ValenciaValencia CF
23:59

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

23:58

Kiedy wydawało się, że bramka dla gości jest kwestią czasu, to katastrofalny błąd popełnił Ricardo Costa, który bez skrupułów wykorzystał Angel. Nietoperze nie potrafiły przebić się zasieki Żab i straciły drugiego gola - za sprawą drugiego rezerwowego, Andreasa Ivanschitza. Pierwszy raz od wielu lat Levante może być w tabeli wyżej od lokalnego rywala! W ostatniej kolejce piłkarze Joaquin Caparros jadą do Malagi, a Valencia podejmuje u siebie Celtę Vigo.

23:54

Jeszcze żółtą kartkę dostał Joao Pereira. Najprawdopodobniej za skomentowanie pracy arbitra.

94'

KONIEC! Levante pokonuje lokalnego rywala po golach superrezerwowych i fantastycznej postawie Keylora Navasa

94'

Kapitalna interwencja Keylora Navasa! Nie dał się pokonać po strzale "szczupakiem" Juana Bernata!

92'

Piłka przejechała po nodze Joao Pereiry jak po rynnie i leciała w stronę spojenia słupka z poprzeczką! Bramkarz Levante zdołał ją musnąć i wybić na rzut rożny!

90'

Cztery minuty doliczone.

90'

Ricardo Costa strzela głową po centrze z rzutu rożnego. Piłka trafiła zawodnika gospodarzy i jeszcze jeden korner.

88'

Czerwona kartka dla Pedro Lopeza za niebezpieczny atak. Gdyby trafił w nogę Juana Bernata, to obrońca Valencii miałby bardzo poważną kontuzję. Tylko musnął, ale sędzia nie puścił tego płazem zawodnikowi popularnych... Żab

87'

Keylor Navas nie miał problemu by złapać piłkę po uderzeniu Eduardo Vargasa.

84'

i Simao.

84'

... Eduardo Vargasa

83'

Ostro na boisku. Będzie żółto.Żółta kartka dla Philippe'a Senderosa...

84'

Mogło być już 3:0!!! Tym razem górą bramkarz Valencii. Strzelał Jordi Xumetra

81'

Austriak otrzymuje podanie w polu karnym i precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonuje bezradnego Diego Alvesa.

81'

GOL, ANDREAS IVANSCHITZ!!!

80'

Raczej w... 10,5. Sissoko gra, ale nie w pełni sił.

79'

Momo Sissoko będzie potrzebował pomocy. Krótka przerwa w grze. Limit zmian w ekipie gospodarzy jest już wykorzystany. Levante dokończy mecz w dziesięciu?

77'

Dani Parejo strzela nad poprzeczką. Drugi raz w dzisiejszym spotkaniu

77'

Ofensywna zmiana w Valencii: (napastnik) Vinicius Araujo na boisku a w drodze do ławki udaje się (pomocnik) Javi Fuego.

75'

Odpowiedź Jonasa, piłka po jego uderzeniu poleciała tuż obok słupka bramki Levante!

70'

Ricardo Costa przeliczył się chcąc strącić piłkę głową do bramkarza. Ta odbiła się za jego plecami i Angel popędził na bramkę po czym strzelił z pięciu metrów pod pachą Diego Alvesa! Goście protestowali - ich zdaniem Angel był na spalonym - i po konsultacji z liniowym sędzia uznał gola

70'

GOL, ANGEL LUIS RODRIGUEZ.

69'

I Pablo Piatti wchodzi za Federico Cartabię.

69'

Angel zmienia Davida Barrala.

70'

Największe zagrożenie ze strony Nietoperzy jest z prawej strony. Sofiane Feghouli wespół z Joao Pereirą zyskali rzut rożny. Po nim przekroczył przepisy Jonas.

66'

Zgasł po przerwie Fede Cartabia i widać, że nie układa się gra podopiecznym Juana Antonio Pizziego.

64'

Druga zmiana w Levante: Andreas Ivanschitz wchodzi za Rubena Garcię.

64'

Simao znacznie brakowało by strzelić gola... kolanem. Nie spodziewał się, że piłka spadnie koło niego.

62'

Kontra gospodarzy i strzał Davida Barrala został zablokowany. Nie ma tego zlego... Rzut rożny.

61'

I Jonas nie sięgnął piłki po centrze Sofiane'a Feghouli'ego. Poprawka Algierczyka po kilkunastu sekundach zablokowana.

60'

Ruben Garcia strzela z 25 metrów obok bramki. Wieje nudą po przerwie, więcej fauli niż składnych akcji.

58'

Jonas, najlepszy strzelec Valencii, pojawia się na boisku. Opuszcza je Paco Alcacer.

57'

Coś w stylu świecy w pole karne gospodarzy i Dani Parejo uderza głową. Piłka ląduje na poprzeczce i opuszcza boisko.

56'

Juanfran przytrzymywał za koszulkę Sofiane'a Feghouli'ego i kartka dla lewego obrońcy Levante.

56'

Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. Kości trzeszczą a siatka pozostaje nienaruszona.

