Puszcza NiepołomicePuszcza Niepołomice
0 : 0
Stomil OlsztynStomil Olsztyn
95'

Koniec meczu w Niepołomicach! Po bezbramkowym remisie Puszcza dzieli się punktami ze Stomilem Olsztyn. W meczu nie brakowało doskonałych okazji bramkowych ze strony obu drużyn - proste błędy i fatalne wykończenie pozbawiły gospodarzy i gości szansy na bramkę, a co za tym idzie - trzy punkty. To już wszystko z Niepołomic - dziękujemy za śledzenie relacji. Do zobaczenia!

95'

Rzut wolny Stomilu z 30 metrów wysoko nad bramką. To była ostatnia akcja tego spotkania, po niecelnym strzale jednego z gości sędzia Wajda kończy mecz.

94'

Tylko Stomil: To nie pomyłka, Borovićanin dostał kartkę przebywając na ławce rezerwowych za protesty.

94'

Po rzucie rożnym Warcholaka w zamieszaniu największym spokojem wykazuje się Biel i wybija piłkę na aut.

93'

Po raz kolejny Stomil w opałach po główce piłkarza gospodarzy. Tym razem, strzał Biernata wychodzi za boisko obok dalszego słupka bramki Skiby!

93'

Puszcza ma jeden z ostatnich w tym meczu rzutów wolnych z narożnika boiska.

91'

Żółta kartka dla rezerwowego Borovićanina (Puszcza).

91'

Mecz Puszczy ze Stomilem potrwa jeszcze pięć minut. Miejscowi kibice nie są zadowoleni z decyzji sędziego Tomasza Wajdy.

90'

Żółta kartka od sędziego Wajdy dla jednego z rezerwowych Puszczy. Prawdopodobnie ukarany Petar Borovićanin.

89'

Ale to mogło być wejście Bzdęgi! Napastnik Stomilu potężnie uderza w obrębie pola karnego, piłka mija bramkę

88'

Trener Adam Łopatko oddelegowuje do gry Tomasza Bzdęgę, który wchodzi za Piotra Darmochwała (Stomil).

87'

Sędzia Wajda musi popędzać Uwakwego, który nie spieszy się przy opuszczaniu boiska.

86'

Po rzucie rożnym o piłkę walczył Uwakwe i sfaulował Patryka Kuna. Bardzo przyzwoity występ Nigeryjczyka dość niespodziewanie kończy czerwona kartka od sędziego Wajdy.

85'

Korzeniewski musi ratować się wybiciem piłki na rzut rożny. Wykona go Łukasz Nowak.

84'

Głowacki tańczy przed polem karnym Puszczy, dopada do niego Szymonik i przywłaszcza sobie piłkę.

83'

Strzał Pawła Głowackiego z rzutu wolnego trafia prosto w mur. Odległość do bramki wynosiła kilkanaście metrów.

82'

"Świeca" Warcholaka prokuruje walkę o piłkę między Uwakwem a Korzeniewskim. Zawodnik Puszczy faulował.

80'

Grzegorz Lech nie powiększy swojego bramkowego dorobku w Niepołomicach - właśnie zmienił go Adrian Korzeniewski (Stomil).

79'

"Sanki" Uwakwego w Głowackiego, sędzia puszcza grę i pozwala Darmochwałowi lekko strzelić obok słupka. Arbiter wrócił do sytuacji sprzed chwili i pokazuje Nigeryjczykowi kartkę.

77'

Niewiele zabrakło, żeby po dośrodkowaniu Mikołajczyka Biel zaskoczył Skibę celną główką!

74'

Yasuhiro Kato zszedł z boiska, w jego miejsce Paweł Łukasik (Stomil).

73'

Piotr Darmochwał zły na kolegów - jego dośrodkowanie znowu nie znalazło adresata w polu karnym Puszczy.

72'

Niezły mecz Krzysztofa Zaremby dobiegł końca, zmienił go Bartosz Biel (Puszcza).

71'

Cholewiak sięgnął centry Zaremby i główkuje niewiele obok dalszego słupka bramki Stomilu!

71'

Warcholak zdołał dośrodkować z Biernatem na plecach, obrona Puszczy jest czujna i wybija piłkę ze strefy zagrożenia.

70'

Płaski strzał Kato z szesnastu metrów prosto w ręce Sobieszczyka.

