ACF Fiorentinawikipedia
2 : 1
Dnipro DniepropetrowskDnipro Dniepropietrowsk
93'

Koniec spotkania! Fiorentina pokonuje na własnym terenie Dnipro 2:1 i tym samym wygrywa grupę E. Ukraińcy zaś wracają do swoich domów z mieszanymi uczuciami, bowiem co prawda awansowali do kolejnej rundy, ale w kluczowym spotkaniu nieco zawiedli. Za wspólnie spędzony czas dziękuję już Państwu Mariusz Lesiak.

90'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

89'

Rotan faulował Ilicicia w środkowej strefie boiska.

86'

Dnipro już nie wierzy w korzystny rezultat. Bardzo słabe ostatnie minuty tego spotkania.

84'

Seleznyow ukarany żółtą kartką.

83'

Borja Valero na pozycji spalonej. Szkoda, bo naprawdę ładnie zapowiadała się ta akcja.

81'

Na ostatnią zmianę zdecydował się także Vincenzo Montella. Boisko opuszcza strzelec drugiej bramki Cuadrado, w jego miejsce Aquilani.

77'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! "Viola" wychodzi na prowadzenie!!! Na listę strzelców wpisuje się Cuadrado, który strzałem z dystansu pokonał Boyko!!

76'

Vlad pojawił się na placu gry, zmienił Kalinica.

76'

Schodzi Matos, w jego miejsce IIicić.

74'

Niezła centra Kulakova, jednak strzał Seleznyova minął bramkę Fiorentiny.

70'

Zmiana także w szeregach "Violi". Pizarro zmienił Fernándeza.

70'

Seleznyov wchodzi na boisko za Politylo.

68'

Dogodna okazja Dnipro! Na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Yevhen Konoplyanka, jednak uderzenie Ukraińca bez problemów obronił Neto.

65'

Denys Kulakov ukarany żółtym kartonikiem za faul na Matosie.

64'

Pierwsza zmiana w szeregach gości. Z boiska schodzi Bruno Gama, w jego miejsce Kulakov.

61'

Bardzo dobra akcja Fiorentiny, ale strzał Matiasa Fernandeza nie sprawił żadnych problemów bramkarzowi gości.

60'

Szukasz informacji o Serie A? Interesują Cię subiektywne opinie, ciekawe nowinki na temat włoskiej piłki? Koniecznie musisz zajrzeć na Gloria Calcio, gdzie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz!

56'

Nie wiele zmieniło się w porównaniu z pierwszą połową, dalej niestety brakuje tempa.

53'

Kolejna próba w tym spotkaniu w wykonaniu Cuadrado. Kolumbijczyk nie trafił jednak w światło bramki, choć wydaje się, że nawet gdyby futbolówka zmierzała między słupki to golkiper gości nie miałby problemów ze skuteczną interwencją.

49'

Po uderzeniu z rzutu wolnego futbolówkę odbija jednak Neto. Dużo szczęścia przy tym miał Brazylijczyk, który sparował strzał przed siebie.

48'

Nieprzepisowo zatrzymywany Konoplyanka. Od rzutu wolnego goście.

46'

Zaczynamy drugie 45 minut!

20:02

Wracamy do Florencji. Piłkarze powoli wychodzą na murawę Artemio Franchi. Pierwsza połowa była całkiem przyzwoita, jeżeli chodzi o taktykę, przygotowanie fizyczne, więcej problemów zawodnicy mieli z tempem, które lekko mówiąc było słabe. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie się to zmieni, oczywiście in plus.

46'

Arbiter kończy pierwszą część meczu. Jak na razie na Stadio Artemio Franchi mamy remis i wydaje się, że jest to sprawiedliwy rezultat.

45'

Minuta doliczona do pierwszej części.

45'

Mandzyuk leży na murawie. Obrońca Dnipro ma problemy z kolanem.

42'

GOOOOOOOOOOL!!!! WYRÓWNANIE!!! Kapitalne dośrodkowanie Cuadrado na bramkę zamienił Joaquin, który strzałem głową pokonał, tym razem bezradnego, Boyko!!!

40'

Roncaglia ukarany żółtą kartką.

38'

To powinno być 1:1! Kapitalną okazję zmarnował Cuadrado, który z najbliższej odległości trafił wprost w bramkarza! Kolumbijczyk strzelał co prawda z ostrego konta, ale gdyby zdecydował się na strzał "górą" zapewne mielibyśmy już remis!

35'

Indywidualna akcja Matiasa Fernandeza. Chilijczyk przedarł się w pole karne po czym padł jak rażony prądem. Ma szczęście, że arbiter nie pokazał mu żółtego kartonika. Na pewno nie ma mowy o rzucie karnym.

33'

Roncaglia z dystansu. Obrońca gospodarzy jednak tej próby nie zapisze po stronie udanych. Słaby strzał Argentyńczyka.

