Niedziela, 18 sierpnia 2013, godz. 20:30
dogrywka 1. połowa0 : 0
dogrywka 2. połowa0 : 0
karne4 : 5
23:18

Kibice Piasta Gliwice nie będą wracać do domów w dobrych nastrojach, ale na brak emocji nikt nie ma prawa narzekać. Po raz kolejny sprawdziło się, że lepiej pudłować w pierwszej kolejce rzutów karnych, niż później, myśląc, że ma się zwycięstwo w garści. Za wspólne 120 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net.

120'

Zagłębie zagra w 1/8 finału Pucharu Polski.

120'

GOOOOL! VIDANOV TRAFIA NA 5:4 DZIĘKI CZEMU ZAPEWNIA SWOJEMU ZESPOŁOWI AWANS DO 1/8 PUCHARU POLSKI!

120'

Lazdins pudłuje identycznie jak Izvolt - nad spojeniem słupka z poprzeczką!

120'

Kwiek na 4:4!

120'

Matras na 4:3!

120'

Pewnie Woźniak i doprowadza do remisu!

120'

Izvolt nad bramką.

120'

Cotra trafia i 3:2 dla Piasta!

120'

Jurado na 3:1!

120'

Piątek się nie myli i tylko 2:1 dla Piasta.

120'

Wilczek pewnie pokonuje Gliwę podobnie jak Podgórski strzałem przy prawym słupku!

120'

Rymaniak strzela obok lewego słupka i 1:0 dla Piasta.

120'

Podgórski pokonuje Gliwę strzałem przy prawym słupku.

120'

Pierwszy do karnego podejdzie Tomasz Podgórski.

120'

Koniec drugiej połowy dogrywki, przed nami zostały tylko rzuty karne.

119'

Bardzo ważna interwencja Matrasa w obronie, dzięki czemu nie pozwolił, by zawodnik lubinian oddał strzał w ostatniej minucie.

118'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego, ale głową wybijał piłkę Cotra wprost pod nogi Lazdinsa, który fatalnie złożył się do strzału i uderzył obok bramki Gliwy.

117'

Ruben stracił piłkę przy linii końcowej, ale udało mu się wywalczyć rzut rożny.

116'

Do końca dogrywki jeszcze cztery minuty, ale trzeba przyznać, że z przebiegu gry w ostatnich 20 minutach na zwycięstwo zasłużył zdecydowanie bardziej zespół gospodarzy.

115'

Zbozień może już kontynuować grę.

114'

Zbozienia "złapał" skurcz w lewej łydce, niezbędna będzie interwencja klubowych lekarzy.

113'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu wolnego, głową uderzał Horvath, ale doskonale Gliwa obronił ten strzał na linii bramkowej.

112'

Spore zamieszanie w polu karnym Zagłębia po wrzutce Podgórskiego z rzutu wolnego, ale będzie tylko rzut rożny dla Piasta.

111'

Strzał Woźniaka z 17 metrów, ale zabrakło metra, by pokonał Trelę.

110'

Świetny techniczny strzał Carles'a Marc'a z 30 metrów - gdyby było to celne uderzenie, z pewnością Gliwa byłby bez szans.

109'

Kolejny faul, tym razem Zbozienia na Cotrze.

108'

Rymaniak faulował Rubena.

107'

Groźnie przed bramką Gliwy, ale golkiper gości pewnie piąstkuje piłkę.

106'

Drugą połowę dogrywki rozpoczął Piast.

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki.

104'

Wilczek faulował Cotrę.

103'

Z rzutu rożnego Podgórski dośrodkował na głowę Horvatha, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

102'

Vidanov zablokował centrę Króla - rzut rożny.

101'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego pada łupem jednego z zawodników gości.

100'

Matras ukarany żółtą kartką za faul na Abwo.

99'

Świetnie Król uprzedził Vidanova na lewej flance, ale centrował wprost pod nogi Rymaniaka.

98'

Rymaniak faulem na Rubenie przerwał kontrę Piasta.

97'

Horvath faulował Kwieka.

