AS RomaAS Roma
23:04

To już koniec naszej relacji z dzisiejszego hitu 34. kolejki Serie A, w którym Fiorentina podejmowała na własnym stadionie Romę. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

23:02

AS Roma pokonuje Fiorentinę na Stadio Artemio Franchi w hicie 34. kolejki Serie A. Strzelcem jedynej bramki był Nainggolan. Zespół z Romy ósmy raz z rzędu odnosi zwycięstwo i umacnia się na pozycji wicelidera. Inter natomiast coraz bardziej zaczyna deptać po piętach Violi, która po raz kolejny zgubiła punkty.

94'

Paolo Silvio Mazzoleni gwiżdże po raz ostatni. KONIEC!

93'

Żółtym kartonikiem ukarany jeszcze Matri.

93'

Tomović uderza w polu karnym, dobija Matri. Żaden ze strzałów nie trafia jednak w bramkę.

91'

Spóźniony atak Tomovicia na piłkę. Żółta kartka dla piłkarza Violi.

90'

4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89'

Savić groźnie uderzał z przed pola karnego po dobitce. Z problemami De Sanctis!

88'

Nainggolan ruszył środkiem i zakończył strzałem z przed pola karnego... niecelnym strzałem.

87'

3 minuty do końca spotkania. Zapowiada się na kolejne, ósme już zwycięstwo Romy.

85'

Ostatnia roszada w drużynie gości. W miejsce Dodo pojawia się Torossidis.

84'

Bezbłędni dzisiaj stoperzy Romy po rzucie rożnym głową oddalają zagrożenie od własnej bramki.

83'

Joaquin poszedł do końca i zdążył dograć w pole karne. Na rzut rożny wybijają obrońcy.

81'

Zmiana również w Fiorentinie. W miejsce Aquilaniego na boisku pojawia się Vargas.

80'

Druga zmiana w Romie. Schodzi Ljajić, wchodzi Bastos.

79'

Aquilani zagrał piłkę z Matrim, który źle odegrał mu piłkę, a co za tym idzie strzał też był niecelny.

78'

Prostopadłą piłkę na piąty metr dostał Matri. Zawodnik Violi po raz kolejny nie dochodzi jednak do futbolówki i od bramki De Sanctis.

77'

Cuadrado chciał wbiegać w pole karne, jednak futbolówka odbiła się od obrońców i wylądowała w rękach De Sanctisa.

75'

Opaskę kapitańską po Tottim przejmuje De Rossi.

74'

Pierwsza zmiana w Romie. Tottiego zmienia Florenzi.

73'

Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Joaquin zmienia Iliicicia.

71'

Ilicić dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Tam akcję zamykał Savić, który w dobrej sytuacji nie trafił do siatki. Najlepsza sytuacja Fiorentiny w tej połowie.

70'

Żółtą kartką za faul na Cuadrado ukarany Toloi.

69'

Długą piłkę w pole karne dostał Cuadrado, który dotknął piłkę ręką, a następie wpakował ją do bramki. Oczywiście bramka nie uznana.

68'

Z dobrych kilkudziesięciu metrów uderza Totti. Po raz kolejny dobrą interwencją popisuje się Neto, który łapie piłkę.

65'

Dodo uderzał na bramkę z przed pola karnego. Dobrą interwencją popisuje się Neto.

64'

Piłkarze Romy "klepią" na połowie przeciwnika.

63'

Pizzaro uderza z dystansu. Źle ustawiony był De Sanctis. Gdyby piłka leciała w światło bramki, mogłoby być ciekawie.

61'

Ilicić po raz kolejny wrzucił w pole karne, po raz kolejny niecelnie.

59'

W drugiej połowie piłkarze Romy nie wykazują większej chęci zdobycia bramki.

57'

Ilicić posłał piłkę w pole karne, gdzie akcję miał zamykać Savić, który jednak nie doszedł do piłki.

56'

Cuadrado uderza z rzutu wolnego. Piłka opadała jeszcze przed bramką De Sanctisa, jednak był to zbyt niecelny strzał, żeby futbolówka znalazła drogę do bramki.

55'

Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Dodo.

