KONIEC! Olimpia Grudziądz wygrywa ze Stomilem Olsztyn 3:0!

90'

Decyzją sędziego mecz potrwa trzy minuty dłużej.

89'

Warcholak uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę, ale trafił prosto w mur.

87'

Goście nie poddają się i wciąż szukają swoich szans na strzelenie honorowego gola. Mają na to już tylko kilka minut.

85'

Czarnecki decyduje się na oddanie strzału z dystansu z okolicy trzydziestego metra, ale w bramce niezawodny dziś Fabiniak znów nie zawodzi swojej drużyny.

83'

Do końca spotkania pozostało nieco ponad pięc minut, Olimpia z pewnością nie da sobie wyrwac zwycięstwa, na które zapracowała sobie szczególnie w pierwszej połowie.

80'

Kolejna zmiana w Olimpii, za Ruszkula pojawia się Górka.

78'

Mamy pierwszą zmianę w ekipie z Grudziądza. Konrad Kaczmarek zastępuje Łukasza Suchockiego.

77'

Żółta kartka dla Kłusa za faul na Szymonowiczu.

75'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne wykonane przez Piotra Ruszkula, po raz kolejny najwyżej do piłki wyskakuje Piter-Bucko i po raz drugi dziś pokonuje Piotra Skibę.

74'

GOOOOOL! MICHAL PITER-BUCKO PO RAZ DRUGI!!!

73'

Zmiana w drużynie Stomilu, plac gry opuszcza Darmochwał, na boisku pojawia się Korzeniewski.

72'

Kowalczyk dostał dobrą piłkę z głębi pola, biegł z nią na bramkę, biegł i...sędzie odgwizdał spalonego.

71'

Gospodarze nie wykorzystali swoich szans na podwyższenie prowadzenia, a mieli ku temu dobrą okazję, gdyż dwukrotnie wykonywali rzut wolny.

69'

Druga połowa przynosi jak na razie znacznie mniej emocji niż pierwsza. Na boisku w Grudziądzu wieje nudą, a obie strony jak na razie nie garną się do ataku.

67'

Goście nie potrafią wykorzystać swojej nieznacznej przewagi. Olimpia chociaż stwarza sobie mniej sytuacji, potrafi też skutecznie powstrzymywać ataki przeciwników.

65'

Mamy kolejną zmianę w szeregach Stomilu. Bzdęga zmieni Łukasika

63'

Gawęcki ładnie przerzucił grę na skrzydło do Kowalczyka, który na przebój popędził pod bramkę Skiby. Będąc na linii pola karnego został uprzedzony przez golkipera Stomilu, który złapał futbolówkę.

62'

Dośrodkowanie Olimpii z rzutu rożnego, piłkę przechwytuje Piter-Bućko, ale chybił i tan nie sprawiła zagrożenia Piotrowi Skbie.

61'

Piotr Ruszkul zgrywa piłkę w pole karne, doskakuje do niej Kowalczyk i główkuje z lewej strony, ale futbolówkę wybijają defensorzy Stomilu.

59'

Stomil wznowił grę z rzutu rożnego, do piłki dochodzi Kato, zagrywa do Kopruckiego, a ten strzela głową i piłka odbija się od słupka.

57'

Pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu zostaje ukarany Arkadiusz Czarnecki.

56'

O ile w pierwszej połowie przewaga Olimpii była aż nadto widoczna, początek drugiej części spotkania należy do Stomilu. Goście częściej atakują bramkę Fabiniaka, ale wciąż brakuje im skuteczności.

55'

Zmiana w drużynie Olimpii . Z boiska schodzi Cieśliński, a w jego miejsce pojawia się Gawęcki.

53'

Co za akcja! Darmochwał popisał się kapitalnym strzałem z dystansu, ale w bramce Olimpii jeszcze piękniejszą paradą popisał się Fabiniak.

52'

Piotr Darmochwał wpadł w pole karne Olimpii, ale ostatecznie zostaje powstrzymywany przez jednego z zawodników gospodarzy.

50'

Kolejny stały fragment gry dla gości, tym razem rzut rożny. Tym razem olsztynianie stworzyli trochę zagrożenia pod bramką Fabiniaka, ale żaden z piłkarzy gości nie zdołał ostatecznie go pokonać.

49'

Pierwszy rzut wolny dla Stomilu w drugiej połowie, ale przyjezdni nie wykorzystują swojej okazji i trafiają piłką w mur dobrze ustawiony przez gospodarzy.

48'

Cieśliński przez chwilę znalazł się poza grą, potrzebował pomocy medycznej po tym, jak ucierpiał w starciu z graczem Stomilu.