96'

W środku pola Rymaniak faulował Podgórskiego.

95'

Póki co w dogrywce zdecydowanie lepiej prezentują się Miedziowi.

94'

Abwo trafił w Trelę w sytuacji sam na sam, ale wcześniej rozbrzmiał gwizdek arbitra - Nigeryjczyk był na spalonym.

93'

Po wrzutce Kwieka z rzutu wolnego głową uderzył obok bramki Woźniak.

92'

Matras faulował Abwo przy linii bocznej.

22:29

Piast Gliwice - Zagłębie LubinPiast Gliwice - Zagłębie Lubin

22:29

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Piast Gliwice Ekstraklasa.net

91'

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

91'

Vidanov za Banasia.

91'

Podgórski za Cicmana.

90'

Koniec regulaminowego czasu gry, przed nami dogrywka i ewentualnie rzuty karne.

90'

Kibice Piasta, choć nie mają pojęcia za co trener bramkarzy został wyproszony, wyraźnie zademonstrowali swoje niezadowolenie niecenzuralnymi wyzwiskami w kierunku PZPN i głównego arbitra.

90'

Woźniak ukarany żółtą kartką za faul.

89'

Trener bramkarzy Ryszard Jankowski za niewłaściwe zachowanie został wyproszony przez głównego arbitra.

88'

Do regulaminowego czasu gry Krzysztof Jakubik doliczył 4 minuty.

87'

Abwo wszedł za Azikiewicza.

86'

Podopieczni Adama Buczka wyglądają, jakby czekali już na ostatni gwizdek w tej drugiej połowie.

85'

Akcja Zagłębia lewą stroną przerwana przechwytem Cicmana.

84'

Horvath i Papadopulos mogą bez problemów kontynuować spotkanie.

83'

Choć obaj zawodnicy ucierpieli w tym zderzeniu Horvath został ukarany żółtą kartką.

82'

Horvath i Papadopulos zderzyli się w środku pola.

81'

Obaj trenerzy czekają ze zmianami nastawiając się na dogrywkę.

80'

Po dośrodkowaniu Izvolta z rzutu rożnego głową nad bramką uderzał Matras.

79'

Z ostrego kąta uderzał Zbozień, ale jeden z zawodników Zagłębia zablokował ten strzał - rzut rożny.

78'

Wilczek faulowany na 40 metrze.

77'

Izvolt z rzutu rożnego na głowę Zbozienia, ale były zawodnik Legii uderzył za słabo, by zaskoczyć Gliwę.

76'

Akcja Izvolta i Wilczka lewą stroną, ale udało im się tylko wywalczyć rzut rożny.

75'

Do końca spotkania pozostał kwadrans - jeżeli utrzyma się bezbramkowy remis, będziemy mieli w Gliwicach dogrywkę i karne.

74'

Po kolejnym dośrodkowaniu z prawej strony, Cicman zagrał celnie do Wilczka, który uderzył głową jednak obok bramki.

73'

Centra Zbozienia z prawej strony i pewnie wybija piłkę głową Banaś.

72'

Tym razem atak pozycyjny Piast przerwany z powodu niecelnego zagrania Cicmana.

71'

Z rzutu rożnego Kwiek wprost w ręce Treli.

70'

Strzał sytuacyjny Horvatha, ale obok bramki.

69'

Coraz więcej nerwowości wkrada się w poczynania zawodników.

68'

Przez moment w środku pola zwijał się z bólu Bonecki, ale może już kontynuować grę.

67'

Długa wrzutka Rymaniaka, piłkę jeszcze musnął głową Król wprost od nogi Azikiewicza, którego strzał z 7 metrów był niecelny.

66'

Kwiek dostał żółtą kartkę za faul na Carlesie Marc'u.

65'

Dobrze dośrodkował Król, ale Wilczek tak przyjął piłkę, że ta opuściła boisko.

64'

Na spalonym Kwiek.

63'

Świetną interwencją Matras zażegnał niebezpieczeństwo przed bramką Treli.

