1 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
22:25

22:24

Cóż, Jagiellonia po bramce Balaja bardzo mądrze broniła się przed atakami gdańszczan i wywalczyła dziś wynik, który ją premiuje do dalszej fazy. Rozsądna gra białostoczan utrzymuje ich w walce o Puchar Polski. W półfinale żółto-czerwoni zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz lub Górnikiem Zabrze. Ten mecz jutro, a tymczasem dziekuje za uwagę Kuba Seweryn.

95'

Koniec! Jagiellonia w półfinale Pucharu Polski!

95'

Kartka dla Janickiego.

94'

Michalski za Gajosa. Ostatnia zmiana w Jadze, moim zdaniem już niepotrzebna.

94'

Vranjes uderza z dystansu na wiwat.

94'

Makuszewski wywalczył korner. Ostatnia szansa dla Lechii.

93'

Radzą sobie w defensywie goście.

93'

Po dośrodkowaniu Lekovicia Popchadze wybija na korner. Biegnie nawet Bąk w pole karne rywala.

92'

Centrę Quintany pewnie łapie teraz Bąk. Dwie minuty do końca.

91'

Krótko opatrywany był jeszcze bramkarz Jagi. Gramy dalej.

91'

Długa piłka w pole karne do Grzelczaka, ale zdążył go uprzedzić Krzysztof Baran, a sędzia dolicza cztery minuty.

90'

Faul Dawidowicza na mijającym go Gajosie i żółta kartka.

89'

Tosik wygrał fizyczny pojedynek z rozpędzonym Frankowskim. Piłka dla gości.

88'

Plizga zmienia Dźwigałę w Jagiellonii.

88'

Powinno być po dwumeczu!!! Kontra Jagi, Dźwigała na prawe skrzydło do Tosika, ten zagrywa idealnie w pole karne do Quintany, który uderza nad poprzeczką! Wielka szansa dla gości!

87'

W odpowiedzi centra Gajosa i niecelny strzał głową Adama Dźwigały.

86'

Po dobrym dośrodkowaniu Wiśniewskiego Madera głową strzela wprost w ręce Barana! Zdaniem sędziego był jeszcze spalony,

86'

Balaj faulował Lekovicia na lewym skrzydle Lechii. Rzut wolny dla gospodarzy.

84'

Na spalonym złapany Adam Dźwigała.

83'

Fatalny cross Dawidowicza, zupełnie do nikogo.

82'

Żółta kartka dla Frankowskiego za niesportowe zachowanie.

81'

Wiśniewski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale Madera był na spalonym.

80'

Ukah zatrzymał szarżującego Wiśniewskiego. Dziesięć minut do końca.

77'

Po dobrym przechwycie i podaniu Pazdana, Quintana nie zabrał się dobrze z piłką w pole karne rywala, a mógł mieć niezłą sytuację do zdobycia bramki.

76'

Po podaniu Quintany Dawidowicz zatrzymał w polu karnym Tosika. Będzie bardzo ciekawa końcówka w Gdańsku.

75'

Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Lekko przeziębiony Quintana zmienia Dzalamidze.

74'

Już był rzut rożny dla Lechii. Gospodarze sygnalizowali zagranie ręką Balaja w polu karnym, ale tak nie było.

72'

Fatalny błąd Krzysztofa Barana, który poślizgnął się po centrze Makuszewskiego i Frankowski strzela głową do pustej bramki! 1:1!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Przemysław Frankowski!

71'

Frankowski zmienia Stolarskiego. Lechia będzie grała trójką w obronie.

71'

Zmarnowany korner przez lechistów.

71'

Rzut rożny dla Lechii po nie najlepszej interwencji Popchadze.

69'

Kolejna kartka. Tym razem dla Tosika za faul na Tuszyńskim. Sędzia Rynkiewicz bardzo uparcie kartkuje gości.

68'

Żółta kartka dla Michała Pazdana za faul taktyczny na Wiśniewskim.

67'

Ostro potraktował Madera Balaja. Albańczyk szybko się jednak pozbierał.

66'

Fatalny błąd obrony Lechii po rzucie wolnym dla rywali! Zagrana w pole karne piłka dociera do niepilnowanego Ukaha, który w dobrej sytuacji uderza głową bardzo mizernie!

65'

Powinno być 1:1! Po zgraniu piłki Madery zaskoczony Janicki z dwóch-trzech metrów strzela głową obok bramki gości!

64'

Wiśniewski z Lekoviciem ograli rywali na lewym skrzydle. Serb zagrał w pole karne, gdzie na rzut rożny piłkę wybił Ukah.

