3 : 1
Wisła PłockWisła Płock
1. połowa2 : 0
14:04

To było zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy grali ładniej dla oka i stworzyli sporo sytuacji bramkowych. Dzięki tej wygranej podopieczni Roberta Podolińskiego wskakują na czwarte miejsce w tabeli. To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Dolcan Ząbki pokonuje Wisłę Płock 3:1!

93'

Piesio zagrał doskonale na wolne pole do Mazka, ten minął Kiełpina i zagrał piłkę przed pustą bramkę z powrotem do Piesia, który dopełnił formalności! 3:1!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Grzegorz Piesio!

92'

Żółta kartka jeszcze dla Leszczyńskiego za nieoddanie piłki rywalom.

91'

GOOOOOOOOOOOLLL!!! Burkhardt pokonuje Leszczyńskiego!

90'

Rzut karny dla Wisły! Faul Prejsa w szesnastce w walce o pozycję! Żółta kartka!

90'

Rykoszet po strzale Burkhardta i piłka omal nie zaskoczyła Leszczyńskiego! Tylko rzut rożny jednak.

89'

Taar faulowany tuż przed szesnastką gospodarzy. Może być groźnie.

88'

Ostania zmiana w tym meczu. Prejs za Jakubika.

87'

Bardzo dobra centra Burkhardta z rzutu rożnego, ale uderzenie głową Magdonia zostało zablokowane!

83'

Efektowna akcja Sierpiny i minimalnie niecelne dośrodkowanie do wbiegającego Mazka! Młodzieżowcowi Dolcanu zabrakło kilkunastu centymetrów by wpakować piłkę do pustej bramki.

82'

Faul w ofensywie Grzelaka na Kiełpinie w polu karnym Wisły.

82'

Albert Taar zmienia Łukasza Sekulskiego.

81'

Stefańczyk zablokował płaską centrę Sierpiny. Jeszcze jeden rzut rożny.

79'

Ekwilibrystyczny i bardzo niecelny strzał Krzywickiego po centrze Kacprzyckiego.

79'

Piłka na wolne pole do Krzywickiego, a ten zdobywa rzut rożny dla Nafciarzy.

78'

Z lewego skrzydła Sierpina dośrodkowuje piłkę wprost w ręce Kiełpina.

76'

Dolcan atakuje! Uderzenia Sierpiny, Mazka i Długołęckiego zablokowane przez przyjezdnych!

75'

Czerwona kartka dla Sielewskiego za faul taktyczny na szarżującym zawodniku Dolcanu! Wydaje się, że to powinna być kartka żółta, którą miał już na koncie gracz Wisły. Płocczanie w dziesiątkę

75'

Z rzutu wolnego Łuszkiewicz uderza bardzo mocno... w twarz Wlazły. Mogło to zamroczyć gracza Wisły.

73'

Faul bez piłki Sielewskiego na Osolińskim i kolejna żółta kartka ku niezadowoleniu obrońcy Wisły.

71'

Krzywicki ukarany żółtą kartką za faul na Jakubiku.

71'

Wrzucona z autu piłka w pole karne Dolcanu pada łupem Leszczyńskiego.

70'

W Dolcanie z kolei Kamil Mazek zmienia Pawła Tarnowskiego.

69'

Kolejna zmiana w Wiśle, zmiana młodzieżowca. Kacprzycki za Hiszpańskiego

69'

Grzelak nie trafił w piłkę posłaną w szesnastkę przez Hiszpańskiego, ale na swoje szczęście nie zmylił tym Leszczyńskiego.

68'

Marcin Borski sygnalizuje zmianę w Dolcanie. Schodzi Bartosz Wiśniewski, wchodzi inny Bartosz - Osoliński.

67'

Klepczarek przerwał długą piłkę posłaną w pole karne w kierunku Krzywickiego.

66'

Seria dośrodkowań w pole karne Dolcanu, ale gospodarze uważnie się bronią.

66'

Kaczmarek zdobył korner dla Wisły.

64'

Nieporozumienie w drużynie gospodarzy! Jakubik chciał głową zagrać piłkę do Leszczyńskiego i omal nie przelobował własnego bramkarza, który jednak sięgnął piłki.

63'

Hiszpański został zablokowany w polu karnym Dolcanu. Wisła zaczęła wreszcie grać agresywniej.

61'

Wiśniewski dobrze zagrał w pole karne do wbiegającego Sierpiny, który z ostrego kąta nie dał rady pokonać Kiełpina! Dobitkę Tarnowskiego należy pozostawić bez komentarza...

