Lech PoznańLech Poznań
19:54

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

19:53

Wynik jest sporą niespodzianką, ale prawda jest taka, że do ćwierćfinału awansował zespół lepszy w dzisiejszym meczu. Przed Miedzią pojedynek z Arką Gdynia, a przed poznaniakami - smutny powrót do stolicy Wielkopolski.

19:52

Miedź awansowała do ćwierćfinale po całkowicie zasłużonym zwycięstwie nad Lechem. Legniczanie mieli przewagę od początku spotkania, stwarzali groźne sytuacje, a poznaniacy przez 90 minut nie oddali jednego groźnego strzału na bramkę Ptaka!

93'

KONIEC MECZU! Miedź w ćwierćfinale!

91'

Strzał Formelli zablokowany przez legniczan.

90'

O trzy minuty przedłużona została druga połowa meczu.

88'

Wślizg Wołąkiewicza pod nogi Łobodzińskiego przerywa bardzo dobrze zapowiadającą się kontrę legniczan.

85'

Dośrodkowanie Zasady blokuje Ceesay. Mamy rzut rożny dla Miedzi.

83'

Formella zmienia Henriqueza. Rumak stawia wszystko na jedną kartę - tylko czy nie za późno?

81'

Wróćmy jeszcze do bramki dla legniczan - Henriquez najpierw sprokurował rzut wolny, zarobił żółtą kartkę, a później po dośrodkowaniu Burkhardta wpakował piłkę do własnej bramki. Fatalny moment w wykonaniu Panamczyka.

80'

Zmiana w Miedzi: Łuszkiewicz w miejsce Madejskiego.

79'

GOOOOL!!! Luis Henriquez pokonał własnego bramkarza i Miedź prowadzi już 2:0!

77'

Żółta kartka dla Henriqueza za faul na Madejskim.

76'

A bramkowa akcja była majstersztykiem w wykonaniu legniczan. Łobodziński pociągnął lewą stroną, dośrodkował w pole karne wprost na głowę Szczepaniaka, który wygrał pojedynek z Henriquezem i umieścił piłkę w siatce. Czy Lech jeszcze zdąży to odrobić?

76'

Strzelec bramki ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki.

75'

GOOOL!!! Mateusz Szczepaniak strzałem głową pokonał Gostomskiego!

73'

Zmiana w Miedzi: Grzegorzewski zastępuje Zakrzewskiego.

72'

Kebba Ceesay ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

70'

Miedź Legnica - Lech Poznań

70'

Z rzutu wolnego nad bramką Aleksandra Ptaka uderzał Mateusz Możdżeń.

68'

KOLEJNA OKAZJA DLA MIEDZI W TYM MECZU! Burkhardt z wolnego wrzucił na głowę Zakrzewskiego, ale ten nie trafił do bramki Gostomskiego!

67'

Po dograniu Hamalainena Douglas nieczysto trafił w piłkę.

66'

Dośrodkowanie Henriqueza ląduje w rękach Aleksandra Ptaka.

65'

Nieprzygotowany strzał Burkhardta z dystansu - piłka obok bramki. A wcześniej akcję Łobodzińskiego przerwał Kamiński.

64'

Druga zmiana w Lechu: Możdżeń za Claasena.

62'

Mecz w drugiej połowie nudnawy, toteż legniczanie umilają sobie czas... pokazem sztucznych ogni.

60'

Dośrodkowanie legniczan z rzutu rożnego trafia w ręce Gostomskiego. Bramkarz Lecha rozpoczął akcję swojego zespołu, piłka trafiła do Claasena, ale tego wślizgiem powstrzymał Woźniczka.

59'

Pierwsza zmiana w Miedzi: Burkhardt zastępuje Cierpkę.

57'

Chwilowe spięcie między Douglasem a Wołczkiem. Gracz Miedzi przewrócił się i przytrzymywał piłkę, a Szkot okopał zawodnika gospodarzy. Ostatecznie mamy wolnego dla Lecha.

57'

Zasada huknął sprzed pola karnego i trafił w nogi Claasena.

55'

Teodorczyk odgrywa piłkę Hamalainenowi, ale ten nie zdołał jej przyjąć.

53'

Douglas próbował dogrywać piłkę na głowę Teodorczyka, ale napastnik Lecha nie doszedł do tego podania.

51'

Skuteczna interwencja Kamińskiego przerywa akcję Miedzi.

50'

48'

Wychodzący z bramki Gostomski w ostatniej chwili uprzedził zawodnika Miedzi.

47'

Niecelne uderzenie Henriqueza z dystansu.

46'

Zmiana w Lechu Poznań - Hamalainen w miejsce Lovrencsicsa.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

19:01

45'

Przerwa.

