0 : 4
GKS KatowiceGKS Katowice
dogrywka 1. połowa0 : 0
94'

Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz ostatni. GKS Katowice gromi Energetyka ROW Rybnik 4:0.

93'

GOOOOOL!!! 0:4! WRÓBEL! Pogrom! Chwalibogowski zauważył Wróbla w polu karnym i zagrał mu piłkę. Ten w sytuacji sam na sam umieszcza piłkę w bramce!

92'

Sylwestrzak uderzał z dystansu. Piłka mija prawy słupek bramki.

91'

GOOOOOL!!! 0:3! WRÓBEL! Zieliński był w polu karnym, znalazł tam Wróbla i podał mu piłkę. Ten nie zmarnował tej sytuacji i pokonał Bucka!

90'

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

88'

Czerwona kartka dla Maxima Potirniche, który brutalnie faulował jednego z piłkarzy Energetyka.

88'

Zieliński minął kilku obrońców w polu karnym i chciał uderzać, ale ci przerwali mu akcję.

86'

GOOOOOL!!! 0:2! ZIELIŃSKI! Wróbel dośrodkował w pole karne do Zielińskiego, który głową umieścił piłkę w bramce.

85'

W polu karnym z piłką znalazł się Muszalik, ale odebrali mu ją obrońcy GKS-u.

84'

Ostatnia zmiana w GKS-ie. Michał Zieliński zastępuje Grzegorza Goncerza.

81'

Kibice GKS-u prezentują oprawę w asyście środków pirotechnicznych. Kilka stroboskopów ląduje na murawie.

80'

Po dośrodkowaniu Cisse uderza głową w polu karnym. Piłka przelatuje daleko obok bramki.

79'

Sobczak pobiegł lewą stroną boiska, ale uciekła mu piłka i od bramki Budziłek.

77'

Wymuszona zmiana w GKS-ie. Grzegorza Fonfarę zmienia Radosław Sylwestrzak.

75'

Przy linii bocznej boiska opatrywany Kostecki, który ucierpiał uderzając na bramkę Budziłka.

74'

Krotofil dośrodkowywał w pole karne do Kosteckiego, który głową uderzył na bramkę Budziłka. Piłka minimalnie mija bramkę.

72'

Chaos w polu karnym i próbował uderzać Goncerz. Piłka trafia w obrońców Energetyka, którzy są teraz przy piłce.

71'

Fonfara dograł w pole karne, gdzie sam znalazł się Pitry, który zamknął akcję. Broni Bucek!

69'

Jary próbował wypuścić Cisse, który był przed polem karnym. Zbyt mocne zagranie i przy piłce GKS.

67'

Ostatnia zmiana w Energetyku. Z boiska schodzi Daniel Feruga, a zastępuje go Michał Płonka.

65'

Chwalibogowski popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne. Wybijają obrońcy.

64'

Zmiana w GKS-ie Katowice. Tomasz Wróbel zastępuje Janusza Gancarczyka.

62'

Chwalibogowski popędził do końca lewą stroną boiska, a następnie dośrodkował w pole karne. Tam znalazł się Goncerz, który zamykał strzałem głową. Piłka mija bramkę.

60'

Muszalik po dośrodkowaniu w pole karne zamykał akcję swojego zespołu. Piłka trafiła w poprzeczkę! Było blisko.

58'

Piłkę w pole karne dostał Kostecki, który następnie chciał uderzyć na bramkę. Piłka w rękach Budziłka.

57'

Pietrzak przebiegł spory kawałek, a następnie dograł do Gancarczyka. Łapie Bucek.

55'

Raz po raz próbują atakować gospodarze, ale przytomnie interweniują obrońcy GKS-u.

54'

Druga zmiana w drużynie Energetyka. Idrissa Cisse zmienia Jarosława Wieczorka.

53'

Piłka w środkowej strefie boiska.

50'

GOOOOOL!!! 0:1! FONFARA! Zawodnik GKS-u dostał piłkę, zgasił, a następnie wpakował ją do bramki!

49'

Lewą stroną boiska popędził Chwalibogowski, który dośrodkował w pole karne. Zbyt mocne zagranie i przy piłce gospodarze.

48'

Muszalik zagrał w pole karne, a tam przypadkiem znalazł się Feruga, który został nabity. Od bramki Budziłek.

