Apollon LimassolApollon Limassol
1 : 2
TrabzonsporTrabzonspor
23:02

Apollon walczył do końca, ale ostatecznie Cypryjczykom nie udało się zdobyć choćby punktu. Ekipa skazywana na pożarcie pokazała pazur i udowodniła, że nie będzie łatwo oddawała punktów w Grupie J. W 2. kolejce Ligi Europy Trabzonspor z Adrianem Mierzejewskim w składzie, który zaliczył dziś bardzo dobry występ, podejmie na własnym obiekcie rzymskie SSC Lazio. Natomiast piłkarze z Limassolu przyjadą do Warszawy na mecz ze stołeczną Legią. Kłaniam się i dziękuje za wspólnie spędzone 90 minut.

95'

Koniec spotkania, jakże upragniony przez drużynę turecką!

94'

Tymczasem gospodarzom jednak udało się wywalczyć stały fragment gry. Piłkę wyłapał, po czym wypluł bramkarz Trabzonsporu, następnie ofiarnie dobijał jeden z zawodników gospodarzy a piłkę z linii bramkowej wybija Bamba!

93'

Mądrze piłką gospodarują goście, nie dając szansy na jej rozegranie piłkarzom cypryjskim.

91'

W międzyczasie żółtkiem ukarany Vasiliou.

90'

Druga część gry przedłużona aż o 5 minut.

89'

Ależ odpowiedź Apollonu! Najpierw głową próbował Merkis, ale pocelował prosto w słupek, a dobitkę Gullona w fantastycznym stylu obronił Kivrak!

88'

Rezerwowy Trabzonsporu obecny na placu gry niespełna 10 minut lekkim strzałem po ziemi pokonuje bramkarza. Asystował w tej sytuacji nikt inny jak Adrian Mierzejewski!

86'

GOOOL! Erdogan!

85'

Limit zmian wyczerpany, możemy zająć się grą. Coraz bardziej nerwowo wygląda rozgrywanie akcji po obu stronach (o ile nie wyglądało tak od początku meczu w ekipie Apollonu).

84'

Trenerzy, jakby umówili się przed meczem co do zmian. Zgodnie z regułą, zmiana w ekipie gospodarzy. Bertrand Robert za Papoulisa.

82'

Ostatnią zmianę wykorzystuje trener Senol Gunes.

79'

Adin technicznie! Z narożnika pola karnego Apollonu dokręcał piłkę w długi róg bramki, lecz włożył minimalnie zbyt dużo siły i futbolówka zatrzymała się na górnej siatce.

77'

Równocześnie zmiana u gości, według mnie bardzo adekwatna. Henrique zastąpiony przez Yusufa Erdogorana.

72'

Druga zmiana w Apollonie.

71'

Żółtko dla Yumlu

69'

Henrique zbyt długo trzymał futbolówkę przy nodze i ta została mu zabrana, a było to już pole karne. Brazylijczyk nie pomaga partnerom w budowaniu akcji ofensywnych, wydaje się być zbyt statycznym.

67'

Marios Stylianou potężnym strzałem z dystansu próbował pokonać Kivraka i trzeba przyznać że była to niezła próba. Piłka mimo wszystko przeleciała nad poprzeczką, a Vale tylko odprowadził ją wzrokiem.

63'

Pierwsza zmiana także w drużynie Apollonu, Meriem za Abrahama.

61'

Niedobre wieści z Rzymu. Lazio prowadzi z Wojskowymi od 53 minuty.

59'

Żółta kartka dla Jose Bosingwy.

58'

Kolejne udane zagranie Mierzejewskiego. Adrian minął atakującego go obrońcę, wpadł w pole karne i sprzed linii końcowej dorzucił piłkę do wbiegających partnerów. Tam po małym zamieszaniu próbował uderzyć głową Zokora, ale przytomnie został uprzedzony przez defensora gospodarzy.

54'

Świetny odbiór piłki przez Sangoy'a zapoczątkował szybko rozegraną akcję gospodarzy. Z boku pola karnego nieczysto interweniował turecki obrońca i Apollon wywalczył stały fragment gry, po którym niecelny strzał zanotował Abraham.

50'

Jak błyskawica wszedł z piłką między obrońców napastnik Apollonu, Fotis Papoulis, jednak w ostatniej chwili piłkę spod nóg piłkarza wybijają obrońcy.

48'

Popis umiejętności Maloudy w narożniku boiska, jednak efektowna próba minięcia obrońcy zakończyła się opuszczeniem pola gry przez futbolówkę. Od bramki Vale.

46'

Tym samym zaczynamy drugą połowę spotkania.

