ACF Fiorentinawikipedia
0 : 2
AC MilanAC Milan
94'

Koniec! Fiorentina traci szansę na występ w LM w następnym sezonie a Milan zyskuje cenne trzy punkty w ligowej tabeli. Milan - Fiorentina 2:0, za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

93'

Wolski dobrze zagrał do Matosa, który utrzymał się przy piłce ale niezbyt długo. Constant odebrał mu futbolówkę.

91'

Trzy minuty potrwa jeszcze spotkanie na Stadio Artemio Franchi.

89'

Doświadczony Zaccardo zastępuje Balotellego. Seedorf ściągnął Włocha żeby ten przypadkiem nie dostał drugiej żółtej kartki.

89'

Gonzalo ukarany żółtym kartonikiem - numer 12 w tym sezonie.

88'

Honda... zatrzymuje akcję Milanu. To dokładnie opisuje jego postawę w tym meczu.

87'

Słabo wykonany rzut wolny przez Matiasa Fernandeza.

86'

Mexes dołącza do grona ukaranych żółtą kartką. Grono jest szerokie ale Francuz zasłużył bo ostro potraktował gracza Violi.

84'

Valero wykonał korner, piłka trafia do Gonzalo którego uprzedzają defensorzy Milanu.

82'

Znów w ataku Milan, mocne uderzenie De Jonga mija bramkę Neto.

80'

Zmiana również w ekipie Rossonerich, Taarabta zmienia Birsa.

79'

Młody Matos zmienia zmęczonego Joaquina.

78'

Dwie próby Violi. Najpierw z rzutu wolnego a potem Cuadrado niecelnie uderzał z dystansu.

77'

Szósta (!) żółta kartka dla zawodnika Milanu. Tym razem Bonera.

77'

Balotelli próbował zaskoczyć strzałem z 40 metrów Neto, ale to wykonanie rzutu wolnego nie było najlepsze mimo że futbolówka skozłowała tuż przed brazylijskim bramkarzem Fiorentiny.

73'

Rafał Wolski leży na murawie, jednak zdaniem Orsato Polak nie był faulowany.

73'

Milan utrzymuje się przy piłce więc prezentujemy drugą bramkę, cudowny gol Balo.

70'

Były gracz warszawskiej Legii dobrze wszedł w mecz, wywalczył dwa rzuty rożne i jeden rzut wolny. Oby tak dalej.

70'

Golkiper Milanu został ukarany żółtą kartką.

69'

RAFAŁ WOLSKI wchodzi na plac gry! Polak zmienia Nenada Tomovica.

67'

Brzydki faul Taarabta, żółta kartka dla tego zawodnika od Daniele Orsato.

66'

Oto pierwsza bramka w dzisiejszym spotkaniu autorstwa Mexesa :

64'

Perfekcyjne uderzenie Super-Mario z rzutu wolnego! Co tu dużo mówić - gol marzenie!

63'

CO ZA GOL, BALOOOOTELLIIIII !!! DWA DO ZERA !!!

63'

Roncaglia odepchnął Hondę i mamy groźną okazję do uderzenia z rzutu wolnego z okolic dwudziestego metra. Argentyńczyk obejrzał żółtą kartkę.

62'

Rzut wolny z bocznej strefy boiska, dośrodkowanie do Gonzalo kończy się faulem tego zawodnika.

60'

Borja Valero uderza wysoko ponad bramką Abbiatiego. Takimi próbami Fiorentina nie wyrówna...

58'

Seedorf nie planuje zmian ale wydaje się że pierwszy do zmiany jest Honda. Kolejna strata Japończyka.

55'

Tomović kończy swój rajd nieudaną próbą dośrodkowania.

53'

Kevin Constant dostał żółtą kartkę.

54'

Rozgrzewają się rezerwowi Fiołków, między innymi Rafał Wolski. Tymczasem na boisku piłka jest pod bramką Fiorentiny. Atak pozycyjny w wykonaniu Milanu.

53'

Rusza kontra Milanu, Kaka do Balotellego ten jednak za plecy zagrywał Hondzie, Piłkę odbierają gracze Violi.

51'

Znów okazja dla Fiołków, znów byłego gracza Milanu i znów... niecelny strzał. Ambrosini strzela w boczną siatkę.

49'

MATRI! Cytując klasyka "aezus maria"! Stuprocentowa okazja, dośrodkowanie w pole karne, Valero zagrywa głową do Matriego który - również głową, stara się pokonać Abbiatiego... Z wiadomym skutkiem. Fatalne rozwiązanie byłego gracza Milanu!

47'

Rzut rożny dla Violi, Borja Valero kończy go strzałem na bramkę - niecelnym.

21:54

Przed chwilą na Stadio Artemio Franchi rozpoczęła się druga część spotkania!

47'

Daniele Orsato kończy pierwszą połowę przed rozegraniem korneru dla Milanu.

45'

Fiołki co chwilę znajdują się pod szesnastką Milanu jednak nie mają pomysłu na to co zrobić z futbolówką.