30'

Kolejna groźna wrzutka Bruno Gamay z rzutu rożnego. W ostatniej chwili obrońcy Fiorentiny zażegnali niebezpieczeństwo.

27'

Zarówno Matias Fernandez jak i Massimo Ambrosini otrzymali kartki za protesty. Wydaje się, że portugalski arbiter za pochopnie rozdaje "kartoniki" na początku tego spotkania.

25'

Kolejna kartka dla gospodarzy. Tym razem Matias Fernandez upomniany przez arbitra.

22'

Massimo Ambrosini ukarany żółtą kartką.

21'

Szybka kontra gości, jednak dośrodkowanie Bruno Gama nie znalazło adresata.

18'

"Viola" próbuje długo rozgrywać piłkę, jednak brakuje jej pomysłu na podanie, które otworzyłoby drogę do bramki. Na razie wszystkie akcje są za wolne i przede wszystkim za bardzo czytelne.

15'

Bardzo aktywny od samego początku jest Yevhen Konoplyanka. Ukrainiec jest na tę chwilę najjaśniejszą postacią meczu.

12'

GOOOOOOOOOOL!!!!!!! Doskonała dwójkowa akcja Konoplyanki i Rotana zakończona przez tego pierwszego technicznym strzałem po długim rogu bramki Neto. Bez szans brazylijski golkiper.

8'

Koszmarne pudło zaliczył teraz Fedetskiy, który niepilnowany oddał strzał z okolic 12 metra. Futbolówka powędrowała wysoko ponad bramką!

5'

Druga dobra okazja dla Fiorentiny, ale bardzo dobre dośrodkowanie Manuela Pasquale z rzutu wolnego nie zostało należycie spożytkowane przez Ambrosiniego, który strzałem głową próbował pokonać Boyko. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników "Violi" i wyszła za linię końcową.

5'

Bardzo cicho jest dziś na Stadio Artemio Franchi, które nie zapełniło się dziś nawet do połowy.

2'

Pierwsza okazja dla "Violi", ale Pasquale wraz z piłką został "odprowadzony" przez obrońcę za linię boczną. Od bramki Boyko.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmiał na Stadio Artemio Franch. Od środka rozpoczęli gospodarze.

18:58

Piłkarze wychodzą już powoli z tunelu i ustawiają się wzdłuż trybuny honorowej, czas na hymn Europa League!

18:53

Dominacja jaką zaserwowały nam Fiorentina i Dnipro w grupie E doprowadziła do tego, iż dzisiejszy mecz z czystym sumieniem można nazwać "grupowym play-offem", bowiem tylko te dwie drużyny potrafiły wspiąć się na "international level".

18:49

Ławka gości: Vartsaba, Kravchenko, Kulakov, Kalinić, Seleznyov, Kobakhidze, Vartsaba, Bliznichenko.

18:46

Ławka gospodarzy: Munua, Ilicić, Compper, Tomović, Pizarro, Rossi, Aquilani

18:43

W pierwszym spotkaniu Fiorentina wygrała z Dnipro 2:1. Decydującą bramkę zdobył wówczas Ambrosini, dla którego było to szczególne trafienie. Oprócz tego, że dał zwycięstwo w tamtym spotkaniu, to także zapisał się w historii jako jeden z najstarszych strzelców turnieju (36 lat i 127 dni). Rekord należy do czeskiego pomocnika Pavla Horvátha, który umieścił piłkę w siatce, gdy miał dokładnie 37 lat i 214 dni.

18:33

Do rozpoczęcia spotkania zostało jeszcze około 30 minut, więc tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

18:30

Warto wspomnieć, że dzisiejszy pojedynek poprowadzi Artur Dias z Portugalii. Na liniach pomagać mu będą Rui Tavares oraz Ricardo Santos. Natomiast w rolę sędziego technicznego wcieli się Nuno Pereira. Tradycyjnie w europejskich pucharach arbitrowi towarzyszyć będą także tzw. "sędziowie bramkowi". Dzisiejszego wieczoru będą to Manuel De Sousa oraz Hugo Miguel.

18:25

Stawka tego meczu jest duża. Obie ekipy w bezpośrednim pojedynku rozstrzygną, która do rundy play-off awansuje z pierwszego, a która z drugiego miejsca. W lepszej sytuacji jest "Viola", której do wygrania grupy wystarczy remis, natomiast goście muszą wygrać, aby w poniedziałkowym losowaniu trafić na teoretycznie łatwiejszego rywala.

18:20

Witamy serdecznie! Przez ostatnie dwa dni emocjonowaliśmy się ostatnią kolejną Champions League, dziś przyszedł czas na młodszą siostrę, Ligę Europy, w której również nie powinno zabraknąć dramaturgii oraz przeżyć. Już za około 40 minut na murawę Stadio Artemio Franchi wybiegną piłkarze Fiorentiny oraz Dnipro Dniepropetrowsk, by zmierzyć się w ostatnim meczu fazy grupowej.