Koniec meczu. Stal wygrała z Cracovią i gra dalej w Pucharze Polski.

Po rzucie rożnym do piłki doszedł Perdijić uderzył głową, ale futbolówka trafiła prosto w Marcina Kusia

Tomasz Majowicz zmienił Mikołajczaka.

90'

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Znakomity strzał Milosa Kosanovicia i jeszcze lepsza interwencja Tomasza Wietechy.

86'

Żółta kartka dla Sikorskiego za faul na Dudzicu.

84'

W pole karne dośrodkował Bartosz Żurek, ale defensorzy Stali wyjaśnili sytuację.

82'

GOOOOOL!!! Mikołajczak zagrywa piłkę wzdłuż bramki Perdijicia do Mateusza Kantora, który wślizgiem wepchnął piłkę do bramki Cracovii.

81'

Za Damiana Judę wchodzi Adrian Bartkiewicz.

80'

Damian Łanucha kapiatalnie uderzył z ponad 30 metrów na bramkę Perdijicia. Piłka zatrzymała się na poprzeczce.

78'

Znakomita okazja dla Cracovii. Po strzale Edgara Bernhardta.piłkę z lini bramkowej wybił Mateusz Kantor.

75'

Milos Kosanović zdecydował się zagrać długą piłkę do Vladimira Boljevicia, przewidział takie zagranie Tomasz Wietecha, który wyłapał futbolówkę.

73'

Za Dawida Nowaka wchodzi Vladimir Boljević.

72'

Za Fabianowskiego wchodzi Płonka, opaskę kapitańską przejmuje Wietecha.

71'

Zamieszanie w polu karnym Pasów po rzucie wolnym Radosława Mikołajczaka. Arbiter Szczech dopatrzył się jednak faulu w ofensywie gospodarzy.

70'

Mikołajczak ukarany żółtą kartką za faul na Żurku.

69'

Edgar Bernhardt wchodzi za Tomasza Wełnę.

68'

Bliźniacza akcja Stalówki lewą stroną. Sikorski dogrywał do Wojciecha Fabianowskiego, ale zawodnika Stali wyprzedził jeden z defensorów Cracovii.

67'

Kantor ładnie wyszedł na obieg po akcji Mikołajczaka, dośrodkował w pole karne, ale sytuację wyjaśnił pewną interwencją Kosanović.

66'

Tomasz Wełna wrzucił piłkę z lewej strony, jednak jego dośrodkowanie było zbyt głębokie i piłkę bez trudu złapał Tomasz Wietecha.

64'

Wojciech Reiman uderzył z rzutu wolnego, ale prosto w mur.

62'

Czerwona kartka dla Mateusza Żytki za ewidentny faul na wychodzącym na czystą pozycję Wojciechu Fabianowskim.

61'

Środkowy obrońca Stali Michał Kachniarz przedarł się prawą stroną wrzucił piłkę w pole karne do Damiana Łanuchy, ale obrońca Pasów wybił na rzut rożny.

60'

W miejsce Zajdlera wchodzi Bartosz Żurek.

59'

Jak nie krótkimi podania to długą piłkę. Właśnie na takie rozwiązanie zdecydował się Sławomir Szeliga, który zdecydował się na kilkudziesięciometrowe do Saidiego. Bez efektu.

56'

Zakotłowało się teraz w polu karnym Cracovii. Niezbyt dobrze zachował się w tej sytuacji Mateusz Żytko, który był blisko skierowania piłki do własnej bramki.

54'

Saidi przedarł się lewą stroną, wywalczył rzut rożny, ale po stałym fragmencie nie było zagrożenia pod bramką Stali.

52'

Marcin Kuś dynamicznie przedarł się w pole karne Stali, ale został powstrzymany przez defensorów gospodarzy.

50'

W zespole Stalówki wyróżnia się dzisiaj Wojciech Reiman, który ma za soba przygodę w Ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała.

48'

W pierwszych minutach drugiej połowy obie drużyny nie stworzyły żadnej klarownej sytuacji. Trochę więcej z gry ma Cracovia, ale nic z tego nie wynika. W zespole Pasów z przodu snuje się Dawid Nowak, który jak na razie nie zaliczy tego spotkania do udanych.

46'

Na drugie czterdzieści pięć minut obie ekipy wyszły bez zmian.

46'

Drugą połowę rozpoczęli piłkarze Stali Stalowa Wola.

17:53

Na uwagę po pierwszej połowie spotkania zasługuje przede wszystkim doping kibiców gospodarzy, którzy w całości wypełnili nową trybunę stadionu w Stalowej Woli. Cracovia w zasadzie nie stworzyła sobie klarownej sytuacji pod bramką Tomasza Wietechy. Najlepszą okazję bramkową miał na początku spotkania Damian Juda, jednak w starciu z Perdijiciem górą okazał się golkiper Cracovii.

45'

Koniec pierwszej połowy do przerwy remis 0:0.

45'

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry przez arbitra Szczecha.

43'

Wojciech Fabianowski starł się z Mateuszem Żytką w polu karnym, przepchnął defensora Pasów, ale czujny w bramce Perdijić doskoczył do futbolówki i żażegnał niebezpieczeństwo.

