Ekstraklasa.netBośnia i Hercegowina
01:51

Dziękuje za uwagę i życzę miłej niedzieli. Dobranoc!

01:51

Bośnia i Hercegowina żegna się z turniejem! Nigeria obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów.

94'

Koniec spotkania! Nigeria wygrywa z Bośnią i Hercegowiną 1:0 po bramce Petera Odemwingie!

93'

Edin Dżeko! Bośniak odwraca się w polu karnym i natychmiast oddaje strzał, jednak piłka trafia w słupek!

91'

Edin Dżeko oddał strzał z głóki na bramkę Enyeamy, jednak dobrze broni golkiper Nigerii.

91'

Arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Pjanić wywalczył rzut rożny dla reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Debiutanci wciąż mają nadzieję na wyrównanie.

89'

Dwa dośrodkowania w pole karne Nigerii, jednak dobrze wybijał piłkę Joseph Yobo.

88'

Mięciutkie dośrodkowanie Obi Mikela, jednak defensorzy Bośni wybili piłkę. Przy piłce jednak wciąż utrzymują się podopieczni Stephena Keshiego.

87'

Emmanuel Emenike świetnie utrzymywał się przy piłce przy polu karnym Bośni. Besic fauluje Nigeryjczyka i "Super Orły" będą mieć dogodną sytuację do dośrodkowania.

86'

Pjanić mógł pokusić się o strzał na bramkę Enyeamy, jednak niepotrzebnie chciał podać do Edina Dżeko. Kolejna strata Bośniaków i z akcją rusza Nigeria.

85'

Kolejny kontratak Nigeryjczyków. W natarciu Ogenyi Onazi, lecz w ostatniej chwili wślizgiem sytuację ratuje Muhamed Besic.

83'

Minimalnie niecelny strzał Emenike z około 18 metrów. Begović "odprowadził" piłkę wzrokiem.

82'

Ależ uderzenie z dystansu Johna Obi Mikela! Po chwili Obi Mikel fauluje jednego z Bośniaków i otrzymuje żółtą kartkę.

81'

Nigeryjczycy długo utrzymują się przy piłce, zirytowany Besic fauluje Juwona Oshaniwe.

79'

Ameobi faulowany przez Toni Sunjicia i będzie rzut wolny dla "Super Orłów". Strzał Uzoenyiego jednak fatalny.

78'

Peter Odemwingie chciał indywidualnie zakończyć akcję, jednak piłkę odebrał mu Muhamed Besic. Po chwili piłka pada łupem golkipera Nigerii.

75'

Uzoenyi wszedł za kontuzjowanego Babatunde.

74'

Joseph Yobo wybił piłkę i będziemy mieli rzut rożny dla Bośniaków.

73'

Michael Babatunde znów leży na murawie, po chwili Nigeryjczyk znoszony jest na noszach. Będzie potrzebna zmiana.

70'

Dośrodkowanie Zvjezdana Misimovicia okazało się zbyt mocne i piłka wyszła za boisko. Do gry wraca Babatunde, który przed chwilą był opatrywany.

69'

Michael Babatunde zwija się z bólu. Wygląda na poważny uraz kolana Nigeryjczyka.

66'

Mogli wyjść z groźnym kontratakiem Bośniacy, jednak podopieczni Susicia grają bardzo wolno...

65'

Kolejny rajd Emmanuela Emenike! Napastnik Fenerbahce strzelił na bramkę Begovicia, a ten odbija piłkę na rzut rożny.

65'

Pierwsza zmiana w zespole Nigerii. Aktywnego Ahmeda Musę zastępuje napastnik Newcastle United, Shola Ameobi.

64'

Ostatnia zmiana w zespole Bośni. 32-letni Susic zastępuje zmęczonego Medunjanina.

64'

Kolejna akcja piłkarzy z Afryki. Obi Mikel podaje do Musy, jednak Spahić zablokował jego uderzenie.

61'

Strzał z kilkunastu metrów Michaela Babatunde! Asmir Begović odbija piłkę! Po chwili Nigeryjczycy wywalczają rzut rożny.

