Poniedziałek, 16 grudnia 2013, godz. 20:45

Dziękujemy za uwagę!

95'

Koniec meczu! Po ciekawym widowisku, pada sprawiedliwy wynik 2:2!

94'

Ostatni akcent spotkania to dobra akcja Romy i uderzenie Gervinho, ale obok bramki!

93'

Piłka meczowa dla Milanu! Balotelli dostaje podanie od Montolivo, zakręca jednym obrońcą i uderza! Niestety obok bramki!

92'

Maicon dogrywa w pole karne, Strootman doszedł do piłki, ale jedyne co wywalczył to rzut rożny.

91'

Sędzia dolicza cztery minuty.

90'

Akcja Romy, ale piłkę przejmuję Muntari, który zagrywa do Kaki, ale ten traci ją.

89'

Znokautowany Emanuelson opuszcza boisko, a zastąpi go Zaccardo.

87'

Bradley w pole karne, do piłki wyskoczył Emanuelson i Gabriel. I obrońca gospodarzy jest opatrywany przez lekarzy.

85'

Chwilę później Milan miał rzut wolny z około osiemnastu metrów, podszedł do niego Balotelli, uderzył mocno, ale wprost w bramkarza.

84'

Balotelli dyskutuje z faulującym i też dostaje upomnienie.

84'

Kaka faulowany przez Strootmana i mamy żółtą kartkę.

83'

Kaka do Muntariego, ale ten niecelnie do Emanuelsona.

81'

Zmiana w Romie. Ljajic schodzi z boiska, a na murawie melduje się Florenzi.

80'

Rzut rożny. Kaka dośrodkowuje w pole karne, ale było to nieudane dośrodkowanie.

78'

Milan jednak wyrównał. Kaka zgrał piłkę w pole karne, bardzo umiejętnie Balotelli zgrał ją do Muntariego, który umieścił bez problemów zdobył bramkę!

77'

I mamy wyrównanie! Muntari!

75'

Na trybuny został wysłany najprawdopodobniej trener gospodarzy.

74'

Te zdarzenie rozwścieczyło piłkarzy Milanu i najbardziej Montolivo, który otrzymuję także żółtą kartkę.

74'

Kaka fauluje i otrzymuje żółty kartonik.

73'

Muntari z pierwszej piłki do Balotelliego, ale górą obrońcy gości.

71'

Próbuje strzelać z daleka Balotelli, ale obok bramki.

70'

Kapitalnie pomyślana akcja Maicona, który dośrodkował wprost na głowę Bradley'a, ale ten uderzył niecelnie.

69'

Kaka pada w starciu z Dodo, sędzia mógł wskazać na jedenasty metr, ale był innego zdania.

66'

I zmiana w Milanie. Schodzi z boiska Poli, a za niego pojawi się Matri.

65'

Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki Destro, a na nim pojawi się powracający Totti.

62'

Muntari podaje piłkę do Kaki, który zdecydował się na uderzenie, które jednak trafiło wprost w ... Montolivo.

60'

Ljajić biegnie kilkanaście metrów i podaje piłkę w polu karnym do Gervinho, ale dobrze interweniuje Emanuelson.

58'

Balotelli złapany w pół przez obrońcę Benatię w polu karnym. Sędzia mógł wskazać na jedenasty metr lub puścić grę. Ale on odgwizduje faul Balotelliego.

57'

AC Milan - RomaAC Milan - Roma

56'

Gervinho zagrywa na prawą stronę, wybrał najtrudniejsze rozwiązanie, więc piłkę przejmują goście.

55'

W odpowiedzi po bramce dla Romy uderza Montolivo, ale wysoko ponad bramką.

54'

Kaka pędzi środkiem pola i podaje do Poli'ego, który notuje jednak stratę na swoim koncie.

53'

Za ten faul Gabriel otrzymał żółtą kartkę.

52'

Gol! Strootman pewnie pokonuje bramkarza gospodarzy!

51'

Będziemy mieli rzut karny dla Romy. Gervinho sfaulowany przez Gabriela w polu karnym! Nieodpowiedzialne wyjście drugiego bramkarza gości!

50'

Balotelli podał w pole karne do Kaki, ale powstrzymał go nieustępliwy Benatia.

48'

Długo przy piłce utrzymywał się Dodo, który podał w końcu do Gervinho, ale ten stracił piłkę.

46'

W przerwie jedna wymuszona zmiana i to zaskakująca. Christian Abbiati schodzi z boiska, zastąpi go Gabriel.

46'

Czas rozpocząć drugą część spotkania!

47'

Do przerwy mamy remis! Lepsze wrażenie sprawia Roma!

45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

44'

Wymuszona zmiana. Castan schodzi z boiska, zastępuje go Burdisso.

41'

Kaka wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale wcześniej w walce o piłkę faulował Castana.

39'

Piłkarze Romy w ataku. Gervinho do Dodo, który chciał centrować, ale wyszło z tego uderzenie, które o kilkanaście centymetrów minęło poprzeczkę bramki.

36'

Rządzi Zapata pod bramką gości, rządzi także pod swoją. Tym razem zablokował dośrodkowanie Dodo.

33'

Błąd jednego z obrońców Milanu starał się wykorzystać Gervinho, który popędził w kierunku bramki, ale w ostatnim momencie wybił mu ją Zapata!

31'

Będzie gol dla Romy! Nie, nie, Bonera wybija piłkę z linii bramkowej!