63'

Teraz z kolei z dystansu spróbował szczęścia Makuszewski, jednak Baran spokojnie, na raty, łapie piłkę.

62'

Kiepskie uderzenie z dystansu Perovuo, ale przynajmniej Fin zapobiegł kontrze Lechii.

62'

W odpowiedzi Dzalamidze wywalczył korner dla Jagi.

61'

Baran sięgnął piłkę po dośrodkowaniu Wiśniewskiego i dobrze interweniował. Po chwili bramkarz Jagi wyłapał centrę Vranjesa.

61'

Ukah faulował zdaniem sędziego Wiśniewskiego przy linii końcowej. Żółta kartka.

60'

Pół godziny do końca. Lechia w drugiej połowie wygląda na razie na nieporadną.

59'

Zaur Sadajew schodzi z boiska, w jego miejsce były gracz Jagiellonii, Maciej Makuszewski.

58'

Była szansa na groźną akcję Jagiellonii, ale Dźwigała dośrodkował zbyt wysoko do osamotnionego w polu karnym Dzalamidze.

57'

Pazdan wyłożył piłkę przed pole karne Gajosowi, który uderza nieznacznie obok bramki gospodarzy!

54'

Dwa rzuty rożne dla Lechii zdołali wybronić goście.

53'

Szansa dla Lechii! Wiśniewski z rzutu wolnego dośrodkował na głowę Madery, ten chciał przelobować Barana, jednak bramkarz Jagi sięgnął piłkę!

52'

Wiśniewski stracił piłkę przy linii końcowej. Od bramki rozpoczyna Baran.

51'

Balaj!!! Po centrze Dzalamidze Albańczyk uprzedził Bąka, ale głową nie trafił w bramkę Lechii!

50'

Faul w ofensywie Gajosa na Lekoviciu.

49'

Sędzia upomina teraz ostro walczących Maderę i Balaja.

49'

Leković na spalonym.

48'

Kiks Wiśniewskiego 16 metrów od bramki Barana.

48'

Leković dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę na aut wybił Popchadze.

47'

Z dużymi problemami obronił teraz strzał Dźwigały Bąk. Biorąc pod uwagę interwencje Barana z pierwszej połowy, można się domyślać, że przed tamtą bramką murawa musi być fatalna.

46'

Wznawiamy grę w Gdańsku!

46'

21:22

Pierwszym półfinalistą Pucharu Polski została dzisiaj Arka Gdynia, która po dogrywce ograła Miedź Legnica 3:2. Arkowcy zmierzą się w półfinale z Zagłębiem Lubin lub Sandecją Nowy Sącz (w pierwszym meczu 2:0 dla lubinian).

21:19

21:18

Cudowny gol Balaja stawia Jagiellonię na 45 minut przed końcem teoretycznym tego dwumeczu w bardzo dobrej sytuacji. Lechia, która w końcówce pierwszej połowy przycisnęła, musi zdobyć dwa gole, aby doprowadzić do dogrywki.

45'

Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi w Gdańsku 1:0!

45'

Żółta kartka dla Wiśniewskiego na koniec tej części gry.

45'

Po kornerze piłka przypadkowo spada pod nogi Martina Barana przed bramką Lechii, ale ten jej nie opanował!

44'

Balaj uderzył w mur, do piłki zdołał dopaść Tosik i zdobył rzut rożny.

44'

Perovuo faulowany 23 metry od bramki gospodarzy. Znowu podejdzie do piłki Balaj?

42'

Stolarski z dystansu uderzył obok jagiellońskiej bramki.

40'

Perovuo z dalekiego dystansu próbował zaskoczyć Bąka - nieskutecznie.

39'

Dzalamidze wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

38'

Po podaniu Sadajewa i fatalnym błędzie Tosika Grzelczak wyszedł sam na sam z Baranem, ale uderzył obok bramki!

36'

Zmiana w Lechii. Michał Probierz nie czeka i zamienia Zyskę na Wiśniewskiego.

34'

Sadajew zakręcił w polu karnym Tosikiem i z ostrego kąta uderzył na bramkę Barana, który odbił piłkę!

33'

Vranjes dośrodkował w pole karne, gdzie Sadajewa uprzedził Ukah.

31'

Ależ szansa dla Lechii! Zyska wyprzedził zarówno obrońcę Jagi, jak i bramkarza i z kilku metrów spudłował!

28'

Niesamowite, przepotężne uderzenie Albańczyka z ponad 30 metrów nie daje szans Bąkowi! Lechia przegrywa z Jagiellonią 0:1!!!

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!! BEKIM BALAJ CO ZA GOOOOOOOOOL!

