sandecja nowy sączSandecja Nowy Sącz
19:56

Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz

93'

Na spalonym Grzeszczyk po rzucie rożnym. I koniec meczu! Sandecja awansuje do 1/16 finału Pucharu Polski!

92'

Sandecja jeszcze atakuje od niechcenia. Gospodarze już pogodzeni z wynikiem.

90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

90'

Zmiana także w Polonii. Wojsyk za Sachę

90'

Ostatnia zmiana w Sandecji. Kalisz za Zawiślana.

87'

A jednak Sandecja! Przy rzucie rożnym obrońcy Polonii zagapili się, a goście po krótkim rozegraniu dograli w pole karne, gdzie z bliska Petran pokonał MIkę!

84'

Strzał z dystansu na bramkę Polonii przeszedł kilka metrów obok słupka.

82'

Sam poszkodowany dośrodkował z rzutu wolnego, było blisko, po uderzeniu głową piłka minęła jednak bramkę.

81'

Żółta kartka dla Mójty za faul na Bartoszu Nowaku z boku pola karnego.

79'

Rzut rożny dla Sandecji. Wrzucał piłkę Mójta, w górę wypiąstkował Mika i sytuację wyjaśnili obrońcy.

77'

Zmiana w Polonii. Za Zalewskiego wchodzi Krzemień.

75'

Spięcie w środku pola i żółtą kartką za faul ukarany Szczepański.

73'

Dobra akcja Sandecji i było blisko bramki. Wprowadzony Grzeszczyk ładnie rozprowadził piłkę na prawą stronę do Kosiorowskiego, a ten płasko dośrodkował po ziemi do Zawiślana. Piłkę przejął jedna Mika, który rzucił się mu pod nogi.

71'

W miejsce Pawła Nowaka wchodzi Grzeszczyk.

68'

Mamy kolejną przerwę w grze na uzupełnienie płynów. Zapowiada się dogrywka, więc być może nie ostatnia.

67'

Polonia Bytom - Sandecja Nowy SączPolonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz

66'

I od razu było groźnie w polu karnym. Po wrzutce w pole karne próbował zaskoczyć Mikę jeden z rywali, ale bramkarz Polonii górą.

65'

Pierwsza żółta kartka w spotkaniu. Ukarany za faul wprowadzony przed chwilą Nowak.

63'

Zmiana w Polonii. Jarkę zmienia Bartosz Nowak.

61'

Pierwsza zmiana w spotkaniu. Giel zmienia Certika.

60'

Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Sandecji, ale znowu wybijają obrońcy. I tak cały czas w tej połowie...

59'

Druga połowa na razie o wiele nudniejsza niż pierwsze 45 minut. Na razie ciekawe akcje do policzenia na palcach jednej dłoni, a gra toczy się głównie w środku pola. Dominuje walka o piłkę i faule. Na razie jednak bez żółtych kartek. "Nie da tej kartki, zapomniał" - słychać komentarze z trybuny.

55'

Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Polonii i Mika zmuszony do piąstkowania.

53'

Wrzutka w pole karne Polonii, ale kilku zawodników Sandecji minęło się z piłką i od bramki Mika.

52'

Jarka dostał piłkę w pole karne, ale był na spalonym, więc ją odpuścił. Dopadł do niej Białkowski, który wybiegł zza pleców obrońcy, ale sędziowie i tak odgwizdali spalonego.

49'

Kilka pierwszych minut drugiej połowy pod dyktando Polonii. Sandecja nie może wyjść z własnej połowy.

47'

Kolejny strzał na bramkę Sandecji i ponownie broni Cabaj.

46'

Od razu rzut wolny dla Polonii z dalszej odległości. Pewnie łapie Cabaj.

46'

Początek drugiej połowy.

19:06

Oba zespoły już na murawie, gotowe na rozpoczęcie drugiej połowy.

19:02

Rezerwowi kończą powoli rozgrzewkę, zaraz początek drugiej połowy.