43'

Holender de Jong ostro fauluje Borję Valero i ogląda żółtą kartkę.

41'

Muntari kończy akcję Hondy efektownie uderzając, niestety zabrakło efektywności. Wciąż 1:0 dla Rossonerich.

40'

Muntari faulował Matriego, przy piłce utrzymuje się Viola.

39'

Taarabt! Groźny strzał tego piłkarza przynosi rzut rożny - piłkę ponad bramkę sparował Neto.

36'

Fiołki w ataku, udało się im wywalczyć dwa kornery jednak nie przyniosły one bramki. W zamieszaniu w polu karnym lepsi okazali się defensorzy Rossonerich.

34'

Taarabt w pole karne, piłka wybita na przedpole gdzie znów czeka Muntari! Były gracz Interu znów huknął z całej siły jednak tym razem trafił jednego z obrońców Fiorentiny.

34'

Słabo gra dziś Honda, Japończyk dostał "siatkę" w prezencie od Cuadrado a chwilę później powalił Koreańczyka na ziemię.

32'

Odpowiedź gospodarzy, Tomović dogrywał ze skrzydła a piłkę strącił Abbiati.

32'

MUNTARI! Huknął potężnie po błędzie defensora Violi, który wyłożył mu piłkę jak na tacy! Świetną interwencją popisał się jednak Neto!

31'

Super-Mario trafił w twarz Gonzalo, jednak było to przypadkowe zagranie.

28'

Valero zbyt mocno dogrywał do Cuadrado, od bramki rozpocznie Milan.

27'

Viola atakuje, strzał Cuadrado zablokowany i mamy rzut rożny po którym pewnie interweniuje Abbiati.

26'

Fiorentina - MilanFiorentina - Milan

25'

Potężna bomba Balotellego, który wykonywał rzut wolny, Neto "wypluwa" futbolówkę do której dopada Mexes. Milan obejmuje prowadzenie w 24 minucie spotkania!

24'

MEXEEEEESSS !!! JEDEN DO ZERA ROSSONERI !!!

22'

Balotelli beznadziejnie uderzał z rzutu wolnego, kilka metrów nad bramką.

19'

Kapitan Fiorentiny - Manuel Pasqual nabawił się kontuzji i opuszcza plac gry. Zmienia go Argentyńczyk Facundo Roncaglia. Opaskę kapitańską przejął Gonzalo.

19'

Kolejna strata Hondy otwiera drogę do bramki Joaquinowi, jednak na miejscu jest Rami.

17'

Za zgryźliwe komentarze Balotelli ogląda żółtą kartkę.

16'

Arbiter zbyt często używa gwizdka, nie pozawala grać zawodnikom. Tymczasem Balotelli próbował przedrzeć się przez szyki obronne gospodarzy.

14'

Super-Mario fauluje Juana Cuadrado.

13'

Honda uderza wprost w mur, poprawia równie nieskutecznie.

12'

Balotelli leży na murawie, Milan ma rzut wolny z okolic dwudziestego metra od bramki.

11'

Wzmagają się gwizdy na trybunach, kibice Fiorentiny doszukiwali się faulu w zagraniu Constanta.

10'

Fatalny błąd piłkarzy gości daje kolejną szansę Fiorentinie. Kontratak kończy Matri - znów nieskutecznie.

9'

Dobra interwencja defensora Rossonerich, ale Fiorentina odzyskuje piłkę. Chwile później były gracz Milanu - Alessandro Matri mógł otworzyć wynik spotkania jednak niecelnie główkował.

7'

Borja Valero starał się zagrać z pierwszej piłki, piłkę przeciął Muntari i mamy rzut rożny dla Violi.

6'

Fiorentina rozgrywa piłkę na własnej połowie. Gospodarze konstruują atak pozycyjny.

3'

Kaka zagrywa do Hondy, ten jednak mija się z futbolówką!

3'

Rossoneri, którzy dziś grają w jednolitym białym komplecie strojów, atakuje. Balotelli zatrzymany przez Gonzalo.

20:48

Pierwszy gwizdek Daniela Orsato, Fiorentina zaczyna ze środka boiska!

20:46

Piłkarze są już na murawie, za chwilę zaczynamy!

20:34

Fiorentina zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A - osiem oczek niżej plasuje się Milan. Viola odpadła z rozgrywek Ligi Europy (porażka z Juventusem) i może skupić się na rywalizacji w lidze. W barwach klubu z Florencji występuje Rafał Wolski, który zacznie dzisiejsze spotkanie na ławce rezerwowych.

20:31

Rossonerich czeka dziś niezwykle trudne zadanie. Ostatni tryumf nad Fiorentiną miał miejsce w 2011 roku. W jedenastej kolejce Serie A, na San Siro "Viola" ograła Milan 2:0. Dzisiejsze spotkanie ma wielką rolę dla przyszłości szkoleniowca czerwono-czarnych, Clarenca Seedorfa