47'

Grzegorz Lech już zaznaczył swoją obecnośc na boisku, oddał płaski strzał z okolicy dwudziestego piątego metra, tuż obok bramki rywali.

46'

Pierwsza zmiana w zespole Stomilu. Grzegorz Lech pojawia się w miejsce Piotra Głowackiego.

17:03

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

16:50

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Olimpia Grudziądz zasłużenie prowadzi ze Stomilem Olsztyn 2:0.

45'

Sędzia doliczył jedną minutę.

43'

Jeszcze próbował poderwac swoją drużyną do ataku Kato, będąc pod bramką Fabiniaka próbował zagrac do będącego na lepszej pozycji Łukasika, ale ostatecznie piłka nie do niego nie trafiła.

42'

Olimpia nie zwalnia tempa, Cieśliński zagrywał do Kowalczyka, ale ten nie zdołał opanować futbolówki.

41'

Któryś z graczy Stomilu próbował jeszcze dośrodkowywać w pole karne Olimpii, ale Fabiniak pewnie broni jego strzał.

39'

Akcja rozpoczęła się od dośrodkowania Szczota, do piłki doszedł Maciej Kowalczyk i z okolicy piątego metra pokonał Skibę powiększając przewagę Olimpii.

38'

GOOOOL! MACIEJ KOWALCZYK!!

36'

Maciej Kowalczyk w okolicach jedenastego metra strzałem głowa chciał pokonac Piotra Skibę, ale golkiper Stomilu zdołał obronic uderzenie rywala.

35'

Cieśliński zagrywa w pole karne przyjezdnych, ale tam żaden z jego kolegów nie odszedł do piłki w efekcie grę od własnej bramki wznowi Skiba.

34'

Tempo gry nieco zmalało, gra toczy się teraz w środkowej strefie boiska, a od dłuższej chwili żadna ze stron nie spowodowała większego zagrożenia.

31'

Yasuhiro Kato szalał w okolicach pola karnego Olimpii, ale jego strzeleckie zamiary w porę uprzedził Fabiniak.

30'

Przewaga Olimpii nieznacznie bo nieznacznie, ale powoli maleje. Jeśli goście chcą myśleć o wyrównaniu muszą wziąć się w garść i popisywać pod bramką gospodarzy większą skutecznością.

28'

Groźna akcja Stomilu! Darmochwał zagrywa do Łukasika, którego strzał trafia w jednego z obrońców. Piłka jednak powędrowała prosto pod nogi Kato, a Japończyk od razu zdecydował się by uderzac na bramkę. Futbolówka obija jednak poprzeczkę!

27'

Próba dośrodkowania Piotra Darmochwała zakończyła się pewna interwencją Bartosza Fabiniaka.

25'

Dobrze zapowiadała się ta akcja Olimpii, Ruszkula ładnie zgrał piłkę do Cieślińskiego, ten niestety szybko stracił ją na rzecz rywali.

24'

Adrian Bielawski wraca do gry, uraz defensora okazał się niegroźny.

23'

Adrian Bielawski nabawił się jakiegoś urazu i jest opatrywany przy linii bocznej boiska.

21'

To mogła byc szybka odpowiedź olsztynian! Paweł Łukasik oddał mocny strzał z dwudziestu metrów, ale między słupkami świetnie spisał się Fabiniak.

20'

Olimpia zasłużenie obejmuje w tym meczu prowadzenie. Do piłki wrzuconej w pole karne z autu najwyżej doskoczył Michal Piter-Bucko i głową wpakował piłkę do bramki Stomilu.

19'

GOOOOOL! MICHAL PITER-BUCKO!!!

18'

Tempo gry nieco opadło. Gra toczy się w środku pola.

16'

Przyjezdni próbują podjąć wyzwanie rzucone przez Olimpie, ale jak na razie nie mają żadnych argumentów na boisku. Nawet jeśli uda im się wejść w posiadanie futbolówki, po wymianie kilku podań tracą ją na rzecz rywali.

15'

Cieśliński dośrodkowuje, ale żaden z graczy Olimpii nie dobiegł do tej piłki, gdyż wybił ją obrońca Stomilu. Sędzia dyktuje rzut rożny dla gospodarzy, ale marne wykonanie nie przynosi żadnych rezultatów.

14'

Dariusz Kłus chciał teraz przerzucic grę na skrzydło, gdzie obecny był Szczot, ale piłka po jego uderzeniu nie trafiła do adresata.

