Czwartek, 7 listopada 2013, godz. 21:05
Sevilla FCSevilla FC
1 : 1
23:00

Cóż, Sevilla przeważała przez pełne 90 minut, ale niefrasobliwość obrońców gospodarzy w 71. minucie sprawiła, że Czesi z Liberca mogą cieszyć się z wywalczonego jednego punktu na Estadio Sanchez Pizjuan. Przypomnijmy, że niektórzy chwalili Śląska Wrocław za porażkę tu 1:4, tymczasem tak wygląda obecnie siła przeciętnej w tym sezonie Sevilli. Sytuacja w grupie H wciąż otwarta. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

96'

Koniec! Sevilla remisuje ze Slovanem 1:1!

95'

Wciąż gramy... i w słupek trafia Cala!!! Ależ to mógł być cios!

94'

Jeszcze kontrowersja na sam koniec, bowiem Mbia bardzo brzydko potraktował bramkarza rywali przy walce o górną piłkę. Czech Hrosso leży poturbowany na boisku. To było być może nawet na czerwoną kartkę.

92'

Husek zmienia jeszcze Rabusicia.

91'

Trzy minuty doliczone przez Szymona Marciniaka.

88'

Po dośrodkowaniu Rakitica z rzutu rożnego głową niecelnie strzela Fazio.

87'

Sevilla się śpieszy, ale bez wymiernych efektów.

85'

Z rzutu wolnego strzela Fleisman - broni Varas.

82'

Gospodarze w ataku. Podopieczni Emery'ego są w stanie na razie tylko zdobywać kolejne stałe fragmenty gry niedaleko pola karnego przeciwnika.

79'

Vitolo za Perottiego, strzelca bramki dla Sevilli.

78'

Reyes dobrze asekurował Coke i po jego błędzie przerwał kontrę Czechów.

76'

Bacca za Rusescu.

75'

Szarża indywidualna Reyesa, którego jednak skutecznie zatrzymał Kelić w polu karnym.

72'

Genialna akcja indywidualna tego zawodnika środkiem boiska i strzał nie do obrony dla Varasa! Remis, ale swoją drogą co robili obrońcy Sevilli?!

71'

GOOOOOOOOOOOOOLLL! David Pavelka!

69'

Coufal z kolei wchodzi w miejsce Rybalki.

68'

Rakitic zmienia Rabello.

68'

Perotti zszedł z lewej strony do środka i minimalnie niecelnie uderzył zza pola karnego!

65'

Kapitalna akcja Reyesa z Perottim i zagranie przed bramkę, gdzie nie dochodzi Rusescu! Było blisko!

63'

Kalitvincew zmienia Delarge'a.

58'

Lada chwila Jaroslav Silhavy powinien zacząć dokonywać zmiany w Slovanie.

55'

Dwie okazje dla Mbii! Kameruńczyk najpierw niedokładnie strzelał głową po rzucie rożnym, a po kolejnym stałym fragmencie gry z woleja posłał piłkę obok bramki!

53'

Niecelna próba Rusescu z kilkunastu metrów. Sevilla dokręca śrubę!

52'

Świetnie Reyes dostrzegł w szesnastce Rusescu, ale strzał Rumuna znakomicie broni Hrosso!!!

50'

Perotti dobrze poradził sobie z obrońcami, ale nie był w stanie dograć w pole karne do Rusescu.

48'

Na spalonym złapany Rabusic.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

21:58

Szymon Marciniak prowadzi to spotkanie nie najgorzej, choć kilku kontrowersji się nie ustrzegł. Jednak na pewno polski sędzia nie wpływa na wynik tego spotkania, choć raz upiekło się gościom (po możliwym faulu na Mbii w polu karnym) a raz gospodarzom (w końcówce pierwszej połowy po faulu mającego kartkę Cali na Pavelce blisko pola karnego).

