FC BarcelonaFC Barcelona
20:59

Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

20:59

W lidze utrzymały się już drużyny Espanyolu, Malagi i Elche. Drugim po Betisie spadkowiczem będzie na pewno ktoś z dwójki Real Valladolid - Granada, bo te drużyny grają mecz bezpośredni w ostatniej kolejce. Osasuna, Getafe i Almeria też nie mogą być pewne ligowego bytu. Ostatnia seria spotkań zapowiada się wspaniale!

20:54

W ostatniej kolejce, w meczu Barcelona - Atletico, Katalończykom do tytułu mistrza Hiszpanii jest potrzebne zwycięstwo, a zespołowi Diego Simeone remis. Real Madryt odpada z wyścigu o tytuł, choć przy dzisiejszych wynikach swoich rywali nie wykorzystał szansy do utrzymania się w grze.

99'

20:51

Barcelona nie dała rady zdobyć gola w meczu z dobrze broniącym na własnym stadionie Elche, podczas gdy Atletico cisnęło Malagę, ale nie dała rady zdobyć więcej niż jednego punktu. W tabeli status quo i finał La Liga odbędzie się za tydzień na Camp Nou w bezpośrednim pojedynku Atletico i Barcy.

20:49

Koniec też w Madrycie! Atletico - Malaga 1:1 i mistrzostwo Hiszpanii rozstrzygnie się na Camp Nou!

94'

Koniec! Elche - Barcelona 0:0!

92'

Messi strzela, odbija Herrera!

91'

Iniesta faulowany 25 metrów od bramki Elche. Trzy minuty doliczone.

89'

Schodzi z boiska Coro, w jego miejsce Fidel.

88'

Messi wywalczył korner dla Barcy.

88'

Atletico gra w przewadze jednego zawodnika z Malagą po czerwonej kartce Angeleriego. W Madrycie wciąż 1:1

86'

Piłka w polu karnym gości, jednak defensorzy Barcy na razie radzą sobie z atakami Elche.

84'

Piękne uderzenie z dystansu Adriano o kilka centymetrów minęło bramkę Elche!!!

84'

Almeria prowadzi z Granadą już 2:0 (Vidal z karnego) i w dodatku gra w przewadze zawodnika po czerwieni dla Murillo.

81'

Xavi zmienia Fabregasa w Barcelonie.

80'

Fatalny błąd Busquetsa i Elche wyszło z kontrą! W bardzo dobrej okazji znalazł się Rodrigues, ale huknął nad bramką!

78'

Druga zmiana w Elche. Schodzi Gil, wchodzi Boakye.

78'

Ruben Castro i Betis remisuje z Valladolid 3:3! Valladolid wraca do strefy spadkowej.

77'

Odbity strzał Fabregasa ląduje na rzucie rożnym.

75'

Schodzi z boiska Javi Marquez, a w jego miejsce Alberto Rivera.

74'

GOL wyrównujący w Madrycie! Alderweireld i Atletico - Malaga 1:1!

73'

Po stracie gospodarzy kontrę fatalnie zmarnował Fabregas.

73'

Kolejna centra złapana przez Herrerę. Tym razem autorstwa Alexisa.

72'

W tym momencie, oprócz zdegradowanego Betisu w strefie spadkowej są Osasuna i Granada.

72'

Dośrodkowanie Alvesa pada łupem Manu Herrery.

70'

Getafe - Sevilla 1:0 po golu Escudero. Bardzo ważna bramka w kontekście walki o utrzymanie.

69'

Płaskie zagranie Tello trafiło w rękę rywala, ale o karnym nie ma mowy.

69'

Schodzi z boiska słaby Pedro, którego zmienia Cristian Tello.

68'

Kolejna szarża Elche i zatrzymany Gil, kontra i chwilę później Pedro zagrał idealnie przed bramkę do Alvesa, który krzyżakiem w nią nie trafił!!!

66'

Tymczasem w Elche Pinto uprzedził przed polem karnym rywala. Było groźnie.