68'

Spięcie trenera Wójtowicza z sędzią technicznym. Arbiter nie może odesłać go na trybuny z prostego powodu - w Niepołomicach za ławkami rezerwowych jest tylko płot i domki szeregowe.

66'

Cholewiak wyskoczył jak spod ziemi i wyszedł sam na sam ze Skibą, w idealnej sytuacji pudłuje obok bramki! Nie jesteśmy do końca pewni, jak to się wydarzyło, ale na pewno w Niepołomicach w jakiś sposób złamano prawa fizyki.

63'

Łukasz Nowak na spalonym.

61'

Darmochwał miał po swojej lewej ręce dwóch partnerów z zespołu, ostatecznie zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Z problemami broni Sobieszczyk!

60'

Łukasz Nowak wszedł na boisko w miejsce Magdzińskiego (Puszcza).

58'

Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez Puszczę, zawiódł kluczowy element - centra Cholewiaka pofrunęła nad głową Zaremby.

57'

Rajd Cholewiaka przerwany wejściem Głowackiego. Sędzia Wajda wycenia ten wślizg na żółtą kartkę.

56'

Powracający Lech nie patyczkuje się z Zarembą i wyłuskuje piłkę spod jego nóg w narożniku boiska.

55'

Uraz Borovićanina okazał się na tyle poważny, że opuścił boisko. W jego miejsce Michał Mikołajczyk (Puszcza).

54'

Yasuhiro Kato jest diabelnie szybki, na posterunku czuwa Marcin Biernat i odbiera piłkę Japończykowi.

52'

Ostre wejście Jeglińskiego w Borovićanina i żółta kartka dla zawodnika Stomilu. Serb głośno krzyknął z bólu i zwija się na murawie.

50'

Strzał Patryka Kuna z dystansu wysoko nad bramką.

49'

Chyba pierwszy w tym meczu poważny błąd Longinusa Uwakwego. Nigeryjczyk w prostej sytuacji oddaje piłkę rywalowi na połowie Puszczy, bez konsekwencji dla gospodarzy.

47'

Zaremba wywraca się na piłce, to trochę niedobrze świadczy o pomocniku Puszczy.

45'

Początek II połowy! Do ataku od pierwszych sekund rzucili się gospodarze.

16:27

Sędzia wzywa zawodników na boisko, start drugiej połowy meczu za kilka chwil.

16:17

Piłkarze obu drużyn zrekompensowali nam senny początek meczu dobrymi okazjami bramkowymi pod koniec pierwszej części gry. Gdyby Staroń włożył więcej koncentracji w swój strzał w 38. minucie, Puszcza miałaby na swoim koncie bramkę. Z drugiej strony, ciekawe próby Warcholaka i Darmochwała cudem nie zakończyły się golami dla Stomilu.

46'

Koniec pierwszej połowy meczu. Puszcza do przerwy remisuje 0:0 ze Stomilem Olsztyn.

46'

W polu karnym trup ściele się gęsto. Aż trzech piłkarzy padło na murawę po zderzeniu, piłka... piłka gdzieś w tym wszystkim była drugoplanowa.

45'

Pierwsza połowa potrwa jeszcze około 60 sekund. Po rajdzie Darmochwała Stomil ma rzut rożny.

46'

Zaremba długo gotował się do strzału z dystansu, efekt jego próby - fatalny. Kibice nie są zadowoleni.

43'

Wełna prawdopodobnie liczył na to, że dośrodkowanie Staronia z rzutu wolnego spadnie mu na głowę, zamiast pod nogi i traci piłkę w polu karnym Stomilu.

42'

Nieporozumienie w obronie Stomilu, Piotr Skiba na kilka chwil zostawia bramkę bez opieki. Kotwica zdecydował się na rozegranie zamiast uderzać od razu.

42'

Po wybiciu Kopruckiego na bramkę jeszcze strzelał Uwakwe, pudłuje w znacznej odległości od niej.

41'

Bucholc popełnia faul na Magdzińskim w narożniku boiska, rzut wolny będzie wyglądał prawie, jak rzut rożny. Piłkarze zbierają się w polu karnym.

40'

Niecelne podanie Cholewiaka do Magdzińskiego niweczy szansę Puszczy na składną kontrę.

38'

Wreszcie pojawiły się sytuacje bramkowe z obu stron. Oby ten poziom utrzymał się przynajmniej do końca pierwszej połowy.

