Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2. połowa1 : 1
dogrywka 1. połowa1 : 1
120'

Sędzia zakończył spotkanie w Stalowej Woli. Śląsk z problemami, ale awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

118'

GOOOOOOOOL! 3:1 dla Śląska.Wprowadzony na boisko w drugiej połowie Jakub Więzik po dośrodkowaniu z najbliższej odległości pokonał Wietechę.

117'

Z narożnika pola karnego niecelnie uderzał Radosław Mikołajczak.

115'

Dudu miał okazję, aby Śląsk strzelił trzecią bramkę, ale Wietecha kapitalnie obronił sytuację oko w oko z golkiperem Stali. W dzisiejszy meczu bramkarz zespołu ze Stalowej Woli pokazał, że nie jest słabszy od wielu kolegów po fachu z Ekstraklasy.

113'

Stal próbuje jeszcze odwrócić losy meczu. Po krótko rozegranym rzucie rożnym z ponad 20 metrów strzelał Reiman, ale Gikiewicz był na posterunku.

111'

GOOOOOOOL! 1:2 dla Śląska. Mqteusz Cetnarski w polu karnym dograł płaską piłkę do Paixao, a ten jedynie dopełnił formalności i pokonał Wietechę.

110'

Jeszcze raz uderzał Wojciech Reiman, ale uderzenie pomocnika Stali pewnie złapał Rafał Gikiewicz.

108'

Uderzenie Reimana z około 30 metrów zostało zablokowane przez defensora Śląska.

106'

Stal Stalowa Wola zaczyna drugą część dogrywki.

105'

Koniec pierwszej części dogrywki.

104'

Cebula otrzymał żółtą kartkę.

102'

Tym razem gra przeniosła się pod bramkę Stali. Sylwester Patejuk strzalał z około 18 metrów, ale jego uderzenie było niecelne.

101'

Mateusz Argasiński centrował z rzutu rożnego. Piłka dosyć przypadkowo znalazła się pod nogami Reiman, który strzelał na bramkę Gikiewicza. Będzie kolejny korner dla gospodarzy.

99'

Dudu Paraiba uderzał z 20 metrów. piłka po jego strzale poleciała minimalnie obok bramki.

98'

Świetna okazja dla Śląska. Mateusz Cetnarski znalazł się sam przed bramką Stali, golkiper gospodarzy dobrze wyszedł i wygrał pojedynek z pomocnikiem WKS.

96'

Śląsk Wrocław dłużej utrzymuje się przy piłce od początku dogrywki, ale nie gra już w tak szybkim tempie jak przez większą część II połowy.

95'

Radosław Mikołajczak dynamicznie szarżował na prawej strony, zszedł w stronę pola karnego, ale został zatrzymany.

94'

Sylwester Patejuk wreszcie pokazał się z dobrej strony. Wszedł w pole karne z prawej flanki w pole karne i uderzył lewą nogą nieznacznie obok bramki.

90'

Śląsk rozpoczał pierwszą część dogrywki.

93'

Koniec regulaminowego czasu gry, będziemy mieli dogrywkę.

91'

Dudu strzela z dystanu, ale niecelnie.

90'

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Majowicz wchodzi za Kantora.

88'

Śląsk mógł rozstrzygnąć losy meczu. Marco Paixao znalazł się w sytuacji sam na sam z Wietechą. Golkiper Stali interweniował jednak znakomicie i zapobiegł stracie gola.

85'

GOOOOOOOL Hołota bardzo ładnie uderzył z woleja z 10 metrów i Tomasz Wietecha musiał skapitulować.

84'

W niezłej okazji strzeleckiej znalazł się Juda. Jego uderzenie nie znalazło drogi do bramki.

82'

W polu karnym gospodarzy ucierpiał Artur Cebula i potrzebuje pomocy medycznej.

80'

Za Krzysztofa Ostrowskiego wchodzi Mateusz Cetnarski.

79'

Śląsk atakuje, ale jego akcje są zbyt chaotyczne i od momentu straty bramki nie przeprowadził żadnej ciekawej akcji.

76'

Levy stawia na atak i trudno mu się dziwić. Za Stevanovicia wchodzi Jakub Więzik.

74'

W odpowiedzi Śląsk. Sebastian Mila uderzał z dystansu, ale nad bramką Wietechy.

72'

Z rzutu rożnego z prawej strony boiska wrzucił piłkę Mateusz Argasiński, a Michał Bogacz strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.