45'

Teraz leżą na boisku Teodorczyk i Woźniczka, oba sztaby medyczne na murawie.

45'

O minutę przedłużona pierwsza połowa meczu.

44'

Zawodnik Miedzi po interwencji sztabu medycznego wraca do gry.

43'

Teraz Gostomski wyrzuca piłkę w aut, bo Łobodziński wciąż nie podnosi się z boiska.

42'

Brzydki faul Ceesay'a na Łobodzińskim, sędzia jednak puścił grę, stosując przywilej korzyści.

40'

Wołąkiewicz ładnie przejął piłkę, adresowaną do Łobodzińskiego.

38'

Długa piłka Wołąkiewicza kompletnie do nikogo. Gracze przednich formacji Lecha nie mają żadnego pomysłu na grę, wszyscy stoją i czekają już chyba na przerwę. Tyle że oni tak czekają od początku spotkania.

37'

Cierpka szukał pozycji do oddania strzału jakieś 30 metrów przed bramką Lecha, po czym huknął Panu Bogu w okno.

35'

Stały fragment bez żadnego zagrożenia pod bramką Ptaka.

34'

Teodorczyk faulowany przez Kasperkiewicza, wolny dla Lecha.

33'

Claasen dośrodkował w pole karne rywala, tam do piłki zdołał dojść Douglas, ale nie zdołał oddać strzału.

32'

Dośrodkowanie Ceesay'a w pole karne Miedzi zbyt mocne, by Teodorczyk oddał skuteczny strzał. Napastnik Lecha zdołał sięgnąć piłkę, ale skierował ją obok słupka.

31'

Z rzutu wolnego długie dośrodkowanie posłał Lovrencsics - balon wprost w ręce Ptaka.

31'

Mogła być teraz niezła okazja dla Lecha! Teodorczyk był w polu karnym Miedzi, położył Midzierskiego i odegrał do tyłu do Lovrencsicsa. Ten zbyt długo składał się do strzału i ostatecznie stracił piłkę.

30'

Łobodziński wszedł w pole karne Lecha, zagrywał jednak za lekko w kierunku Zakrzewskiego.

27'

Dośrodkowanie Madejskiego wprost na głowę Ceesay'a. Ten wybił piłkę przed pole karne, gdzie strzelać próbował Zasada, ale kompletnie mu ta próba nie wyszła.

27'

Madejski faulowany przez Henriqueza tuż przy narożniku pola karnego Lecha.

25'

Na razie ogromna przewaga Miedzi! Gospodarze stwarzają sytuacje, a goście nie mają pomysłu na grę z przodu.

24'

JAK TO NIE WPADŁO?! Łobodziński świetnie dograł do Zakrzewskiego, ten jednak huknął wprost w Gostomskiego! A dobitka Kasperkiewicza obok słupka!

23'

Trałka faulował Kasperkiewicza 30 metrów przed bramką Gostomskiego, będzie niezła okazja dla Miedzi z wolnego.

22'

Wrzutka Lovrencsicsa w pole karne trafia w ręce Ptaka.

22'

Z rzutu wolnego dobrze wrzucał Łobodziński, do piłki doszedł Midzierski, który jednak oddał fatalny strzał głową, a do tego był na spalonym.

21'

A teraz lechici długo nie potrafili przerwać rajdu Łobodzińskiego, który schodził do środka boiska. Ostatecznie faulował go Murawski, obyło się jeszcze bez kartki dla kapitana Lecha.

20'

Lovrencsics próbował zagrywać pod polem karnym Miedzi do Claasena, ale nie wyszło.

18'

Teodorczyk wyłożył piłkę Murawskiemu, ten huknął z dystansu wprost w nogi Woźniczki. Rzut rożny.

17'

I znów problem pod bramką Lecha! Woźniczka zagrywa na lewą stronę do niepilnowanego Zasady, ten zagrywa w pole karne i naprawdę niewiele brakowało, by doszedł do niej Szczepaniak! Kolejny sygnał ostrzegawczy dla poznaniaków!

16'

Łobodziński próbował ograć Ceesaya, ale ten nie dał się oszukać.

14'

Woźniczka pięknie zagrał na lewo do Łobodzińskiego, ten nawinął Trałkę, wszedł w pole karne i strzelał wprost w ręce Gostomskiego.

13'

Kolejna okazja dla gospodarzy. Przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego pogubili się lechici, poszło dośrodkowanie do Zakrzewskiego, ale ten źle złożył się do strzału głową i nie trafił do bramki.

12'

GORĄCO POD BRAMKĄ LECHA! Zasada minął Lovrencsicsa i wszedł w pole karne, dograł płasko do Zakrzewskiego, ale ten nie trafił w piłkę! Futbolówka trafiła pod nogi Madejskiego na długi słupek, ten strzelał, ale w bramce Kolejorza świetnie Gostomski!

