Flota ŚwinoujścieFlota Świnoujście
0 : 1
Arka GdyniaArka Gdynia
15:54

Zobaczyliśmy dwa różne oblicza zarówno Arki jak i Floty. W pierwszej połowie znakomita Arka i przeciętna Flota, a w drugiej znakomita Flota i przeciętna Arka. Goście lepsi o jednego gola i to oni inkasują bardzo ważne 3 punkty. Flota bardzo skomplikowała swoją sytuację na dole tabeli, a Arka wskakuje na drugie miejsce w tabeli, gdzie zostanie przynajmniej do jutra, kiedy to GKS Katowice zmierzy się z GKS Bełchatów. Dziękuję za śledzenie relacji, do usłyszenia.

94'

Koniec! Arka wywozi 3 punkty ze Świnoujścia!

93'

Żółta kartka dla Niewiady za faul na Tomasiku. Arka dalej kradnie cenne sekundy

93'

Miszczuk zaczyna od bramki i kradnie cenne sekundy.

92'

Pruchnika zmienia Cichocki. Arka już tylko będzie się bronić.

92'

Dośrodkowanie z narożnika boiska całkiem niezłe, ale Niewiada i Hosek nawzajem sobie przeszkadzali i od bramki zacznie Miszczuk.

91'

Kowalski wybija piłkę na rzut rożny.

91'

3 minuty doliczone

90'

Bodziony miękko dośrodkowuje na głowę Hoska, ten uderza głową, ale po raz kolejny świetna interwencja Miszczuka, który łapie piłkę.

89'

Flota stara się długimi piłkami stworzyć sobie szansę. Jak na razie w dwóch takich sytuacjach pod rząd, piłkę łapie Miszczuk.

89'

Piłkarze Arki grają trochę jakby myśleli tylko o tym by dowieźć to prowadzenie do końca.

88'

Kowalski dostał podanie od Marcusa i w trudnej sytuacji próbował dośrodkować, bardzo słabe to zagranie.

87'

Marcus wywalczył rzut wolny na połowie Floty. Do piłki podchodzi Cienciała i dośrodkowuje w pole karne do Ślusarskiego, ten jednak traci futbolówkę.

86'

Radzewicz ratuje teraz Arkę wybijając piłkę na rzut rożny. Zaspali trochę obrońcy Arki i szansę miał Kamiński.

85'

Tomasik jakimś cudem uniknął spalonego i ruszył lewą stroną. Zbyt mocno dośrodkował zawodnik Arki i w efekcie piłka ląduje na aucie.

84'

Kowalski dostaje szansę w tym meczu, a zmienia Adriana Budkę.

84'

Rzut wolny dla Floty w środku pola, dośrodkowanie w pole karne. Spore zamieszanie ale Kamińskiemu udało się zamknąć akcję strzałem głową. Bardzo niecelne uderzenie.

83'

Bardzo długie dośrodkowanie w pole karne Floty i spokojnie łapie piłkę Brljak.

83'

Sędzia ze sporym opóźnieniem odgwizduje faul na Budce w środku pola.

81'

W Arce też przydałyby się zmiany, ale ekipa z Gdyni cierpi na niedobory kadrowe.

81'

Zmęczonego Bartosza Śpiączkę zmienia Sebastian Kamiński.

80'

Grzelak dośrodkowuje na głowę Śpiączki, a ten uderza minimalnie ponad bramką.

80'

Tomasik popędził lewą stroną, i zagrał po ziemi na piąty metr. Tam jednak nie było żadnego z kolegów i piłkę wybił obrońca Floty.

79'

Kieruzel uderza z rzutu wolnego w mur, a piłkę poza pole karne wybija Radzewicz.

78'

Złe zagranie Budki z prawej strony i z akcją ruszają gospodarze. Efekt? Juraszek fauluje Arifovicia przed polem karnym Arki i mamy rzut wolny i żółtą kartkę.

77'

Fatalny błąd Gusocenki, który stracił piłkę, a z kontrą ruszył Ślusarski. Napastnik Arki jednak bardzo niedokładnie zagrał do Marcusa i żółto-niebiescy tracą piłkę.

