Niedziela, 22 września 2013, godz. 15:00
AS RomaAS Roma
2 : 0
Lazio RzymLazio Rzym
17:02

Dwie różne połowy oglądaliśmy dzisiaj podczas derbów Rzymu. Pierwsza połowa była nudna i apatyczna, ale na szczęście w drugiej zobaczyliśmy to co najpiękniejsze w futbolu - ładne bramki, wymianę ciosów z obydwu stron i mnóstwo walki o każdy centymetr boiska. Bohaterem spotkania można uznać Adam Ljajića, który odmienił grę Giallorossich. Za wspólnie spędzony czas dziękuje już Kamil Stolpa.

95'

Koniec meczu na Stadio Olimpico. Roma wygrywa z Lazio 2:0. Kapitalne widowisko oglądaliśmy w drugiej połowie spotkania!

94'

Jeszcze atakuje Lazio! Gola dla Lazio strzela Miroslav Klose, jednak nie uznaje go sędzia, który dopatrzył się minimalnego spalonego.

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ROMY! DRUGĄ BRAMKĘ DLA AS ROMY STRZELA Z RZUTU KARNEGO ADAM LJAJIĆ!

92'

KARNY DLA ROMY!! FAULOWANY LJAJIĆ!!

91'

Kapitalna szansa dla Romy!! Dośrodkowuje Ljajić, główkuje Taddei, jednak piłkę na linii bramkowej zatrzymuje Marchetti!

90'

Owacja na stojąco dla Francesco Tottiego. Ulubieńca kibiców Romy zmienia Marco Boriello.

90'

Sędzia przedłuża spotkanie o cztery minuty.

90'

A jednak Lazio miało świetną szansę. W pole karnę wbiega Ederson, jest sam na sam z bramkarzem, jednak ofiarnym wślizgiem w ostatniej chwili popisuje się De Rossi!! Kapitalna interwencja wychowanka Romy!

89'

Roma kontroluje teraz przebieg gry. Wydaje się, że grające w dziesiątkę Lazio nie będzie już nic w stanie zrobić w tym meczu.

85'

Za solidnie grającego Pjanica, na boisku pojawia się Taddei.

84'

Z rzutu wolnego groźnie strzela Ljajić, jednak kolejną dobrą paradą popisuje się Marchetti.

82'

CZERWONA KARTKA DLA ANDRE DIASA! Prawdziwe wejście smoka! Brazylijczyk zdzielił Tottiego łokciem w zupełnie niegroźnej sytuacji... co za głupota gracza Lazio!

80'

Jeszcze jedna zmiana w Lazio. Za Cianiego na boisko wszedł Andre Dias.

78'

Za słabo grającego w tym meczu Hernanesa na boisku pojawia się Ederson.

77'

Znowu z kontrą ruszają piłkarze Romy. Gervinho łatwo mija Canę, wpada w pole karne, strzela z ostrego kąta... pięć metrów nad bramką! Fatalne uderzenie.

76'

Brzydki faul Strootmana i kolejna żółta kartka w tym meczu.

72'

Ależ szansa dla Romy!! Znowu wrzuca Totti, głową strzela Benatia, jednak kapitalnie broni Marchetti!

72'

Cana nieprzepisowo zatrzymuje Gervinho i zostaje za to zagranie ukarany żółtą kartką.

71'

Ofensywna zmiana trenera Lazio. Za obrońce Cavandę, wchodzi grający w ataku Sergio Floccari.

69'

Totti do Ljajića, który wpada w pole karne, strzela z ostrego kąta...bardzo niecelnie! To była kolejna dobra szansa dla Romy w drugiej połowie.

67'

Na minimalnym spalony Gervinho, który wychodził sam na sam z bramkarzem Lazio. Dobra decyzja sedziego.

63'

Krótko wykonany rzut rożny przez piłkarzy Romy. De Rossi podaje do Tottiego, ten popisuje się miękką wrzutką wprost na nogę Balzarettiego, który uderzeniem z woleja pokonuje bezradnego Marchettiego!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ROMY!!! BALZARETTI!

63'

Dużo lepiej to wygląda w drugiej połowie. Wydaje się, że bramka dla którejś ze stron to kwestia minut. Cios za cios na Stadio Olimpico!

60'

Znowu Maicon! Po raz kolejny mija bezradnego Konko, ścina do środka, oddaje strzał...w ostatniej chwili zablokował go jednak Lorik Cana!

56'

Ajajaj! Wreszcie mamy emocje w derbach Rzymu. Piłkę z lewej strony wrzucił Lulić, a Klose nie trafia z kilku metrów!! Co za pomyłka reprezentanta Niemiec!

55'

Ależ teraz przycisnęła Roma! Najpierw prawą stroną w pole karne Lazio wchodził Maicon, jednak jego centrę w ostatniej chwili wybił Ciani, a potem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski strzelenia gola był Benatia. Piłkarz jednak strzelił minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Marchettiego.

