dogrywka 1. połowa1 : 0
dogrywka 2. połowa2 : 1
karne1 : 2
23:29

WOW. Wdech, wydech, wdech, wydech. Ok. Co to był za mecz, co to była za końcówka. Z happy endem dla Sunderlandu, ale nie dla Manchesteru United. Old Trafford smutne, Moyes wbija sobie kolejny gwóźdź do trumny i w oczach fanów na pewno traci coraz więcej. Cóż, to tyle ode mnie. To zdecydowanie był mecz, na jaki długo czekałem. Z życzeniami dobrej nocy żegna się Oktawian Jurkiewicz. Cześć!

23:27

KONIEC RZUTÓW KARNYCH. CO ZA WYNIK, 2:1 W PIERWSZYM MECZU, 2:1 W DRUGIM, 2:1 W KARNYCH!

23:27

NIE MA! SUNDERLAND W FINALE!

23:26

DE GEA BRONI STRZAŁ JOHNSONA! WSZYSTKO W NOGACH RAFAELA!

23:23

JANUZAJ SPALIŁ SIĘ! CELNIE, ALE ZBYT SŁABO, ŻEBY OSZUKAĆ MANNONE!

23:22

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ALONSO RÓWNIEŻ ZDOBYWA BRAMKĘ!

23:22

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! DARREN FLETCHER STRZELA!

23:21

CUDA PROSZE PAŃSTWA! S. FLETCHER W LEWY RÓG, ALE DE GEA BRONI!

23:20

WELBECK TEŻ NIE TRAFIA! RÓWNIEŻ NAD POPRZECZKĄ!

23:20

GARDNER PONAD POPRZECZKĄ!

120'

Zaczynamy!

23:19

To już za chwilę, to już zaraz. Wszystko przestaje mieć znaczenie! Jest tylko 11 metr, piłka, strzelec i bramkarz. Mannone czy De Gea? Kto będzie lepszy? A może zadecydują błędy strzelców?

23:16

Na szybko, bo zaraz będą karne. Bardsley strzelił zza pola karnego, a De Gea nie zdołał złapać. Chicharito dostaje fenomenalne podanie od Smallinga i tylko dostawia nogę. Szok.

120'

KONIEC! KARNE, A JEDNAK. NIE WIERZĘ!

120'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! HERNANDEZ!!!!!!!!!! CO TU SIĘ DZIEJEEE! JUŻ WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO KONIEC!

119'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BARDSLEY!!!!!!!!

118'

SUNDERLAND BARDZO BLISKO BRAMKI! Bardzo mądre zagranie Bardsleya, ale nie było komu zamknąć akcji.

117'

Kartonik dla Januzaja z gatunku tych za "boiskowe cwaniactwo" czyli w tym przypadku przedłużanie wznowienia gry.

115'

Derby Manchesteru na Wembley coraz bliżej...

113'

Phil Jones otrzymuje żółtą kartkę.

112'

Strzela Januzaj, ale bez większych problemów Mannone. Trochę martwi zbyt duża indywidualność w działaniach tego młodego gracza, bo miał okazję na podanie. To nie pierwszy raz z resztą. Ma już na koncie 8 strzałów, z czego tylko 2 celne. A już drugi strzelec w tym meczu w MU - Welbeck ma 4 strzały na koncie.

111'

Craig Gardner ogląda żółty kartonik za taktyczne przerwanie kontrataku prowadzonego przez Januzaja.

107'

Czas zająć się meczem! O'Shea dośrodkowuje, głową S. Fletcher, ale strzał niecelny i od bramki De Gea.

106'

Ok, tłumaczę się po raz drugi :) Okazuje się, że w Pucharze Ligi Angielskiej dogrywce już liczą się już bramki na wyjeździe, więc karne są mało prawdopodobne. Musiałby by strzelić teraz oba zespoły po bramce. Jeszcze raz przepraszam za niedomówienie.

105'

Zaczynamy drugą połowę dogrywki!

22:57

Patrzę w statystyki i WOW. Alonso ma w tym meczu już 99 kontaktów z piłką. Biorąc pod uwagę pewne opóźnienie to pewnie nawet i więcej. Wynik całkiem niezły, ale słaba skuteczność podań. Tylko 71%

105'

I koniec! Za moment część druga. Będą karne?

