Niedziela, 13 kwietnia 2014, godz. 15:00
SSC Napolinapoli
4 : 2
Lazio RzymLazio Rzym
17:00

KONIEC!! Napoli pokonało na własnym stadionie Lazio Rzym 4:2. Bohaterem meczu został Gonzalo Higuain, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców!

94'

GOOOOOL! HIGUAIN!!! TO JEST DZIEŃ ARGENTYŃCZYKA!!!

93'

Niezły strzał Cianiego, ale Reina pewnie łapie futbolówkę.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty.

90'

Helder Postiga pakuje piłkę do siatki, ale był na spalonym.

89'

Fernandez ukarany żółtą kartką.

88'

Końcówka spotkania zdecydowanie na korzyśc Lazio. Przyjezdni dzielnie walczą o zdobycie kolejnego gola.

86'

Czy Lazio stac jeszcze na zdobycie wyrównującego gola i zdobyciu w Neapolu chociażby punktu? Rzymianom pozostało mało czasu.

85'

Lazio nie daję za wygraną, Helder Postiga strzela z dystansu, ale piłka wędruje wysoko ponad poprzeczkę.

83'

Szybka zmiana w Napoli, za Jorginho pojawi się Mesto.

82'

To była świetna, indywidualna akcja Ogenyi Onaziego. Z łatwości ograł defensorów Napoli, wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Pepe Reinę.

82'

GOOOOL! OGENYI ONAZI!!!!

82'

Higuain zagrywał do Pandeva, ale zabrakło dokładności w tym zagraniu.

81'

Ogenyi Onazi po raz kolejny zdecydował się na strzał z dystansu ale... nie powinien robic tego więcej. Dzisiaj zwyczajnie nie wychodzi mu to najlepiej.

80'

Miguel Britos ucierpiał w starciu z rywale, został opatrzony przez klubowych lekarzy, ale wygląda na to, że wszystko w porządku z graczem Napoli.

78'

Brawo dla gości, którzy mimo tego, iż przegrywają nie poddają się. Przed chwilą dobrym strzałem popisał się Antonio Candreva, ale mógł w tej sytuacji podawac do lepiej ustawionego Ledesmy.

76'

Abdoulay Konko przedarł się pod bramkę Pepe Reiny, ale sędzia odgwizdał spalonego.

75'

Ogenyi Onazi dobrze zebrał się do tego strzału, uderzał piłkę mocno, le ta trafiła w jednego z obrońców Napoli.

73'

Senda Lulic schodzi z boiska, a z murawą wita się Cavanda.

72'

Poniosło teraz Cristiana Ledesme, który nie przemyślał swojego strzału i postawił raczej na siłę, a nie jakośc. W efekcie piłka po jego uderzeniu nawet nie zagroziła bramce Napoli.

71'

Strzałem zza linii pola karnego pogroził teraz Reinie Helder Postiga, ale hiszpański bramkarz bez problemów złapał futbolówkę.

70'

Świetna szansa Napoli! Lorenzo Insigne strzelał na lewy słupek, ale Etrit Berisha stanął na wysokości zadania i wybronił jego strzał.

69'

Grające w dziesiątkę Lazio chyb nie zdoła już odwrócic losów tego spotkania. Odkąd z boiska wyleciał Lorik Cana zupełnie pogubili się goście i nie są w stanie odpierac coraz częstszych ataków gospodarzy.

68'

Gonzalo Higuain wpisuję się na listę strzelców po raz drugi. Argentyńczyk zamyka znakomite podanie z głębi pola i pięknym strzałem pokonuje bezradnego Etrita Berishe,

67'

GOOOOL! HIGUAIN!!!

66'

To nie była dobra próba dośrodkowania Antonio Candreby, piłka po jego strzale opuściła plac gry.

65'

Kolejna zmiana, tym razem w zespole Napoli. Boisko opuści Dires Mertens, a pojawi się Jose Callejon.

63'

Mamy kolejną zmianę w zespole Lazio. Diego Novaretti zastąpi Felipe Andersona.

61'

Christian Ledesma z rzutu wolnego, to było całkiem dobre dośrodkowanie, ale ostatecznie nie potrafił do niego doskoczyc Helder Postiga.

60'

Żółta kartka dla Miguela Britosa.

59'

Mickael Ciani przy próbie odzyskanie piłki dopuścił się faulu na rywalu, w efekcie sędzia odgwizduje faul.

58'

Lazio mimo braku prowadzenia nie poddaje się i próbuje zaskoczyc przeciwników groźnym atakiem. Na razie jednak rzymianie nie potrafią przedrzec się przez dobrze spisującą się defensywę Napoli.

57'

Behrami walczył z obrońcami Lazio przed polem karnym, zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Higuaina, ale ten był na spalonym.

55'

Zmiana w zespole Lazio. Za kapitana, Stefano Mauriego pojawia się Helder Postiga.