60'

Kontra "Super Orłów", kolejna indywidualna akcja Emenike, który wywalcza rzut z autu na wysokości pola karnego Bośniaków.

59'

Druga zmiana w zespole Bośni. 30-letni Salihović zmienia Senada Lulicia.

57'

Zmiana w zespole Bośni i Hercegowiny. Na boisko wchodzi Ibisević, strzelec jedynej bramki dla Bośni w meczu z Argentyną.

56'

Strzał z 17 metrów Babatunde, jednak Asmir Begović odbija piłkę.

54'

Bardzo rwana gra. Obie ekipy ruszają z atakami na bramkę rywala, ale po chwili zawodnicy tracą piłkę. Sporo zamieszania w początkowym fragmencie drugiej połowy.

51'

Kolejna akcja Bośni i Hercegowiny, Edin Dżeko był bliski przejęcia piłki, jednak przejmują ją Nigeryjczycy.

48'

Bośniacy próbują atakować, jednak dobrze radzi sobie dziś formacja obronna "Super Orłów".

46'

Czas na drugą połowę! Od środka rozpoczynają podopieczni Safeta Susicia!

00:58

00:55

Posiadanie piłki: Nigeria 44% - Bośnia i Hercegowina 56%

00:52

Wirtualna tabela: Argentyna - 6 punktów, Nigeria - 4 punkty, Iran - 1 punkt, Bośnia i Hercegowina z zerowym dorobkiem punktowym.

46'

Sędzia Peter O'Leary odgwizdał koniec pierwszej części spotkania! Nigeria prowadzi 1:0 z Bośnią po bramce Petera Odemwingie.

45'

Senad Lulić poszukał podaniem Edina Dżeko, jednak strzał napastnika Manchesteru City znów okazał się niecelny.

44'

Pjanić dograł w pole karne do Edina Dżeko, lecz ten uderzył ponad bramkę Enyeamy.

43'

Bośniacy wychodzili z kontrą, jednak po raz kolejny dobrze zaprezentowała się defensywa reprezentacji Nigerii.

41'

"Ole!" rozbrzmiewa na trybunach, ponieważ Nigeryjczycy bardzo ładnie podawali sobie piłkę na środku boiska.

40'

Silny strzał z kilkunastu metrów Medunjanina, lecz bardzo niecelny. Teraz Bośniacy nieco częściej przebywają pod bramką Enyeamy.

39'

Kolejny w tym meczu strzał z dystansu Ahmeda Musy. Begović łapie piłkę i po chwili znów przy futbolówce są "Super Orły".

38'

Emenike znów szarżował prawym skrzydłem, teraz wywalczył rzut rożny dla Nigerii.

36'

Napastnik Fenerbahce Stambuł powrócił już na boisko. Nigeryjczycy wciąż utrzymują się przy piłce.

35'

Na uraz narzeka Emmanuel Emenike. Chwilową przerwę wykorzystuje Stephen Keshi, który udziela wskazówek swoim podopiecznym.

35'

Tutaj widać gołym okiem, że spalonego przy golu Dżeko nie było!spalony

31'

Strzał z dystansu Petera Odemwingie, ale z wielkim spokojem łapie piłkę Begović.

31'

Bośniacy bardzo wolno rozgrywają piłkę, brakuje elementu zaskoczenia. Po chwili defensorzy Nigerii wybijają piłkę na środek boiska.

28'

Świetna akcja Emmanuela Emenike, który przedarł się prawym skrzydłem, dograł do Petera Odemwingie, który z kilku metrów pokonał Asmira Begovicia.

28'

GOOOOOOL! Peter Odemwingie strzela z kilku metrów bramkę na 1:0 dla Nigeryjczyków.

27'

Dobra kontra Nigerii. Emmanuel Emenike podawał do Onaziego, strzał z dystansu piłkarza Lazio okazał się niecelny.

25'

Obyło się bez zagrożenia pod bramką Nigeryjczyków, którzy próbowali wyjść z szybkim kontratakiem.

24'

Strzał Edina Dżeko broni Enyeama! Bośniacy będą mieli rzut rożny.