46'

Koniec pierwszej połowy. Na razie 1:1.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Akcja Kowalskiego lewą stroną i piłkę głową po dośrodkowani uderzył Jarka. Lobem, ponad bramką.

43'

Akcja Polonii prawą stroną i dośrodkowanie w pole karne, które jednak wybija obrona.

42'

Ależ okazja Polonii! Na raty uderzał Jarka, próbował dobijać któryś z kolegów, w końcu desperacko na rzut rożny wybił któryś z obrońców. Po wrzutce z kornera piłkę na długim słupku uderzył Zalewski, ale minimalnie niecelnie!

40'

39'

Spotkanie straciło na atrakcyjności. Dużo gry z jednej połowy na drugiej bez okazji bramkowych.

37'

Jarka do Białkowskiego na skrzydło, ten próbował ograć obrońcę, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i... upadł.

34'

Przebojowa akcja Polonii i bardzo blisko gola był Zalewski, który przepchnął rywala w polu karnym, ale stracił kontrolę nad piłką w idealnej sytuacji i jedynie dośrodkował piłkę, którą wybili obrońcy.

32'

W odpowiedzi akcja Sandecji, ale skończyło się na strachu, po tym jak Nowak tańczył z piłką w polu karnym.

31'

Dobra okazja Polonii! Zalewski mocno uderzył na bramkę i Cabaj z problemami obronił na raty.

30'

Zalewski zapoczątkował niezłą akcję i zagrał mocno prostopadle w pole karne. Do piki próbował zdążyć Michalik, ale dośrodkował już zza linii końcowej.

29'

Akcja Polonii prawą stroną skończyła się wywalczeniem jedynie wrzut z autu. Po jego wykonaniu ostre dośrodkowanie wyłapał Cabaj.

28'

Szczepański wyprowadzał piłkę środkiem i mocno zagrał na lewo do Zawiślana. Ten przebiegł z piłką bliżej linii pola karnego i huknął na bramkę. Strzał tak mocny, jak niecelny.

27'

Koniec przerwy, wracamy do gry, Część piłkarzy zdążyła zamoczyć nawet głowy w wiadrze z wodą. Od autu zaczyna Polonia.

26'

Dopiero 26 minuta spotkania, a już mamy przerwę na uzupełnieni płynów, z której skwapliwie korzystają piłkarze obu zespołów.

25'

Petran nie za bardzo wiedział co zrobić z piłką i zagrał ją mocno do Cabaja, który jednak poradził sobie z prezentem.

24'

Rzut wolny na połowie Sandecji. Piłka dorzucona w pole karne, gdzie przejął ją Białkowski, ale nie miał miejsca do oddania strzału, więc tylko zagrał między obrońców, gdzie nie było nikogo z partnerów.

23'

22'

Faul w ataku Sandecji i od rzutu wolnego na własnej połowie zaczynają gospodarze. Mają jednak problem z wyprowadzeniem akcji i szybko tracą piłkę. "To jest niemożliwe, co oni wyprawiają" - komentują starsi działacze Polonii na trybunie prasowej.

21'

Po kornerze bez zagrożenia. Od bramki Mika.

20'

Sandecja nabrała wiatru w żagle. Po kolejnym ataku rzut rożny.

19'

Piękna akcja Sandecji i mamy 1:1! Zawiślan pięknie zagrał prostopadle w pole karne, idealnie do zagranej piłki wyszedł Nowak i strzałem w okienko nie dał szans Mice!

18'

Nieporozumienie obrońców z Cabajem próbował wykorzystać Białkowski, który głową chciał skierować piłkę obok wychodzącego do piłki bramkarza. Ten jednak zorientował się w pole i złapał futbolówkę.

16'

Goooool! Pięknie do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyskoczył Kamil Banaś i pięknym strzałem głową pokonał Cabaja!

15'

Za mocno głową do Cabaja zagrywał jeden z obrońców i w efekcie pierwszy rzut rożny dla Polonii.