38'

Złe ustawienie Sobieszczyka w bramce próbuje wykorzystać Darmochwał i lobuje bramkarza Puszczy! Piłkę z linii bramkowej wybił Marcel Kotwica!

36'

Karygodne zachowanie Łukasza Staronia na wprost bramki Stomilu. Już mieliśmy pisać o kolejnej stracie Borovićanina, gdy Serb wygarnął piłkę i wyłożył ją Zarembie. Ten sprytnie przepuścił futbolówkę dla nadbiegającego Staronia - zawodnik Puszczy uderza piłkę czubkiem buta, zupełnie jakby od niechcenia i pudłuje!

33'

Dośrodkowanie Magdzińskiego przechodzi w lob i opada łukiem nad bramką Skiby. Na boisku obserwujemy okres optycznej przewagi gospodarzy.

31'

Jacek Magdziński zaplątał się przy próbie przyjęcia w polu karnym. Można tylko gdybać, co zrobiłby, gdyby ją przyjął - jedno jest pewne: stanąłby oko w oko ze Skibą.

30'

Rzut wolny Warcholaka bez efektu, obrońca Stomilu znowu wybrał płaską, podkręconą piłkę w kierunku pola karnego. Pachnie jakimś schematem, niezależnie od tego, jakim - podopiecznym Adama Łopatki na razie nie wychodzi.

29'

Piłkarze Puszczy długo rozgrywają piłkę przed polem karnym Stomilu. Zaremba oddaje piłkę Borovićaninowi. Dośrodkowanie Serba jest niecelne, piłka wraca do gości.

27'

Raz jeszcze w akcji Darmochwał. Dośrodkowanie dociera do Kuna, który ze względu na swoje warunki fizyczne nie jest w stanie zrobić z niego użytku.

26'

Piotr Darmochwał przebojem wdziera się w pole karne Puszczy i posyła piłkę wzdłuż bramki - nie było nikogo, kto mógłby wykończyć akcję!

25'

Borovićanin za mocno podaje prostopadle do nieobstawionego Cholewiaka, Skiba błyskawicznie ruszył poza pole karne i zażegnał zagrożenie.

24'

Puszcza gra bardzo agresywnie, któryś raz z rzędu na murawie leży piłkarz gości. Najbardziej "maltretowani" są szybcy Kun i Kato.

24'

Uwakwe jest wszędzie - po lewej, po prawej stronie, na środku... Przytomnie wybija piłkę spod nóg Darmochwała.

22'

Sędzia uznał, że Magdziński sfaulował Kopruckiego w walce o górną piłkę.

21'

Mocny, podkręcony strzał Mateusza Cholewiaka wysoko nad poprzeczką bramki Skiby!

21'

Poprawka Magdzińskiego, Zaremba dobrze pilnowany w polu karnym przez obrońców z Olsztyna.

20'

Na prawym skrzydle Puszczy dobrze spisuje się Łukasz Staroń, tym razem jego centra mija Zarembę.

18'

Kun umiejętnie ucieka Szymonikowi i Biernatowi, jednak tuż pod polem karnym obrona Puszczy zatrzymuje skrzydłowego Stomilu.

18'

Do dośrodkowania Cholewiaka najwyżej wyskakuje Skiba i łapie piłkę w ręce.

17'

Szymonik wywalczył rzut rożny dla Puszczy Niepołomice.

16'

Kapitanem gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu jest Mateusz Cholewiak, w zespole Stomilu z opaską na ramieniu Janusz Bucholc.

15'

Zagranie ręką jednego z niepołomiczan w polu karnym Stomilu.

12'

Kerlon? Nie, Staroń! Pomocnik Puszczy w efektowny sposób dwa razy podbija sobie piłkę nad Kopruckim. Zabrakło tylko słynnej "foczki" i... dośrodkowania, bo Staroń zmarnował swój rajd.

12'

Dwa razy korner dla Stomilu i dwa razy wybicie Uwakwe. Stomil odrobinę "usiadł" na gospodarzach, Warcholakowi niewiele zabrakło do zdobycia cudownej bramki.

11'

Andrzej Sobieszczyk na tyle niefortunnie wygiął się przy interwencji, że przez moment musiał być opatrywany przez lekarzy. Z bramkarzem Puszczy już wszystko w porządku.

