Niedziela, 13 października 2013, godz. 15:30
Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 1
VfL WolfsburgVfL Wolfsburg
94'

Sędzia kończy spotkanie. Wisła Kraków wygrywa w meczu sparingowym z Wolfsburgiem. Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji i przede wszystkim upragnione sytuacje podbramkowe oraz gole.

94'

A Wolfsburg jeszcze straszy Wisłę. Po strzale jednego z zawodników Miśkiewicz ofiarnie wybija futbolówkę

93'

Kibice na koniec odśpiewują jeszcze hymn "Białej Gwiazdy".

93'

Ucierpiał Sarki. Zmuszony jest opuścić plac gry. Zmienia go Kościelniak

92'

Sarki strzela wprost w interweniującego golkipera drużyny gości.

91'

Schodzi Głowacki. Zastępuje go Kuczak. Prawdopodobnie kapitan Wisły doznał jakiegoś urazu.

88'

Głowacki rzuca się wprost pod nogi strzelającego zawodnika gości, co ratuje jego drużynę przed groźną sytuacją dla Wolfsburga.

87'

Schodzi Klose, który doznał urazu. Jego miejsce na boisku zajął Sprenger.

85'

Szybka akcja Wisły i... jęk zawodu na trybunach. Nalepa odgrywał do Sarkiego, a ten z pierwszej piłki uderzał na bramkę - obok słupka

87'

5 398 - tylu widzów przyszło dziś na Reymonta, by obejrzeć to spotkanie.

83'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Schafer. Burliga wybija piłkę na aut.

82'

Wisła Kraków - WolfsburgWisła Kraków - Wolfsburg

80'

Podanie z lewej strony i strzał Scheidhauera - piłka musnęła górną siatkę bramki.

77'

Uryga zmienia na placu gry Boguskiego

74'

PRZEPIĘKNA bramka Sarkiego! Huknął z dystansu i nie dał żadnych szans bramkarzowi dzisiejszego rywala.

73'

Guerrier przytomnie podawał do znajdującego się w polu karnym Fryca. Ten zagrywał do Małeckiego, ale "Mały" został uprzedzony przez zawodnika gości.

72'

Mogła być ciekawa akcja Wisły. Sarki zagrywał do Małeckiego, ale obrońcy Wolfsburga sprytnie przejęli futbolówkę, niwecząc ofensywne zapędy gospodarzy

71'

I żółty kartonik dla Scheidhauera za faul na Guerrierze.

69'

Żółta kartka dla Medojevica za brzydki faul na Burlidze.

64'

Scheidhauer pojawił się na boisku. Schodzi Trasch.

63'

I mamy bramkę dla drużyny gości! Po strzale jednego z zawodników piłkę dobijał Medojevic i tym samym wyrównał wynik!

60'

Rzut wolny dla Wisły wykonywał Garguła. W polu karnym głową piłkę uderzał Fryc, ale połapali się we wszystkim gracze Wolfsburga

55'

Z dystansu strzelać próbował Lopes. Jednak piłka po jego uderzeniu minęła bramkę o dobre dwa metry

46'

I Diego został zastąpiony przez Palaciosa-Martineza

46'

Lopes zastąpił Naldo

46'

A Fryc zastąpił Kamińskiego

46'

W przerwie nastąpiły zmiany. Nalepa zastąpił Jovanovica

46'

Początek spotkania i już mamy bramkę! Guerrier popędził lewą stroną i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości!

46'

Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania!

16:28

Tymczasem, podczas przerwy na murawie odbywał się konkurs. Zwycięzcy wygrali... samochód.

45'

I na koniec pierwszy strzał Wisły. Bunoza w pole karne podawał do osamotnionego Sarkiego. Ten odrobiny bez wyczucia uderzył piłkę tak, że poszybowała ona w trybuny. Sędzia Musiał zaprasza obie drużyny na przerwę.

45'

Znamienny obrazek. Małecki pomknął z piłką lewą stroną i... rozłożył ręce. Nie miał nawet do kogo zagrywać.

45'

Rzut wolny dla Wolfsburga. W prawy róg bramki strzelał Diego, ale piłka opuszcza boisko

44'

To jedynie sparing, ale z pewnością każdy, kto dziś zdecydował się przyjść na stadion przy Reymonta oczekiwał więcej emocji, podbramkowych sytuacji i strzałów. Kibice mają prawo czuć się rozczarowani.