62'

Na spalonym Ruben.

61'

Docekal po raz kolejny udowodnił, że najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, to dla niego za wysokie progi - za niego pojawił się Wilczek, kolejny z byłych zawodników lubinian.

60'

Godzina gry za nami - w porównaniu z pierwszą połową gra bardziej się wyrównała.

59'

Błąd opuszcza boisko, za niego pojawia się Woźniak.

58'

Cicman próbował dośrodkować z prawej strony, ale świetnie blokował go Guldam.

57'

Docekal faulował Banasia.

56'

Tym razem Carles Marc faulował Boneckiego i został ukarany żółtym kartonikiem.

55'

Lazdins pojawił się za Hanzela.

54'

Faulował Hanzel.

53'

Z 20 metrów strzelał Błąd, ale zabrakło dosłownie kilkadziesiąt centymetrów, by Trela został pokonany.

52'

Przed momentem goście mieli 3 rzuty rożne, ale nie potrafili żadnego spożytkować.

51'

Kapitalny strzał Kwieka z 20 metrów tuż pod poprzeczkę, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Trela - rzut rożny.

50'

Niecelne podanie Carlesa Marca, który wyróżnia się wyłącznie faulami na nim, lub dzięki jego faulom.

49'

Wspaniała akcja Piasta, po której Hanzel z 7 metrów dosłownie podał piłkę do Gliwy, bo nie można było tego nazwać strzałem - można odnieść wrażenie, że były zawodnik Zagłębia jest z meczu na mecz coraz słabszy.

48'

Świetnie dośrodkował Błąd z prawej strony, ale Azikiewicz nie zdołał wykorzystać tego podania.

47'

I od razu Cicman wywalczył rzut rożny, który wykonywał Izvolt. Piłka ostatecznie wpadła pod nogi Króla który uderzył bardzo mocno z 17 metróa, ale w środek bramki - kolejny rzut rożny.

21:32

46'

Druga połowa rozpoczęta.

21:31

POLUB NAS NA FACEBOOKU Piast Gliwice Ekstraklasa.net

45'

Krzysztof Jakubik zakończył pierwszą połowę nie doliczając ani sekundy.

44'

Trzeba przyznać, że ostatnie minuty pierwszej połowy zdecydowanie pod dyktando podopiecznych Marcina Brosza.

43'

Izvolt identycznie jak przed kwadransem z lewej strony dośrodkował poza boisko.

42'

Bonecki ukarany żółtą kartką za faul na Carlesie Marc'u.

41'

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia - Ruben otrzymał podanie na 8 metrze, ale dlatego, że miał zawodnika na plecach był zmuszony wycofać piłkę do tyłu, gdzie pewnie interweniował jeden z zawodników gości.

40'

Świetny odbiór Hanzela przed polem karnym Zagłębia, ale stracił piłkę jeszcze szybciej, niż ją zyskał.

39'

Izvolt faulowany przez Błąda.

38'

Zbozień próbował prostopadłym podaniem uruchomić Cicmana, ale pewnie blokował go Rymaniak.

37'

Strzał Cicmana z 10 metrów, piłka jednak poszybowała tuż nad poprzeczką.

36'

Po dośrodkowaniu Kwieka z lewej strony z rzutu wolnego strzał głową oddał Papadopulos, ale obok bramki Treli.

35'

Carles Marc faulował Azikiewicza.

34'

Zbozień z autu w swoim stylu - ale pewnie piąstkuje Gliwa. Przy okazji Docekal faulował Banasia.

33'

Z lewej strony fatalnie dośrodkował Izvolt za co przepraszał kolegów - od bramki Gliwa.

32'

Z rzutu rożnego dośrodkował Kwiek, piłkę głową strącił Rymaniak, ale obok bramki Treli.

31'

Carles Marc ratował się faulem taktycznym na Papadopulosie.

30'

Zbozień ponownie niecelnie wrzucił piłkę w pole karne gości - tym razem na głowę Banasia.

29'

Docekal zderzył się głową z Guldamem, ale może już kontynuować grę.