21'

Edin Dżeko wpakował piłkę do siatki Nigerii, jednak sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było! To powinien być gol dla Bośni i Hercegowiny!

20'

Strzał z dystansu Ahmeda Musy, ale wprost w bramkarza Bośniaków.

18'

Mensur Mujdza wywalczył rzut rożny dla Bośniaków. Piłka doszła do Zvjezdana Misimovicia, jednak jego strzał okazał się bardzo niecelny. Od bramki rozpocznie Vincent Enyeama.

17'

Długie zagranie w pole karne do Emenike, ale dobrze zachowali się defensorzy Bośni, którzy natychmiast wybili futbolówkę.

16'

Besić na środku boiska sfaulował Michaela Babatunde. Nigeryjczycy organizują kolejny atak.

14'

Mocne uderzenie z dystansu Ogenyi Onaziego, Begović z problemami, ale łapie futbolówkę.

11'

Ahmed Musa pędził skrzydłem na bramkę Bośniaków, później do piłki dopadł John Obi Mikel, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę Asmira Begovicia.

10'

Po 10 minutach można śmiało stwierdzić, że spotkanie stoi na wysokim poziomie!

9'

Nigeryjczycy ruszają z akcją, Emenike świetnie dograł do Ahmeda Musy, jednak piłkarz CSKA nie opanował futbolówki.

8'

Besić próbował zaskoczyć golkipera Nigerii strzałem z dystansu, jednak piłka poszybowała nad bramką Vincenta Enyeamy.

7'

Ależ strzał Petera Odemwingie, jednak piłka minimalnie minęła słupek Bośniaków!

5'

Faul Medunjanina na wychodzącym na czystą pozycję Ahmedzie Musie.

5'

Ahmed Musa chciał uruchomić Emmanuela Emenike, jednak piłkę dobrze zablokował defensor Bośni i od bramki rozpocznie Asmir Begović.

4'

Bośniacy próbowali rozegrać efektowną akcję, jednak Pjanić był na pozycji spalonej.

3'

Dośrodkowanie Ahmeda Musy z rzutu rożnego, obrońcy wybili piłkę pod nogi Onaziego, jednak strzał Nigeryjczyka okazał się bardzo niecelny.

3'

Kolejny atak Nigeryjczyków, Emenike wywalczył rzut rożny dla swojej reprezentacji.

1'

Początek spotkania Nigeria - Bośnia i Hercegowina. Od środka rozpoczęli podopieczni Stephena Keshiego!

2'

Nigeryjczycy chcieli szybko zaskoczyć defensywę Bośniaków, jednak piłkarze z Afryki szybki stracili piłkę.

23:55

Teraz czas na "Intermeco", czyli hymn Bośni i Hercegowiny!

23:55

Czas na hymny! Najpierw rozbrzmiewa "Arise Oh Compatriots, Nigeria's Call Obey!".

23:53

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za kilka minut usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra z Nowej Zelandii.

23:49

Dzisiejszy mecz będzie pierwszym w historii pojedynkiem pomiędzy Nigerią a Bośnią i Hercegowiną.

23:43

Dziś odbyło się inne spotkanie w grupie F. Argentyna zwyciężyła z Iranem 1:0 po golu Lionela Messiego w doliczonym czasie gry. Argentyna jest liderem grupy z dorobkiem 6 punktów na koncie. Iran i Nigeria mają jedno "oczko", natomiast Bośniacy jeszcze nie zdobyli punktu w swoim debiutanckim mundialu.

23:35

Napastnik reprezentacji Nigerii, Shola Ameobi zapewniał na konferencji prasowej, że zespół na treningach pracował nad kreowaniem i wykańczaniem sytuacji podbramkowych. Podopieczni Stephena Keshiego bardzo słabo radzili sobie pod bramką rywala w meczu z Iranem.

23:29

Nigeryjczycy w swoim pierwszym meczu zremisowali bezbramkowo z Iranem, natomiast Bośnia i Hercegowina przegrała z Argentyną 1:2. Bramkę dla Bośni zdobył wówczas Vedad Ibisevic, który dziś zasiada na ławce rezerwowych.