11'

Teodorczyk zgrywał głową do Claasena, ale uprzedził go Wołczek.

9'

Uzupełniając informacje, podane przed meczem - dzisiaj w składzie Miedzi trzech byłych zawodników Lecha. Wspomnieliśmy o Zakrzewskim i Cierpce, umknął nam natomiast Tomasz Midzierski, który w przeszłości w Poznaniu spędził pół roku i zagrał w jednym meczu Ekstraklasy.

8'

Dośrodkowanie Madejskiego w kierunku Łobodzińskiego, byłego reprezentanta Polski uprzedził jednak Ceesay.

7'

Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu - Szczepaniak prosto w ręce Gostomskiego.

6'

Po dograniu Claasena Lovrencsics zszedł do środka, dośrodkował w pole karne do Teodorczyka, ale ten nie miał szans, by opanować piłkę.

5'

Łobodziński oszukał Ceesay'a, dograł do oskrzydlającego akcję Zasady, a jego płaskie dośrodkowanie wybił Wołąkiewicz.

3'

Kamiński teraz dobrze wyprowadził piłkę z własnej połowy, zagrał do Henriqueza, ale pojawił się błąd w przyjęciu.

3'

Prosty błąd Zasady przy przyjęciu piłki, przez co mamy aut dla Lecha.

2'

Wołąkiewicz wyprzedza Zakrzewskiego i wybija piłkę sprzed własnego pola karnego.

1'

Zasada dobrze zastawił się przy linii końcowej i wywalczył aut bramkowy.

1'

Teodorczyk do Claasena i zaczynamy!

17:59

Sędzia Adam Lyczmański wyprowadza obie jedenastki na boisko, za chwilę zaczynamy!

17:55

Wszystkich fanów Lecha zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku. Tam dzieje się jeszcze więcej!

17:52

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Możdżeń, Drewniak, Injac, Linetty, Hamalainen, Formella.

17:52

Ławka rezerwowych Miedzi: Bledzewski, Bartczak, Tanżyna, Łuszkiewicz, Garuch, Grzegorzewski, Burkhardt.

17:47

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze kwadrans, zapraszam zatem do przeczytania zapowiedzi. Tam m. in. trochę o drodze obu zespołów do 1/8 PP w tym sezonie, a także wzmianka o jedynym pojedynku pomiędzy tymi klubami, który odbył się 21 lat temu.

17:45

W zestawieniu legniczan znalazło się dzisiaj dwóch ekslechitów: Zbigniew Zakrzewski i Adrian Cierpka. Pierwszy występował w "Kolejorzu" w latach 2003-07, w tym czasie strzelił 27 goli w Ekstraklasie. Cierpka natomiast jeszcze w ubiegłym sezonie był zawodnikiem zespołu ME Lecha, tyle że po skończeniu 18 lat nie podpisał nowej umowy z klubem, a zdecydował się na przejście do Miedzi.

17:43

Jeżeli chodzi o skład Miedzi to w porównaniu z ostatnim meczem ligowym (zwycięstw 2:0 nad Niecieczą) mamy dwie zmiany - miejsce Adriana Łuszkiewicza zajął Piotr Madejski, a zamiast Radosława Bartoszewicza wystąpi dziś Piotr Kasperkiewicz.

17:41

Ciekawym pomysłem jest zwłaszcza wystawienie Douglasa na lewej stronie pomocy. Takiego rozwiązania dopominaliśmy się już przed spotkaniem z Górnikiem (więcej TUTAJ). Ostatecznie Rumak postawił na Linettego, a dopiero po przerwie zastąpił go Szkot, który zagrał kapitalne spotkanie, zaliczając asystę przy trafieniu Lovrencsicsa.

17:36

To jeszcze graficzne przedstawienie jedenastki "Kolejorza" na dzisiejsze spotkanie. Lech

17:35

W porównaniu do ostatniego spotkania ligowego z Górnikiem Zabrze w składzie Lecha nastąpiły trzy zmiany: na środek obrony wrócił Hubert Wołąkiewicz, na lewej stronie pomocy zagra Barry Douglas, a jako wysunięty pomocnik wystąpi wracający po kontuzji Daylon Claasen.

17:33

Ósmy zespół pierwszej ligi będzie dziś podejmował wicemistrza Polski, drużynę, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w Ekstraklasie. Można więc bardzo łatwo wskazać faworyta spotkania, tym bardziej, że poznaniacy zagrają dziś w najsilniejszym możliwym zestawieniu.

17:29

Witam w relacji na żywo ze spotkania Pucharu Polski pomiędzy Miedzią Legnica i Lechem Poznań. Poprowadzi ją Wojciech Maćczak.