Koniec meczu! Stomil pokonał Górnika, ale żegna się z 1. ligą!

93'

Mimo prowadzenia Stomil Olsztyn wciąż jest poza 1. ligą.

93'

GOOOOOOLLLL!!! Piękne uderzenie Piotra Głowackiego z dystansu i piłka ląduje w siatce bramki Sochy!!!

91'

Tymczasem sędzia przedłużył drugą część spotkania o 6 minut.

91'

Rzut rożny, Kucharski głową, ale Socha pewnie łapie piłkę!

84'

Zmiana w kadrze Stomilu. Kucharski w miejsce Darmochwała.

83'

Mierzejewski nie daje rady fizycznie. Wobec łapiących go skurczy na boisku w jego miejsce zameldował się Sasin.

82'

Gra znów wróciła na środek boiska. Od kilku dobrych minut nie mieliśmy jakiejkolwiek klarownej sytuacji.

78'

Kartka za faul dla Zwolińskiego.

72'

Mimo gry w "10", Górnik powoli odbiera przewagę. Piłkarze Stomilu zaczynają "puchnąć". Przed chwilą przed dobrą sytuacją stanął Zwolińśki, ale strzał z ostrego kąta znalazł się w rękach Skiby.

67'

Grzegorz Lech schodzi, Piotr Głowacki wchodzi.

66'

Kartka za faul dla Nowaka.

64'

Z groźną kontrą wyszli łęcznianie, ostatecznie piłka przed polem karnym trafiła do Kalkowskiego i ten próbował strzału z dystansu - niecelnie.

62'

Zmiana w zespole gospodarzy. Kato za Kuna.

58'

Stomil wyszedł na drugą połowę jak natchniony. Olsztynianie przejęli inicjatywę i nękają obronę Górnika ciągłymi atakami.

54'

PAWEŁ SOCHA BRONI RZUT KARNY!!! Grzegorz Lech na dwa tempa wprost w sam środek bramki, Socha mimo że został zmylony kapitalnie broni strzał rywala!

52'

Wymuszona zmiana, bramkarz Paweł Socha za Bożoka.

51'

Kun sam sam z Prusakiem, Prusak fauluje i czerwona kartka dla bramkarza Górnika. Łęcznianie w dziesiątkę i mamy rzut karny dla Stomilu.

50'

No i znów fantastycznie Prusak! Serek kapitalnie sparował strzał głową Szymonowicza, Stomil w natarciu!

47'

Dwie okazje dla Stomilu! Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego świetnie uderzał Czarnecki, ale piłkę wybił Prusak. Chwilę później po dośrodkowaniu piłka nieznacznie minęła słupek bramki Górnika.

45'

W przerwie nastąpiła zmiana. Za Niedzielę wszedł Kozacuks.

45'

I zaczynamy drugą część spotkania. Od środka piłkarze Górnika.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy 0:0, ale to Górnik prowadzi grę.

42'

Niespodziewanie Stomil mógł objąć prowadzenie! Łukasz Mierzejewski fatalnie zagrywał do Marcina Kalkowskiego zza którego pleców wybiegł Darmochwał. Zawodnik Stomilu w dobrej sytuacji próbował strzału, ale nie pocelował w bramkę.

38'

Gra dalej toczy się głównie w środku boiska, ze sporą przewagą Górnika.

31'

Pusta bramka, ale Zwoliński pudłuje! Nowak pięknie wypuścił Bonina wzdłuż linii końcowej, ten wyłożył piłkę Zwolińskiemu i ten w towarzystwie obrońców Stomilu nie pocelował z około 8 metra na pustą bramkę Skiby!

25'

Mecz trochę się uspokoił, a ciężar gry przeniósł się w środkową część boiska.

19'

I znów przed szansą olsztynianie. Z boku pola karnego dobrze zgrał piłkę wzdłuż linii końcowej Grzegorz Lech i niewiele zabrakło by Łukasik wbił piłkę do pustej bramki.

14'

Pierwsza ciekawa sytuacja Stomilu! W polu karnym piłkę na 7-8 metrze dostał Patryk Kun, mocno uderzył, ale piłka zatrzymała się na obrońcy!

13'

Stomil zdaje się być przytłoczony. Górnicy uprawiają na murawie dominację totalną. Piłkarze Adama Łopatki próbują, ale nic póki co z tego nie wynika.

9'

Kolejna szansa dla Górnika! Grzegorz Bonin wdarł się z piłką w pole karne Stomilu, znalazł się sam na sam ze Skibą ale górą bramkarz gospodarzy! Stomil nie daje rady!

4'

I znów bramce Skiby zagrozili goście. Dobrą długą piłkę dostał Grzegorz Bonin, który tylko dzięki dobrej interwencji obrońcy, zamiast wyjść sam na sam z bramkarzem, wybiegł poza boisko.

2'

Ależ było groźnie pod bramką Stomilu! Już w pierwszej akcji dla gospodarzy dobrze bokiem poszedł Miroslav Bożok, po czym wyłożył piłkę w pole karne. Ta minęła wszystkich zawodników i trafiła pod nogi Bartłomieja Niedzieli, który niepilnowany huknął po ziemi wprost w Piotra Skibę!

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Marcina Szreka z Kielc, a od środka gospodarze. Zasiadamy wygodnie w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!

16:43

Już za chwilę pierwszy gwizdek. Piłkarze obu drużyn powoli wytaczają się na murawę.

16:36

Ławka rezerwowych Stomilu: 33. Dawid Mieczkowski, 4. Dawid Kucharski, 8. Piotr Głowacki, 5. Yasuhiro Kato, 9. Tomasz Bzdęga, 15. Arkadiusz Mroczkowski, 7. Paweł Głowacki

16:36

Ławka rezerwowych Górnika: 1. Paweł Socha, 5. Paweł Zawistowski, 6. Paweł Sasin, 11. Bartosz Kwiecień, 13. Arkadiusz Woźniak, 16. Wojciech Kalinowski, 44. Nikolajs Kozacuks.

16:35

Górnicy zapowiadali, że do Olsztyna jadą na pełnej koncentracji i chcą wrócić do Łęcznej z tytułem mistrzowskim. Mimo to trener Jurij Szatałow pozwolił sobie na kilka roszad. Pierwszy raz w wyjściowej jedenastce pojawił się Łukasz Mierzejewski, będzie to też dopiero jego drugi występ w zielono-czarnych barwach. Od pierwszej minuty na boisku pojawi się także będący ostatni "w odstawce" Bartłomiej Niedziela oraz kontuzjowany do niedawna Łukasz Zwoliński.

16:33

Zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią spotkania:

16:31

Już tylko kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia pierwszoligowej multiligi. Jednym z najciekawszych spotkań 34. kolejki jest pojedynek Stomilu Olsztyn z Górnikiem Łęczna. Gospodarze walczą o utrzymanie, goście uparli się na zakończenie sezonu na fotelu lidera.