54'

Paco Alcacer ukarany żółtą kartką za ostry atak na Juanfrana.

53'

Javi Fuego dostaje kapitalne podanie w polu karnym i po przyjęciu strzela w stronę bliższego słupka! Keylor Navas broni nogami!

51'

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Jordi Xumetria zastępuje kapitana, Papę Diopa.

51'

Momo Sissoko faulowany w środku pola przez Javi Fuego.

50'

Sofiane Feghouli zagrywa w pole karne i Paco Alcacer w ostatniej chwili uprzedzony przez interweniującego Loukasa Vyntrę

49'

David Navarro wybija piłkę na rożny po dośrodkowaniu Juana Bernata.

48'

Jednak w tym "szaleństwie jest metoda" - gospodarzy wywalczyli rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Diego Alvesa.

48'

Chaos i niedokładność wkradły się w poczynania obu jedenastek. Żadnej ze stron nie udaje się wykonać pięciu celnych podań.

46'

Valencia zaczyna drugą połowę.

23:04

Wracamy na drugą połowę. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian personalnych. My liczymy na zmianę wyniku.

22:55

Garść statystyk: 51 Posiadanie piłki (%) 49 1/5 Strzały celne/niecelne 1/4 6 Rzuty rożne 2 8 Rzuty wolne 4 0 Spalone 1

22:53

Pierwsza odsłona to wyrafinowana partia szachów z elementami szarż. Gra jest bardzo wyrównana i żadnej ze stron nie udało się wykorzystać 2-3 błędów przeciwnika. Bliżej tego byli gospodarze, ale najpierw Victor Casadesus strzelił obok bramki, a Momo Sissoko... nad. Gospodarze mieli jedną okazję, w której piłkę po uderzeniu Fede Cartabii wybił sprzed bramki Loukas Vytra.

46'

Dani Parejo trafia w mur (powinien podpatrzeć jak uderza Robert Lewandowski). I sędzia, po doliczeniu minuty, kończy pierwszą połowę - Levante bezbramkowo remisuje z Valencią.

45'

Momo Sissoko również znajduje się w protokole sędziowskim za faul przed polem karnym. Nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Eduardo Vargasa.

44'

Papakouli Diop skosił Sofiane'a Feghouli'ego jak trawę na wiosnę. Słusznie ukarany żółtą kartką.

43'

Niepilnowany Momo Sissoko strzela głową z 7-8 metrów i piłka po koźle przelatuje nad poprzeczką!

42'

Kontra Valencii i Fede Cartabia pada na murawę i nie podnosi się z niej od blisko minuty! Gospodarze kontynuowali grę mają rzut rożny. Chociaż domagają się rzutu karnego za zagranie ręką w "16" przez Ricardo Costę.

40'

Za to upomniany został jego rodak, Ricardo Costa. Przy wyskoku trafił łokciem rywala.

39'

Ostra walka o piłkę Joao Pereiry i z Momo Sissoko. Portugalczyk przewinił i ma przymusową rozmowę z arbitrem. Nie ma żółtej kartki.

37'

Bardzo aktywny Fede Cartabia rozochocił się na bramkę z dystansu. Co próba, to słabsza - piłka o metr minęła prawy słupek bramki Keylora Navasa.

36'

Kolejny ofensywny wypad gości. Tym razem udało się zyskać rzut rożny.

35'

Sofiane Feghouli uciekł dwóm rywalom i strzela zza linii pola karnego ponad poprzeczką. Gdyby grał w rugby, to zdobyłby punkt.

35'

Ole, ole, ole towarzyszy każdemu celnemu podaniu podopiecznych Joaquina Caparrosa. Kibice chcą tym zmotywować piłkarzy do jeszcze lepszej gry. Nie bardzo (tym drugim) to się udaje.

30'

Keylor Navas łapie piłkę do "koszyczka" po rykoszecie od obrońcy. Pierwotnie Eduardo Vargas chciał zagrać na piąty metr do Paco Alcacera.

28'

Dobra centra Dani Parejo z rzutu wolnego i brakowało centymetrów by Eduardo Vargas sięgnął piłkę.

28'

Jeszcze jeden, ale z drugiego narożnika. David Barral wygrał pozycję do strzału głową, ale posłał piłkę daleko od bramki. Diego Alves z "piątki".

25'

Niepotrzebne wyjście z bramki Diego Alvesa na 5. metr zostałoby okupione stratą bramki! Uderzenie z woleja Rubena Garcii zostało zablokowane przez Ricardo Costę w ostatniej chwili. Rzut rożny.

24'

Prostopadłe podanie Eduardo Vargasa do Paco Alcacera, ale napastnik gości był na spalonym.

21'

Paco Alcacer strzela niecelnie. Z tej akcji mógł więcej "wycisnąć".

19'

Kevin Barral pada w polu karnym po trąceniu przez Philippe'a Senderosa! Wściekli fani Żab przeraźliwymi gwizdami dają arbitrowi do zrozumienia, że niepodyktowanie rzutu karnego było wielkim błędem.