59'

Pierwszą centrę Kaczmarka odbił Klepczarek, ale druga już doszła do Janusa, który głową z trudnej pozycji strzelił niecelnie.

58'

Goście zdołali wywalczyć rzut rożny.

58'

Leszczyński na raty złapał teraz wrzutkę Burkhardta z rzutu wolnego.

57'

Zmiana w Wiśle: Krzywicki za Góralskiego.

56'

Żółta kartka dla Wiśniewskiego za ostry faul na Burkhardcie.

54'

Magdoń dobrze wybija piłkę po dośrodkowaniu Piesia z prawego skrzydła.

53'

Żółta kartka dla Góralskiego za niewybredne słowa po niekorzystnej dla niego decyzji sędziego.

51'

Wiśniewski raz jeszcze na spalonym.

50'

Wracający Wlazło dobrze zatrzymał rywala we własnej szesnastce.

50'

Tarnowski urwał się Magdoniowi, ale Hiszpański popisał się dobrą asekuracją we własnej szesnastce.

49'

Dwie kiepskie centry Sierpiny i zero zagrożenia dla bramki Wisły.

48'

Jakubik został zatrzymany przy linii końcowej, będzie korner dla Dolcanu.

47'

Burkhardt zagrywa długą piłkę w pole karne Dolcanu, gdzie spokojnie interweniuje Leszczyński.

46'

A dzisiejszy mecz z trybun oglądają chociażby Cezary Kucharski czy Mirosław Jabłoński.

46'

Gramy! Obie drużyny bez zmian!

13:13

Obie drużyny już są na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

13:02

W przerwie mamy uroczystość związaną z dwudziestoleciem sponsorowania klubu z Ząbek przez Sławomira Dolińskiego, przewodniczącego rady nadzorczej firmy Dolcan.

13:01

Po dwóch dość, hmmm..., dziwnych (?) bramkach Dolcan prowadzi zasłużenie z Wisłą. Zobaczymy, czy goście będą w stanie odpowiedzieć po przerwie, ale na razie na to się nie zanosi.

45'

Koniec pierwszej połowy! Dolcan prowadzi z Wisłą 2:0!

45'

Jeden z piłkarzy Wisły oddaje piłkę w polu karnym Sierpinie, ten odgrywa ją Tarnowskiemu, który uderza z kilkunastu metrów minimalnie niecelnie!

43'

'Wpuśćcie kibiców' na trybunach w związki z problemami z wejściem na stadion grupy kibiców gości.

41'

Goście już próbowali odpowiedzieć, ale po akcji Janusa piłki w polu karnym nie opanował Sekulski.

40'

Kuriozalna bramka! Grzelak uderzył płasko z ponad trzydziestu metrów, zawodnicy Wisły obserwowali jak piłka przelatywała spokojnie obok nich, Seweryn Kiełpin się do nich dołączył i piłka niespodziewanie dla gości wpadła do siatki! 2:0!

39'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Rafał Grzelak!

36'

Pierwsza żółta kartka dla Mateusza Długołęckiego za faul w walce o górną piłkę. Sędzia Garbowski pozwolił na zbyt wiele zawodnikom do tej pory. Wcześniej ewidentnie na kartkę faulowało kilku piłkarzy obu stron i zrobiło się nerwowo.

35'

Jakieś problemy z wpuszczaniem kibiców gości na trybuny. Jest ich na razie kilkudziesięciu na sektorze z czterema flagami, ale wciąż część Nafciarzy oczekuje przed stadionem.

33'

Klepczarek słownie upomniany przez arbitra za faul na rywalu w środku pola.

33'

Tarnowski uprzedził przed linią pola karnego obrońcę, ale piłka mu wyraźnie uciekła i zdołał ją przechwycić Kiełpin.

33'

Z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Łuszkiewicz, a na pierwszym słupku naciskany przez rywala Magdoń tak niefortunnie główkował, że pokonał własnego bramkarza! 1:0 dla Dolcanu!

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Samobójcze trafienie Pawła Magdonia!

31'

Sierpina na lewym skrzydle zdobył rzut rożny dla Dolcanu.

29'

Teraz z kolei na ofsajdzie znalazł się Krzysztof Janus pod długim zagraniu w pole karne gospodarzy.

27'

W odpowiedzi w pole karne Wisły dośrodkował Piesio, ale piłkę przejął Kiełpin.

26'

Świetnie zachował się w polu karnym rywala Sekulski! Z przeciwnikiem na plecach udało mu się oddać bardzo groźny strzał z półobrotu z kilkunastu metrów, który okazał się minimalnie niecelny!

