Koniec meczu! Energetyk pokonuje GKS Bełchatów 2:0! Sensacja w Rybniku!

Kolejna zmiana! Sobczak zmieniony przez Gródka!

90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

89'

Niepotrzebne zachowanie piłkarzy Energetyka. Krótkie rozegranie rzutu wolnego miało na celu zatrzymanie jak najwięcej czasu. Feruga stracił piłkę już po chwili i z akcja mógł ruszyć GKS.

87'

Zmiana w drużynie gości. Paweł Baranowski zmieni Szymona Sawalę.

85'

Energetyk chciał iść za ciosem, bliski zdobycia Sobczak, ale nie trafił w piłkę.

84'

Muszalik fauluje jednego z braci Maków i otrzymuje żółtą kartkę!

83'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Cisse został zmieniony przez Buchałę.

81'

I powinno być 3:0! Bliski zdobycia gola był Cisse, gdy uderzał przy pomocy jednego z obrońców. Piłka minęła jednak słupek.

78'

Przy rzucie rożnym Bucek zderzył się z Sawalą, nie było złośliwości i po chwili obaj zawodnicy podnieśli się z murawy.

77'

Ależ waleczność gospodarzy. Michał Mak próbował zgrywać piłkę na piąty metr, ale Grolik zdołał wybić ją na rzut rożny.

75'

Norambuena zdecydował się na uderzenie z daleka, piłka odbiła się jeszcze od któregoś z obrońców gospodarzy wpadła w ręce Antonina Bucka.

72'

Rzut rożny wykonywał Mateusz Mak. Do uderzenia zbierał się Grzegorz Baran, ale piłkę wygarnął mu Sławomir Szary.

69'

Przetasowanie w drużynie gości. Kirovski zmienił Turkovsa.

67'

Rzut wolny wykonywał Mateusz Mak. Zdecydował się na uderzenie, ale wysoko nad poprzeczką!

66'

Tym razem podszedł rzutu wolnego Feruga, ale zbyt krótko.

65'

Feruga chciał zagrać piłkę do wychodzącego Cisse, ale dobrze interweniował reprezentant Polski Maciej Wilusz.

64'

Feruga w pole karne w kierunku Cisse, ale poradzili sobie z nim stoperzy GKS-u Bełchatów.

62'

Piłkę przejął Szary i próbował odgrywać do Cisse. Zagrał zbyt mocno i pojawił się jęk zawodu u kibiców Energetyka.

59'

Jesienią Rybnik także prowadził z Bełchatowem 2:0, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

58'

Muszalik dogrywał z rzutu wolnego, przeszło to w strzał, ale piłka znalazła się w dłoniach Malarza.

57'

Wydawało się, że z kontrą ruszy GKS, ale przejęli ją szybko gospodarze. Cisse znalazł się sam przed bramkarzem i pewnie go pokonał.

55'

Gol! 2:0 dla Energetyka! Cisse!

54'

Najpierw uderzał Szymański, ale piłka zatrzymała się na stoperze gospodarzy. Po chwili w kontrze strzelał Sobczak, ale wysoko nad bramką.

53'

Kolejna akcja gości. W polu karnym Mak do Maka, ale piłkę łapie Bucek.

52'

Co raz bliżej strzelenia bramki wyrównującej są piłkarze GKS-u, tym razem piłka minęła o kilkanaście centymetrów słupek.

50'

Basta włączył się do akcji ofensywnej i zagrał w kierunku Turkovsa, ale ponownie lepsi obrońcy gospodarzy.

48'

Dwójkowa akcja braci Maków, ale połapali się w tym obrońcy Energetyka.

46'

W przerwie Wrońskiego zastąpił Renusz.

46'

Wznawiamy spotkanie w Rybniku!

19:50

Kolejna ładna akcja gospodarzy i piłka musiała wpaść do siatki! Feruga dobrze zagrał piłkę w pole karne do Muszalika, a doświadczony pomocnik Energetyka nie mógł się pomylić.

48'

Koniec pierwszej połowy!

47'

Bramka do szatni gospodarzy! Muszalik!

46'

Fatalna strata gospodarzy i z kontrą ruszył Szymański. Był osamotniony, więc uderzał, ale wysoko nad poprzeczką.

45'

Sędzia dolicza dwie minuty.

44'

Inteligentne podanie w pole karne Ferugi do Sobczaka, ale szybszy był tym razem Arkadiusz Malarz.

43'

Na murawie leżał Sobczak, pomógł mu wstać i rozciągnąć się Arkadiusz Malarz. Ładny gest bramkarza bełchatowian.

41'

Grzegorz Baran dobrze wypatrzył Kirovskiego, który miał przed sobą tylko bramkarza, Bucek był od niego jednak szybszy i zdążył wybić piłkę poza boisko.

