Piątek, 18 października 2013, godz. 20:45
AS RomaAS Roma
2 : 0
napoliSSC Napoli
94'

Koniec spotkania! Ostatni gwizdek arbitra rozbrzmiał nad stadionem! AS Roma wygrywa swój 30 mecz derbowy na Stadio Olimpico i coraz śmielej rozsiada się na fotelu lidera. Pozostawienie w pokonanym polu ekipy z Neapolu oznacza, że "Giallorossi" mają po 8 kolejkach komplet 24 punktów! Dla Napoli porażka w "Derbach Słońca" jest pierwszą w tym sezonie. Za wspólnie spędzony czas dziękuję już Państwu Mariusz Lesiak.

93'

Głośne śpiewy kibiców Romy towarzyszą piłkarzom w samej końcówce.

92'

Dwie minuty przed końce napomnienie łapie jeszcze Benatia.

90'

Cztery minut doliczone do drugiej połowy.

88'

Napoli próbuje, ale bije głową w mur. Dobrze poukładana w defensywie Roma nie da sobie już wydrzeć tego zwycięstwa.

84'

Ostatnią zmianę wykorzystuje także Rafa Benitez. Dzemaili za Inlera.

83'

Ostatnia zmiana w szeregach gości.

80'

Gökhan Inler z dystansu, ale wprost w de Sanctisa. Takimi strzałami bramkarza Romy nie pokona.

78'

Od razu widać, że Roma gra z przewagą jednego zawodnika. Rzymianie odzyskują swój rytm gry. Kibice także bawią się tym spotkaniem. Z trybun słychać już hiszpańskie "ole" po każdym celnym podaniu.

74'

Miralem Pjanić ukarany "żółtkiem" za zbyt agresywną grę. Bośniaka ewidentnie ponoszą emocje.

73'

Gökhan Inler napomniany przez arbitra.

71'

GOOOOOOOL!!! Roma 2 Napoli 0!!! Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Miralem Pjanić i pewnie pokonał Pepe Reinę! Stadio Olimpico oszalało!

70'

Paolo Cannavaro bezsensownie łapie drugą kartkę za faul w polu karnym! KARNY DLA ROMY!!

69'

Druga zmiana w Napoli. Higuain za Pandeva.Czy wejście Argentyńczyka zmieni coś w grze gości? Były gracz Realu Madryt ma na to około 25 minut.

65'

Druga połowa to totalna dominacja Napoli! Roma liczy już tylko i wyłącznie na kontry.

62'

Pierwszy strzał niewidocznego zupełnie w tym spotkaniu Hamsika. Morgan de Sanctis kontrolował jednak całą sytuację i pozwolił futbolówce opuścić boisko. Z piątego metra grę rozpocznie golkiper gospodarzy.

60'

Kombinacyjna akcja Napoli, ale finalizujący całą sytuację Goran Pandev został w ostatniej chwili zablokowany przez Benatie.

57'

Zmiana, na którą zanosiło się już kilka minut temu. Gervinho nie wygrał z kontuzją i musiał opuścić plac gry. Za niego Ljajić.

56'

Dalej Napoli na połowie gospodarzy. Coraz bliżej bramki wyrównującej!

53'

Gervinho zmaga się z kontuzją, ale nie chce zejść z boiska!

50'

Odważniej zaczyna grać Napoli. Przekłada się to sytuację podbramkowe. Tym razem w roli głównej wystąpił Gökhan Inler, ale futbolówka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki.

48'

Ofiarnie w polu karnym interweniuje Daniele De Rossi, który w ostatniej chwili wybija futbolówkę!

46'

Wracamy po przerwie. Pierwszy gwizdek w drugiej połowie rozbrzmiał nad Stadio Olimpico!

48'

Koniec pierwszej połowy spotkania! Końcówka była naprawdę niesamowita, miejmy nadzieję, że piłkarze nie zwolnią tempa.

48'

GOOOOOOOOOL!!! Roma prowadzi 1:0!!! Miralem Pjanić fantastycznie egzekwuje rzut wolny i wprawia w szał radości kibiców "Giallorossi"!

46'

Tuż po wejściu na plac gry żółtą kartkę łapie Cannavaro! Faul taktyczny tuż przed linią pola karnego!

45'

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

44'

Druga zmiana wymuszona kontuzją! Cannavaro wchodzi na plac gry.

44'

Ależ szalona minuta. Najpierw strzał Strootmana trafił w poprzeczkę, a chwilę potem Lorenzo Insigne obił słupek bramki de Sanctisa.

44'

Gervinho pada w polu karnym , gwizdek arbitra milczy.

43'

Kolejny piłkarz leży na boisku. Miguel Britos trzyma się na bark, czyżby druga wymuszona zmiana w pierwszej połowie? Już rozgrzewa się Cannavaro.