76'

Flota do tej pory traciła najwięcej bramek w ostatnich 15 minutach gry. Czy i dzisiaj tak się stanie?

75'

Ślusarski postawił na strzał ze znacznej odległości, ale piłka minęła bramkę w sporej odległości.

74'

Kibice Arki głośno wspierają swój zespół śpiewając "Hej Arka gol!"

73'

Opałacz umiejętnie blokował Ślusarskiego i od bramki zacznie Flota.

72'

Flota przechodzi na dwóch napastników. Kolendowicza zmienia Hosek.

71'

Protesty teraz Bodzionego, który twierdzi, że Juraszek zagrał ręką. Nie ma rzutu karnego, ani wolnego, jest aut dla Floty.

70'

Aleksandra zmienia Marcus da Silva.

68'

Obudziła się Arka, Szwoch dośrodkował z prawej strony na głowę Ślusarskiego, ale ten uderza głową niecelnie.

68'

Nie układa się współpraca Budki ze Ślusarskim. Sporo niedokładności w podaniu tego drugiego. Obaj panowie się nie zrozumieli.

67'

Bodziony dośrodkowuje po tym rzucie rożnym. Do piłki dochodzi Gusocenko, ale uderza głową niecelnie.

66'

Radzewicz fatalnie pomylił się pod polem karnym. Na szczęście dla Arki jego błąd naprawił Sobieraj i tylko rzut rożny dla gospodarzy.

65'

Ojj gorąco zaczyna robić się pod bramką Arki. Flota coraz śmielej sobie poczyna w tym meczu.

64'

Kapitalnie broni Miszczuk! Najpierw odbił strzał Bodzionego, a potem dobitkę Arifovicia! Drugi z zawodników Floty był na spalonym, więc i tak gola by nie było.

63'

Ależ piękna klepka Floty przed polem karnym Arki, w efekcie Kolendowicz wyszedł sam na sam z Miszczukiem, ale bramkarz Arki był górą w tym pojedynku.

62'

Arka trochę wycofana, jakby zbyt pewna siebie. To Flota ma inicjatywę w drugiej połowie.

60'

Długa piłka w pole karne Floty, ale nic z tego nie wyszło dla Arki. Opałacz ze spokojem zgrał piłkę głową do bramkarza.

60'

Niewiada fauluje Tomasika w środku pola. Sporo mamy dzisiaj fauli.

59'

Bodziony ruszył z piłką w środku pola i zdecydował się na strzał z 20 metrów. Piłka minęła bramkę o kilka metrów.

58'

Grzelak uderzył z powietrza bardzo mocno, ale również bardzo niecelnie.

57'

Kolejna szansa dla Floty. Kolendowicz uderzył na bramkę, strzał zablokował Sobieraj, ale piłka trafiła jeszcze do Arifovicia. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

56'

Po zagraniu ręką przez Aleksandra mieliśmy rzut wolny dla Floty na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie na krótki słupek wybił Sobieraj.

55'

Ależ było teraz groźnie, w sporym zamieszaniu na 11 metrze z piłką znalazł się Niewiada, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Tomasik.

54'

Mokwa otoczony obrońcami Arki na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny.

54'

Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego, dobrze kryli obrońcy Floty.

53'

Aleksander dostał piłkę w polu karnym, zaczął drybling z obrońcami po czym dośrodkował, ale to dogranie zablokował obrońca i mamy rzut rożny.

53'

Kolejny faul w środku pola, tym razem faulowany Pruchnik przez Kolendowicza.

51'

Flota się stara, ale brakuje precyzji. Tym razem Śpiączka zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne i znowu dobrze wychodzi Miszczuk.

50'

Znakomita prostopadła piłka do Śpiączki, który sprintem ruszył w pole karne Arki, ale ubiegł go dobrym wyjściem Miszczuk.

50'

Sobieraj w pojedynku z Arifoviciem pada na murawę i mamy rzut wolny w środku pola dla Arki.