39'

Muszalik uderza zza pola karnego, ale piłka po rykoszecie traci na prędkości. Cisse sygnalizował zagranie ręką, ale innego zdania był sędzia Rynkiewicz.

39'

Groźna kontra i próba dośrodkowania Michała Maka, ale dobrze interweniował Michał Płonka.

35'

Po dośrodkowaniu w pole karne, do piłki mógł dojść Wilusz, ale nie udała mu się ta sztuka.

33'

Już wszystko dobrze z bramkarzem gości i można kontynuować grę.

32'

Po zderzeniu z Cisse, na murawie leży Arkadiusz Malarz.

31'

Większość dziennikarzy ma kłopot z oceną, za co była jedenastka podyktowania. Prawdopodobnie to zagranie ręką jednego z obrońców gości.

29'

Fatalne zachowanie Ferugi! Uderza w prawą stronę po ziemi, tak słabo, że Malarz nie miał problemów z obroną!

28'

Karny dla Energetyka!

26'

Mateusz Mak ładnie uderzał na bramkę Bucka, ale jeszcze lepiej zachował się golkiper gospodarzy.

25'

Mateusz Mak zagrywał piłkę z rzutu wolnego, ale wprost na Kosteckiego, który po chwili rozpoczął akcję Energetyka.

23'

Teraz przewagę osiągają piłkarze gospodarzy. Feruga uderzał zza pola karnego, ale piłka po rykoszecie pewnie złapana przez Malarza.

20'

Wymuszona zmiana w zespole gospodarzy. Wieczorka zastąpił Feruga.

16'

Ładna akcja Energetyka! Grolik dostaje piłkę od Kosteckiego i mając przed sobą tylko bramkarza trafia wprost w niego! Było blisko!

14'

Dalekie podanie Daniela Szymańskiego do Daniilsa Turkovsa, gdyby napastnik gości zdołał dojść do piłki to znalazłby się sam na sam z bramkarzem Energetyka, ale mu się to nie udało.

11'

Rzut rożny dla GKS-u Bełchatów. Mateusz Mak dośrodkował wprost na głowę Sawali, ale ten przeniósł piłkę nad poprzeczką.

9'

Ależ zamieszanie w polu karnym gości. Po dośrodkowaniu Muszalika z rzutu rożnego uderzał Płonka, po niepewnej interwencji Malarza piłkę próbował wbić jeszcze Cisse. Piłkarze Energetyka sygnalizowali zagranie ręką jednego z piłkarzy Bełchatowa, ale gwizdek sędziego Rynkiewicza milczał!

7'

Po podaniu w pole karne, piłkę próbował zdobyć Cisse, ale nie pozwolili mu na to obrońcy gości.

5'

Norambuena ładnie zauważył Turkovsa, ten dłuższy czas nie potrafił się zdecydować co zrobić, w końcu uderzył, ale piłką minęła o kilkanaście metrów bramkę strzeżoną przez Bucka.

4'

Rzut rożny dla Energetyka wykonywał Muszalik, ale Kamil Kostecki nie zdążył dojść do piłki.

3'

Początek meczu bardzo chaotyczny, piłkarze rozgrywają akcje w środkowej strefie boiska.

1'

Zaczynamy spotkanie w Rybniku!

18:55

Dla Energetyka, który traci do bezpiecznego miejsca pięć punktów, wygrana jest bardzo potrzebna. GKS Bełchatów, ma z kolei sześć punktów nad drugim w tabeli Górnikiem Łęczna.

18:49

Rozgrzewkę zakończyli już piłkarze obu zespołów. Spotkanie rozpocznie się już za około dziesięć minut.

18:48

GKS Bełchatów, który przewodzi pierwszoligowej tabeli, ma na swoim koncie 54 punkty. Kolejne drużyny tracą do podopiecznych Kamila Kieresia kolejno sześć i siedem oczek. Ostatnio pokonali GKS Tychy 3:1. Liderzy pierwszej ligi są niepokonani od 16 listopada 2013 roku i pewnie zmierzają do T-Mobile Ekstraklasy.

18:45

W jesiennym spotkaniu padł remis 2:2. Mecz był bardzo ciekawy, a rybniczanie prowadzili już nawet 2:0, gdy do bramki trafiali Daniel Feruga i Marek Krotofil. Do wyrównania doprowadzili jednak Mateusz Mak i Kamil Wacławczyk.

18:41

Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Podleśny, Baranowski, Flis, Rachwał, Późniak, Renusz, Kirovski.

18:39

Ławka rezerwowych Energetyka Rybnik: Skrzeszewski, Słodowy, Gilewicz, Gródek, Mandrysz, Feruga, Buchała

18:27

Na murawie rozgrzewają się już zawodnicy obu zespołów.

18:25

Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

18:22

Witamy podczas relacji live z meczu pomiędzy Energetykiem Rybnik, a GKS-em Bełchatów.