47'

Gancarczyk uderzał z przed pola karnego. Piłka odbija się od obrońców i przy piłce Energetyk.

47'

Duda próbował dogrywać do Goncerza. Zbyt mocne zagranie i piłka odbija się od jego klatki piersiowej.

46'

Sędzia rozpoczął drugą część spotkania. Od środka gospodarze.

19:43

W przerwie meczu jeden z kibiców Energetyka oświadczył się swojej wybrance serca. Oczywiście ta się zgodziła, a klub zafundował kibicowi karnet do końca sezonu. Oświadczyny

19:39

Już na początku spotkania kibice Energetyka ROW Rybnik zaprezentowali oprawę: Oprawa

46'

Pitry uderzał na bramkę Bucka z rzutu wolnego, piłką odbija się od obrońców i sędzia kończy pierwszą część spotkania!

45'

Muszalik ukarany żółtą kartką za faul na Dudzie przed polem karnym.

45'

Kontratak Energetyka. Staniczek zagrał długą piłkę do Sobczaka, jednak uciekła mu piłka i w posiadaniu futbolówki po raz kolejny gospodarze.

44'

Piłkę przed polem karnym dostał Sobczak, który przepychał się, żeby podejść bliżej i oddać strzał. Faulował jednak rybniczanin i przy piłce GKS.

43'

Fonfara przewraca się przed polem karnym, ale sędzia nie używa gwizdka.

42'

Fonfara uderzył na bramkę Bucka z przed pola karnego. Piłka trafiła jednak w obrońców.

41'

Z prawej strony boiska w pole karne próbował dogrywać Duda. Przejmują obrońcy Energetyka.

39'

Feruga uderzał z rzutu wolnego. Piłka trafiła w obrońców i dobijać próbował Feruga. Niecelny strzał.

37'

Pierwsza zmiana w Energetyku. Schodzi Grolik, a w jego miejsce pojawia się Potirniche.

36'

Muszalik dogrywał w pole karne, gdzie znalazł się Feruga, który zamknął tą akcję. Piłka przeleciała obok bramki.

33'

Szary próbował kilka razy minąć piłkarzy GKS-u, aż w końcu postanowił dograć w pole karne. Nikogo tam nie było i od bramki goście.

33'

Feruga dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego. Piłkę po raz kolejny łapie Budziłek.

32'

Feruga faulowany niedaleko pola karnego GKS-u i rzut wolny dla gospodarzy.

30'

Szary popędził lewą stroną boiska i dograł wysoko w pole karne. Piłkę łapie Budziłek.

28'

Pietrzak próbował dośrodkowywał w pole karne. Głową wybijają gospodarze.

27'

Feruga dośrodkowywał w pole karne z lewej strony. Do piłki próbował wyskakiwać Kostecki, jednak piłka przeleciała mu nad głową.

26'

Duda próbował dośrodkowywać w pole karne z rzutu wolnego. Piłką ląduje na głowię Pitrego, a następnie pod nogami obrońców Energetyka.

25'

Dwadzieścia metrów od bramki Bucka faulowany Gancarczyk i mamy rzut wolny dla GKS-u.

22'

Groźnie z przed pola karnego uderzał Chwalibogowski. Piłka minimalnie mija prawy słupek bramki!

21'

Mocno z przed pola karnego uderzał Pitry. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i próbował dobijać Duda, przestrzelił.

20'

Lewą stroną do końca pobiegł Kostecki, ale piłka była szybsza i od bramki kolejny raz Budziłek.

17'

Piłkę od Szarego w pole karne dostał Sobczak. Niecelnie po przyjęciu uderzał zawodnik Energetyka i od bramki Budziłek.

15'

Gancarczyk próbował popędzić z piłką w pole karne, ale przerwali mu obrońcy Energetyka.

14'

Pietrzyk dośrodkowywał w pole karne z rzutu rożnego. Piłka ląduje w rękach Bucka.

13'

Długą piłkę przed pole karne dostał Gancarczyk. Zbyt mocne zagranie, a do tego z bramki wyszedł Bucek, który wybił piłkę.

12'

Muszalik próbował dogrywać w stronę bramki Budziałka. Piłka trafia w jednego z obrońcó i mamy rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska ląduje w rękach bramkarza.

10'

Pietrzak próbował płasko dogrywać w pole karne, przytomnie rybniczanie.

