3 : 1
20:50

Dziękujemy za uwagę!

93'

Koniec meczu! Górnik wygrywa zasłużenie 3:1! Najlepsze spotkanie pod wodzą Wieczorka!

90'

Sędzia dolicza trzy minuty. Na trybunach kibice już świętują!

90'

Krótko wykonany rzut wolny. Wydawało się że już po akcji. Przybylski zagrywa bezpańską piłkę, którą przedłuża jeszcze jeden zawodnik, a Oziębała pokonuje z bliska Kuciaka.

89'

I mamy po meczu! Oziębała zdobywa gola! Ależ wejście!

88'

Konta Górnika. Z piłką biegnie Zachara, ale fauluje go Ojamaa.

87'

Zmiana w Górniku. Nakoulma opuszcza boisko, a zastąpi go Oziębała.

86'

Radović do Kucharczyka, który uderza z główki obok bramki. Sędzia i tak wskazał pozycję spaloną.

83'

Mogło już być po meczu! W kontrze Mączyński podał idealnie do Nakoulmy, który miał przed sobą bramkarza, ale dogonił go Ojamaa. Zawodnik Górnika upadł, ale sędzia uznał że nic nie było.

83'

Zmiana w Górniku. Madej zmieniony przez Szeweluchina.

82'

W polu karnym pada Ojama, ale nie ma mowy o karnym. Czyste wejście Olkowskiego.

80'

Kontra Górnika. Madej wpada z piłką w pole karne, ale odbiera mu ją Bereszyński.

77'

Słabnie Górnik. Radović dośrodkowuje w pole karne, ale zbyt głęboko i piłka znalazła się w dłoniach Steinborsa.

77'

Co raz groźniej także pod bramką Górnika, Kucharczyk minął Łukasiewicza, ale jego podanie trafiło pod nogi innego z defensorów.

75'

Górnik Zabrze - Legia Warszawa

75'

Dobry pomysł Małkowskiego by z autu podawać piłkę w pole karne do Zachary, ale napastnikowi Górnika zabrakło kilku centymetrów.

74'

Legia po bramce lepiej zaczęła grać. Jodłowiec ładnie do Ojamy, ale zbyt mocno.

71'

Mamy bramkę kontaktową! Fantastyczne uderzenie Helio Pinto z rzutu wolnego!

70'

Mogło już być po meczu! Rzut rożny wykonywał Mączyński i zrobiło się zamieszanie pod bramką, ale w końcu piłka znalazła się w dłoniach Kuciaka.

68'

Rzut rożny dla Legii, ale dobrze interweniował Łukasiewicz.

65'

Żółta kartka dla Nakoulmy, który kopnął piłkę po gwizdku sygnalizującym pozycję spaloną.

64'

I mamy kolejną zmianę w Legii. Z boiska schodzi Furman, a zastąpił go Augusto.

63'

W odpowiedzi z piłką w pole karne wdarł się Wawrzyniak, ale obrońcy dobrze interweniowali.

62'

Zasłużone podwyższenie prowadzenia. W kontrze Nakoulma próbował podawać, ale piłkę wybił jeden z obrońców, tylko tyle że pod nogi Łuczaka, który fantastycznie uderzył w okienko. Brawa dla Górnika!

60'

Gol! 2:0! Ale bramka! Łuczak!

59'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Górnika. Za lekko Mączyński dośrodkowuje w pole karne.

58'

Pierwsza zmiana w Legii. Z boiska schodzi Dwaliszwili, a za niego zobaczymy Pinto.

58'

Kolejna kontra Górnika, ale znów nieudana. Łuczak zbyt mocno zagrał piłkę do Zachary.

55'

Krótko rozegrany rzut rożny. Nakoulma wycofuje piłkę do Pandży, ale ten uderza nad bramką.

53'

Kontrowersyjna decyzja. Z piłka biegł Madej i był faulowany przez Bereszyńskiego, sędzia kazał jednak kontynuować grę.

52'

Olkowski z prawej strony faulowany przez Ojame. Szybkie i ciekawe wykonanie rzutu wolnego, ale nie przyniosło jednak zagrożenia.

50'

50'

W ataku wciąż Górnik. Zachara w polu karnym do Madeja, ale odskoczyła mu piłka.

