Levante UDWikimedia
2 : 0
Atletico MadrytAtletico Madryt
18:49

Jeszcze wielka szamotanina na boisku, ale to już nic nie zmieni - Atletico traci trzy punkty w Walencji i nie będzie miało szpaleru mistrzowskiego na Camp Nou. Zamiast tego podopieczni Diego Simeone fundują sobie zaciętą walkę o tytuł do ostatniej kolejki! Zobaczymy jeszcze, jak dziś odpowie rywal zza miedzy, Real. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

94'

Koniec! Levante pokonuje Atletico 2:0!

93'

Jeszcze strzał z dystansu Ivanschitza odbity od obrońcy. Rzut rożny.

92'

Sergio Pinto w kontrataku wychodzi sam na sam Courtois, ale naciskany przez Filipe Luisa uderza niecelnie!

91'

Leży na boisku Simao, ale po rozciągnięciu 'skurczu' wraca do gry.

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Nieprzyjemny strzał Ardy Turana odbija Navas, który po chwili łapie także próbę Diego!

90'

Mogło być 3:0! Jednakże Courtois zdążył przed własnym polem karnym uprzedzić Angela.

89'

Niecelny strzał głową Mirandy. Levante nie może tu już dzisiaj stracić punktów.

87'

David Navarro zdemolowany we własnym polu karnym przez Costę i Godina.

87'

Na spalonym Angel.

86'

Było blisko! Tiago dopadł do bezpańskiej piłki na 16. metrze przed bramką Navasa, ale huknął minimalnie obok niej!

84'

Atletico bije głową w mur. Wszystkie górne piłki padają łupem świetnych dzisiaj obrońców Levante.

83'

Gabi wywalczył korner dla gości.

80'

Angel wchodzi na plac gry w miejsce Barrala.

79'

Gol na 2:0

79'

Żółta kartka teraz dla Turana.

78'

Słupek!! Po pięknej akcji Atletico Adrian wyszedł sam na sam z Navasem i go pokonał, ale trafił tylko w słupek!

76'

Żółta kartka dla Godina.

74'

Gorąco zrobiło się na murawie, po kolejnym faulu w ofensywie Costy na Navasie, ale już zamieszanie zostało wyjaśnione.

73'

Żółta kartka dla Simao za niebezpieczne zagranie.

72'

Po kontrataku Levante Sergio Pinto został zablokowany przez rywala.

72'

Schodzi z boiska Ruben Garcia, w jego miejsce Sergio Pinto.

71'

Keylor Navas spokojnie broni strzał z dystansu Turana.

70'

Strzelec gola z jakąś kontuzją mięśniową (mocnym skurczem?) schodzi jeszcze z placu gry.

70'

Atletico przycisnęło, ale kontra Levante przynosi gospodarzom drugiego gola! Po idealnym podaniu Casadesusa, Barral pokonuje w sytuacji sam na sam bramkarza Atletico! 2:0!

69'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! David Barral!

67'

Navas! Bramkarz Levante genialnie broni odbity od obrońcy strzał z dystansu Alderweirelda!

66'

Niesamowite!!! Po dośrodkowaniu Diego, Diego Coście zabrakło kilku centymetrów, żeby z bliska skierować piłkę do bramki!

63'

Po uderzeniu Filipe Luisa, Navarro wybija teraz piłkę niemalże z linii bramkowej!!!

63'

Spory błąd Godina po centrze Ivanschitza, ale Ruben Garcia nie oddał czystego strzału. Było groźnie.

62'

Trzecia zmiana w Atletico. Schodzi Koke, w jego miejsce Diego.

61'

Barral ogląda żółtą kartkę za faul na Godinie. Gdyby nie odgwizdany faul, to jeden z piłkarzy Levante wyszedłby sam na sam z Courtois. Kolejna kontrowersja.

59'

Zmiana w Levante. Ivanschitz za Simao.

58'

Podopieczni Simeone zdecydowanie przycisnęli. Levante zmuszone do desperackiej defensywy.

56'

Kolejne szanse Turana! Arda został najpierw zablokowany po składnej akcji Atletico, a następnie głową posłał piłkę nad poprzeczką!

55'

Kartka dla Tiago.

54'

Szansa dla Atletico! Diego Costa świetnie poradził sobie z rywalem, po czym rozegranie piłki przez gości pozwoliło dojść do dobrej okazji Turanowi, ale ten został zablokowany!

53'

Po kornerze znowu świetnie ustawieni byli piłkarze Caparrosa. Zero zagrożenia z własnej najsilniejszej broni stwarza dziś Atletico.

53'

Kontratak Atletico, Adrian zostaje zablokowany przez Juanfrana i rzut rożny.

52'

Nieco ponad 22 tysiące widzów dzisiaj na Estadio Ciudad de Valencia.

51'

Po wrzutce Diopa Simao zgrał piłkę głową wprost w ręce Courtois.