10'

Warcholak zdecydował się na płaską, podkręconą piłkę w pole karne. Po rykoszecie futbolówka wraca do niego... sprytny strzał "za kołnierz" Sobieszczyka ląduje na słupku!

8'

Faul na Lechu 30 metrów od bramki Puszczy. Stomil ma okazję na dośrodkowanie w pole karne.

8'

Piotr Skiba nie będzie miał łatwego życia w pierwszych 45 minutach, golkiper Stomilu broni pod słońce.

7'

Jacek Magdziński dobrze przyjmuje piłkę w polu karnym i odwraca się z nią w kierunku braki, przyłapany przez sędziego liniowego na spalonym.

5'

Łukasz Staroń do samego końca naciskał Warcholaka przy linii bocznej - obrońca Stomilu nie tracąc czasu wybija piłkę na aut.

4'

Strata Puszczy w środku pola kończy się rajdem Kato, z pomocą przychodzi Szymonik i odbiera piłkę Japończykowi.

3'

Dośrodkowanie Staronia z rzutu rożnego w ręce bramkarza Stomilu, Piotra Skiby.

2'

Cholewiak wstrzeliwuje piłkę w pole karne Stomilu, Jegliński wybija ją na rzut rożny.

1'

Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz OKS gra - rozpoczynają doping kibice gości. W odpowiedzi uaktywnia się skromny, ale głośny "młynek" gospodarzy.

1'

Gwizdek sędziego Wajdy rozpoczyna mecz w Niepołomicach! Od środka zaczęli goście z Olsztyna w osobie Lecha i Kato.

15:28

Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę. Stomil wystąpi w czarnych strojach z białymi wstawkami, zawodnicy Puszczy w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

15:25

Start meczu za kilka minut. Operator kamery pracujący dla jednej z telewizji sportowych podnoszony w górę na specjalnym żurawiu na sporą wysokość. Zdecydowanie za wysoką jak na nasze nerwy.

15:24

SPW: z użyciem sprzętu, który dzisiaj mamy do dyspozycji, nic nie będzie widać. Przepraszamy. :)

15:20

Na sektorze dla przyjezdnych fanatyków Stomilu około dwudziestu.

15:15

Sędzia Wajda to również żaden "talizman" dla piłkarzy Puszczy - 18 października sędziował przegrany mecz niepołomiczan z Górnikiem Łęczna.

15:15

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Tomasz Wajda. Arbiter z Żywca prowadził przegrane mecze Stomilu z Kolejarzem (18 sierpnia) i Górnikiem Łęczna (16 listopada).

15:10

Pełną zapowiedź dzisiejszego meczu w Niepołomicach można przeczytać TUTAJ.

15:08

Nieobecni w Stomilu to Arkadiusz Czarnecki (kartki), Karol Żwir i Michał Trzeciakiewicz (urazy).

15:08

Kibice Stomilu zajmują miejsca na sektorze gości.

15:06

Zespół gospodarzy melduje się na przedmeczowej rozgrzewce. W ekipie Dariusza Wójtowicza lista absencji jest dość krótka, lecz zawiera ważne nazwiska. W Puszczy nie zagrają Dawid Kałat (uraz więzadeł), Wallace (pauza za kartki) i Sebastian Janik (związek zatwierdził jego transfer do Ruchu Chorzów).

15:05

Sympatyków Stomilu na razie na stadionie brak. Kibice wyjechali z Olsztyna o 4:30 rano, do pokonania mają niemal 600 kilometrów.

15:00

W Niepołomicach bardzo słoneczna pogoda i temperatura 14°C zachęca do grania w piłkę. Trochę mniej do kibicowania - na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem fanów jest niewiele.

14:51

Rezerwowi Puszczy: Krystian Stępniowski, Bartosz Biel, Łukasz Nowak, Michał Kiełtyka, Jarosław Lizak, Michał Mikołajczyk, Paweł Moskwik.

14:50

Rezerwowi Stomilu: Michał Leszczyński, Rafał Remisz, Tomasz Bzdęga, Piotr Głowacki, Adrian Korzeniewski, Piotr Łysiak, Paweł Łukasik.

14:50

Na początek ławki rezerwowych obu zespołów. Zaczynamy od Stomilu, który już w komplecie rozgrzewa się na murawie.

14:49

Witamy serdecznie ze stadionu w Niepołomicach. Już o 15:30 miejscowa Puszcza podejmie tutaj olsztyński Stomil. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!