54'

Łatwa strata Stefano Mauriego, neapolitańczycy przechwycili na moment futbolówkę, ale po chwili przyjezdni zdołali ją odzyskac.

53'

Popędził na bramkę Reiny Ledesma, przełożył sobie piłkę na prawą nogę, ale został zablokowany przez jednego z graczy Napoli i nie zdołał oddac strzału.

52'

Napoli wróciło z dalekiej podróży. Po tym, jak gospodarze przegrywali po golu Senada Lulica, już na początku drugiej połowy wyszli na prowadzenie i teraz to oni na placu gry dyktują swoje warunki.

51'

Napoli - Lazio

50'

GOOOL! HIGUAIN PEWNIE ZAMIENIA JEDENASTKĘ NA GOLA!!!

50'

Co się dzieje na boisku w Neapolu! Lorik Cana faulował w polu karnym i dostał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę.

49'

Rzut karny dla Napoli!

48'

Dobrze chciał to zrobic Insigne, zmylił kilku rywali i posłał piłkę w pole karne Lazio, ale tam zabrakło gracza Napoli, który mógłby wykończyc tę akcję.

47'

Powalony na ziemie przez Konko Dires Mertens zwija się z bólu.

46'

Pierwsza zmiana w drużynie Napoli, za Raula Albiola pojawi się Federico Fernandez

16:09

Sędzia rozpoczyna drugą połowę spotkania!

16:05

Piłkarze obu drużyn wracają na boisko.

15:51

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Napoli remisuje z Lazio 1:1.

46'

I Cristiana Ledesmy.

45'

Żółta kartka dla Driese Mertensa.

44'

Małe zamieszanie na placu gry, Mertens starał się utrudnic wykonanie rzutu wolnego Ledesmie, a ten zdenerwowany trącił rywala.

44'

Ponownie Mertens zaatakował bramkę Lazio, ale wywalczył tylko rzut rożny.

42'

Kapitalny strzał Belga z okolicy dwudziestego piątego metra, Etrit Berisha bez sznas na obronę!

41'

GOOOOL!!DIRES MERTENS!!!

39'

Ma dziś co robic Pepe Reina. Kolejny strzał Lazio na bramkę Napoli, tym razem hiszpańskiego bramkarza postraszył Ogenyi Onazi.

38'

Ogenyi Onazi uderzał z rzutu wolnego, ale obrona Napoli wybija piłkę.

37'

Któryś z graczy Napoli posłał piłkę w pole karne gości, doskoczyc do niej próbował Higuain, ale Argentyńczyka przewracał Konko. Sędzia nie widział jednak w tej sytuacji faulu.

36'

Valon Behrami oddaje groźny strzał na bramkę, ale piłka wędruje ponad poprzeczkę!

35'

Faouzi Ghoulam posyła podanie w pole karne Lazio, ale żaden z jego kolegów nie dobiegł do tej piłki.

34'

Pandev zderzył się z Caną, ale obyło się bez kartek i co ważniejsze kontuzji.

33'

Ruszyła Pandev, przebiegł z piłką kilka metrów, ale Lulic przeszkodził jego próbie podania do wychodzącego na dobrą pozycje Gonzalo Higuaina.

31'

Akcja Lazio! Felipe Anderson przeszedł przez kilku obrońców, przedarł się na jedenasty metr pod bramkę Reiny, oddał strzał na lewy słupek, ale Hiszpan popisał się świetną interwencją.

30'

Zbyt łatwo neapolitańczycy pozwalają Lazio na groźne szarżę w okolicy własnej bramki. Jeśli gospodarze nie zwiększą swojej czujności i uwagi mogą stracic kolejnego gola.

29'

Gonzalo Higuain! Pandev i Insigne wypracowali Argentyńczykowi dobrą sytuację strzelecką, a ten uderzał na bramkę Berishy trochę niecelnie.

28'

Napoli zepchnęło Lazio do defensywy, goście bronią się na własnej połowie całą drużyną.

27'

Nienajlepsze dośrodkowanie Ghoulama, ale Napoli nie traci piłki i akcję już rozpoczął Albiol do spółki z Mertensem.

26'

Dries Mertens szukał sobie miejsca w polu karnym Lazio, ale skutecznie został powstrzymany przez czujnych defensorów w Rzymu.

25'

Berisha dobrze poradził sobie z pressingiem Gonzalo Higuaina i oddalił piłkę od własnej bramki.

22'

Od kilku minut Napoli nie stworzyło żadnego zagrożenia. Drużyna Rafy Beniteza bez pomysłu na grę.

21'

Zasłużony gol dla Lazio, rzymianie skrupulatnie pracowali sobie na tę bramkę od kilku minut. Świetna akcja rozegrana przez przyjezdnych, Lulic dostał podanie w okolicy szesnastego metra, zdołał minąc jeszcze po drodze Raula Albiola i pewnie pokonał Pepe Reinę.

