Koniec meczu w Rybniku! Stomil pewnie wygrywa!

93'

Na koniec uderzał jeszcze Darmochwał, ale wysoko nad bramką.

92'

Kolejna kontra Stomilu. Aktywny Kato mógł zdobyć bramkę, ale podanie Warcholaka zdołał przeciąć Potirniche.

90'

Rzut wolny nie przyniósł pożytku, po niespełna minucie Stomil znów przy piłce. W polu karnym uderzał Warcholak, ale piłka otarła się tylko o słupek!

88'

Ładna akcja Karola Żwira, którego sfaulował Bucek przed polem karnym. Zawodnik Stomilu za bardzo wypuścił sobie piłkę, dlatego tylko żółta kartka.

86'

W ataku gospodarzy wyróżnił się Paweł Mandrysz, wprowadzony w drugiej połowie. Dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale Cisse do piłki nie pozwolili dojść obrońcy Stomilu.

84'

Ostre wejście Potirniche i mamy żółtą kartkę.

83'

Marcin Warcholak chyba bardzo chcę zapisać się w statystykach, kolejne jego uderzenie z daleka, tym razem wysoko nad poprzeczką.

82'

Dopiero co wprowadzony Warcholak z lewej strony zagrywał na piąty metr gdzie stał Żwir, piłkę zdołał wybić Bucek.

80'

Bzdęga opuszcza boisko, a zamiast niego zobaczymy Marcina Warcholaka.

80'

Groźnie uderzał Krotofil, ale nad bramką.

78'

Nie najlepiej spisującego się Ferugę zmienia Sobczak.

77'

Faulowany był Cisse, ale sędzia kazał kontynuować akcję, po chwili na spalonym znalazł się Feruga.

75'

Zmiana w Stomilu, Karol Żwir zmienia Trzeciakiewicza.

74'

Żółta kartka dla Mroczkowskiego za ostre wejście w nogi zawodnika gospodarzy.

73'

Stomil daje rozgrywać piłkę Energetykowi, ale jest groźny w kontratakach. Po jednym z nich Kato wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, jednak tylko w boczną siatkę.

69'

Energetyk się nie poddaje! Krotofil zagrał piłkę na piąty metr do Ferugi, ale jeden z defensorów Stomilu zdążył wybić mu ją spod nóg.

68'

Dalekie podanie Otręby w kierunku Ferugi, ale piłka znalazła się w dłoniach Piotra Skiby.

66'

Zmiana w Energetyku. Mandrysz mienia Vrto.

65'

Cisse bliski zdobycia bramki! Napastnik gospodarzy otrzymał podanie i wpadł z piłką w pole karne! Jego uderzenie było jednak w środek bramki, więc Skiba dobrze interweniował.

64'

Pomijając niewykorzystany rzut karny przez Bzdęgę, to Stomil miał tylko dwie bramkowe sytuacje i obie zakończyły się bramką. Brawo dla gości!

62'

I tak się powinno grać w piłkę nożną! Kolejna ładna akcja gości! Tym razem Jegliński zgrał piłkę w pole karne do Trzeciakiewicza, który zakręcił jednym obrońcą i precyzyjnie wpakował piłkę do siatki.

60'

Gool! Trzeciakiewicz!

58'

Jedna z nielicznych akcji Stomilu w tej części spotkania. Kato zagrywał piłkę do Bzdęgi, ale ten się poślizgnął.

55'

Pierwsze dziesięć minut należy do Energetyka. Stomil musi coś z tym zrobić, jeśli chce wywieść z Rybnika trzy punkty.

53'

Kostecki wycofał piłkę przed pole karne do Ferugi, ten powinien uderzać, w efekcie nie zdołał jej nawet dobrze przyjąć.

52'

Akcja Energetyka, ale sędzia linowy podniósł chorągiewkę.

50'

Zdjęć dzisiaj niestety nie będzie. Z opóźnieniem zjawili się kibice Stomilu, dopiero gdzieś w 30. minucie. Ich liczba to około 160.

47'

Dobra okazja dla Energetyka na zdobycie bramki w drugiej połowie. Rzut wolny z okolicy 17 metra wykonywał Feruga, ale uderzył wprost w bramkarza.

46'

Marek Wleciałowski zdecydował się na zmianę. Cisse zmienia Muszalika.

46'

Spotkanie wznowione po przerwie!

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Rybniku prowadzi Stomil!

45'

W kontrze Jegliński zagrywał prostopadłą piłkę do Darmochwała, była ona jednak zbyt mocna.

44'

Rzut rożny dla gospodarzy wykonywał Daniel Feruga. Dośrodkowanie jednak zbyt krótkie i piłkę przejął Stomil.

42'

Do rzutu karnego podszedł Bzdęga, ale uderzył w poprzeczkę! Dobitka Stomilu, też bez powodzenia!

41'

Rzut karny dla Stomilu! Jary zagrał piłkę ręką!

38'

Znów przy piłce znalazł się Kato, który upadł przed polem karnym w starciu z Potirniche. Sędzia jednak nie użył gwizdka.