28'

Ruben uderzał z 16 metrów, ale piłka potoczyła się tuż obok prawego słupka.

27'

Hanzel próbował z prawej strony dośrodkować na głowę Docekala, ale Czech za wcześniej wyskoczył do główki, dlatego też nie zdołał oddać strzału głową.

26'

Gdyby Ruben lepiej przyjął piłkę w polu karnym Gliwy mogło być już 1:0.

25'

Centra Rymaniaka z lewej strony wpada wprost w ręce Treli.

24'

Centra Cicmana w kierunku Docekala, ale napastnik Piasta tylko popatrzył w polu karnym jak piłka wpada w ręce Gliwy.

23'

22'

Zbozień po raz drugi zdecydował się na długi wrzut piłki z autu i ponownie trafił idealnie na głowę Rymaniaka.

21'

Hanzel z 20 metrów próbował pokonać Gliwę, ale były bramkarz Polonii pewnie broni ten strzał.

20'

Kwiek wrzucał piłkę z rzutu wolnego i po raz kolejny pewnie interweniował Trela.

19'

Na 30 metrze faulowany Papadopulos.

18'

Kolejna centra Kwieka z prawej flanki, ale tym razem piłka opuściła boisko.

17'

Dośrodkowanie Kwieka z rzutu wolnego, ale piłkę głową wybija Docekal.

16'

Po kwadransie gry trzeba przyznać, że mamy póki co wyrównany i ciekawy pojedynek w Gliwicach.

15'

Izvolt faulowany w środku pola.

14'

Bardzo mocny strzał Izvolta z 20 metrów, ale zabrakło dosłownie metra, by piłka wpadła do bramki.

13'

Hanzel podobnie jak w poprzednich występach w barwach Piasta, po raz kolejny nie zaczął zbyt dobrze tego spotkania.

12'

Ciekawą akcję przeprowadził Piast prawą stroną, ale ostatecznie Izvolt faulował tuż przed polem karnym gości Banasia.

11'

Z rzutu wolnego z 35 metrów uderzał Azikiewicz, ale Trela nie miał żadnych problemów z obroną tego strzału.

10'

Matras faulował Papadopulosa.

9'

Na trybunie gości zasiada dzisiaj grupa kilkudziesięciu sympatyków Zagłębia Lubin.

8'

Na spalonym Cotra.

7'

Daleki wrzut z autu Zbozienia, ale piłka wpada jednak na głowę jednego z zawodników Zagłębia.

6'

Piłka po centrze Boneckiego wpada wprost w ręce Treli.

5'

Strzał Kwieka zablokował Król - rzut rożny.

4'

Kwiek ma problemy z lewym kolanem prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana.

3'

Niewiele brakowało, by Błąd przeciął dośrodkowanie z lewej strony, ale zabrakło dosłownie centymetrów, by wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

2'

Pierwszą akcję Piasta przerwał Adam Banaś - były zawodnik gliwickiego klubu.

1'

Pierwszą połowę rozpoczęli Miedziowi.

20:30

20:29

Piłkarze obu zespołów już wychodzą na murawę przy brawach kibiców.

20:27

Piast u siebie z Zagłębiem rywalizował 3 tygodnie temu - wówczas po golach Kamila Wilczka i Rubena Jurado gliwiczanie wygrali 2:1. Jedynego gola dla gości zdobył wówczas Miłosz Przybecki, którego dzisiaj zabraknie z powodu urazu.

20:23

Ławka rezerwowa Zagłębia Lubin: Hładun, Abwo, Andrzejczak, Bilek, Oleksy, Vidanov, Woźniak.

20:21

Ławka rezerwowa Piasta Gliwice: Szmatuła, Polak, Klepczyński, Dytko, Wilczek, Lazdins, Podgórski.

20:20

Już za kilkanaście minut rozpocznie się rywalizacja Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin w ramach 1/16 Pucharu Polski. Na zwycięzcę tego meczu czeka już GKS Tychy, który w piątek pokonał 3:1 Gryf Wejherowo.