9'

Pitry zagrał do Gancarczyka, a ten próbował popędzić z futbolówką w stronę pola karnego. Kolejny raz przerywają gospodarze.

6'

Kostecki próbował zagrać do przodu. Nie było tam nikogo i przy piłce goście.

5'

Prawym skrzydłem próbował popędzić Pietrzak, przerywają obrońcy Energetyka.

4'

Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska.

3'

Próbują atakować goście, ale dobrze bronią się piłkarze Energetyka.

2'

Już od początku głośno na trybunach, gdzie zasiadają fanatycy ROW-u, GKS-u i Górnika.

1'

Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz pierwszy i gramy! Od środka rozpoczęli goście.

18:43

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza obie jedenastki na murawę Stadionu MOSiR w Rybniku.

18:37

Piłkarze obu drużyn udali się już do szatni. Do rozpoczęcia spotkania pozostało niecałe 10 minut.

18:26

" (...) Spotkanie z GKS-em będzie kluczowe. Ponadto jest to mecz derbowy. Dla nas jak i dla przeciwnika będzie to ważna potyczka. GKS przegrał w ostatniej kolejce w Gdyni, więc potraktują to spotkanie jak starcie o wszystko. W żadnym meczu nikt się nie położy, nikt nie odda trzech punktów i trzeba będzie o nie walczyć" - powiedział kilka dni przed dzisiejszym spotkaniem zawodnik Energetyka, Szymon Sobczak.

18:24

Dzisiejszy rywal rybniczan - GKS Katowice notuje obecnie spadek formy. Jeszcze niedawno zespół z Katowic walczył o awans do T-Mobile Ekstraklasa, a obecnie nie zdobył kompletu punktów od siedmiu spotkań. Po porażce z Arką Gdynia do dymisji podał się Kazimierz Moskal. Władze klubu nie przejęły jednak rezygnacji i Moskal nadal jest trenerem GKS-u Katowice.

18:22

Energetyk ROW Rybnik przystąpi do dzisiejszego spotkania jako przedostatni zespół 1 ligi. Podopieczni Jana Furlepy po siedmiu miesiącach przerwali passę bez zwycięstwa, wygrywając na własnym stadionie z Okocimskim KS Brzesko 3:0. Z pewnością gospodarze będą chcieli sięgnąć dziś po kolejne 3 punkty, a zwłaszcza grając przed własną publicznością.

18:19

Już od kilkunastu minut na płycie głównej boiska rozgrzewają się piłkarze obu drużyn. Rozgrzewka

18:05

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Paweł Gil. Do tej pory arbiter z Lublina sędziował mecze w ekstraklasie, natomiast trzykrotnie poprowadził spotkania Ligi Europy.

17:58

Zapowiedzi dzisiejszych derbów Śląska w wykonaniu kibiców:

17:56

Ciekawostką ze strony kibicowskiej jest natomiast fakt, że kibice Energetyka i GKS-u mają "sztamę" z Górnikiem Zabrze. Możemy więc spodziewać się, że na trybunach Stadionu MOSiR w Rybniku zasiądą dziś kibice trzech śląskich klubów; Energetyka ROW Rybnik, GKS-u Katowice i Górnika Zabrze. Tak było w Katowicach:

17:52

Jedną z ciekawostek przed dzisiejszymi derbami Śląska, jest fakt, że oba kluby w tym roku świętują 50-lecie istnienia. Zarówno Energetyk ROW Rybnik, jak i GKS Katowice powstały w 1964 roku.

17:45

Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 60 minut Stadion MOSiR w Rybniku godzinę przed meczem.

17:40

Bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy obiema drużynami ze Śląska jest korzystny dla GKS-u Katowice. Zespół z Katowic zwyciężył pięciokrotnie, sześć razy mecz zakończył się remisem.

17:34

Ostatnie spotkanie pomiędzy Energetykiem ROW Rybnik, a GKS-em Katowice zostało rozegrane 14 września 2013. Wówczas lepszy okazał się zespół z Katowic, który pokonał Energetyk 2:1. Strzelcami obu bramek dla GieKSy był Przemysław Pitry, gola dla Energetyka zdobył natomiast Idrissa Cisse.

17:26

Witam państwa prosto ze Stadionu MOSiR w Rybniku, gdzie o 18:45 zostaną rozegrane derby Śląska, w których Energetyk ROW Rybnik podejmie GKS Katowice. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Wojciech Grzegorzyca.