49'

Grzelak zbyt mocno zagrywa do Opałacza w pole karne, z bramki wychodzi Miszczuk i spokojnie łapie piłkę.

49'

Tomasik przerwał akcję Floty wybijając w aut.

47'

A kibice Arki śpiewają: "Gramy u siebie" i "piłka nożna dla kibiców"

46'

Dośrodkowanie na długi słupek z lewej strony gdzie był Śpiączka. Zawodnik Floty uderzył głową, ale piłkę łapie Miszczuk.

46'

Flota ruszyła z akcją, Cienciała interweniuje i wybija w aut.

46'

Drugą połowę rozpoczęła Arka.

46'

Trener Baniak reaguje na sytuację na boisku i Pułkę zastępuje Bodziony.

59'

Garść statystyk: Strzały celne 1-2 Strzały 1-5 Rzuty rożne 2-5

14:50

Dobra pierwsza połowa, szczególnie w wykonaniu Arki. Na dużą pochwałę zasługują napastnicy gości i środek pola. Arka miała więcej sytuacji, częściej zagrażała bramce Floty. Na pewno będzie się mówiło o sytuacji z początku meczu, kiedy to Niewiada trafił do bramki, ale sędzia odgwizdał faul. Czekamy na drugie 45 minut, oby było jeszcze lepsze.

46'

Grzelak dośrodkował, Sobieraj wybił, a sędzia zakończył pierwszą połowę. Jak na razie 1:0 dla Arki.

45'

Tym razem stały fragment gry dla Floty, rzut wolny wykona Grzelak.

45'

Pruchnik z rzutu rożnego dośrodkowuje wprost na głowę Aleksandra, a piłka minimalnie mija bramkę!

44'

Znowu dwójkowa akcja Szwoch-Budka, podobna do tej, która dała bramkę. Tym razem Szwoch wywalczył tylko rzut rożny.

43'

Grzelak faulowany w środku pola przez Szwocha.

41'

Pułka stracił piłkę na rzecz Szwocha i z kontrą ruszyła Arka. Nic jednak z tego nie wyszło, gdynianie wciąż przy piłce, spokojnie rozgrywają.

40'

Bramka Ślusarskiego jest to 35. gol Arki w tym sezonie. Gdynianie liderują pod tym względem w pierwszej lidze.

39'

Była szansa dla Floty, ale znowu Juraszek świetnie blokował piłkę aż ta wyszła poza boisko.

38'

Szwoch pokazał to czego się od niego oczekuje. Po zagraniu od Budki spokojnie wbiegł w pole karne i znakomicie wypatrzył Ślusarskiego. Były napastnik Lecha tylko przyłożył głowę i mamy bramkę.

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki a strzelcem Ślusarski!

35'

Sobieraj dosyć optymistycznie podszedł do tej sytuacji i postanowił uderzyć z 25 metrów. Piłka po ziemi bardzo powoli minęła bramkę.

34'

Grzelak uderza z około 30 metrów, ale na posterunku Miszczuk, który paruje piłkę do boku.

33'

Arifović fauluje Szwocha, jest to już piąty faul tego zawodnika, w tym meczu.

33'

Arka odzyskała piłkę na połowie Floty, ale zbyt dużo było niedokładności przy rozgrywaniu tej akcji. Szwoch trochę się zamotał i piłka w posiadaniu Floty.

32'

Krótkie rozegranie, piłka wraca do Pruchnika, ale dośrodkowanie wybija obrona.

32'

Tomasik chciał wstrzelić piłkę w pole karne, ale obrońca wystawił nogę i będzie rzut rożny dla Arki.

31'

Cienciała ruszył z akcją prawą stroną, minął jednego obrońcę, ale Gusocenki już nie ograł. Aut dla Arki.

30'

Radzewicz założył "siatkę" Mokwie na lewej stronie, ale ostatecznie to obrońca Floty był górą i wybił piłkę wślizgiem.

29'

Grzelak zagrał prostopadłą piłkę do Kolendowicza. Sobieraj w pojedynku z zawodnikiem Floty wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą, ale Kolendowicz w ostatniej chwili zdołał dośrodkować, jednak bez efektów.