103'

Już chyba piłkarze poświęcą ten czas tylko na dogranie tej pierwszej części dogrywki.

101'

Słaby występ Hernandeza. W mojej opinii najsłabszy gracz w United, a może i nawet ogólnie na boisku. Konkurować może z Fletcherem, tym grającym w barwach Sunderlandu.

100'

CHICHARITO! MÓGŁ DAĆ UNITED PROWADZENIE W DWUMECZU! Wyszedł na sytuację sam na sam, ale nie trafił w światło bramki!

99'

Przypominam, że możecie głosować na piłkarza meczu i macie do dyspozycji aż PIĘĆ głosów. Możecie rozdać je 5 piłkarzom, po jednym, a możecie również przeznaczyć wszystkie na jednego grajka. Wystarczy wcisnąć [+] przy piłkarzy, którego chcecie wspomóc głosem.

97'

21-letni Phil Jones w Polsce mógłby być w tym wieku dobrze zapowiadającym się piłkarzem. Na wyspach jest już niemal gotowym produktem piłkarskim. 14 spotkań w tym sezonie w Premier League. Świetny w przejęciach, często wyręcza defensywę zanim jeszcze akcja zdąży się przenieść głębiej.

95'

Pierwszy wyłamuje się Moyes! Phil Jones zastępuje Michaela Carricka!

93'

Evra zrobił sobie masę wolnej przestrzeni na lewej stronie, dośrodkowanie jednak pozostawiało wiele do życzenia i bez żadnych problemów radzi sobie z tym formacja defensywna gości.

92'

Obaj trenerzy mają po jeszcze jednej roszadzie 'na czarną godzinę' i muszą to bardzo mądrze rozegrać teraz. Zbyt szybkie wprowadzenie zmiennika, może nie dać takiej róznicy zmęczony-wypoczęty, na jaką powinni teraz liczyć. Zbyt późne, może po prostu dać temu piłkarzowi za mało czasu na zrobienie owej różnicy.

22:39

Od środka Manchester United!

22:39

Nie ukrywam, że zapomniałem, że w Pucharze Ligi Angielskiej nie obowiązuje zasada bramek strzelonych na wyjeździe :) Więc... dogrywka!

95'

I KONIEC, BĘDZIE DOGRYWKA!

93'

O'Shea zgarnia jeszcze żółtą kartkę za faul na Chicharito.

90'

Trzy minuty doliczone.

87'

Przedstawiamy wchodzących. Bardzo w skrócie, bo to już końcówka meczu.

• Altidore: 24 lata, napastnik. W Premier League ma już 13 rozegranych spotkań. Jeden gol, jedna asysta.
  • Gardner: 27-letni obrońca, ale z dwiema bramkami na koncie. Skuteczność podań w tym sezonie na poziomie 73%
  • Evra: doświadczony lewy obrońca. Świetny drybler, zawsze jest skoncentrowany i do tego potrafi bardzo celnie zagrać piłkę, ale dosyć rzadko gra długimi podaniami.
86'

Kolejna zmiana. Altidore za Boriniego.

85'

Czas na zmianę w Manchesterze. Evra za Buttnera.

82'

Zmiana u gości. Gardner za Cattelmole'a.

78'

CO TO MIAŁO BYĆ? Jeden z piłkarzy gości wybiega na wolną pozycję i jest w oczywisty sposób faulowany, wręcz złapany i powalony. Sędzia nic! Absolutnie nic! Komentatorzy Sky Sports w szoku, ja też.

76'

JOHNSOOOOOOOOOOOOOOOON! NIE! DE GEA LEPSZY! Paruje strzał piłkarza Sunderlandu na rzut rożny.

73'

Słabo, słabo i jeszcze raz słabo! Manchester United popełnia masę prostych błędów w ofensywie.

71'

Januzaj! Kolejny strzał, tym razem kończy się on rzutem rożnym.

68'

Szarża lewego obrońcy MU - Buttnera, kończy się bardzo niedokładnym podaniem.

65'

Żółtko dla Boriniego za ostre wejście w nogi Evansa. Borini to bardzo uniwersalny piłkarz. Grywał w tym sezonie już na szpicy, lewej pomocy, lewym skrzydle czy jako lewy napastnik. Ten piłkarz ma jednak dosyć słabe podanie i gra często zbyt samolubnie, do tego, jak mogliśmy oglądać, lubi zagrać ostro.