53'

Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany został Cavanda.

53'

Pierwsza zmiana w Romie. Za aktywnego, ale mało efektywnego Florenziego wchodzi były piłkarz Fiorentiny, Adam Ljajić.

52'

Ależ było blisko!! Z rzutu wolnego dośrodkowywał Candreva, a w poprzeczkę uderzył Ciani! Centymetrów zabrakło piłkarzom Lazio!

49'

Maicon postanowił się zrewanżować i kopnął Lulića za co również otrzymał żółtą kartkę.

47'

Agresywnie zaczęli piłkarze Lazio. Nawet zbyt agresywnie, bo za kopnięcie De Rossiego żółtą kartkę otrzymuje Lulić.

46'

Sędzia rozpoczyna drugą połowę spotkania. Wygląda na to, że w obydwu zespołach nie doszło do żadnych zmian.

45'

Powiedzieć, że oglądamy słabe widowisko, to nic nie powiedzieć. Mecz między dwoma rzymskimi zespołami jest toczony w ślamazarnym tempie, a sytuacji mamy jak na lekarstwo. Miejmy jednak nadzieję, że po przerwie zobaczymy lepsze, godne derbów Rzymu spotkanie.

45'

Gianlucha Rocchi kończy pierwszą połowę derbów Rzymu. Na Stadio Olimpico utrzymuje się bezbramkowy remis.

44'

Wreszcie jakaś akcja Romy! Prawą stroną przedziera się Florenzi, mija źle ustawionego Konko, jednak dośrodkowanie ląduje... na trybunach Stadio Olimpico.

41'

Brutalny faul Florenziego na Candrevie i zawodnik Romy zostaje ukarany żołtą kartką.

41'

Candreva schodzi do środka i oddaje zbyt słaby, w dodatku bardzo niecelny strzał. Pierwsza połowa derbów Rzymu jest nudna, apatyczna i po prostu słaba. Na boisku naprawdę niewiele się dzieje.

36'

De Rossi zostaje ukarany żołtą kartką za wejściem kolanem w plecy Cristiana Ledesmy.

32'

Tym razem faul Ledesmy na Tottim i to piłkarze Romy będą wykonywać groźny stały fragment. Kapitan Romy dośrodkowuje, do piłki dochodzi Gervinho, który nie trafia głową z 4 metrów!! To była świetna szansa gospodarzy.

27'

Mnożą się faule piłkarzy Romy, jednak piłkarze Lazio fatalnie wykonują stałe fragmenty gry. Tym razem prostu w mur strzelał Lulić.

25'

Candreva świetnie zakręcił Balzarettim, który musiał ratować się faulem i Lazio ma groźny rzut wolny z bocznego sektora boiska. Nic jednak z tego nie wyszło.

21'

Szansa dla Lazio! Z prawej strony wrzuca Cavanda, piłkę głową zgrywa Klose, jednak nadbiegającego Hernanesa w ostatniej chwili uprzedza De Rossi, który wyjaśnia sytuację.

17'

Próba prostopadłego podania przez Ledesmę, jednak minimalnie za mocno i Morgan de Sanctis rozpocznie od bramki. Póki co bez większych emocji w Rzymie.

10'

Pierwsze dziesięć minut z lekkim wskazaniem na piłkarzy Lazio. Jak na razie nie doczekaliśmy się jednak ani jednego strzału zmierzającego w światło bramki.

8'

Piłkarze Romy spokojnie budują atak pozycyjny. Futbolówka krąży między defensorami gospodarzy.

6'

Wolne tempo pierwszych minut spotkania. Przed momentem kolejne dośrodkowanie w pole karne do Miroslava Klose, ale było ono bardzo nieprecyzyjne i od bramki rozpocznie De Sanctis.

4'

De Rossi mógł zaliczyć samobójcze trafienie. Po centrze jednego z zawodników Lazio pomocnik Romy o mało nie wpakował piłki do własnej bramki.

2'

Długa piłka w pole karne na Miroslava Klose, ale napastnik Lazio i reprezentacji Niemiec walcząc o futbolówkę faulował obrońcę Romy.

1'

Od środka pola rozpoczęli piłkarze Lazio.

14:58

Zawodnicy obu drużyn są już na boisku. Bohaterowie dzisiejszego popołudnia witają się ze sobą. Przed nami jeszcze losowanie sędziego i zaczynamy derby Rzymu.

14:50

Stawka rzymskich derbów jest wysoka. Kibice drużyny, która wygra to spotkanie, przez najbliższe pół roku będą mogli chodzić z podniesionymi głowami po stolicy Włoch. Fani Romy do dziś wypominają swoim piłkarzom ostatnią derbową porażkę, która pozbawiła ich krajowego pucharu, i udziału w Lidze Europy.

14:45

Zapraszamy na relację LIVE ze 159. derbów Rzymu.Na Stadio Olimpico Roma będzie rywalizować z Lazio.