28'

Ślusarski ruszył lewą stroną, postanowił dośrodkować, ale piłka zatrzymała się na Kieruzelu, który efektownym szczupakiem wyekspediował ją poza boisko.

27'

Dwie piłki na boisku, ale sędzia nie przerywa gry.

26'

Na poziom widowiska nie możemy na razie narzekać. Mamy sytuacje bramkowe, sporo walki, coś czego oczekujemy po pierwszej lidze. Wrażenie robi jak zawsze Ślusarski, który biegnie za każdą piłką.

25'

Ślusarski wyprowadzał kontrę, ale sfaulował go Arifović.

24'

Opałacz dośrodkowuje w pole karne, ale Juraszek wybija piłkę.

23'

Szwoch wyłożył się w polu karnym, ale o rzucie karnym nie mogło być mowy.

22'

Jak na razie Flota z siedmioma faulami. Zawodnicy Arki ani razu nie sfaulowali zawodnika Floty.

21'

Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Pruchnika, obrońcy Floty wybili piłkę na 40 metr, tam był Szwoch, który zdecydował się na strzał. Piłka minimalnie minęła bramkę.

20'

No i Arka zdołała wywalczyć rzut rożny po wrzucie z autu.

20'

Gusocenko wybija piłkę w aut i będzie szansa dla Arki.

18'

Opałacz wpadł w pole karne, ale znakomicie przyblokował go Juraszek i nie będzie nawet rzutu rożnego dla Floty.

17'

Zaryzykuję stwierdzenie, że kibiców Arki jest dzisiaj więcej niż pozostałych kibiców na stadionie. Do tego głośny doping, można powiedzieć, że Arka gra u siebie.

16'

Tym razem obrońcy Floty nie dali się nabrać na dośrodkowanie Pruchnika i wybijają piłkę poza pole karne.

15'

Pruchnik wywalczył rzut rożny nabijając obrońcę Floty.

15'

Ależ to była szansa dla Arki! Budka ruszył prawym skrzydłem, zagrał do Aleksandra, a ten idealnie zagrał prostopadłą piłkę do Ślusarskiego. Były napastnik Lecha w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie obok bramki.

13'

Pułka zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, ale zbyt mocno i futbolówka wychodzi poza boisko. Od bramki zacznie Miszczuk.

12'

Rzuchowskiego na pewno dzisiaj nie zobaczymy na boisku, pomocnik Arki właśnie odbywa ćwiczenia rehabilitacyjne obok ławki rezerwowych.

11'

Grzelak zagrał długą piłkę do Kolendowicza, ale dużym doświadczeniem wykazał się Sobieraj, który umiejętnie zablokował zawodnika Floty.

9'

Piłka w siatce po rzucie rożnym ale gol nieuznany. Dośrodkowanie z narożnika boiska na głowę Niewiady, ale ten odepchnął rękoma obrońcę Arki i sędzia odgwizdał faul.

8'

Świetne dośrodkowanie Mokwy z prawej strony do Kolendowicza, ale Pruchnik świetnie zablokował strzał zawodnika Floty.

7'

Na moment uspokoiła się gra, oba zespoły starają się utrzymać przy piłce jak najdłużej.

6'

Świetne dośrodkowanie na 11 metr Pruchnika z rzutu rożnego, tam był niepilnowany Ślusarski, ale uderzył głową wysoko ponad bramką.

6'

Aleksander po wrzucie z autu znalazł się z piłką w polu karnym, dośrodkował, ale to dogranie zablokowane przez obronę i mamy rzut rożny dla Arki.

5'

Arka krótko rozegrała rzut wolny, po chwili Pruchnik zagrał miękką piłkę w pole karne ale niedokładnie i piłka w rękach bramkarza.

5'

Pułka fauluje Ślusarskiego w środku pola.

4'

Opałacz stracił piłkę na własnej połowie przy wyprowadzaniu akcji, przejął ją Ślusarski, ale nic z tej akcji nie wyszło i po niedokładnym podaniu przy futbolówce znowu zawodnicy gospodarzy.