30'

Rzut rożny dla AC Milan. Piłkę po dośrodkowaniu przedłużył Muntari, a Zapata skierował ją do bramki!

29'

Gol! Zapata! Mamy wyrównanie!

28'

Emanuelson wpadł w pole karne i uderzył na bramkę, dobra parada de Sanctisa uchroniła Romę przed stratą bramki.

27'

Rzut rożny dla Romy. W walce o piłkę Muntari faulowany jest przez Destro.

23'

Z prawej strony Gervinho minął jednego obrońcę Milanu, ale kolejnemu udało się powstrzymać jego podanie.

22'

Bradley podaje prostopadłą piłkę do Destro, ale w ostatnim momencie przejął ją Zapata.

19'

Kapitalne podanie Kaki do Emanuelsona, któremu zostało prostopadłe zagranie w kierunku napastnika reprezentacji Włoch, ale interweniował dobrze jeden z obrońców Romy.

17'

Emanuelson po ziemi zdecydował się podać do Kaki, który chciał dośrodkować w pole karne, ale ofiarnie uprzedził go interweniujący Strootman.

15'

Świetna akcja AS Romy. Z piłką w polu karnym znalazł się Strootman i wyłożył ją idealnie do Destro, który wpakował ją do bramki!

13'

Gol! Gol! Destro!

13'

Kaka chciał podać prostopadłą piłkę do Balotelliego, ale dobrze przeczytał to Benatia.

11'

De Rossi za ostry faul otrzymał żółty kartonik.

8'

Okazję na zdobycie gola miał teraz Balotelli, ale uderzył z rzutu wolnego w środek bramki, gdzie stał de Sanctis.

6'

Dobre podanie w kierunku Gervinho, który zdecydował się na uderzenie, powędrowało ono jednak w środek bramki.

4'

Balotelli pada na dwudziestym metrze od bramki, po podaniu od Kaki, ale gwizdek sędziego milczał, chociaż mogło się wydawać że było przewinienie.

2'

Sprytne przepuszczenie piłki przez Balotelliego do Muntari'ego, ale obrona gości przejęła piłkę.

1'

AS Roma rozpoczyna mecz!

20:44

Piłkarze już na murawie, za kilka chwil początek spotkania.

20:30

Ławka rezerwowych AS Roma: Lobonț, Marquinho, Totti, Taddei, Florenzi, Skorupski, Burdisso, Jedvaj, Torosidis, Romagnoli, Ricci, Mazzitelli

20:24

Ławka rezerwowych AC Milan: Saponara, Matri, Pazzini, Nocerino, Cristante, Coppola, Gabriel, Niang, Zaccardo, Mexès

20:23

W ostatnich sześciu meczach pomiędzy obiema ekipami dwa razy zwyciężali gracze Romy, dwa razy górą byli zawodnicy Milanu i dwukrotnie spotkania kończyły się remisem.

20:22

Od miesiąca kontuzjowany jest Federico Balzaretti, dlatego na lewej obronie prawdopodobnie znów zagra Dodo. W tygodniu urazu nabawił się też Marco Borriello, a wspomnianych zawodników nie ujrzymy już na murawie do końca roku. Najlepszą wiadomością dla kibiców Romy może być fakt, ze do składu zespołu prawdopodobnie w końcu powróci legenda i kapitan klubu, Francesco Totti.

20:22

Obecnie drużyna z Rzymu zajmuje drugie miejsce w tabeli włoskiej ligi z dorobkiem trzydziestu siedmiu punktów na koncie i stratą tylko sześciu "oczek" do lidera z Turynu. Tym samym "Giallorossi" sensacyjnie z zapomnianej przez wszystkich legendy nieoczekiwanie stali się głównym rywalem Juventusu w walce o Scudetto.

20:21

Milan nawiedziła także poważna plaga kontuzji, która znacznie osłabia zespół nie tylko na mecz z Romą, ale także nadchodzące spotkanie derbowe z Interem. W obronie z pewnością nie zobaczymy dzisiaj Constanta i Abate, a w ofensywie ponownie zabraknie El Shaarawyego, który po tym jak wyleczył kontuzje wszedł z ławki na kilka minut meczu z Ajaksem i... nabawił się nowej. Kontuzjowani "z przodu" są też Robinho i jeden z najlepszych zawodników Milanu obecnie, Valter Birsa.

20:20

Obecnie milaniści plasują się na dalekim jak na zespół pokroju siedmiokrotnego triumfatora Ligi Mistrzów, dwunastym miejscu.

20:20

Milan ma za sobą spotkanie z Ajaksem, którego jako klub z tak wieloletnią tradycją, przepełnioną wielkimi zwycięstwami, powinien się zwyczajnie wstydzić. Mediolańczycy nie pokazali w nim bowiem nic, co mogłoby argumentować w sposób wystarczający ich awans do 1/8 finału Champions League, a Holendrzy San Siro, gdyby tylko zwiększyli swoją skuteczność, z pewnością opuszczaliby z upragnionym zwycięstwem.

20:19

Do niedawna na półwyspie Apenińskim, "Rossonerii" brylowali w czubie ligowej tabeli, zaś ekipa ze stolicy Włoch oglądała co najwyżej ich plecy. Teraz jednak sytuacja uległa znacznej zmianie, a role się odwróciły. Dziś to gracze Rudiego Garcii są zdecydowanym faworytem.