54'

Kontratak Fiorentiny. Ilicić chciał zagrać długą piłkę na prawą stronę do Cuadrado. Zbyt mocno posłana piłka i w jej posiadaniu Roma.

53'

Żółtym kartonikiem ukarany Castan.

52'

Dośrodkowanie w pole karne do Gervinio. Piłka przeleciała mu jednak nad głową.

50'

Z rzutu wolnego uderzał Cuadrado. Piłka ląduje w rękawicach De Sanctisa.

50'

Kilkadziesiąt metrów od bramki przez Castana faulowany Matri. Rzut wolny dla Violi.

49'

Pasqual centrował w pole karne. Piłka zamiast na głowie Cuadrado wylądowała na głowie obrońcy Romy.

47'

Ljajić uderzył z przed pola karnego. Przytomnie piłkę łapie Neto.

46'

Sędzia Paolo Silvio Mazzoleni rozpoczyna drugie 45 minut. Tym razem od środka gospodarze.

46'

W przerwie zmiana w Fiorentine. Rydera Matosa zmienia Alessandro Matri.

21:57

Bramka Nainggolana:

21:53

AS Roma zasłużenie prowadzi z Fiorentiną po bramce Nainggolana. Nikt nie odbiera jednak Violi zwycięstwa. Gospodarze także mieli swoje okazje do zdobycia bramki. Z niecierpliwością oczekujemy więc na drugą część spotkania.

47'

Paolo Silvio Mazzoleni kończy pierwszą część spotkania. AS Roma prowadzi z Fiorentiną 1:0.

47'

Ilicić minął kilku obrońców przed polem karnym, zszedł do środka i uderzył na bramkę De Sanctisa. Niecelny strzał, ale dobra próba.

46'

Pizarro odebrał piłkę piłkarzom Romy, zrobił kilka kroków do przodu i uderzył z przed pola karnego. Piłka mija prawy słupek bramki.

45'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

43'

Pasqual ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

41'

Ilicić centrował w pole karne z rzutu wolnego i trafił w piłkarza Romy. Zawodnicy Fiorentiny sugerują, że Totti dotknął piłkę ręką, jednak arbiter nie reaguje. Dobra decyzja sędziego, Totti był nabity.

41'

Ilicić centrował w pole karne rzutu wolnego i trafił w piłkarza Romy. Zawodnicy Fiorentiny sugerują, że Totti dotknął piłkę ręką, jednak arbiter nie reaguje. Dobra decyzja sędziego, Totti był nabity.

40'

Ljajić ukarany żółtą kartką za faul na Tomoviciu.

39'

Pasqual chciał z daleka centrować w pole karne Romy, wybijają obrońcy.

38'

Rodriguez chciał zagrać do kolegi z drużyny. Niedokładne zagranie i przy piłce goście.

36'

Na połowie Romy faulowany Cuadrado i kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

34'

Nainggolan zagrał piłkę do Gervinio w okolicach pola karnego. Źle przyjął kolega z drużyny i przy piłce Viola.

33'

Ilicić z rzutu wolnego uderza nad bramką De Sanctisa.

32'

Cuadrado faulowany dwadzieścia metrów od bramki i rzut wolny dla Fiorentiny.

31'

Tomović wrzucił do Valero. Po raz kolejny jeden z obrońców ściąga piłkę z głowy zawodnika Violi.

28'

Pasqual wrzucił w pole karne, gdzie do piłki wyskakiwał Matos. Głową przytomnie interweniuje Totti.

26'

GOOOOOL!!! 0:1! NAINGGOLAN! Ljajić minął kilku obrońców, znalazł w polu karnym Nainggolana i zagrał mu piłkę, a ten wślizgiem wpakował ją do bramki.

24'

Długą piłkę na prawe skrzydło dostał Tomović. Piłkarz Fiorentiny chciał płasko zagrać w pole karne, jednak po raz kolejny interweniują obrońcy Romy.

23'

Valero rozegrał na lewą stronę do Matosa, który następnie próbował centrować. Wybijają defensorzy.

22'

Cuadrado znów próbował zaczarować na prawej stronie, tym razem mu się nie udało i przejęli obrońcy.