12'

bardzo aktywny dziś Suchocki dzielnie walczył o piłkę na lewej flance, a kiedy udało się mu ją zdobyc próbował zagrać w pole karne. Piłka powędrowała jednak na aut.

11'

Piłkarze Stomilu zupełnie nie odnajdują się na placu gry w pierwszych minutach meczu.

9'

Suchocki dośrodkowuje, do futbolówki dochodzi i przechwytuję ją Cieśliński, który próbował oddac strzał na bramkę, ale został zablokowany przez defensorów drużyny gości.

8'

To mógł byc gol! Łabędzki uderzał z okolicy dwudziestego piątego metra, ale piłka trafiła w poprzeczkę bramki Stomilu!

7'

Początek spotkania zdecydowanie dla gospodarzy, którzy dłużej utrzymują się przy piłce, mądrze prowadzą grę i częściej stwarzają zagrożenie pod bramką olsztynian.

6'

Ruszkul dobrze chciał rozegrac tę akcję, wypatrzył na skrzydle Szczota, ale próba zagrania do partnera była nieudana, bowiem bez problemów powstrzymał ją Bucholc.

5'

Stały fragment gry dla gości, piłkę z rzutu wolnego uderzał Łukasik, ale Fabiniak nie miał żadnych kłopotów z obron jego strzału.

4'

Do głosu próbowali dojśc przyjezdni, Darmochwał pędził lewą stroną z futbolówką przy nodze, ale w momencie, w którym chciał zagrac do lepiej ustawionych kolegów został powstrzymanych przez czujnych graczy Olimpii.

3'

Kolejny atak Olimpii! Ruszkul znalazł się w pozycji sam na sam z golkiperem Stomilu, ale niefortunnie kiedy chciał strzelac poślizgnął się i piłka nie trafiła nawet w światło bramki.

2'

Olimpia rozpoczyna mecz z rozmachem! Gospodarze już zdążyli stworzyc sobie dobrą sytuacją bramkową, Szczot z lewej strony zagrał piłkę w pole karne, Cieśliński przyjął ją i uderzył minimalnie obok bramki.

1'

Gospodarze grają dziś w swoich tradycyjnych, biało-zielono trykotach, natomiast goście w czarnych.

16:03

Sebastian Krasny używa gwizdka po raz pierwszy dając znak, że już czas rozpocząć spotkanie w Grudziądzu!

15:53

- Przed sobotnim spotkaniem z Olimpią dużo czasu na treningach poświęciliśmy głównie na powrocie do solidnej gry w obronie. Zdajemy sobie sprawę, że ciąży na nas dość duża presja, bo w tabeli ligowej znajdujemy się tuż nad strefą spadkową, jednak musimy sobie z tym poradzić i powalczyć w Grudziądzu o zwycięstwo - mówił z kolei szkoleniowiec Stomilu, Adam Łopatko .

15:53

- To bardzo istotne spotkanie, szczególnie po dwóch ostatnich porażkach wyjazdowych. Chcemy przed własną publicznością wrócić na zwycięskie tory. Zdajemy sobie sprawę, jak spłaszcza się tabela ligowa i potrzebujemy tego zwycięstwa jak tlenu - powiedział trener Olimpii, Dariusz Kubicki.

15:46

W barwach Stomilu na pewno zabraknie dziś kontuzjowanych Dawida Mieczkowskiego, Michała Trzeciakiewicza i Karola Żwira.

15:41

Rezerwowi piłkarze Stomilu: Dawid Mieczkowski, Dawid Kucharski, Tomasz Bzdęga, Adrian Korzeniewski, Patryk Kun, Grzegorz Lech, Piotr Łysiak.

15:41

Rezerwowi piłkarze Olimpii: Michał Wróbel, Mateusz Wrana, Mateusz Górka, Robert Pisarczuk, Dariusz Gawęcki, Adrian Rakowski, Konrad Kaczmarek.

15:37

Wiosną gospodarze dzisiejszego spotkania są niepokonani na własnym stadionie. Olimpia dwa mecze rozgrywane w Grudziądzu wygrywała, zaś w trzech pozostałych zanotowała porażki.

15:34

Olimpia Grudziądz obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów, a Stomil z dwudziestoma sześcioma "oczkami" czternaste.

15:25

Ostatni pojedynek obu zespołów odbył się na stadionie przy alei Piłsudskiego i zakończył porażką Stomilu 0:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Adam Cieśliński.

15:22

Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy Was do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ spotkania.

15:21

Serdecznie witamy i zapraszamy na relacje LIVE z meczu 24. kolejki 1. ligi w którym Olimpia Grudziądz na własnym stadionie zmierzy się ze Stomilem Olsztyn.