63'

Luis Antonio Valencia. Myślę, że zbytnio przestawiać nie trzeba. Piłkarz, który zawsze jak jest przy piłce, może stworzyć zagrożenie swoimi podaniami i dryblingiem. Ale nie można zaprzeczyć, że czasem miewa problemy z dyscypliną taktyczną. W tym sezonie Premier League już 15 meczów na koncie, dwa gole i dwie asysty. Do tego skuteczność podań w sezonie na poziomie 84%

61'

Schodzi Kagawa, wchodzi Antonio Valencia.

58'

Niewiele ciekawego się teraz w Manchesterze dzieje. To czas na statystyki. Posiadanie piłki 52%/48% na korzyść United. Skuteczność podań 84%/78% również na korzyść gospodarzy. Liczba strzałów to również lepszy bilans Manchesteru: 10/6. Z tych 10 United 2 celne, 7 niecelnych, 1 zablokowany. Z 6 Sunderlandu 5 niecelnych, 1 zablokowany.

21:59

Polacy przegrali w ręczną :(

55'

JANUZAJ! Co ten 18-latek dzisiaj robi?! Znakomity mecz w jego wykonaniu, a tym strzałem tylko to udowadnia. Niecelnie, ale bardzo, bardzo blisko. Skuteczność podań ma na poziomie 73% i był to jego 3 strzał w tym meczu.

52'

Sunderland w ataku pozycyjnym, ale zostali tak przyciśnięci przez Manchester, że piłka trafiła aż do bramkarza. Mannone ratował się długim podaniem , ale piłkę przejęli gracze gospodarzy.

50'

RAFAEEEEL! NAD POPRZECZKĄ. Znakomicie zszedł wzdłuż pola karnego do środka i oddał strzał, który minimalnie poleciał nad bramką pilnowaną przez Mannone!

47'

Januzaj wprost na bramkę, ale nad poprzeczką.

46'

Bardzo szybki rzut wolny dla Manchesteru, w odległości mniej niż 30 metrów. Czy coś z tego będzie?

45'

I wracamy na Old Trafford! Od środka goście!

21:41

Manchester kilka razy ostrzej zaatakował i przyniosło to w końcu skutek, ale i Sunderland miał swoje okazje. Nic tylko czekać na druga połowę.

46'

No i koniec pierwszej połowy! Na ten moment Manchester United w finale!

45'

Minuta dołożona do pierwszej cześci meczu.

43'

Indywidualna akcja Fletchera, który zszedł na lewe skrzydło i szukał dośrodkowaniem Ki Sung-Yuenga, który jakby nie patrzeć ma świetne warunki fizyczne do walki o takie właśnie piłki. Niemal 190 cm wzrostu robi swoje, ale do piłki nie sięgnął.

41'

Sunderland się nie poddaje i bardzo dobrze! Po rzucie rożnym akcję zamknął Brown, ale w ostatniej chwili udaje się wybić piłkę ponownie na rzut rożny. Bardzo ciekawa końcówka pierwszej części meczu.

39'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, przedłużenie podania przez Welbecka i zamknięcie akcji przez Johnego Evansa. To jak na razie znakomity mecz Evansa. 92% skuteczność podań i już 32 kontakty z piłką. Do tego żadnego faulu, a to ważne u obrońcy. Jakby tego było mało teraz dokłada bramkę. To jego drugi gol w tym sezonie. Wcześniej strzelił już w Lidze Mistrzów

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! JOHNY EVANS!

35'

Okazja! Danny Welbeck strzela prawą stopą z lewej strony pola karnego, ale piłka trafia w słupek. Zagrywał mu Shinji Kagawa. Patrzę do statystyk. Welbeck ma już w tym sezonie 9 bramek zdobytych, a Shinji nie ma... żadnej asysty. Cóż, żaden w tej akcji dorobku nie powiększy.

29'

Rozegranie krótkie i... nieskuteczne. United jakby bez pomysłu na grę.

28'

Alonso fauluje Januzaja i będzie dobra okazja do dośrodkowania dla United!

