i sędzia wskazuje na jedenasty metr.

64'

Barry prostopadle do Mirallasa, ale Belg na spalonym.

62'

Ozil zagrywał w pole karne. Tam wślizg robił Giroud, ale uprzedził go Distin, który wybił piłkę.

60'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Giroud zastępuje Sanogo.

57'

Z boku pola karnego po długim rogu precyzyjnie strzelał Cazorla. Jednak dobra obrona Roblesa.

54'

Kolejna kontra Evertonu. W pole karne wbiegł Lukaku, wyłożył piłkę Barkleiowi, ale ten jednak minimalnie się pomylił.

52'

Teraz wolny po ręce Mirallasa. Wrzucał Oezil, głową wybija obrońca, ale jeszcze z pierwszej piłki, z woleja strzelał Cazorla, ale daleko od bramki.

50'

Rzut wolny dla Arsenalu. Dośrodkowanie Artety wybija jednak z jeden z defensorów.

46'

Oba zespoły nie dokonały zmian w przerwie.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

14:35

Początek spotkania należał do Arsenalu, który był stroną przeważającą. Jednak dobre kontry Evertonu uprzykszały życie obrońcom gospodarzy, który raz dali się zaskoczyć. Do przerwy remis. Zapraszam za kwadrans.

47'

Piłkarze Arsenalu mieli w końcówce jeszcze rzut rożny, ale fatalnie go wykonali i na przerwę schodzą remisując. Koniec pierwszej połowy.

45'

2 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy.

43'

Znowu dobra kontra gości. Lukaku jednak zamiast podawać, zdecydował się na indywidualną akcję i w efekcie stracił piłkę.

41'

Dośrodkowanie na linię pola karnego. Tam ładnym wolejem składał się Cazorla, ale jego strzał obronił Barkley.

38'

Faulowany Sagna z prawej strony boiska. Dobre dośrdkowanie z wolnego Cazorli, ale ostatecznie łapie piłkę Robles.

36'

Dobrze Mirallas. W polu karnym próbował dryblingu, oddał strzał, ale zbyt lekki by pokonać Fabiańskiego.

34'

Popędzili z kontrą piłkarze Evertonu. Barkley dośrodkował na długi słupek. Tam Mirallas, ledwo dosięgnął piłkę ale zdołał zgrać do Lukaku, który praktycznie wszedł z piłką do pustej bramki.

34'

GOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! MAMY WYRÓWNANIE

33'

Przed polem karnym rozgrywali gospodarze. strzelał Arteta, ale trafił w obrońcę.

30'

Próbował teraz Everton, ale na spalonym Lukaku.

26'

Żółta kartka dla Flaminiego za faul popełniony kilka chwil wcześniej, jednak wtedy puścił grę. Pozwolił gościom dokończyć akcję i teraz ukarał Francuza.

25'

Dośrodkowanie Sagny. Piłkę chciał wybić za bramkę Robles, ale zrobił to tak niefortunnie, że futbolówka trafiła w poprzeczkę. Potem jednak opuściła boisko.

20'

Akcja Arsenalu, strzelał Oezil, ale trafił w obrońcę i rzut rożny

17'

Pienaar próbował prostopadle do Mirallasa, ale podał za mocno i piłka w rękach Fabiańskiego.

15'

Rzut wolny dla Evertonu, ale fatalne dośrodkowanie głową wybija Sagna. Arsenalowi jednak nie udało się wyprowadzić kontry.

11'

Górne zagranie do Mirallasa, ten z linii końcowej, wślizgiem dał radę dośrodkować w pole karne. Piłka zmierzała do Pienaara, ale w ostatniej chwili wybił piłkę Sagna.

7'

Na środku boiska, Cazorla odebrał piłkę McCarthy'emu i popędził w kierunku pola karnego gości. Do akcji dobrze włączył się Oezil, otrzymał piłkę i z pierwszej piłki, po ziemii, plasowanym strzałem pokonał Roblesa.

7'

GOOOOOL!!!!!!!!!!!!! OEZIL DAJE PROWADZENIE ARSENALOWI

6'

Próbuje lewą stroną Everton, ładna klepka Pienaara z Bainsem, ale ten pierwszy faulowany.

2'

Gareth Barry opuścił boisko, ale wygląda na to, że wszystko z nim dobrze i już wraca do gry.

2'

Ostre starcie w środku boiska Artety i Barrego, w walce o górną piłkę. Zawodnik Evertonu leży na murawie.

1'

Zaczynamy.

13:42

13:42

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko i za chwilę spotkanie się rozpocznie.

13:34

Everton z kolei wyeliminował Swansea, pokonując Walijczyków 3:1.

13:32

Arsenal w poprzedniej rundzie FA Cup, też podejmował zespół z Liverpoolu. Wtedy "Kanonierzy" pokonali "The Reds" 2:1.

13:29

Na ławce Evertonu zasiądą dziś: Howard, Browning, Osman, Hibbert, McGeady, Deulofeu, Naismith

13:27

Rezerwowi Arsenalu to: Viviano, Jenkinson, Gnabry, Miyachi, Rosicky, Podolski, Giroud