41'

Podanie do Saidiego, który ruszył do piłki dopiero na wezwanie kolegów, po chwili futbolówka trafiła pod nogi Bartłmieja Dudzica, ale skuteczna interwencja obrońcy zażegnała niebezpieczeństwo.

40'

Mamy przerwę w grze. W starciu ucierpiał Damian Łanucha i poza boiskiem jest opatrywany przez sztab medyczny.

39'

Saidi Ntibazonkiza ładnie ograł przed polem karnym obrońców. Przełożył piłkę na prawą nogę i huknął zza szesnastki. Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

37'

Bartłomiej Dudzic zagrywał piłkę w pole karne do Tomasza Wełny, ale wszystko wyjaśnił skuteczną interwencją Michał Bogacz.

34'

Ładna akcja Łukasza Zejdlera, który zdecydował się na uderzenie z około 24 metrów, ale piłką poszybowała ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wietechę.

31'

Saidi był faulowany około 40 metrów od bramki. Sam poszkodowany dośrodkował piłkę, ale uderzył prosto w mur.

29'

Sikorski dośrodkował z rzutu wolnego. Wydawało się, że piłki ręką dotknął jeden z piłkarzy Cracovii, ale sędzia nie podyktował jedenastki. Po chwili z boku pola karnego akcje strzałem zamykał Juda, ale uderzenie poszybowało ponad poprzeczką.

26'

Coraz lepiej radzi sobie miejscowa Stal. Łanucha zagrywał do Wojciecha Fabianowskiego, ale powstrzymali go obrońcy Cracovii.

23'

Wojciech Reiman na lewej stronie zszedł do środka i uderzył prawą nogą, ale piłkę złapał Perdijić.

22'

Na strzał z dystansu zdecydował się Damian Łanucha. Futbolówka mimo kozła pewnie wyłapał Matko Perdijić.

20'

Rzut wolny dla Stali z prawej strony z około 30 metrów. Sylwester Sikorski lewą nogą dośrodkował w szesnastkę, ale to zagranie było zbyt głębokie i bez problemów interweniował bramkarz Cracovii.

17'

Tomasz Wełna zagrywał do Saidiego długą piłkę na środek pola karnego. Podanie było odrobinę za długie i Burundyjczyk nie zdołał opanować futbolówki, którą pewnie wyłapał Wietecha.

15'

Na strzał z około 30 metrów zdecydował się Kosanović. Piłkę pewnie obronił Wietecha.

14'

Dawid Nowak ładnie odegrał futbolówkę tuż za polem karnym do Budzińskiego. Zawodnik Pasów zdecydował się na uderzenie. Było one jednak niecelne.

11'

Mateusz Żytko zacentrował piłkę w pole karne, do futbolówki wyskoczył Dudzic, ale nie był w stanie jej dosięgnąć.

8'

Większość akcji Cracovia jak na razie przeprowadza prawą stroną boiska. Aktywni sa Marcin Kuś i Saidi Ntibazonkiza. Zawodnik z Burundi pomknął prawą flanką i zagrał bardzo dobrą, ostrą piłkę do Dawida Nowaka, ale napastnik Pasów nie zdołał sięgnąć futbolówki.

7'

Jak na razie w pierwszych minutach spotkania widać, wyższą kulturę gry piłkarzy Cracovii. Zawodnicy Stawowego znaqcznie dłużej utrzymują się przy piłce.

6'

Prostopadłe podanie Damiana Łanuchy do Damian Judy a ten stanął oko w oko z Perdijciem. Golkiper Cracovii wyszedł z bramki i wślizgiem wybił piłkę spod nóg Judy.

3'

Rzut rożny dla Cracovii. Jeden z defensorów Stali źle wybił piłkę. Ta trafiła do Zejdlera, ale zawodnikowi Pasów nie udało się oddać strzału.

2'

Piłkarze Wojciecha Stawowego w ataku pozycyjnym, Pasy rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Stalowej Woli.

16:54

Kibice powoli gromadzą się na stadionie MOSiR-u w Stalowej Woli. Jak na razie jest ich około 500. Pogoda idealna do gry w piłkę. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami ciekawego widowiska.

16:50

Ławka rezerwowych Stali: Dawid Wołoszyn, Adrian Bartkiewicz, Tomasz Majowicz, Patryk Tur, Dawid Komada, Maciej Sołek, Tomasz Płonka.

16:50

Ławka rezerwowych Cracovii: Krzysztof Pilarz, Vladimir Boljević, Edgar Bernhardt, Damian Dąbrowski, Rok Štraus, Paweł Jaroszyński, Bartosz Żurek

16:45

Gospodarze dzisiejszego spotkania ubiegły sezon zakończyli na 10. miejscu w 2. lidze grupie wschodniej. Cracovia ukończyła rozgrywki 1. ligi na pozycji wicelidera i awansowała do Ekstraklasy. Nie trudno zatem wskazać faworyta spotkania. Mecze w Pucharze Polski mają jednak to do siebie, że są pełne niespodzianek.

16:30

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 1. rundy Pucharu Polski, w którym Stal Stalowa Wola zmierzy się z beniaminkiem T-Mobile Ekstraklasy Cracovią.