17'

Jeszcze raz Fede Cartabia! Jeszcze raz z powietrza. Tym razem obok lewego słupka!

16'

Loukas Vyntra kapitalnie asekuruje bramkarza i tym samym ratuje swój zespół przed utratą bramki! Fantastycznie z powietrza huknął Fede Cartabia po czym piłka minęła bramkarza. Grek stał przed bramką i zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

16'

Kontra Valencii - Joao Pereira poprowadził piłkę kilkadziesiąt metrów i zagrał w "16" do Sofiane'a Feghouli'ego. Ten spodziewał się, że portugalski obrońcy pójdzie za akcją i odegrał piętką. Przeliczył się.

14'

Ruben Garcia pada w polu karnym rywala po "starciu" z Ricardo Costą. "Nurkowanie" nie spodobało się Portugalczykowi, który dosadnie powiedział co o tym sądzi.

12'

Victor Casadesus marnuje wyborną okazję do strzelenia gola! Dostał kapitalne podanie za plecy obrońcy, wpadł w pole karne i strzela z 5 metrów obok dalszego słupka!

11'

Dla Fede Cartabii boisko zdaje się być wąskie. Minął Diopa, ale piłka minęła linię boczną.

10'

Po pośrednim rozegraniu Philippe Senderos wybija piłkę jeszcze raz na rzut rożny, ale że był faulowany, to z rzutu wolnego grę wznawia Diego Alves.

9'

Juan Bernat wygrał we własnym polu karnym pojedynek z Victorem Casadesusem, ale piłka wyszła poza linię końcową. Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

8'

"Dzida" spod własnego pola karnego w wykonaniu Ricardo Costy. Tępa próba, piłka w posiadaniu zawodników Levante.

7'

David Barral urwał się obrońcom i strzela z ok. 20 metrów. Piłka poleciała daleko od bramki Diego Alvesa. Początek należy do gospodarzy. Valencia zdaje się być nastawiona na kontry.

5'

Zdaniem arbitra Fede Cartabia przekroczył przepisy w walce o piłkę z Sissoko. Od rzutu wolnego gospodarze w pobliżu linii środkowej.

4'

"Momo" Sissokho, notabene były piłkarz Nietoperzy, centruje w "16" i Ruben Garcia strzela głową obok bramki VCF.

2'

Prostopadłe podanie do Davida Barrala w pole karne Valencii, ale za mocne i Diego Alves łapie piłkę. W odpowiedzi podobny obrazek z udziałem Paco Alcacera oraz Keylora Navasa.

1'

Gwizdek Carlosa Velasco, po którym gospodarze rozpoczynają derby! Od razu szybki przechwyt gości i kontra, po której Fede Cartabia nie opanował piłki. Aut dla Levante na wysokości własnego pola karnego.

22:02

Losowanie stron: Juanfran i Ricardo Costa przy arbitrze. Przy okazji pamiątkowa fotka... A po niej minuta ciszy pięciu poświęcona byłym piłkarzom Levante.

21:59

Spotkanie poprzedza uhonorowanie koszykarzy Levante z okazałym pucharem.

21:56

Powoli przenosimy się na Estadio Ciudad de Valencia! Piłkarze już wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i początek spotkania!

21:52

W przed chwilą zakończonym spotkaniu otwierającym 37. kolejkę Primera Division Villareal pokonał na własnym stadionie Rayo Vallecano 4:0. Bramki strzelili I. Uche, Bruno, Pereira i Costa.

21:49

Carlosowi Velasco będą pomagać na liniach Roberto Alonso i Juan Yuste. Arbitrem technicznym jest za to Miguel Ortiz.

21:45

Pod znakiem zapytania stał występ - w ekipie Żab - Rubena Garcii. Okazało się, że jego uraz jest niegroźny i zagra od pierwszej minuty. Z kolei w "11" Nietoperzy nie ma przede wszystkim Jeremy'ego Mathieu. Ponadto z powodu urazów "wypadli" Vicente Guaita i Oriol Romeu.

21:43

Rezerwowi Valencii CF: 2. Piatti, 3. Vezó, 5. Ruiz, 7. Jonas, 11. Keita, 19. Barragan, 25. Araujo.

21:41

Rezerwowi Levante UD: 8. El Zhar, 9. Angel, 13. Javi Jimenez, 15. Karabelas, 17. Xumetra, 18. Pinto, 21. Ivanschitz.

21:39

Wiemy już na kogo postawili od pierwszej minuty Joaquin Caparros oraz Juan Antonio Pizzi. Kogo mają w rezerwie?

21:37

Na relację NA ŻYWO zaprasza Państwa Tomasz Górski.

21:35

Wiele na to wskazuje, że dzisiejsze derby będą pojedynkiem obu bramkarzy: Keylona Navasa oraz Diego Alvesa. Obaj w poprzedniej kolejce zatrzymali odpowiednio Atletico i Real Madryt. Kto z nich będzie górą w tym spotkaniu? Pierwszy gwizdek sędziego już za 25 minut.