13'

Kolejna składna akcja Sandecji, Nowak odegrał na prawe skrzydło do Zawiślana, ten odegrał do środka, gdzie jednak piłkę zdołali wybić obrońcy. Spotkanie robi się coraz ciekawsze.

12'

Paweł Nowak faulowany w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Sandecji.

12'

Białkowski przerzucił piłkę w polu karnym na prawe skrzydło do Jarki, który miał czas przyjąć, złożyć się do strzału i uderzyć przy słupku. Tam jednak piłkę wyłapał Cabaj. Było bardzo blisko!

10'

W odpowiedzi uderzenie sprzed pola karnego jednego z pomocników Polonii trafiło prosto w obrońcę.

9'

Najgroźniejsza okazja gości! Zawiślan nie niepokojony przez obrońców Polonii przebiegł z piłką kilkanaście metrów i uderzył po ziemi na bramkę Miki, który z problemami obronił.

8'

W odpowiedzi groźnie zaatakowała Sandecja. Po uderzeniu jednego z piłkarzy gości piłkę własnym ciałem zablokował Broniewicz.

7'

Atak Polonii prawą stroną, nagrodzony brawami, bo po raz pierwszy było zagrożenie pod bramką gości.

6'

Jeden z obrońców gości podawał głową do Cabaja, a ten bez problemu przejął piłkę naciskany przez Jarkę.

5'

Wysoka piłka na lewe skrzydło do Mójty, który próbował ją opanować, ale wybił ją tylko za linię końcową.

4'

Setlak od tyłu powalił rywala w środku pola. Sędzia nie wahał się użyć gwizdka.

3'

Próba ataku Polonii prawym skrzydłem bardzo nieudana. Piłka szybko wylądowała na aucie.

2'

Polonia próbuje wymieniać podania i utrzymywać się przy piłce. Sandecja stosuje jednak mocny pressing. Kończy się to faulem na połowie gospodarzy.

1'

Od środka rozpoczęła Sandecja. Gramy!

18:01

Polonia - Sandecja

18:01

Przywitanie i losowanie stron i zespoły zajmują już swoje miejsca na murawie.

17:59

Zespoły wychodzą już na murawę. Polonia w czerwonych strojach, Sandecja w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

17:54

Od kilkunastu minut składy widoczne są już w panelu relacji, pozostaje nam podać jeszcze ławki rezerwowych. Rezerwowi Polonii: Mirosław Kuczera, Robert Wojsyk, Paweł Odrzywolski, Bartosz Nowak, Wojciech Mróz, Dawid Krzemień i Daniel Pietrych. Rezerwowi Sandecji: Daniel Bomba, Sylwester Tokarz, Kamil Słaby, Wojciech Kalisz, Arkadiusz Czarnecki, Łukasz Grzeszczyk i Piotr Giel.

17:51

Polonia Bytom zadebiutuje dzisiaj w nowy strojach nowego sponsora technicznego, firmy Masita.

17:50

Zespół Polonii zszedł już z rozgrzewki, podobnie jak większość zespołu gości. Na płycie boiska zostało tylko kilku zawodników rezerwowych Sandecji.

17:46

17:45

Pogoda idealna do rozgrywania spotkania. Jest ciepło, ale o tej porze już nie gorąco. Wieje lekki przyjemny wiaterek. Zawodnicy obu zespołów spokojnie rozgrzewają się na płycie boiska.

17:43

Jeszcze w poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się w pierwszej lidze, jedna Polonia po słabiutkim sezonie spadła o klasę niżej. Sandecja tylko przez moment była zagrożona spadkiem i ostatecznie zdołała utrzymać się na zapleczu Ekstraklasy.

17:30

Witamy w relacji na żywo prosto ze stadionu w Bytomiu gdzie miejscowa Polonia podejmie w ramach 1/32 Pucharu Polski Sandecję Nowy Sącz.