26'

Żaden piłkarz w tym meczu nie oddał jeszcze więcej niż jednego strzału na bramkę.

25'

Cóż, spokojniejszy fragment meczu. Jedni i drudzy rozgrywają piłkę nie stwarzając groźnych sytuacji bramkowych.

23'

Flatcher powalczył ze Smallingiem i przyniosło to skutek bo Sunderland będzie miał rzut rożny. To ich pierwszy w tym meczu.

21'

Szybkie porównanie Kagawa vs Borini

• Skuteczność podań: 90%/80%
  • Kontakty z piłką 13/12
  • Strzały 0/1
  • Przejęcia 2/0
19'

BORINIIII! CO ZA WOOOOOOOLEJ! Podanie od Johnsona, palce lizać. Podobnie jak przyjęcie Boriniego. Strzał boski, ale minimalnie niecelny. Oj, było groźnie!

16'

Alonso... fatalna wrzutka tego piłkarza. Przeleciała wszystkich i wszystko i wyleciała za boisko...

13'

Kolejna piłka Javiera Hernándeza, ale tym razem 25-letni piłkarz Manchesteru United był na spalonym. Jak do tej pory oddał jeden strzał w stronę bramki Sunderlandu. Jego vis-à-vis - Steven Fletcher żadnego.

11'

Oba zespołu na zmianę teraz w spokojnych pozycyjnych atakach. Teraz Carrick świetnie do Chicharito na wolne pole, ale ten zszedł za bardzo do lewej strony i musiał już wycofywać piłkę z powrotem do linii pomocy i liczyć na kolejne mądre rozegranie piłki.

9'

Sporo jest dzisiaj mówione na temat transferu Juana Maty do United. Stacja BBC ostatnio poinformowała, że Manchester United zaproponował 35 mln funtów za Juana Matę. Natomiast wg SkySport, Czerwone Diabły podbiły już kwotę do 40 mln. Ciekawe co na to Chelsea. Dziennikarz Guillem Balague podał na Twitterze natomiast, że wszystko jest zamknięte w 45 milionach i niebawem będzie oficjalnie.

7'

CHICHARITOOOOOO! ALEŻ BYŁO BLISKO. CO TUTAJ ZROBIŁ MANNONE! Świetna obrona bramkarza gości. Wszystko po dośrodkowaniu z wspominanego wcześniej rzutu wolnego. Dośrodkowanie skierowane na długi słupek zamknął Chicharito, ale Mannone popisał się znakomitą interwencją!

6'

Januzaj faulowany przez Boriniego, będzie okazja na groźne dośrodkowanie.

5'

Po rzucie rożnym United piłki nie sięgnął głową Smalling, ale zdołał do niej dopaść Hernandez. Zagrał do Welbecka w pole karne, ale ten nie wiedział za bardzo co zrobić z piłką i została mu odebrana.

3'

Dośrodkowanie Browna w pole karne, ale futbolówka od razu wybita. Obie drużyny ustawione od początku ofensywnie. United chce odrobić straty, Sunderland szybka bramką znacznie namieszać.

2'

Na szpicy Sunderlandu wystąpi dzisiaj Steven Fletcher, który krótko mówiąc nie jest w tym sezonie w najlepszej formie. Szczególnie można narzekać na jego zbyt samolubne utrzymywanie się przy piłce.

20:45

I jazda! Od środka Manchester United!

20:44

Za moment zaczynamy. To ważne starcie dla kibiców United. Ważne dla Sunderlandu. Ważne dla City, a ponad wszystko ważne dla Moyesa, który musi ratować honor, będąc w ogniu krytyki.

20:28

Manchester United w weekend przegrał po raz kolejny, a ich szanse na TOP 4 systematycznie uciekają. Szanse na tytuł uciekły już niemal na 100%.

Być może wygrana w Capital One Cup to jedyna szansa dla Davida Moyesa na znalezienie fanów.

Atmosfera na Old Trafford na pewno będzie znakomita, ale wynik inny niż awans United do finału będzie dla kibiców zwyczajnych rozczarowaniem, których w tym sezonie nie brakuje. Sunderland jest ostatnio w niezłej formie, a Manchester jest bardzo zmobilizowany. Niewykluczone, że będziemy oglądać w tym meczu dogrywkę.