Czwartek, 19 września 2013, godz. 21:05
Tottenham HotspurWC
3 : 0
92'

I koniec! Tottenham wygrywa zgodnie z planem 3:0. Londyńczycy byli dzisiaj zdecydowanie lepszą ekipą od gości, co pokazuje między innymi statystyka celnych strzałów Tromso, która wynosi 0. Przez pewien moment piłkarze z Norwegii byli nawet bliscy zdobycia kontaktowego gola, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

90'

Dwie minuty doliczone.

88'

Piękne uderzenie Christiana Eriksena i Duńczyk strzela swojego debiutanckiego gola w barwach Tottenhamu. Dobre, techniczne uderzenie młodego piłkarza podwyższa wynik tego meczu i gospodarze są już pewni zwycięstwa.

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ERIKSEN!

81'

Groźnie w polu karnym Tromso! Piłkę miał przy nodze Paulinho, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę.

79'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Andersen wchodzi za Drage.

75'

Polak dostał żółty kartonik za faul na Lameli.

72'

Żółta kartka dla Jarosława Fojuta.

71'

Schodzi asystujący przy drugim golu Holtby, a na boisko wchodzi Paulinho.

68'

Tromso jakby powoli dochodziło do głosu. Na razie są to pojedyncze akcje i to nie kończone nawet celnymi strzałami, ale zawsze to coś.

64'

Swoją szansę, za kontuzjowanego Dembele, dostaje Christian Eriksen.

63'

Dembele został zniesiony na noszach, i chyba będziemy mieli drugą wymuszoną zmianę

62'

Na boisko wchodzi Kent-Are Antonsen, a na ławce siada Miika Koppinen.

60'

Mamy pierwszą żółtą kartkę wtym meczu. Ukarany Johnsen, który wszedł na drugą połowę. A Dembele, który był przez niego faulowany wciąż się nie podnosi.

56'

Holtby próbował strzału z dystansu, ale nic z tego nie wyszło. Piłka poleciała daleko od bramki Tromso.

53'

Piłka jest rozgrywana bardzo wolno. Przysięgam, że idzie usnąć przy tym spotkaniu.

49'

Powtarza się scenariusz z pierwszej połowy. Tottenham ma wyraźną przewagę i w pewnym momencie na połowie Kogutów został jeden obrońca i bramkarz. Reszta zapuściła się na połowę gości.

45'

I wracamy! Czy Tottenham wbije jeszcze jakieś bramki? A może to Tromso da radę odwrócić losy tego widowiska? Przed nami drugie 45 minut.

45'

Zmiana w Tromso przed drugą częścią meczu. Bendiksen opuszcza boisko na rzecz Johnsena.

3 Faule 1

46'

Koniec pierwszej części meczu! Tottenham jak na razie gra według planu i wygrywa z Tromso 2:0. Do Londynu wracamy już za kwadrans.

45'

Doliczona została jedna minuta.

44'

Marcus Sahlman kolejny raz ratuje zespół! Tym razem po groźnym strzale Defoe popisał się świetną robinsonadą. !

40'

Gylfi Sigurdsson! To była groźna próba z 16. metrów, ale niecelna. I to bardzo!

36'

Jan Vertonghen zmienia kontuzjowanego Dannego Rose'a.

35'

Rose ma jakiś problem, chyba mięśniowy. Raczej nie będzie mógł kontynuować gry. Rozgrzewa się już grający z numerem 5 Vertonghen.

34'

Holtby znakomicie wypatrzył w polu karnym Defoe, a ten lekkim kopnięciem na dłuższy słupek oszukał bramkarza. 2:0 i Tromso chyba powinno powoli myśleć o tym jak zabezpieczyć tyły, żeby nie padło więcej goli. Zwłaszcza, że sami jeszcze nie oddali nawet choćby niecelnego strzału na bramkę Llorisa.

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! DEFOE x2!

29'

Rose ponownie próbuje pomysłowo rozegrać piłkę, ale tym razem przerwał wszystko Koppinen, który zagrał piłkę głową do bramkarza.

28'

Rose znakomicie szukał Defoe, ale całą akcję przerwał Jarosław Fojut.

24'

1 Faule 0

22'

Lamela znakomicie podał piłkę do Jermaina, a ten czubkiem buta podbił piłkę nad wychodzącym bramkarzem.

21'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! DEFOE!

19'

Sahlman broni kolejną próbę piłkarzy Tottenhamu. Tym razem próbował Sigurdsson.

18'

Dembele pokusił się o strzał z ok. 20 metrów, ale odchylił się tak, że plecami prawie dotknął murawy i nic dziwnego, że piłka poszybowała wysoko, wysoko nad bramką.

15'

Marcus Sahlman! Znakomicie wybronił strzał Defoe! Właściwie to nie było w tym nic spektakularnego, ale z braku emocji człowiek zaczyna ekscytować się najprostszymi zagraniami.

12'

Dembele dobrze próbował sobie wywalczyć miejsce na lewym skrzydle i nawet udało mu się dośrodkować, ale piłkę wybili obrońcy Tromso.

10'

Na ten moment widowisko przypomina bardziej partię szachową w zwolnionym tempie. Tottenham łatwo piłki nie oddaje, Tromso nie szaleje z pressingiem i jakoś większych zapędów ofensywnych u Kogutów nie widać.

4'

Pierwsza groźna okazja ze strony Tottenhamu, ale Defoe oddał zbyt lekki strzał i piłka padła łupem Sahlmana - bramkarza Tromso.

2'

Jak na razie goście próbują pokazać, że rywala się nie boją, ale różnicę w rozgrywaniu piłki widać gołym okiem. Przed momentem pierwsze nieporozumienie w drużynie Tromso i piłka podana w aut.

21:06

I gramy! Od środka goście! Czy sprawią niespodziankę w tym meczu?

21:02

Piłkarze wychodzą już na murawę i za moment hymn Ligi Europejskiej.

20:45

Tromso w fazie grupowej jakichkolwiek europejskich pucharów, występowało tylko raz. Było to w sezonie 2005/06 i rozgrywki nosiły dumną nazwę 'Puchar UEFA'.

20:33

Faworyt tego meczu jest jeden. Są to oczywiście londyńskie Koguty. Dla nich to powinien być łatwy mecz do wygrania. Czy Tromso IL stać na sprawienie niespodzianki? Właściwie to każdy zespół na to stać i gdyby można było taką sytuację przewidzieć, to nie byłoby 'niespodzianki'. Na niekorzyść gości przemawiają jednak ich ostatnie występy w Tippeligaen. Na 16 zespołów występujących w tej lidze, Tromso zajmuje dopiero 13 miejsce.

20:26

Cześć, witajcie! Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów, czas na jej "zaplecze". Liga Europy. W jednym ze spotkań w ramach pierwszej serii gier fazy grupowej LE Tottenham będzie gościł norweskie Tromso, w którym występuje były piłkarz Śląska Wrocław - Jarosław Fojut. Na emocje związane z tym spotkaniem zaprasza Oktawian Jurkiewicz.