46'

W przerwie meczu zanotowałem 1 zmianę z ekipie Trabzonsporu. Colmana zastępił Akgun

46'

Korzystając z przerwy, zobaczmy jedynego jak do tej pory gola Polaka w spotkaniu z Caykur Rizespor (2. kolejka).

46'

Rzut rożny gospodarzy w żadnym stopniu nie zagroził bramce tureckiej i arbiter Antonio Lahoz z Hiszpani zakończył pierwsze 45 minut.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę.

42'

Mamy przerwę w grze spowodowaną urazem Hamdani'ego. Przy okazji wspomnę, że Adrian Mierzejewski jest jednym z trzech piłkarzy Trabzonsporu, którzy trafiali do siatki w spotkaniach ligowych. Oprócz Polaka po jednym golu zanotowali Henrique oraz Malouda.

40'

Malouda zakręcił trzema obrońcami i zabrał się do linii końcowej, następnie wycofał futbolówkę na dziesiąty metr, by ta została przejęta przez Cypryjczyków.

37'

Egzekutorem rzutu wolnego został polski pomocnik, jednak jego strzał odbił się od muru.

36'

Mierzejewski do Henrique, ten zaplątał się między obrońcami ale ostatecznie został sfaulowany i będzie stały fragment gry dla gości z dwudziestego metra.

33'

Posiadanie piłki nieco się ustabilizowało. Zawodnicy Apollonu słusznie zauważyli, że samą grą z kontry nie wygrają dzisiejszego meczu.

30'

Yumlu potrzebuje pomocy medycznej po starciu z Abrahamem. Chwilę po tym starciu piłkę do własnego bramkarza ryzykownie zagrywał obrońca Trabzonsporu, Aykut Demir, ale sędzia nie zakwalifikował tego jako nieprzepisowej sytuacji.

25'

Dobre wejście w mecz Mierzejewskiego. Polak podawał prostopadle do Adina, ale wrzutka tego drugiego padła łupem Bruno Vale'a. Żywą, efektowną i efektywną grę prezentują zawodnicy obu ekip - oby tak przez pełne 90 minut.

20'

Niecałą minutę cieszyli się gospodarze z tego prowadzenia. Olcan Adin wrzucił piłkę z prawego skrzydła wprost w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył reprezentant Francji i głową doprowadził do wyrównania.

19'

GOOL!! Błyskawiczna odpowiedź Trabzonsporu!

19'

Sangoy i mamy otwarcie wyniku! Mocny, półgórny strzał w okolice środka bramki.

17'

Jedenastka dla Apollonu! Żółtą kartkę ponadto ogląda Bamba!

16'

Pierwszy strzał w meczu, co ciekawe zanotujemy go po stronie Apollonu. Marcos Gullon otrzymał podanie z narożnika pola karnego i z pierwszej piłki próbował pokonać Kivraka. Strzał oddany z 18 metrów ominął jednak nieznacznie spojenie bramki tureckiej.

13'

Dobra wrzutka Polaka z lewej flanki, ale piłki zawieszonej na dobrym pułapie nie zdołał przeciąć Henrique i ta trafiła pod nogi obrońcy.

9'

Pierwsze minuty pokazują kto będzie rozdawał karty w meczu. Trabzonspor długo rozgrywa ataki pozycyjne na połowie rywala, natomiast Apollon stawia na grę z kontry. Póki co gospodarze nie umieją jednak wymienić więcej niż 5 podań.

5'

Strata Adriana Mierzejewskiego przed polem karnym rywali i gospodarze wyszli z kontrą. Błąd Polaka był zmuszony naprawić Aykut Demir, który popełnił przewinienie i został ukarany żółtą kartką.

2'

Pierwszy stały fragment gry dla Apollonu Limassol, jednak piłka po zbyt niskim dośrodkowaniu została wybita przez obrońcę gości na aut.

1'

Od środka gospodarze!

21:04

Piłkarze obu drużyn zameldowali się już na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie odbywające się równolegle do meczu Lazio-Legia Warszawa.

21:00

Drużyna gospodarzy po dwóch kolejkach cypryjskiej ekstraklasy zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 3 punktów. Natomiast piłkarze Trabzonsporu w 4 rozegranych spotkaniach zgromadzili sześć oczek i zajmują dziesiątą lokatę.

20:59

Adrian Mierzejewski, z numerem 10 na plecach, wystąpi dziś na pozycji ofensywnego pomocnika.

20:52

Witam serdecznie w relacji z meczu 1. kolejki Ligi Europejskiej grupy J, w której to cypryjski Apollon Limassol podejmie turecki Trabzonspor. Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało około 15 minut.