Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
6 : 0
Go Ahead EaglesGo Ahead Eagles
93'

Koniec spotkania! Sędzia jest łaskawy dla gości i nic nie dolicza do drugiej połowy. Ajax zaprezentował dziś po przerwie fantastyczny futbol i po części odkupił winy za fatalny początek sezonu. Za wspólnie spędzony czas dziękuję już Państwu Mariusz Lesiak.

88'

Fisher zablokowany, będziemy mieli rzut rożny. Wydaje się jednak, że mógł to piłkarz Ajaxu lepiej rozegrać. Na boku niepilnowany był Duarte.

85'

Go Ahead już nie wierzy. Ajax spokojnie rozgrywa piłkę i czeka na ostatni gwizdek sędziego.

82'

Kolejna kontrowersja! Piłkę ręką w polu karnym zagrywa Falkenburg. Arbiter mógł, a nawet powinien wskazać na wapno.

79'

W 2010 roku Ajax zagrał z Go Ahead w Pucharze Holandii. Piłkarze z Amsterdam ArenA wygrali wtedy na wyjeździe ...6:0. Wynik dziś się powtarza, choć po pierwszej połowie nic nie zapowiadało takiego obrotu sytuacji.

75'

Ładne uderzenie Kolder'a z prawej strony na rzut rożny paruje Cillessen.

73'

O honorowe trafienie walczy Go Ahead. Godée ładnie wycofał piłkę na 16 metr, jednak strzał Falkenburga trafił wprost w Cillessena.

72'

Ostatnia zmiana w ekipie Ajaxu. Andersen zmienił Lesley'a de Se.

69'

Ajax dobija zespół z Denver! Tym razem na listę strzelców wpisał się De Jong, który z najbliższej odległości strzałem głową pokonał Room'a.

68'

Żółta kartka dla Schenka.

65'

Sigthorsson schodzi z boiska. Zawodnik, który pojawił się na boisku w piątej minucie został zmieniony przez Klaassena.

64'

5:0! Xandro Schenk popełnia karygodny błąd! Zawodnik Go Ahead próbował odegrać do bramkarza, ale podał za lekko. Swoim "podaniem" wyłożył idealnie piłkę Duarte, który z wielkim spokojem, plasowanym strzałem, umieścił piłkę w siatce.

62'

Spotkanie zwolniło, ale trzeba przyznać, że wejście w drugą połowę Ajax miał zabójcze. Fantastycznie zmotywował swoich piłkarzy Frank de Boer.

60'

Turtuc ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

58'

Foeke Booy wykorzystał już wszystkie zmiany.

56'

56'

Załamany trener gości przeprowadza dwie zmiany. Amevor i Lambooij zmienili Van der Lindena i Overgoora.

53'

To jest nokaut! 4:0! Sigthorsson w przeciągu kliku sekund pokonuje po raz drugi bramkarza gości! Tym razem strzałem przy dalszym słupku pokonał Room'a. Cóż za fantastyczne 5 minut w wykonaniu piłkarzy Ajaxu.

52'

Co tu się dzieje! Trzecia bramka dla gospodarzy! Sigthorsson wykorzystuje sytuacje sam na sam i wpisuje się na listę strzelów.

50'

Ajax powoli zaczyna się rozkręcać! Po dośrodkowaniu Duarte z lewej strony do siatki trafił Lesley de Sa!

48'

I mamy bramkę! Wynik spotkania otwiera Ajax. Dużo przypadku w tej sytuacji. Na listę strzelców wpisuje się Jop van der Linden (samobój), który niefortunnie przeciął dogranie Sigthórssona z prawej strony pola karnego.

46'

Trener gości od razu reaguje na wydarzenia boiskowe i dokonuje pierwszej roszady w składzie. Godee zmienił Antonię.

46'

Wracamy po przerwie i od razu startuje z drugą połową!

46'

Koniec pierwszej połowy! Ajax dominował, ale nie potrafił udokumentować tego golem. Duża zasługa w tym Room'a. Bramkarz gości jest dziś w świetnej formie! Do Amsterdamu wrócimy za około kwadrans.Proszę pozostać z nami!