21:55

Dość komfortowe prowadzenie gospodarzy, którzy mają wyraźną przewagę na własnym stadionie. Jak taki wynik się utrzyma i ekipa Emery'ego wygra ten mecz, to Sevilla zapewni już sobie awans do kolejnej rundy.

45'

Koniec pierwszej części gry! Do przerwy 1:0!

45'

Cristoforo ukarany kartką za przerwanie kontry rywala.

45'

Odważniej grają teraz Czesi, ale jeszcze nie stworzyli sytuacji pod bramką Varasa.

42'

Chcieli gospodarze szybkim rozegraniem rzutu wolnego zaskoczyć Czechów, jednak Rabello został zablokowany.

40'

Reyes z rzutu wolnego centruje na głowę Fazio, ale ten pudłuje.

38'

Niecelne uderzenie Frydka.

37'

Znakomicie, bardzo efektownie poradził sobie z rywalami Fazio, ale nie potrafił celnie zagrać do swojego kolegi w pole karne.

34'

Jeszcze jeden źle rozegrany korner przez Sevillę.

33'

Ciekawa sytuacja na trybunach po tej bramce! Jedni śpiewają 'Perotti, Perotti, Perotti' a drudzy 'Perotti, spadaj stąd!'

30'

Kapitalny strzał z rzutu wolnego skrzydłowego Sevilli! Hrosso bez szans i gospodarze prowadzą ze Slovanem 1:0!

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Diego Perotti!

28'

Perotti faulowany przez Kovaca tuż przed polem karnym gości. Żółta kartka dla Czecha i będzie groźna sytuacja!

24'

Po rzucie rożnym dla ekipy Emery'ego ponownie najlepiej zachowali się obrońcy Slovana.

23'

Niewiele zabrakło gospodarzom! Strzał z woleja jednego z nich świetnie jednak odbił Hrosso!

21'

Żółta kartka dla Cali za spóźnione wejście na nogi rywala.

21'

Wolej Coke z daleka był niecelny.

16'

Nie było zagrożenia ze stałego fragmentu gry, a chwilę później zablokowane uderzenie Cristoforo.

15'

Korner dla gospodarzy.

14'

Reyes ładnie rozegrał piłkę z Rabello i uderzył na bramkę rywali lewą nogą. Hrosso nie dał się jednak zaskoczyć.

12'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego dobrze wybijają defensorzy gości.

11'

Frydek fauluje Perottiego i ogląda pierwszą żółtą kartkę.

10'

Teraz Chilijczyk nie opanował zagrania Perottiego ze skrzydła.

8'

Rabello na skrzydle minął dwóch rywali, ale ostatecznie został zamknięty przez czeską defensywę i zmuszony do oddania piłki.

6'

Była szansa dla gości! Celna centra Sulara i Rabusić głową nie trafia w bramkę!

5'

Złe dośrodkowanie Fernando Navarro z lewego skrzydła.

3'

Po interwencji Mbii korner dla Czechów, po którym z kolei najlepiej ustawiony był Fazio.

1'

Zaczynamy!

21:04

Dla poczucia choć odrobinę atmosfery Ligi Europy:

21:02

Obie drużyny już na murawie Estadio Sanchez Pizjuan. To spotkanie poprowadzi pan Szymon Marciniak.

21:01

Ławki rezerwowych. Sevilla: Beto, Figueiras, Rakitic, Vitolo, Bacca, Carrico, Moreno. Slovan: Hauzr, Coufal, Husek, Kalitvincev, Karisik, Pimpara, Kolar.

20:58

Obok prezentujemy składy obu drużyn! Sporo zmian w ekipie Sevilli, bowiem Unai Emery dał dzisiaj odpocząć kilku podstawowym graczom.

20:56

Obie drużyny liderują grupie H. Sevilla jest pierwsza z 7 punktami, a Slovan drugi (5 punktów). Za nimi jednak wciąż czają się ekipy Freiburga i Estoril.

20:48

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy H Ligi Europy, w którym Sevilla podejmie czeski Slovan Liberec.