20'

Cuadrado wykonał kilka zwodów i uderzył na bramkę. Piłka po strzale Kolumbijczyka mija bramkę.

18'

Matos faulował Pjanicia i rzut wolny dla Romy na własnej połowie boiska.

17'

Goście długo konstruują atak pozycyjny.

15'

Matos z przed pola karnego uderzał na bramkę De Sanctisa. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i nie musiał interweniować golkiper Romy.

13'

Dodo próbował wrzucić w pole karne. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Fiorentiny i piłka wylądowała przed Nainggolanem, ten niecelnie uderza na bramkę.

12'

Piłkarze Romy rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska.

11'

Odpowiedź Fiorentiny. Valero z dystansu strzela prosto w rękawice De Sanctisa.

9'

Stuprocentowa sytuacja Romy. Ljajić w polu karnym zagrał do wolnego Gervinio, a ten w dogodnej sytuacji uderza obok bramki!

7'

Cuadrado próbował uderzyć z daleka. Piłka przeleciała obok lewego słupka.

6'

Długa piłka do Matosa, ale ten nie zdążył do piłki i łapie bramkarz Romy.

5'

Pasqual dośrodkowywał w pole karne z lewego narożnika boiska, jednak nikt nie doszedł przy piłce i bez zagrożenia pod bramką De Sanctisa.

4'

Pierwsza akcja Fiorentiny. Aquilani zagrał wysoką piłkę do przodu, do jednego z kolegów, ten głową uderza prosto w rękawice De Sanctisa.

3'

Już od początku inicjatywę starają się przejąć piłkarze Romy.

1'

Pierwsze uderzenie na bramkę Neto. Totti niecelnie z rzutu wolnego.

1'

Sędzia Paolo Silvio Mazzoleni gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli goście.

21:00

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę, za chwilę zaczynamy!

20:59

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Paolo Silvio Mazzoleni.

20:58

Dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych rozpocznie dwóch Polaków. Rafał Wolski na ławce Fiorentiny i Łukasz Skorupski na ławce AS Roma.

20:57

Skład wyjściowy AS Roma: De Sanctis- Maicon, Toloi, Castan, Dodo- Pjanic, De Rossi, Nainggolan- Gevinho, Totti, Ljajic

20:56

Skład wyjściowy ACF Fiorentina: Neto- Tomovic, Rodriguez, Savic, Pasqual- Aquilani, Valero, Pizarro- Cuadrado, Ilicic, Ryder Matos

20:50

Z 57 punktami do dzisiejszej rywalizacji przystąpi natomiast Fiorentina. Podopieczni Vincenzo Montelliego są na razie bliżej Ligi Europejskiej, aniżeli Ligi Mistrzów. Ich strata do trzeciego miejsca, gwarantującego grę w eliminacjach Ligi Mistrzów wynosi okrągłe 10 punktów. Viola musi jednak uważać na depczący jej po piętach Inter, od którego dzielą ją zaledwie dwa "oczka".

20:48

AS Roma przystąpi do dzisiejszego spotkania jako wicelider Serie A. Podopieczni Rudiego Garcii mają na swoim koncie 79 punktów i są już prawie pewni udziału w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Ich przewaga nad trzecim w tabeli Napoli wynosi 11 punktów, jednak strata do Juventusu również nie jest mała (8 punktów). Zanosi się więc na to, że na Stadio Olimpico wróci europejski futbol w najlepszym wydaniu.

20:45

Oba zespoły we wszystkich rozgrywkach do tej pory zagrały ze sobą 150 razy. 47 spotkań wygrała Fiorentina, 46 Roma, natomiast 57-krotnie mecz zakończył się remisem.

20:42

Ostatnie spotkanie pomiędzy Fiorontiną, a Romą zostało rozegrane 8 grudnia 2013 roku na Stadio Olimpico w Rzymie. Wówczas lepsi okazali się Giallorossi, którzy wygrali 2:1. Strzelcami bramek dla AS Romy byli Maicon (07') i Destro (67'). Bramkę dla Violi zdobył natomiast Vargas (29').

20:40

Już za 30 minut ACF Fiorentina podejmie na własnym stadionie AS Romę w hicie 34. kolejki Serie A. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania!