Niedziela, 26 stycznia 2014, godz. 20:45
1. połowa2 : 2
22:42

Za uwagę dziękuję wam Wojciech Maćczak. Do usłyszenia!

22:42

Świetne widowisko stworzyły nam dziś oba zespoły. Obejrzeliśmy sześć goli i ostatecznie padł remis 3:3, choć gdyby nie błędy arbitra, wynik mógł być inny, korzystniejszy dla gospodarzy.

94'

Koniec meczu!

91'

Była niezła akcja gości, wychodzili z szybkim atakiem, ale pogubił się Bertolacci.

86'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnie łapie Perin.

85'

Dośrodkowanie na krótki słupek wybija Antonini.

85'

Matias Fernandez faulowany na boku boiska, będzie wolny dla Fiorentiny.

82'

Ostatnia zmiana również w ekipie Genoi: Konate zastąpiony przez Cofie.

82'

Ostatnia roszada w ekipie "La Viola". Cuadrado zmieniony przez Rydera Matosa, a to oznacza, że Rafał Wolski kolejne spotkanie przesiedzi na ławce.

79'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła do Francuza, a ten zdołał znaleźć lukę i umieścić piłkę w siatce. To już szósty gol w tym meczu, będą kolejne?

78'

GOOOL!!! REMIS 3:3!!! De Maio umieszcza piłkę w siatce!

74'

Druga zmiana w drużynie Fiorentiny: Anderson zastępuje strzelca trzech goli, Alberto Aquilaniego.

71'

De Ceglie zastąpiony na placu gry przez Stoiana.

70'

Matri miał problemy z zachowaniem równowagi w polu karnym Genoi, zdołał odegrać do Matiaza Fernandeza, tyle że zbytnio wyrzucił go do boku.

68'

Po trzeciej bramce tempo nieco spadło, ale mamy nadzieje, że w tym spotkaniu czeka nas jeszcze sporo emocji.

65'

Sędzia dwukrotnie pomylił się na niekorzyść Fiorentiny, ale gospodarze dopięli swego i objęli prowadzenie. Czy utrzymają je do końca?

62'

Zmiana w drużynie gości - Fetfatzidis zastępuje Marchese

59'

Gracze Fiorentiny wykorzystali fatalny błąd zespołu Genoi, który stracił piłkę przy wyprowadzaniu jej z okolic własnego pola karnego. Futbolówkę przejął Joaquin, zagrał do Aquilaniego, a ten strzałem z ostrego kąta pokonał Perina i zaliczył hat-tricka. "La Viola" prowadzi 3:2!

57'

GOOOOL!!! Alberto Aquilani po raz trzeci!

57'

Cuadrado schodził do środka, próbował prostopadłego podania, które przechwycili rywale.

55'

Zmiana w zespole Fiorentiny: Matias Fernandez zastępuje Ambrosiniego.

54'

Po dośrodkowaniu z prawej strony Konate trafia w słupek! Świetna okazja dla Genoi!

53'

Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła na linię pola karnego do Aquilaniego, który oddał niecelny strzał.

52'

Cuadrado zgrał do boku do Ambosiniego, ten oddał piłkę Kolumbijczykowi, który wszedł w pole karne, ale został tam zablokowany.

50'

Goool! Nie, nie ma! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka, podbita głową przez jednego z obrońców trafiła do gracza Fiorentiny, był to bodaj Matri. Ten umieścił piłkę w siatce, sędzia uznał, że był na spalonym, a my mamy ogromne wątpliwości co do tej decyzji!

49'

Cuadrado szukał pozycji do oddania strzału, w końcu uderzył z 20 metrów, a piłka po rykoszecie wyszła na róg.

47'

Długa piłka Savicia, zagrana w zasadzie do nikogo. Od bramki rozpocznie Perin.

46'

Oba zespoły rozpoczynają drugą połowę w identycznych składach, jak pierwszą.

46'

Zaczynamy drugą część meczu.

21:52

Na boisko wybiegają gracze Fiorentiny, zaraz za nimi pojawiają się zawodnicy Genoi.

21:43

Do przerwy mamy więc remis 2:2. Przed meczem wspominaliśmy ostatnie starcie obu zespołów, w którym padł wynik 5:2. Czy dzisiaj obejrzymy również tak dużo bramek? Na razie wszystko na to wskazuje, choć ciężko wskazać stronę przeważającą.

21:42

Ogromne emocje zaczęły się od ogromnego błędu. Arbiter dzisiejszego spotkania, Dino Tommasi był chyba jedyną osobą na stadionie we Florencji, która widziała faul Neto na Antonellim. Arbiter podyktował jedenastkę, a za chwilę dał drugą, tym razem słuszną i tym razem Fiorentinie. Na tym się nie skończyło, bo oba zespoły zdobyły jeszcze po bramce.

21:39

Mamy chwilę, by ochłonąć po bardzo emocjonującej pierwszej części meczu. Od początku oba zespoły grały odważnie, wychodziły wysokim pressingiem i stwarzały sobie niezłe okazje. przez pierwsze 20 minut lepsze wrażenie sprawiała Fiorentina, ale nie była to znacząca przewaga.

45'

Koniec emocjonującej pierwszej połowy!

45'

Arbiter dolicza do pierwszej połowy jedną minutę.

44'

Curdrado wszedł w pole karne, przewracany przez rywali do końca walczył w parterze i na siedząco zdołał jeszcze utrzymać piłkę, po czym odegrać do Aquilaniego. Nie spodziewali się tego obrońcy Genoi, ale zawodnik "La Viola" był gotowy i pokonał Perina. Znów mamy remis!

43'

GOOOL!!! Ogromne zamieszanie w polu klarnym Genoi wykorzystuje Aquilani i zdobywa swoją drugą bramkę!

40'

Żółtą kartką ukarany Bertolacci.

41'

Pizarro wrzucał piłkę z rzutu wolnego, po główce jednego z obrońców piłka wychodzi na róg.

40'

Aquilani naciskał Marchese, ten jednak nie dał się przepchnąć i skutecznie odegrał do bramkarza, który niewiele myśląc wybił piłkę w pole.

36'

Ależ mieliśmy piorunujące kilka minut na stadionie we Florencji. Gospodarze tylko chwilę cieszyli się z wyrównującej bramki, bo Genoa szybko objęła prowadzenie. Świetny mecz!

34'

GOOOL!!! Ależ odpowiedź Genoi! Antonini dostał świetne podanie od Matuzalema i strzałem w długi słupek pokonał Neto! Genua prowadzi 2:1!

32'

GOOOL! Pewny strzał zawodnika Fiorentiny z 11 metrów i mamy remis!

32'

Żółta kartka dla De Maio za faul.

32'

To w karnych już 1:1! De Maio przewraca rywala we własnym polu karnym i arbiter dyktuje drugą w tym meczu jedenastkę!

29'

Cuadrado wpada w pole karne rywala, zgrywa do środka, ale tam piłkę łapie Perin.

27'

GOOOL!!! Gilardino pewnie wykorzystał jedenastkę!

27'

Karny dla Genui! Neto rzuca się pod nogi Antonelliego, w ostatniej chwili chowa ręce, ale arbiter dyktuje jedenastkę! Fatalny błąd sędziego!

26'

Żółta kartka dla Cuadrado.

25'

Alessandro Matri po prostopadłym podaniu wpadł w pole karne rywala, do końca przepychał się z przeciwnikiem, oddając w końcu niecelny strzał.

24'

Matri świetnie przechwycił piłkę, odegrał do Ambrosiniego, a jego strzał blokują obrońcy.

21'

Szybki, ciekawy mecz toczy się we Florencji. Oba zespoły grają otwartą piłkę, zakładają wysoki pressing, przez co sporo się dzieje na boisku.

18'

Po dośrodkowaniu Cuadrado piłka, przedłużona głową przez obrońcę Genoi trafiła na długi słupek do Pasquala, ale ten został zablokowany. Chyba za długo czekał z oddaniem strzału.

17'

Świetne prostopadłe podanie dostał Gilardino, ale kapitalnie zachował się Roncaglia, momentalnie reagując na zagrożenie i wybijając piłkę spod nóg przeciwnika. Bardzo ważna interwencja obrońcy Fiorentiny.

15'

Dobra interwencja Savicia głową we własnym polu karnym.

14'

Cuadrado wbiegł w pole karne rywala, ale ciut za mocno wypuścił sobie piłkę. Błąd umożliwił przejęcie piłki przez rywali.

12'

Cuadrado faulowany przez Antonelliego w środku pola. Na początku spotkania oglądamy mnóstwo przewinień w tej strefie, co pokazuje, że obie drużyny walczą o zyskanie pola.

11'

Ambrosini stracił piłkę w środku pola, poszła akcja gości, ale w końcowej fazie zawodnikom Genuy brakło dokładności.

9'

Matuzalem ładnie przechwycił piłkę w środkowej strefie, później był faulowany przez dwójkę zawodników rywala.

8'

Mocno i bardzo niecelnie z rzutu wolnego uderzał Cuadrado.

7'

A teraz Fiorentina dość nerwowo na własnej połowie, bo z wysokim pressingiem podeszła Genoa.

4'

Ależ okazja! Alessandro Matri dostał świetne prostopadłe podanie, zdążył do piłki przed wychodzącym bramkarzem, musiał zejść do boku, a później zablokowali go obrońcy. Zapachniało pierwszą bramką w tym meczu!

2'

Genoa od początku spotkania rozgrywa piłkę na swojej połowie.

1'

Początek meczu!

20:49

Oba zespoły już gotowe do gry, za chwilę zaczynamy!

20:48

W poprzednim starciu obu zespołów Fiorentina wygrała 5:2. Po dwie bramki dla Fioletowych zdobyli Mario Gomez i Giuseppe Rossi. Dla Niemca były to pierwsze i jednocześnie ostatnie gole w tym sezonie, bo później z gry wyeliminowała go poważna kontuzja. Natomiast Rossi urazu więzadeł w kolanie doznał w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej z Livorno.

20:43

Podaliśmy już składy obu zespołów. Fiorentina oczywiście bez kontuzjowanego najlepszego strzelca, Giuseppe Rossi. Na ławce rezerwowych spotkanie rozpocznie Rafał Wolski.

20:42

Ławka rezerwowych Genui: A. Bizzarri, A. Stoian, I. Cofie, E. Calaiò, I. Fetfatzidis, Š. Vrsaljko, R. Centurión, A. Donnarumma, S. Sturaro, D. Portanova, M. Motta, Cabral.

20:39

Ławka rezerwowych Fiorentiny: C. Lupatelli, M. Bakić, A. Rebić, A. Rosati, M. Fernández, Ryder Matos, J. Vargas, J. Iličić, O. Iakovenko, R. Olivera, L. Venuti, R. Wolski, Anderson.

20:20

W międzyczasie Fioletowi rozegrali jeszcze mecz ćwierćfinałowy Coppa Italia, w którym pokonali 2:1 drugoligową Sienę, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału. Genoa odpadła już wcześniej, w trzeciej rundzie przegrała ze Spezią Calcio.

20:17

Zespół dzisiejszych gości, a więc Genoa nieco skromniej pokonał Inter Mediolan. Zwycięstwo 1:0 podopiecznym Gran Piero Gasperiniego zapewnił Luca Antonelli.

20:15

Dodajmy, że w tamtym meczu Matri debiutował w barwach ACF. 29-letni napastnik od początku obecnego sezonu jest zawodnikiem Milanu, gdzie jesienią zaliczył tylko jedno trafienie. Na wypożyczeniu we Florencji potrzebował zaledwie 45 minut do podwojenia tego dorobku.

20:11

W poprzedniej kolejce oba zespoły wygrały swoje spotkania. Fiorentina pokonała na wyjeździe plasującą się na ostatnim miejscu Catanię 3:0, dwie bramki zdobył Alessandro Matri, a jedno trafienie zaliczył Matias Fernandez.

20:07

To ostatnie spotkanie w 21. kolejce spotkań ligi włoskiej. Na chwilę obecną Fiorentina plasuje się na czwartej pozycji, natomiast Genoa zajmuje 11. miejsce (dzisiaj wyprzedził ją Milan).