27'

Gajos faulowany przez Lekovicia około 40 metrów od bramki lechistów.

26'

25'

Na spalonym Adam Dźwigała.

24'

Groźny strzał z dystansu Vranjesa Baran wypluwa przed siebie, Sadajew próbuje go lobować, ale Martin Baran zdołał zablokować lecącą do bramki piłkę!

23'

Druga żółta kartka w tym meczu, tym razem dla Popchadze za faul na Tuszyńskim, ale była to bardzo pochopna decyzja. W przypadku awansu Jagiellonii do dalszej fazy, Gruzin będzie pauzował.

21'

Baran wyszedł do długiej piłki zagranej w jego szesnastkę i uprzedził tam Sadajewa.

20'

Zagranie Gajosa w pole karne Lechii, gdzie zgrał piłkę Perovuo, ale Dźwigałę zdołał uprzedzić Bąk.

18'

Po pierwszym kwadransie Lechia dłużej utrzymywała się przy piłce, ale to goście stworzyli jedyną w tym meczu okazję.

15'

Dwie centry w pole karne Jagiellonii nie przyniosły skutku dla atakujących lechistów. Gospodarze nacisnęli teraz.

14'

Wracający Tuszyński znowu poradził sobie z Dzalamidze.

13'

Mocny strzał z dystansu Popchadze poszybował nad poprzeczką bramki Lechii.

12'

Faul w ofensywie Grzelczaka na Tosiku w narożniku boiska.

12'

Fatalnie dośrodkowywał teraz Leković z lewej strony boiska. Piłka poza boiskiem.

11'

Żółta kartka dla Perovuo za faul na Dawidowiczu w środku pola. Spóźniony wślizg Fina.

9'

Dzalamidze przegrał pojedynek siłowy z Tuszynskim w polu karnym Lechii.

7'

Dźwigała! Po podaniu Gajosa młody pomocnik Jagiellonii poradził sobie z Maderą, ale uderzył zbyt lekko, by pokonać Bąka!

7'

Nerwowa gra z obu stron. Sporo niedokładności na murawie.

6'

Akcja gości zakończona złym zagraniem Gajosa.

5'

Tosik poradził sobie z dośrodkowaniem Vranjesa.

4'

Akcja Stolarskiego, poślizgnął się przed nim Popchadze, jednak młody obrońca Lechii dośrodkował fatalnie.

3'

Perovuo nie przedarł się prawym skrzydłem. Od bramki zacznie grę Bąk.

2'

Murawa na PGE Arenie, która niedawno została wymieniona, wygląda naprawdę słabiutko. Ciężko będzie się grało przede wszystkim gospodarzom, którzy muszą atakować.

1'

Co ciekawe nie gramy dzisiaj typową dla Ekstraklasy piłką Puma PowerCat, ale Brazucą Adidasa.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

20:29

Kapitanami obu drużyn są Mateusz Bąk (Lechia) oraz Michał Pazdan (Jagiellonia).

20:28

Obie drużyny wychodzą na murawę PGE Areny. Wyprowadza je sędzia Jarosław Rynkiewicz.

20:23

Trwa także inny ćwierćfinał. W Legnicy Miedź remisuje po 90 minutach z Arką 1:1, a że w pierwszym meczu obu drużyn padł taki sam wynik, to za chwilę rozpocznie się tam dogrywka.

20:16

Skrót pierwszego meczu

20:15

Rezerwowi Lechii: Kacper Rosa, Jarosław Bieniuk, Przemysław Frankowski, Maciej Makuszewski, Piotr Wiśniewski, Maciej Kostrzewa, Marcin Pietrowski.

20:13

Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Seweryn Michalski, Michał Pawlik, Filip Modelski, Dawid Plizga, Paweł Drażba, Dani Quintana.

20:11

Obok prezentujemy składy obu drużyn. Jagiellonia bez Daniego Quintany, który tylko na ławce rezerwowych.

20:09

Co ciekawe przed tym meczem zarówno Michał Probierz, jak i Piotr Stokowiec nie mają najpewniejszej posady. Zwycięzca dzisiejszego dwumeczu z pewnością się na niej umocni, przegrany zdecydowanie osłabnie.

19:58

W pierwszym meczu między obiema drużynami, który odbył się w Białymstoku dwa tygodnie temu, Jagiellonia pokonała skromnie Lechię 2:1. Gole dla białostoczan strzelili Ugo Ukah oraz Bekim Balaj, dla gdańszczan ważne honorowe trafienie zaliczył Patryk Tuszyński.

19:54

Witamy bardzo serdecznie w relacji na żywo z rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Jagiellonią Białystok.