65'

GOL DLA MALAGI!!! Atletico - Malaga 0:1! Samuel Garcia!

65'

Żółta kartka dla Rubena Pereza.

65'

Drugi gol Charlesa i Celta prowadzi z Realem 2:0! LIVE

63'

Dobre dośrodkowanie Pedro z lewej strony, ale Messi został zablokowany w polu karnym.

62'

Żółta kartka dla Pedro za utrudnianie wznowienia gry.

61'

Po indywidualnej akcji Pedro dośrodkowanie tego zawodnika wprost w ręce Herrery.

61'

Groźny strzał z daleka Rodriguesa poszybował około metra nad poprzeczką.

59'

Szalony mecz w Sewilli! Betis - Valladolid 2:3 po trafieniu z karnego Javiego Guerry.

58'

Mocne dośrodkowanie Adriano, a niecelnie głową strzela z 16 metrów Messi.

57'

Uderzenie Gila z dystansu poszybowało wysoko w trybuny Estadio Martinez Valero.

55'

Błąd i błyskawiczny faul taktyczny Mascherano. Żółta kartka.

54'

Betis błyskawicznie odpowiada za sprawą Jorge Moliny. Betis - Valladolid 2:2.

53'

Bartra przerwał teraz groźną kontrę Elche.

52'

Gol w Sewilli. Betis - Valladolid 1:2 (Carlos Pena)

50'

Żółta kartka dla Alexisa Sancheza. Niekonsekwencja sędziego, bo wcześniej zapomniał o kartce dla Cismy w podobnej sytuacji.

47'

Messi wyszedł sam na sam z Herrerą, ale przegrał pojedynek z golkiperem Elche!!!

46'

Rodrigues już zdążył zostać złapanym na spalonym.

46'

Wznawiamy grę w Elche!

19:51

Gdyby te wyniki się utrzymały do końca spotkania, to Atletico z Barceloną grałoby w ostatniej kolejce o mistrzostwo Hiszpanii, a z wyścigu odpadłby Real Madryt. W walce o utrzymanie spokój miałyby zespoły Espanyolu i Malagi. Reszta wciąż musiałaby się martwić o swój ligowy byt.

• Granada - Almeria 0:1
45'

Koniec pierwszej połowy! Barcelona wyraźnie dominuje na boisku, ale Elche świetnie się broni. Bez bramek na Estadio Martinez Valero.

45'

Techniczny strzał Pedro poszybował nad poprzeczką bramki Elche.

45'

Espanyol - Osasuna 1:1 po bramce Acuni.

44'

GOOL dla Celty w meczu z Realem! 1:0 po trafieniu Charlesa! LIVE

42'

Żółta kartka dla Cismy za faul na Alvesu. Wcześniej uderzenie z dystansu Alexisa pewnie złapał Herrera.

41'

Cztery bramki dotychczas w siedmiu meczach oznaczają, że wszystkie drużyny boją się bardzo popełnić błąd. W meczach trzech kandydatów do tytułu bezbramkowe remisy.

40'

Dobre piąstkowanie Herrery po wrzutce Fabregasa. Barca wciąż w ataku.

40'

Suarez uprzedził Adriano po podaniu Messiego. Korner.

38'

Herrera! Messi posłał z wolnego celną, mocną i bardzo nieprzyjemną piłkę, ale Herrera jakimś cudem odbił piłkę na korner!

37'

Cisma ręką zablokował centrę Alvesa. Rzut wolny dla Barcelony.

36'

Kontrowersyjny rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie zgranie piłki głową przez Coro trafia w ręce Pinto.

34'

Alexis wrzucił piłkę na głowę wbiegającego Pedro, ale ten kąśliwym strzałem nie trafił w światło bramki.

32'

Messi groźnie uderzył z dystansu, ale lecącą w światło bramki piłkę odbił głową Lomban. Rzut rożny, a po nim nie było zagrożenia dla bramki Herrery.

29'

Po centrze Leo Messiego odbita piłka wychodzi na korner.

28'

Żółta kartka dla Pelegrina za faul blisko narożnika pola karnego na Messim.