48'

Tym razem na bramkę uderza Furman, po rykoszecie piłka wyszła poza boisko.

47'

I pierwsza groźną sytuację miał Górnik. Mączyński zagrał mocną piłkę do Zachary, który nie zdołał jej jednak opanować.

46'

Czas rozpoczynać drugą połowę!

19:59

Piłkarze już z powrotem na boisku.

19:49

Szybko strzelona bramka ustawiła spotkanie. Lepsze wrażenie sprawia dziś Górnik, który rozgrywa najlepszy mecz po odejściu Nawałki.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy lepsi są gospodarze, którzy prowadzą 1:0!

44'

Madej podaje do Łuczaka, a wprowadzony za Sobolewskiego uderza minimalnie ponad poprzeczką.

43'

Bereszyński posyła piłkę do Radovica, ale ten nie zdążył do niej dobiec i od bramki rozpocznie Steinbors.

41'

W odpowiedzi Wawrzyniak do Furmana, ale ten uderza wysoko nad bramką.

40'

To powinno być 2:0! Odbiór Mączyńskiego i Górnik mógł ruszyć z kontrą. Piłka powędrowała do Nakoulmy, który uderzył jednak wprost w dłonie Kuciaka.

37'

Sobolewskiego zmienia Łuczak.

36'

Kontuzja Sobolewskiego, który musiał opuścić boisko.

35'

Dobre rozegranie stałego fragmentu gry przez Górnik, ale piłka znajduje się w dłoniach Kuciaka, który podaje piłkę do niekrytego Ojamy, jednak radzą sobie z nim po chwili piłkarze Górnika.

34'

Madej odbiera piłkę, podaje do Zachary, który czeka na biegnącego Olkowskiego. Ten ostatni wywalczył rzut rożny.

32'

Jodłowiec fauluje Małkowskiego, który zwija się z bólu, ale sędzia nie decyduje się na żółtą kartkę.

30'

Legia wykonywała rzut rożny. Furman dośrodkowywał piłkę, ale do jego podania nie doszedł żaden zawodnik gości.

29'

Kolejna dobra kontra Górnika. Dobrze na pozycję wybiegał Nakoulma, ale Przybylski zagrał piłkę zbyt mocno.

28'

Sprawy w swoje ręce chciał wziąć Radović, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

26'

Daleka piłka zagrana przez Furmana do Kucharczyka, ale przejmuje ją Małkowski.

25'

Podsumowując pierwsze dwadzieścia pięć minut, można bez wątpienia powiedzieć ze najlepiej gra Górnik od przyjścia Wieczorka.

24'

Wawrzyniak posyła piłkę do Ojamy, ale temu piłkę odbiera Pandża.

23'

Kucharczyk z prawej strony wycofał piłkę do dobrze ustawionego Bereszyńskiego, który uderza jednak obok bramki.

21'

Po stracie Łukaszewicza do akcji ruszyła Legia. Radović niedokładnie podał jednak do Kucharczyka.

19'

Rzut wolny dla Górnika. Mączyński dośrodkowuje, do piłki wyskakuje Wawrzyniak i Pandża, ale żaden do niej nie doszedł.

18'

Olkowski ładnie podaje w pole karne, ale jego intencji nie zrozumiał Zachara.

18'

Bezmyślny faul Kucharczyka na Madeja, którego ciągnął za koszulkę. Kolejna żółta kartka dla legionisty.

15'

Powinno być 2:0! Mączyński podaje do Zachary, a ten w polu karnym obraca się, mimo że obok siebie miał obrońców. Uderza, ale fantastycznie broni Kuciak!

14'

Kolejny faul Wawrzyniaka na Nakoulmie, reprezentant Polski musi uważać, bo na swoim koncie ma już żółty kartonik.

11'

Radovic podaje do Kucharczyka, a ten uderza obok bramki. Sędzia bramki i tak by nie uznał bo zawodnik Legii był na spalonym.

8'

Dobra kontra Górnika i Nakoulma faulowany jest przez Wawrzyniaka, żółta kartka.

8'

Po stracie gola Legia znów częściej w posiadaniu piłki. Astiz podaje do Ojamy, ale niezbyt dokładnie.