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43'

I mamy pierwszą kontrowersje. Fischer przewraca się w polu karnym. Arbiter nie dopatrzył się jednak przewinienia i nakazał grać dalej.

41'

Świetne dośrodkowanie Poulsen'a, ale Sigthorsson zachował się fatalnie. Przyjął piłkę na klatkę piersiową, niestety dla niego zrobił to na tyle nieudolnie, że futbolówka mu odskoczyła i trafia wprost pod nogi piłkarzy Go Ahead.

38'

Ajax zyskuje coraz większą przewagę.

34'

Boilesen dośrodkowywał z lewej strony, ale piłka nie znalazła w polu karnym żadnego adresata.

33'

Obie ekipy ponad 17 lat czekały na mecz ligowy pomiędzy sobą. Ostatni raz drogi obu zespołów skrzyżowały się w sezonie 1995/1996! Wtedy Ajax wygrał oba spotkania 2:1 i 4:0.

30'

Eloy Room wyrasta na bohatera tego spotkania. Jego interwencje na razie ratują Go Ahead!

28'

To powinno być 1:0! Fisher przegrywa jednak pojedynek sam na sam z Room’em! Piłka trafiła jeszcze do Duarte, ale i on nie potrafił umieścić piłki w siatce.

24'

Fischer ładnie zabrał się prawym skrzydłem i bez problemów wbiegł z futbolówką w pole karne. Holender chciał strzałem w krótki róg zaskoczyć bramkarza, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane. Będziemy mieli kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

21'

Był to 8 strzał gospodarzy w tym spotkaniu. Jednak takie, które są warte odnotowania można wyliczyć na palcach jednej ręki.

20'

Ricardo van Rhijn z dystansu. Potężna bomba powędrowała jednak wysoko ponad bramką.

18'

Po bardzo żywym początku chwila spokoju na boisku.

15'

Natychmiastowa odpowiedź gości. Strzał Fischera z trzech metrów fantastycznie broni Eloy Room.

13'

Stały fragment gry mógł przynieść bramkę. Błąd bramkarza, który źle obliczył lot piłki, wykorzystał Vriends, ale jego strzał głową z linii bramkowej wybił jeden z zawodników Ajaksu!

12'

Pierwsza akcja Go Ahead, nic groźnego jednak z niej nie wynikło, ponieważ pogubił się przy końcowej linii Jarchinio Antonia. Holender zdołał jednak w ostatniej chwili wywalczyć rzut rożny.

10'

Zbyt agresywnie swoje racje wygłaszał Falkenburg i został ukarany żółtą kartką.

9'

Nerwowo na boisku. Sędzia Tom van Sichem oblężony przez piłkarzy Go Ahead, którzy domagają się karnego. Arbiter pozostał nieugięty i nakazał wznowić grę od bramki.

7'

Kolejny strzał z dystansu w wykonaniu gospodarzy, tym razem próbował Siem de Jong. Próba Holendra jednak bardzo niecelna.

6'

W miejsce Hiszpana pojawił się Sigthorsson.

5'

Bardzo zła wiadomość dla Ajaxu. Dopiero czwarta minuta gry a z boiska musi zejść już Bojan Krkić. Najprawdopodobniej doznał urazu mięśnia dwugłowego.

3'

Pierwsza akcja Ajaxu i już pierwsze kłopoty w szeregach obronnych Go Ahead. Na całe szczęście dla przyjezdnych techniczny strzał Fischer'a minął bramkę bramkarza gości.

1'

Pierwszy gwizdek rozbrzmiał nad Amsterdam ArenA. Od środka rozpoczęli goście!

20:40

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

20:36

Ławka gości: Cummins, Amevor, Rijsdijk, Lambooij, Godée, Oostinjen, Kavak

20:33

Ławka gospodarzy: Vermeer, Van der Hoorn, Blind, Schöne, Sigthórsson, Klaassen, Andersen

20:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji LIVE! z meczu 8. kolejki Eredivisie. Zawodzący w tym sezonie Ajax zagra z Go Ahead Eagles.