27'

Po świetnej szarży Sancheza, Leo Messi nie porozumiał się z Pedro i ten drugi nie wyszedł sam na sam z bramkarzem.

27'

Ustne ostrzeżenie od arbitra dla Adriano. Następnym razem będzie już kartka dla obrońcy Barcelony.

26'

Fabregas z rożnego dośrodkował na głowę Sancheza, ale ten nie dał rady zaskoczyć Herrery!

25'

Messi po indywidualnej akcji uderza mocno zza pola karnego, ale Herrera odbija piłkę!

24'

Po dośrodkowaniu Gila z prawego skrzydła piłka spadła na nogę Rodriguesa, ale ten uderzył z woleja baaaardzo niecelnie.

23'

Alves szukał w polu karnym Pedro, ale ten został zablokowany przez obrońcę Elche.

22'

Espanyol prowadzi z Osasuną 1:0 po golu Diego Colotto.

21'

Alexis Sanchez w idealnej sytuacji minimalnie pudłuje! Ma szczęście sędzia asystent, bo sygnalizował spalonego, którego nie było!

19'

Bramka w Granadzie. Granada - Almeria 0:1 (Verza z karnego).

19'

Ładna kombinacja Alvesa z Fabregasem, po której Hiszpan został zablokowany tuż przed bramką gospodarzy.

17'

Alexis Sanchez nie poradził sobie z obrońcą w polu karnym, po czym go sfaulował.

16'

Bardzo nieudany strzał z dystansu Coro.

14'

Iniesta!!! Uderzenie z woleja z piętnastu metrów Hiszpana genialnie na poprzeczkę sparował Herrera!

12'

Było drobne zamieszanie w polu karnym Barcy, ale zakończyło się zupełnie nieudanym uderzeniem jednego z gospodarzy.

11'

Do centry Javiego Marqueza dopadł Bartra, ale niefortunnie odbija na korner.

10'

Rzut rożny dla gospodarzy po stracie Daniego Alvesa.

10'

Centra Alexisa nie dotarła w polu karnym do Pedro.

8'

Barcelona nie może do końca przejąć inicjatywy na boisku beniaminka. To na pewno nie będzie łatwy mecz dla gości.

6'

Messi został zablokowany w polu karnym Elche. Remis w Sewilli. Betis - Valladolid 1:1

5'

Było ciekawie - po dośrodkowaniu Damiana Suareza niepewnie interweniował Pinto, ale wszystko skończyło się dobrze dla Barcy.

4'

Napastnik Elche opatrywany poza boiskiem.

3'

Zdaniem sędziego w narożniku boiska Bartra faulował Coro. Rzut wolny dla Elche.

2'

Mamy pierwszego gola. Betis przegrywa już z Valladolid 0:1 po bramce Javiego Guerry.

1'

Pedro wywalczył rzut rożny, po którym dośrodkowanie Adriano pewnie chwyta Manu Herrera.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

18:59

Minuta ciszy ku pamięci młodziutkich piłkarzy, którzy zginęli w katastrofie drogowej w Extremadurze.

18:55

Koniec meczu w Bilbao, więc oto wyniki dotychczas rozegranych meczów w tej kolejce, to:

18:23

Od razu zaznaczam, że w Hiszpanii przy równej liczbie punktów liczą się bilanse meczów bezpośrednich. Biorąc pod uwagę bardzo zaciętą walkę o mistrzostwo i utrzymanie jest to bardzo ważna informacja.

18:18

Obok prezentujemy składy wyjściowe Elche i Barcelony. Zapraszamy także na nasze dwie inne relacje live z tej kolejki:

18:09

Wczoraj rozegrano dwa spotkania drużyn, które nie grają już w La Liga o nic. Villarreal rozgromił Rayo Vallecano 4:0, a Levante w derbach Walencji pokonał Valencię 2:0. Oprócz tego gra właśnie trwają derby Kraju Basków, w których po 50 minutach gry Athletic Bilbao prowadzi z Realem Sociedad 1:0.