72'

GOOOOOOL! 1:0 dla Stali. Bogacz

70'

Juda upadł na murawę w "szesnastce" podczas walki o piłkę z defensorem Śląska, ale gwizdek arbitera Wojciecha Krztonia miłczał.

69'

Sebino Plaku po raz kolejny w roli głównej. Albańczyk na prawej stronie narożnika pola karnego oddał płaski strzał, ale był on niecelny.

67'

Sebino Plaku ładnie pokazał się na prawej flance wrzucił piłkę w kierunku Marco Paixao, ale napastnik WKS nie zdążył zamknąć akcji.

66'

Za Sylwestra Sikorskiego wszedł Artur Cebula.

63'

Trzeba przyznać, że duet środkowych obrońców Stali Michał Czarny - Michał Bogacz spisuje się dzisiaj bardzo dobrze na tle piłkarzy trzeciej drużyny Ekstraklasy.

62'

Bogacz faulował Marco Paixao i otrzymał żółtą kartkę.

59'

Za słabo radzącego sobie dzisiaj Spahicia wchodzi Dudu.

57'

Po kilku minutach przewagi Śląska akcja Stali. Futbolówkę na 30 metrze otrzymał Radosław Mikołajczak. Pomocnik gospodarzy strzelił mocno, ale nie trafił w światło bramki.

55'

Po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Marco Paixao, próbował przerzucić piłkę nad golkiperem Stali, ale Wietecha nie dał się zakoczyć.

54'

Sebastian Mila wypuścił na prawym skrzydle Tomasza Hołotę, ten zszedł w pole karne i uderzył w światło bramki, ale Wietecha bez problemu obronił.

51'

Od początku drugiej połowy Śląsk Wrocław gra z nieco większym animuszem. Piłkarze Levego podkręcili trochę tempo.

50'

W poprzedniej akcji minięty przez Hołotę Argasiński popełnił w zasadzie pierwszy błąd. Młody zawodnik Stali pokazuje się dzisiaj z naprawdę dobrej strony.

49'

Na prawej stronie Tomasz Hołota ograł Argasińskiego zacentrował w pole karne, ale nieco zbyt mocno i Patejuk miał problemy ze skontrolowaniem strzału.

47'

Dalibor Stevanović strzelał z rzutu wolnego, jego uderzenie było jednak niecelne.

46'

Za kontuzjowanego Płonkę, od początku drugiej połowy wystąpi Juda.

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania w Stalowej Woli.

45'

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Miejscowi kibice gromkimi brawami nagrodzili piłkarzy Stali.

45'

To była najlepsza jak dotychczas sytuacja Sląska, Sebastian Mila uderzał z pola karnego z ostrego kąta. Po jego strzale futbolówka odbiła się od poprzeczki, dobitkę Sebino Plaku na rzut rożny świetnie sparował Wietecha.

44'

Kolejna okazja strzelecka Stali. Tym razem z około 18 metrów uderzał Damian Łanucha. Pomocnik gospodarzy nie strzelił w światło bramki.

42'

Akcja Kantora na lewej stronie, po której Stal miała rzut rożny. Argasiński z kornera zagrywał do Reimana, ten uderzył po długim rogu, ale minimalnie niecelnie.

39'

Jak na razie nie bardzo widać na boisku różnicę dwóch klas pomiędzy obiema zespołami. Stal wcale na tle Śląska nie wygląda źle. Piłkarze Stanislava Levego wciąż bez 100% sytuacji strzeleckiej.

37'

Tym razem Sebastian Mila zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony, ale było one zbyt mocne i piłka wyszła na aut, z którego ropoczną piłkarze Stali.

35'

Pierwszy raz do akcji ofensywnej włączył się Amir Spahić. Dośrodkował z lewej flanki, ale niedokładnie.

33'

Tomasz Płonka kontuzjowany. Sztab medyczny udziela pomocy napastnikowi Stali.

32'

Pędzący na bramkę Śląska Wojciech Reiman otrzymał piłkę Bartkiewicza, uderzył na bramkę Śląska, ale nie trafił futbolówki zbyt czysto i ta wylądowała w rękawicach Rafała Gikiewicza.

29'

Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Paixao, wrzucił piłkę w pole karne, ale z dośrodkowaniem napastnika Śląska Wrocław bez problemu poradził sobie Tomasz Wietecha.

26'

Łanucha faulował Sebino Plaku około 25 metrów od bramki Wietechy. Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzał Sebastian Mila. Jego strzał lewą nogą był jednak zbyt słaby, a do tego niecelny.