42'

Kąśliwy strzał Florenziego minimalnie minął bramkę Napoli. Dobra próba Włocha. Gdyby piłka leciała w światło bramki zapewne znalazłaby się w siatce Pepe Reiny.

41'

Chwilę grozy chwilę wcześniej przeżyli kibice Romy. Kolejny zawodnik trzymał się za mięsień dwugłowy.

39'

Był to pierwszy celny strzał gości w tym spotkaniu.

37'

AS Roma - Napoli

36'

Coś niesamowitego! Błąd Castana, który nie przytrzymał linii spalonego dzięki czemu w sytuacji sam na sam znalazł się Pandev. Piłkarz Napoli strzelił jednak wprost w bramkarza! Futbolówka przecisnęła się jeszcze co prawda pod de Sanctisem, ale z lilii bramkowej wybił ją jeden z obrońców!!

34'

Zły scenariusz dla kibiców Romy spełnia się! Borriello zastępuje kontuzjowanego Tottiego.

31'

Wszystko już dobrze z Callejonem. Dużo gorzej wygląda sytuacja Tottiego, który najprawdopodobniej opuści boisko!

30'

Ostro zaatakowany Callejon. Były gracz Realu leży na boisku. Przy okazji z "usług" masażysty korzysta także Totti.

29'

Pierwsza próba zawiązania akcji przez gości, ale dośrodkowanie Maggio w ostatniej chwili zablokowane.

28'

Roma szuka swoich szans po akcjach skrzydłami, jednak jak na razie dośrodkowania pozostawiają wiele do życzenia.

26'

Goran Pandev ukarany żółtym kartonikiem!

25'

Pierwsze zgrzyty na murawie! Prawdopodobnie posypią się kartki

23'

Miękkie dośrodkowanie Tottiego z rzutu wolnego, ale czujny w bramce Pepe Reina wyłapuje piłkę.

21'

Drugi niecelny strzał z dystansu Miralem Pjanica. Przy pierwszej próbie uderzenie zablokował obrońca, tym razem futbolówka poleciała w kierunku trybun. Zawodnik Romy bierze na siebie ciężar gry, ale jak na razie jest to bardzo mało efektywne.

20'

AS Roma - NapoliAS Roma - Napoli

18'

Coraz większa przewaga Romy. Goście na razie w odwrocie.

15'

Powinno być 1:0! Daniele De Rossi znalazł sobie miejsce w polu karnym do strzału głową, ale uderzenie Włocha wpadło wprost w ręce Pepe Reiny. Fantastycznym dośrodkowanie z rzutu rożnego popisał się przy okazji Francesco Totti.

14'

Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Z narożnika grę wznowią gospodarze.

12'

Ależ mało miejsca na boisku. Gra toczy się głównie na kole środkowym.

9'

Ładna dwójkowa akcja Dodo i Gervinho zastopowana w polu karnym przez dwóch obrońców gości. Fajny pomysł, ale im bliżej bramki tym większą nerwowość dało się wyczuć u obu zawodników Romy.

7'

Wysoki pressing Napoli zmusza Romę do gry długą piłką.

7'

W odpowiedzi Napoli, ale do prostopadłej piłki nie doszedł Jose Callejon i od bramki grę rozpocznie Morgan de Sanctis.

5'

Pierwsza dogodna sytuacja gospodarzy, ale strzał Pjanica z linii pola karnego skutecznie zablokował Miguel Britos. Gospodarze domagali się jeszcze rzutu karnego za zagranie piłki ręką, ale arbiter nie wskazał na "jedenastkę". Powtórki pokazały, że sędzia miał 100% rację.

1'

Piłkarskie trzęsienie ziemi w Rzymie czas zacząć! Dzisiejszy spektakl rozpoczęli od środka gospodarze.

20:42

Fantastyczna atmosfera w Rzymie. Czas na hymn Romy.

20:41

Spotkania derbowe charakteryzują się tym, że nie brakuje w nich walki i ostrych spięć. Piłkarze obu ekip muszą jednak bardzo uważać, ponieważ arbiter Daniele Orsato nie toleruje ostrej gry. W dotychczasowych 4 spotkaniach w Serie A pokazał aż 21 żółtych kartek.

20:33

Pierwotnie spotkanie pomiędzy Romą, a Napoli miało zostać rozegrane jutro, jednakże Giuseppe Pecoraro poprosił władze ligi o przełożenie meczu. Prefekt Rzymu swoją prośbę argumentował tym, iż w dniu jutrzejszym Rzym będzie "zaangażowany" w dwa wydarzenia, w których uczestniczyć będzie duża grupa ludzi.

20:25

Ławka gości: Rafael, Colombo, Dzemailli, Fernandez, Radosević, Armero, Cannavaro, Zapata, Higuain, Mertens.

20:20

Ławka gospodarzy: Lobont, Skorupski, Bradley, Marquinho, Romagnoli, Ljajić, Taddei, Caprari, Torosidis, Burdisso, Borriello, Ricci.