26'

Kolejny spalonym Wiśniewskiego.

23'

Wiśniewski złapany na spalonym.

23'

Dość przypadkowa akcja Dolcanu kończy się niecelnym strzałem z dystansu Łuszkiewicza.

22'

Fatalna próba Stefańczyka z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

21'

Teraz to goście mają zdecydowaną inicjatywę na boisku.

19'

Była kolejna szansa dla Wisły! Dobre podanie na wolne pole otrzymał Paweł Kaczmarek, lewą nogą starał się przelobować Leszczyńskiego, ale bramkarz Dolcanu nie dał się zaskoczyć!

18'

Poprzeczka! Piękny strzał Pawła Kaczmarka z rzutu wolnego niemal trafił w sam narożnik bramki Dolcanu!

18'

Będzie szansa dla Wisły z rzutu wolnego po faulu Matuszka.

16'

Kwadrans gry za nami. Bezbramkowy remis, choć lepsze (dwie) sytuacje mieli na pewno piłkarze Roberta Podolińskiego.

14'

Dośrodkowanie jednego z wiślaków pewnie łapie Leszczyński.

13'

Rzut rożny dla Wisły po akcji Cezarego Stefańczyka.

12'

Byli w stanie teraz goście rozgrywać piłkę pod polem karnym gospodarzy, ale akcja nawet na moment nie przeniosła się w szesnastkę Dolcanu.

10'

Niezła akcja gospodarzy, piłkę w polu karnym dostaje Piesio, po czym uderza równie mocno, co niecelnie.

9'

Po ośmiu minutach gry odezwali się wreszcie kibice gospodarzy.

7'

Doskonałe dośrodkowanie Sierpiny z rzutu rożnego i niecelny strzał Długołęckiego głową! było groźnie!

6'

Wiśniewski wywalczył korner dla Dolcanu.

5'

Ostre wejście Wlazły na nogi Łuszkiewicza w środku pola. Sędzia Garbowski upomina gracza Wisły.

4'

Dużo walki w środku pola. Na razie bez sytuacji bramkowych.

3'

Piłka rodem z Champions League. Spodziewamy się, że dzisiaj piłkarze się do tego poziomu dostosują :)

1'

Zaczynamy!

12:14

Powoli wpuszczani są kibice z Płocka. Więcej o nich wkrótce.

12:11

Obie drużyny wychodzą na plac gry!

12:02

Sędzią głównym będzie Tomasz Garbowski z Kluczborka, ale największą ciekawostką jest to, że na sędziego technicznego meczu pierwszoligowego wyznaczono Marcina Borskiego, polskiego arbitra międzynarodowego.

12:00

Rezerwowi Wisły: Daniel Szczepankiewicz, Tomasz Grudzień, Kamil Hempel, Łukasz Kacprzycki, Marcin Krzywicki, Marko Radić, Albert Taar.

11:59

Rezerwowi Dolcanu: Maciej Humerski, Szymon Lewicki, Kamil Mazek, Tomasz Prejs, Damian Świerblewski, Rafał Zembrowski, Bartosz Osoliński.

11:59

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

11:58

W pierwszym meczu obu drużyn w Płocku padł remis 2:2. Dwa gole dla Wisły zdobył wówczas Krzysztof Janus, a dla Dolcanu trafiali Dariusz Zjawiński oraz Bartosz Wiśniewski.

11:56

Dzisiaj jeszcze Energetyk zmierzy się z Flotą, Bełchatów z Olimpią, a Kolejarz z GKS Tychy.

11:56

W rozegranych już meczach 22. kolejki I ligi: Chojniczanka - Nieciecza 0:1, Puszcza - Stomil 0:0, Arka - Sandecja 0:0, Górnik - Okocimski 2:2, Miedź - GKS K. 3:0.

11:52

Jeśli dzisiaj zwycięży Dolcan, to wskoczy nawet na czwarte miejsce, bowiem ząbczanom uda się przeskoczyć GKS Katowice. Wiśle z kolei w razie zwycięstwa 'grozi' awans maksymalnie na piąte miejsce.

11:51

Małe derby Mazowsza mogą stać dzisiaj na całkiem wysokim poziomie. Dolcan Ząbki przed tą kolejką bowiem zajmował w tabeli ligowej szóste miejsce z dorobkiem 31 punktów. Płocka Wisła ma zaledwie punkt mniej i była przed sobotnimi meczami siódma.

11:47

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki pierwszej ligi, w którym Dolcan Ząbki zmierzy się z Wisłą Płock!