24'

Argasiński wrzucił z rzutu rożnego piłkę, ale poradzili sobie z tym defensorzy Śląska, do piłki na 25 metrze doskoczył Mikołajczak i uderzył bardzo mocno, ale nieznacznie nad poprzeczką.

23'

Aktywny dzisiaj Tomasz Płonka przedzierał się w polu karnym i zaatakowany przez piłkarza Śląska padł w szesnastce. Sędzia nie podyktował jedenastki i od rzutu rożnego rozpoczną gospodarze.

20'

To Stal Stalowa Wola stworzyła dotychczas lepsze sytuacje, szczególnie okazja Płonki z 8. minuty powinna skończyć się prowadzeniem miejscowej drużyny. Na szczęście dla Śląska w bramce Śląska bez zarzutów spisuje się Rafał Gikiewicz.

18'

Na razie bardzo słabo spisuje się Sylwester Patejuk przez 18 minut skrzydłowy Śląska nie zaliczył ani jednego dobrego zadania.

17'

Marco Paixao uderzał prawą z około 16 metrów, ale uderzenie portugalskiego napastnika Sląska poszybowało obok bramki.

14'

Tomasz Hołota przeprowadził rajd prawą stroną, już w polu karnym odegrał piłkę do Paixao, ale ten w ostatniej chwili zablokowany przez defensora Stali.

14'

Na stadionie w Stalowej Woli świetna atmosfera. "Kto wygra mecz? Stal!" - wykrzykują wszyscy sympatycy miejscowej drużyny.

13'

Po rzucie rożnym do piłki najwyżej wyskoczył Sebino Plaku, ale strzał był niecelny i Wietecha tylko odprowadził wzrokiem futbolówkę.

11'

Tomasz Płonka w polu karnym zwiódł Pawelca i uderzył, ale Rafał Gikiewicz znowu okazał się górą.

8'

Była dobra okazja dla gospodarzy. Po prostopadłym zagraniu Mateusza Argasińskiego Tomasz Płonka znalazł się przed Rafałem Gikiewiczem, ale jego strzał był skierowany prosto w golkipera Śląska.

6'

Tymczasem na trybunie K sympatycy Stalówki wznieśli do góry kolorowe kartony i w ten sposób utworzyli napis 1938, który nawiązuje do 75-lecia klubu zes Stalowej Woli.

4'

Na strzał z dystansu zdecydował się Sylwester Patejuk. Futbolówka po uderzeniu skrzydłowego Śląska poszybowała nad poprzeczką.

3'

Na początku spotkania oba zespoły wzajemnie się badają. Śląsk rozgrywa piłkę, ale na razie nie przeprowadził żadnej akcji godnej odnotowania.

1'

Arbiter spotkania rozpoczął zawody. Zaczynamy mecz w Stalowej Woli.

15:25

Dzisiejszy mecz sędziować będzie Wojciech Krztoń z Olsztyn. Gospodarze zagrają w zielono-czarnych strojach, a Śląsk Wrocław tradycyjnie w biało-zielonych.

15:20

Rezerwowi Stali: Dawid Wołoszyn, Artur Cebula, Maciej Sołek, Damian Juda, Tomasz Majowicz, Patryk Tur, Dawid Komada

15:20

Rezerwowi Śląska Wrocław: Marian Kelemen, Dudu, Mateusz Cetnarski, Kamil Dankowski, Robert Menzel, Tadeusz Socha, Jakub Więzik.

15:16

-

W ubiegłym sezonie pokazaliśmy, że rozgrywki o Puchar Polski traktujemy bardzo poważnie. Nie inaczej jest teraz. Nasz pierwszy rywal gra w niższej lidze, ale to nie oznacza, że sobotni mecz potraktujemy ulgowo. Już wiele razy okazywało się bowiem, że niżej notowany przeciwnik sprawiał sensację. Dlatego do meczu ze Stalą musimy przystąpić z pełną koncentracją. Nie możemy mieć w głowach wyłącznie spotkania z Sevillą

- stwierdził przed meczem ze Stalą Stanislav Levy, trener Śląska.

15:10

Bilety na to spotkanie bardzo szybko rozeszły się w przedsprzedaży. Zapowiada się, że mecz obejrzy około 3000 tysiące kibiców. Przynajmniej oficjalnie nie będzie sympatyków Śląska, gdyż sektor gości w Stalowej Woli jest cały czas zamknięty.

15:00

Zapraszamy na relację NA ŻYWO ze Stalowej Woli z meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Na stadionie MOSiR-u Stal Stalowa Wola zmierzy się z 3. drużyna poprzedniego sezonu Ekstraklasy - Śląskiem Wrocław.