Manchester CityManchester City
2 : 0
Chelsea LondynChelsea Londyn
93'

Koniec spotkania. Manchester City gładko uporał się z bezradną Chelsea Londyn i zagrają w 1/4 finału Pucharu Anglii.

89'

jeszcze Nemanja Matić ogląda żółtą kartkę.

85'

Żółtą kartkę ogląda Javi Garcia.

80'

Alvaro Negredo zastępuje Dżeko. To była ostatnia zmiana w tym spotkaniu,

75'

Piłka wpada po raz trzeci do siatki Chelsea, ale gol nieuznany! Javi Garcia faulował Petra Cecha.

72'

Oscar zastępuje Williana.

69'

Jesus Navas wchodzi za Davida Silvę.

68'

Francuz wpakował piłkę do siatki po znakomitym prostopadłym zagraniu od Davida Silvy. Obrońcy gości domagali się spalonego, ale nic z tego.

67'

GOOOOOOL!!! 2:0! Wejście smoka Nasriego!

63'

Kartka dla Yaya Toure.

62'

Na murawie melduje się również Samir Nasri, który zmienił strzelca bramki - Joveticia.

61'

Fernando Torres zastępuje Ramiresa.

58'

Jovetić ukarany przez arbitra za symulowanie.

52'

Zmiana nie podziałała na grę gości. Cały czas dominują The Citizens.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

46'

Na jedną zmianę w przerwie zdecydował się Jose Mourinho. W miejsce Eto'o wchodzi Mohamed Salah.

45'

Koniec pierwszej połowy. Manchester City prowadzi z Chelsea Londyn 1:0.

44'

Spóźniony David Luiz ogląda kartonik za faul na Joveticiu.

39'

Kompany ogląda żółtą kartkę.

37'

Kibice gospodarzy domagali się faulu, po tym jak w kleszcze wzięty został Milner, ale sędzia niewzruszony.

35'

Świetna interwencja Kompany'ego, który zatrzymał Ramiresa.

31'

Tym razem próbował szczęścia Dżeko, ale spokojnie poradził sobie Cech. Utrzymuje się przewaga gospodarzy.

27'

Bardzo nieudany strzał Williana, który posłał piłkę w trybuny.

24'

Dżeko! Dobrze przymierzył Bośniak sprzed pola karnego, jednak jeszcze lepiej interweniował Cech!

23'

Yaya Toure przymierzył przed chwilą sprzed szesnastki, jednak tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

22'

Dobrą sytuację mieli teraz gości. Ivanović przeprowadził fajną akcję prawą stroną, dośrodkował w pole karne, a tam na raty piłkę łapał bramkarz.

20'

The Blues dłużej utrzymują się teraz przy futbolówce, ale wyglądają jakby nie mieli pomysłu na rozegranie akcji.

18'

Usypiali jedni i drudzy, ale City w końcu przycisnęło i dwukrotnie groźnie zaatakowało. Raz poprzeczka, potem gol. Jak odpowie Chelsea?

16'

Gooooooooooooooooooooool! Jovetić, czyli do dwóch razy sztuka! Świetnym podaniem popisał się Dżeko, spóźnił się Azpilicueta i Jovetić pakuje piłkę od słupka do bramki!

15'

To mógł być gol dla City! Najpierw Yaya Toure huknął jak z armaty z dystansu, następnie wypluł przed siebie piłkę Cech, potem dopadł do niej Jovetić, ale ten trafił w poprzeczkę!

13'

Te pierwsze 13 minut nie zwiastuje nam dobrego widowiska. Oby jednak piłkarze z czasem się rozkręcili.

11'

Dobre dośrodkowanie Milnera z prawej strony, jednak w polu karnym pogubił się Yaya Toure

9'

Bardzo ostrożnie podeszły obie jedenastki do tego początku spotkania. Gra toczy się głównie w środku pola, teraz przy piłce są gospodarze.

7'

Brazylijczyk na szczęście jest już w grze.

6'

Willian leży teraz na boisku, po tym jak starł się z Javim Garcią.

5'

Spokojny ten początek z obu stron. Nikt nie zdecydował się bardziej zdecydowanie zaatakować przeciwnika.

3'

Na razie dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

1'

I zaczęli, startujemy z widowiskiem!

18:16

Przed pierwszym gwizdkiem mieliśmy jeszcze minutę poświęconą Sir Thomasowi Finney'owi, zmarłej wczoraj legendzie Preston.

18:14

Piłkarze obu drużyn są już na boisku, czekamy na wielkie granie!

18:09

The Citizens grali w dwóch z trzech ostatnich finałów tych rozgrywek. W 2011 roku ograli Stoke City, rok temu przegrali z Wigan Athletic.

18:06

Zbigniew Bródka zdobył dzisiaj złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, na drugi medal również szansę ma Kamil Stoch. To wszystko schodzi jednak na drugi plan, dziś to, co najważniejsze dla fanów angielskiej piłki rozgrywa się na Etihad Stadium. :)

17:54

Chelsea już siedmiokrotnie triumfowała w FA Cup. Wszystkie te wygrane przyszły w latach 1970 - 2012.

17:49

Ogólnie w tym sezonie drużyna Mourinho ma patent na Manchester City. Wygrali już z nimi dwa mecze ligowe, ostatnio jak już wspomniałem 1:0 na wyjeździe, a wcześniej na własnym stadionie 2:1.

17:42

A oto bramka, którą zdobył Ivanović w ostatnim spotkaniu ligowym tych dwóch drużyn.

17:40

Szkoda trochę, że w wyjściowej jedenastce City zabrakło miejsca dla Jesusa Navasa. Chociaż, z tak szeroką kadrą jaką ma Pellegrini, to jaki by on nie wystawił skład, to i tak jego ekipa byłaby bardzo mocna.

17:37

Ławka rezerwowych Manchesteru City: Hart, Richards, Demichelis, Kolarov, Navas, Negredo, Nasri

17:35

Ławka rezerwowych Chelsea: Schwarzer, Cole, Lampard, Salah, Schurrle, Oscar, Torres

17:35

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu ekip.

17:22

Jedni i drudzy spotykają się w Pucharze Anglii po raz piąty w historii. Do tej pory trzykrotnie lepsi byli The Citizens, raz zwyciężyła Chelsea.

17:17

Obie te drużyny nie tak dawno mierzyły się w spotkaniu ligowym, które również było rozgrywany na Etihad Stadium. Wtedy po pięknym golu Branislava Ivanovicia wygrali londyńczycy. Jak będzie dzisiaj? Odpowiedź na to pytanie poznamy za około trzy godziny.

17:15

Witamy! Już tylko godzina została do rozpoczęcia hitu Pucharu Anglii, w którym zmierzą się Manchester City oraz Chelsea Londyn. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam serdecznie, Damian Wiśniewski. Ale czy tu naprawdę trzeba kogoś zapraszać?