6'

Zachara odbiera piłkę i podaje do Nakoulmy, który z prawego skrzydła wycofuje ją do Mączyńskiego. Ten uderza jednak w słupek, a napastnik Górnika celnie dobiła piłkę do bramki!

5'

Gol! Zachara ! Górnik prowadzi z Legią!

4'

W pojedynku o piłkę walczyły dwie "czternastki". Tym razem lepszy okazał się Wawrzyniak.

3'

Kolejna akcja Legii. Radovic posyłał piłkę na prawe skrzydło do Kucharczyka, ale wyjaśnił to Łukasiewicz.

1'

Od pierwszych sekund w ataku Legia, nieporozumienie środkowych obrońców wyjaśnił w końcu Pandża.

1'

No to rozpoczynamy klasyk!

18:58

Piłkarze wyszli już na murawę!

18:56

Obecny jest także dzisiaj Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

18:52

A z Legii Warszawa na zgrupowanie reprezentacji Polski pojadą: Wawrzyniak, Bereszyński, Rzeźniczak, Brzyski, Kucharczyk, Furman, Jodłowiec.

18:48

Piłkarze opuścili już murawę, co oznacza że za około dziesięć minut rozpoczniemy spotkanie!

18:47

Wczoraj Adam Nawałka powołał czterech zawodników z Górnika na towarzyskie spotkania reprezentacji Polski. Są nimi Mateusz Zachara, Łukasz Madej, Krzysztof Mączyński i Paweł Olkowski.

18:42

Tym razem do grona pauzujących wcześniej piłkarzy dołączył Brzyski, którego naciągnięcie mięśnia czworogłowego uda wyeliminowała z gry przeciwko Cracovii i Górnikowi.

18:42

Liczba kontuzjowanych obrońców zmusza go do eksperymentowania – beneficjentem tej sytuacji jest na pewno Małkowski, który gra nadspodziewanie dobrze na lewej obronie. Plusem jest powrót serca drużyny, Sobolewskiego, który po absencji w ostatniej ligowej kolejce będzie chciał w pozytywny sposób zwieńczyć bardzo udaną dla siebie rundę.

18:39

Oba zespoły wystawiły w dzisiejszym spotkaniu najmocniejsze jedenastki, co powoduje że zobaczymy dzisiaj ciekawe widowisko.

18:38

Legia od kilku lat nie bardzo potrafi grać w Zabrzu, gdzie wygrała ostatnio ponad pięć lat temu. To spotkanie z pewnością doskonale pamięta Ryszard Wieczorek, który po porażce 0:3 z „Wojskowymi” pożegnał się z Górnikiem

18:36

Górnik przy Roosevelta nie jest dla nikogo łatwym przeciwnikiem. W Ekstraklasie z dziesięciu meczy wygrał aż siedem, dorzucając do tego dwa remisy i tylko jedną porażkę.

18:35

Na trybunach stadionu znajduje się m.in Michał Żewłakow.

18:33

Rezerwowi Legii: Wojciech Skaba, Łukasz Broź, Dossa Junior, Raphael Augusto, Helio Pinto, Patryk Mikita

18:32

Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Oleksandr Szeweluchin, Przemysław Oziębała, Szymon Skrzypczak, Maciej Mańka, Tomasz Wełnicki, Wojciech Łuczak

18:32

Dzisiejszy termin był najwcześniejszym, kiedy można było rozegrać te spotkanie. Wcześniej nie pozwalały na to występy Legii w europejskich pucharach oraz kolejki ekstraklasy rozgrywane w ciągu tygodnia.

18:25

Mecz Górnika z Legią jest zarazem starciem dwóch najbardziej utytułowanych zespołów w tych rozgrywkach, a także wystąpią w nim drużyny, które obecnie zajmują pierwsze i drugie miejsce w tabeli T-mobile Ekstraklasy.

18:23

Dzisiejszy mecz jest ostatnim meczem 1/8 finału i zarazem dzisiaj oficjalnie zakończone zostaną zmagania piłkarskie w Polsce w roku 2013.

18:20

Witamy podczas relacji z meczu Pucharu Polski, w którym Górnik Zabrze podejmie Legię Warszawa.