20'

20'

GOOOOL!! LULIC!!!

19'

Kolejny atak Lazio, Anderson zagrał do boku w kierunku Candrevy, ale z akcji tej nie wynikło nic dobrego dla rzymian.

17'

Dobrze posłana piłka do Felipe Andersona, Brazylijczyk świetnie rozegrał ją do kolegów, a kiedy futbolówka ponownie do niego wróciła zdecydował się na oddanie strzału, niestety niecelnego.

16'

Na boisku zarysowuje się nam nieznaczna przewaga gospodarzy. Napoli stwarza sobie odrobinę więcej sytuacji strzelecki, ale Lazio stara się dotrzymac kroku rywalom.

14'

Świetna akcja Lazio! Stefano Mauri stanął przed szansą na dobycie gola! Świetne podanie Antonio Candrevy, a włoski napastnik nieznacznie pomylił się przed bramką Pepe Reiny.

13'

Rzut wolny dla Napoli, piłkę bezpośrednio na bramkę uderzał Dries Mertens , ale trafił prosto w mur stworzony z piłkarzy Lazio.

12'

Trzecia żółta kartka w tym spotkaniu, tym razem ukarany Lorik Cana.

10'

Dobra akcja Insigne i Higuaina, Włoch zagrywał w kierunku Argentyńczyka, a ten skierował piłkę w boczną siatkę bramki Berishy.

9'

Gonzalo Higuain ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

8'

Napoli częściej utrzymuje się przy piłce, wymienia między sobą więcej podań, ale gospodarze nie potrafią wykorzystac swojej przewagi w tym aspekcie i nie zagrażają w żaden sposób bramce Lazio.

7'

Ghoulam ofiarnie powalczył o odzyskanie futbolówki, ale ostatecznie skuteczniej zrobił to Konko i od własnej bramki grę wznowił Berisha.

6'

Żadna ze stron jak na razie nie dominuje na placu gry, wyrównany początek meczu oglądamy dziś w Neapolu.

5'

Znów akcja Insigne i znów zawodnik Napoli na spalonym. Przy okazji Higuainowi nie spodobał się fakt, że Włoch zamiast podawać do niego zdecydował się na strzał.

4'

Biegł w pole karne Lazio Lorenzo Insigne, ale dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

3'

Napoli ładnie rozrywało piłkę w środkowej strefie boiska, ale podania na skrzyło nie opanował Henrique i futbolówka znalazła się poza placem gry.

2'

Pierwszy faul w tym meczu, druga minuta i od razu żółta kartka. Ukarany został Jorginho.

1'

Na początek zaatakowało Lazio, ale Valon Behrami dobrze przeciął akcję gości.

15:04

Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz w Neapolu!

15:01

Obie drużyny już pojawiły się na boisku. Za moment nastąpi powitanie ekip.

14:50

Rezerwowi piłkarze Lazio: Guerrieri, Strakosha – Crecco, Pereirinha, Kakuta, Perea, Cavanda, Postiga, Minala, Novaretti.

14:49

Rezerwowi piłkarze Napoli: Colombo, Doblas, Réveillère, Callejón, Mesto, Hamšík, Džemaili, Fernández, Inler, Zapata.

14:46

Ostatni pojedynek obu ekip - 1/16 finału Pucharu Włoch, Napoli 1:0 Lazio.

14:42

Dziś Edoardo Reja będzie musiał poradzic sobie bez kilku kluczowwych graczy. Na długiej liście nieobecnych widnieją Marchetti, Ederson, Biava, Dias, Gonzalez, Klose, Novaretti, a także zawieszony za kartki Biglia oraz Balde Keita.

14:38

W tym roku obie ekipy miały okazję zmierzyć się ze sobą w bezpośrednim starciu. 29 stycznia w 1/16 finału Pucharu Włoch Lazio również Stadio San Paolo przegrało z Napoli 1:0 po golu zdobytym przez Gonzalo Higuaina.

14:38

Gospodarze mają za sobą dość niespodziewaną porażkę z Parmą, z którą w zeszłotygodniowej serii gier przegrali 0:1. Z kolei Lazio w poprzedniej kolejce wygrało z Sampdorią 2:0.

14:34

Goście dzisiejszego spotkania, drużyna Lazio walczy o występ w Lidze Europy. Obecnie rzymianie plasują się na siódmej pozycji, a do piątego Interu tracą zaledwie dwa punkty.

14:33

Napoli, które zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli włoskiej ekstraklasy. Niewiele wskazuje na to, że cokolwiek w przypadku drużyny Rafy Beniteza ulegnie zmianie bowiem strata do drugiej Romy wynosi już piętnaście punktów, zaś przewaga nad czwartą Fiorentiną dziewięc "oczek"

14:19

Serdecznie witamy i zapraszamy na relacje LIVE z meczu 33. kolejki Serie A. Na Stadio San Paulo Napoli podejmie Lazio Rzym.