3'

Tomasik spróbował strzału z 30 metrów, piłka zrobiła kozioł tuż przed bramkarzem, ale pewnie łapie piłkę golkiper gości.

2'

Grzelak znakomicie dośrodkował z prawej strony, ale żaden z zawodników Floty nie zdołał zamknąć tej akcji strzałem.

1'

Dośrodkowanie Grzelaka z rzutu rożnego w dużym zamieszaniu wybija obrona Arki. Jeszcze jedna szansa dla Floty, która nie pozwoliła Arce wyjść z piłką z własnej połowy.

1'

Pierwsza akcja Floty, Radzewicz próbował blokować skrzydłowego Floty, ale gospodarze wywalczyli rzut rożny.

1'

Losowanie wygrał kapitan Arki, więc mecz od środka zaczęła Flota.

13:59

Obie ekipy już na murawie, a kibice Arki zaznaczają swoją obecność: "Jesteśmy zawsze tam..."

13:55

Znamy już składy, za 5 minut zaczynamy

13:35

Flota to dla Arki, przynajmniej w przeszłości, był bardzo trudny rywal. W tym sezonie udało się przełamać Arkowcom złą passę i wygrali u siebie aż 3:0. Czy dzisiaj uda im się powtórzyć ten wynik?

13:28

Żółto-niebiescy będą bardzo mocno wspierani przez swoich kibiców. Kibice Arki zapełnią klatkę gości w całości.

13:23

Skoro już wspomnieliśmy Pruchnika, oto co miał do powiedzenia przed tym meczem:

Jedziemy z nastawieniem, aby wygrać to spotkanie. Musimy wygrywać kolejne spotkania w lidze, aby realnie myśleć o awansie. Dla nas to kolejny ważny mecz, jak każdy inny. Gonimy czołowe zespoły i dla nas najlepszym osiągnięciem będą 3 punkty.
13:23

W zespole Arki pod znakiem zapytania stoi zestawienie środka pola. Rzuchowski wprawdzie pojechał do Świnoujścia, ale w środowym meczu schodził z boiska z urazem. Być może wreszcie szansę od pierwszej minuty dostanie Pruchnik, notabene były gracz Floty, ale chyba najczęściej asystujący piłkarz Arki.

13:18

Trener Sikora zabrał do Świnoujścia tylko siedemnastu zawodników. Poza kadrą znaleźli się między innymi Paweł Oleksy, czy Michał Szromnik, obaj z powodu kontuzji. Kibice Arki na pewno czekają na powrót Marcusa da Silvy do pierwszego składu, który w środowym meczu zdobył wyrównującą bramkę.

13:17

Arka na pewno czuje w nogach środowe spotkanie Pucharu Polski z Miedzią. Żółto-niebiescy większą część meczu zmuszeni byli grać w osłabieniu.

13:15

Marek Niewiada, kapitan Floty przewiduje ciężki mecz:

W sobotę szykuję się ciężkie starcie. Mecz walki. Jesteśmy jednak mocni fizycznie i psychicznie, a przed własną publicznością trzeba wygrywać. Nieważne kto do nas przyjeżdża, zawsze musimy walczyć o zwycięstwo.
13:13

Flota jak na razie okupuje 13. miejsce w tabeli. Jest to dość duże zaskoczenie, gdyż w ostatnich sezonach ekipa ze Świnoujścia zawsze była jedną z drużyn walczących o awans. Wiosna dla Wyspiarzy układa się nieźle, najpierw 3 punkty z Miedzią Legnica, a potem bezbramkowy remis z liderem 1. ligi czyli Górnikiem Łęczna.

13:11

Zeszły weekend znakomicie ułożył się dla Arki, która pokonała Wisłę Płock 2-1 i dzięki potknięciom głównych rywali zbliżyła się do awansu. Obecnie Arkowcy zajmują 3. miejsce w tabeli.

13:08

Dzisiaj jesteśmy w Świnoujściu gdzie miejscowa Flota podejmie gdyńską Arkę. Na pewno czeka nas ciekawy i wyrównany mecz.