36'

Ładna dwójkowa akcja Muszalika z Płonką, obrońcy Stomilu zablokowali uderzenie prawego defensora Energetyka..

35'

Do akcji ofensywnej Stomilu włączył się Arkadiusz Mroczkowski, który zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Piłka znalazła się nad poprzeczką bramki.

32'

Przy piłce znalazł się Energetyk. Muszalik nie potrafił się zdecydować się co zrobić i w końcu stracił piłkę.

30'

Krotfil zagrał piłkę na prawą stronę boiska, ale w miejsce, gdzie nie było żadnego z graczy Energetyka.

27'

Kato wywalczył rzut rożny. Dośrodkowywał Jegliński, ale zbyt głęboko i Bucek złapał piłkę.

26'

Feruga chciał piątką zagrywać w kierunku Kosteckiego, ale piłkę przejęli obrońcy Stomilu.

23'

Trzeciakiewicz otrzymuje żółtą kartkę za faul na Krotofilu.

21'

Ładnie poczyna sobie w tym spotkaniu Kato, tym razem podawał do Jeglińskiego, ale piłkę przejęli obrońcy gospodarzy.

19'

Czego brakuje w dzisiejszym spotkaniu Energetykowi ? Celnego podania, tym razem dośrodkowywał Szary, znów za mocno.

17'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Stomil. Piłkę w pole karne dośrodkowywał Jegliński, ale zbyt głęboko i piłkę łapie Bucek.

15'

Piłkę przejął Otręba , brakowało tylko celnego podania Ferugi, ale ten dwukrotnie miał okazję i każdym razem za słabo.

12'

Rzut różny dla Stomilu, po chwili piłka trafia do Darmochwała, który tym razem przenosi piłkę nad poprzeczką.

11'

Żółta kartka dla Czarneckiego za faul na zawodniku Energetyka.

10'

Zasłużone prowadzenie dla gości, którzy umiejętnie rozklepali obronę rybniczan, udział w akcji wziął też Koto i Jegliński, piłka trafiła w końcu do Darmochwała, który zdobył bramkę precyzyjnym uderzeniem.

8'

Gol dla Stomilu! Piotr Darmochwał!

7'

Niezły rajd zawodnika gości z numerem 5 - Yosuhiro Koto, który minął trzech zawodników rybniczan, ale przed polem karnym odebrano mu w końcu piłkę.

5'

Szybkie rozegranie piłki przez Stomil i Jegiliński znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, dobrze interweniował stoper Maxim Potirniche.

3'

Ciekawe podanie Dawida Ferugi i defensor gości zmuszony był wybić piłkę poza boisko.

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Rybniku!

17:57

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Jarosław Rynkiewicz, a pomagać mu będą Marcin Czerwiński oraz Marek Arys.

17:50

Obie drużyny zeszły już z murawy, za około dziesięć minut rozpocząć powinno się spotkanie.

17:49

Oba zespoły w przerwie zimowej dokonały wielu transferów. Biorąc pod uwagę Energetyk w pierwszej jedenastce zobaczymy aż pięciu nowych zawodników.

17:41

Obie drużyny rozgrzewają się już na murawie. Patrząc na tabelę, czeka nas ciekawy pojedynek. Dziś zmierzą się ze sobą dwie drużyny walczące o utrzymanie. Na chwilę obecną Stomil ma dwa punkty przewagi nad Energetykiem, zobaczymy jak będzie po meczu.

17:39

- Czeka nas prawdziwa batalia na boisku i liczę, że Energetyk ROW zwycięży. Meczem ze Stomilem zaczynamy cykl czterech meczy u siebie z pośród pięciu rozgrywanych w marcu. Jeśli chcemy się utrzymać musimy wygrywać. To da komfort drużynie przed spotkaniami w końcówce ligi. Scenariusze mogę układać różne, bo doświadczenie uczy, że rywalizacja w tyle tabeli może trwać do ostatniej kolejki. Jednak liczę, że tego unikniemy i będziemy wówczas na wymarzonej bezpiecznej pozycji – gdzieś w okolicach 10 miejsca. Rywali jednak nie lekceważę, bo Stomil pokazał w poprzednich sezonach jak można skutecznie walczyć w I lidze. Teraz czas na Rybnik, wierzę, że nasi piłkarze sercem, zaangażowaniem i umiejętnościami wywalczą grę w I lidze na następny sezon. Liczę, że wszyscy sympatycy piłki nożnej obecnością na naszych meczach pomogą naszemu zespołowi. - powiedział prezes Energetyka w wywiadzie dla oficjalnej strony klubowej

17:35

Ławka rezerwowych Stomilu: Leszczyński, Remisz, Warcholak, Głowacki, Łysiak, Łukasik, Żwir

17:33

Ławka rezerwowych Energetyka: Skrzeszewski, Grolik, Gródek, Cisse, Bałuszyński, Sobczak, Mandrysz

17:16

Witamy podczas relacji LIVE z meczu w Rybniku, gdzie Energetyk podejmie Stomil Olsztyn.