38'

Zaskakujący strzał Diego zza pola karnego. Miśkiewicz wyciągnął się próbując sięgnąć piłkę, ale ta, na szczęście dla Wisły, minęła słupek bramki i wyszła na aut

36'

Ciekawa akcja Wolfsburga. Po podaniu z lewej strony, piłkę głową uderzał Naldo. Nieco za mocno i nieco za wysoko. Futbolówka opuściła plac gry

30'

Za mocne zagrania Małeckiego w kierunku Guerriera. Zawodnik Wisły nie miał szans na dojście do piłki

28'

Z kolei teraz, po raz pierwszy od początku spotkania, wiślacy zagościli na połowie Wolfburga większą liczbą zawodników. Jednak to tyle, bo efektów takiego stanu rzeczy brak.

25'

Pierwsza w miarę składna akcja przeprowadzona przez gospodarzy. Z piłką pognał Sarki, ale w pole karne zagrywał na oślep. Żaden z jego kolegów z drużyny nawet nie miał szans, by przejąć futbolówkę

19'

Naldo przebiegł z piłką między wiślakami niczym między pachołkami i zagrywał prostopadle do kolegi z drużyny. Przytomnie zachował sie Bunoza i nie pozwolił na oddanie strzału

15'

Timm Klose nie miał żadnych problemów i przeszkód, by oddać strzał na bramkę Miśkiewicza. Wiślacy zagubieni są we własnym polu karnym, a gracze gości bez żadnych trudności dochodzą do sytuacji strzeleckich

13'

Potężny strzał Schafera. Gdyby tylko piłka szła w światło bramki, byłby gol niespotykanej urody

11'

Z kolei wiślacy mają poważne problemy, by wyjść z piłką z własnej połowy...

10'

Diego zagrywał na lewą stronę do kolegi z drużyny, lecz połapał się w tym wszystkim Guerrier i spokojnie przejmuje futbolówkę

8'

Ofiarnie walczy w środku pola Dawid Kamiński. Jednak osaczony z każdej strony w końcu traci piłkę

5'

Atmosfera pikniku zarówno na trybunach, jak i na boisku. Zawodnicy rozgrywają piłkę jak na treningu, a wśród kibiców cisza. Nie prowadzony jest doping, serce sektora C - wiślackiego "młyna" jest dziś puste.

3'

Wisła - WolfsburgWisła - Wolfsburg

1'

Sędzia gwiżdże po raz pierwszy i tym samym rozpoczyna mecz pomiędzy Wisłą a Wolfsburgiem.

15:27

Arbiter wyprowadza już obie drużyny na murawę.

15:25

Kibice wywiesili transparent z hasłem: Wolność dla ultrasów. Wiele wskazuje na to, że podczas dzisiejszego meczu nie będzie prowadzony zorganizowany doping.

15:22

Sędzią sparingowego meczu pomiędzy Wisłą a Wolfsburgiem będzie Tomasz Musiał. Arbiter ten co prawda nie gwiżdże w ligowych meczach "Białej Gwiazdy, ale coraz chętniej sędziuje krakowianom w spotkaniach towarzyskich. Tak było choćby w pojedynku z Ruchem Chorzów rozegranym przy Reymonta przed startem obecnego sezonu.

15:18

Do składu "Białej Gwiazdy" po kontuzji wraca Marko Jovanović. Dziś wystąpi on w wyjściowym składzie drużyny.

15:15

Ławka rezerwowych gości: Patrick Drewes, Kevin Scheidhauer, Felipe Lopes, Federico Palacios-Martinez, Mortiz Sprenger, Paul Seguin

15:11

Ławka rezerwowych gospodarzy: Gerard Bieszczad, Michał Nalepa, Patryk Fryc, Alan Uryga, Dominik Kościelniak, Kamil Kuczak

15:11

Rywal "Białej Gwiazdy", to niemiecki przeciętniak. Obecnie okupuje 14. lokatę w Bundeslidze i zgromadził na swoim koncie 9 punktów. Mimo to pewnym jest, że nie będzie to łatwy mecz dla wiślaków.

15:08

Pogoda w Krakowie jest dziś wyśmienita. Mimo to, na dwadzieścia minut przed meczem, frekwencja przy Reymonta jest marna.