51'

Bardzo ładnie teraz sobie rozgrywają piłkę gospodarze. Atletico jest zaskakująco bezradne.

48'

Keylor Navas pewnie chwyta piłkę po wrzutce Turana.

46'

Pierwsza akcja gości zakończona zablokowanym strzałem Gabiego zza szesnastki.

46'

Wznawiamy grę!

46'

... oraz Arda Turan za Raula Garcię.

46'

Dwie zmiany w przerwie w Atletico. Adrian za Davida Villę...

17:46

Prawdziwą wojnę wytoczyli piłkarze Levante swoim walczącym o mistrzostwo Hiszpanii rywalom i nieoczekiwanie prowadzą 1:0 po samobóju Filipe Luisa. Atletico na razie dość bezbarwne, ale to zasługa naprawdę zmotywowanych gospodarzami. Jeśli goście nie ogarną się w drugiej połowie, to znacznie sobie utrudnią walkę o mistrzostwo kraju.

45'

Koniec pierwszej połowy! Levante - Atletico 1:0 do przerwy.

45'

Po centrze Gabiego Raul Garcia fauluje w ofensywie Rubena.

43'

Faul w ofensywie Diego Costy na Keylorze Navasie.

40'

Uderzenie z dystansu Casadesusa na wiwat.

39'

Dobrze na razie bronią przy stałych fragmentach zawodnicy Levante. Atletico wciąż przegrywa w Walencji 0:1.

38'

Alderweireld zdobył rzut rożny dla swojego zespołu.

36'

Włączył się świetnie do akcji Alderweireld, ale płaski strzał Belga broni Navas i po chwili łapie też jego dośrodkowanie!

35'

Trafiony ręką przez zastawiającego się Mirandę Casadesus. Robi się nieładnie na murawie.

35'

Bardzo brzydkie zachowanie Sissoko i Diego Costy. Sędzia mógł obu zawodników pokarać nawet czerwonymi kartkami, ale widocznie starcia nie zauważył.

33'

Groźną akcję gospodarzy w ostatniej chwili zatrzymuje Joao Miranda.

32'

Z rzutu wolnego Diop uderza wprost w ręce Courtois.

30'

Goście chcieli zaskoczyć rywala szybkim rozegraniem rzutu wolnego, ale Juanfran był czujny i przerwał akcję Atletico.

29'

Zdecydowanie uspokoiło się to widowisko. Mało dzieje się teraz na murawie.

26'

Gol na 1:0.

23'

Po kolejnym kornerze dla Atletico piłka wylatuje poza pole karne, gdzie na strzał z dystansu decyduje się Villa, ale uderza obok bramki.

22'

Dośrodkowanie Gabiego z rzutu rożnego, spory błąd Navasa, ale na jego szczęście piłka wychodzi na korner.

21'

Diego Costa znowu nie był na spalonym, pomimo sygnalizacji sędziego! Brazylijczyk i tak jednak nie pokonał Navasa!

19'

Diego Costa przed polem karnym przewrócił się w starciu z rywalem, ale sędzia nie przerwał gry.

18'

Kibice Atletico bardzo głośno śpiewają właśnie swój hymn.

17'

Keylor Navas teraz pewnie chwyta piłkę po centrze Koke ze stałego fragmentu gry.

15'

Faul w ofensywie Costy na Navarro.

15'

Keylor Navaaas!!! Bramkarz Levante genialnie broni strzał z półobrotu Raula Garcii, a chwilę później w łatwej sytuacji pudłuje Villa!!!

12'

Gospodarze mieli rzut rożny, po którym dobrze wybronili się piłkarze Diego Simeone.

11'

Nieudana wrzutka Gabiego z rzutu wolnego dla gości.

10'

Oho, Diego Costa mógł wyjść sam na sam z Navasem, ale sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego.

9'

Fatalnie zaczęli ten mecz goście, teraz będą musieli znacznie zmienić własne plany na ten mecz.

8'

Już odpowiedź gości, ale strzał z dystansu Villi łapie Keylor Navas.

8'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, gdzie pechowo klatką piersiową piłkę do własnej siatki kieruje Filipe Luis i Atletico przegrywa w Walencji!

7'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Samobój Filipe Luisa!

6'

Gospodarze wywalczyli dla siebie rzut rożny.

4'

Diego Costa w polu karnym rywala zakręcił obrońcą rywala, po czym jednak stracił piłkę na rzecz Navasa.

3'

Komplet widzów na Estadio Ciudad de Valencia, ale to głównie dlatego, że do Walencji zjechało się aż 9 tysięcy kibiców gości.

2'

Pierwsza szansa dla Atletico zakończona nieudanym strzałem Tiago z kilkunastu metrów.

1'

Obie drużyny już na murawie. Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

16:35

Przypomnijmy, Atletico w ostatnich trzech meczach musi zdobyć sześć punktów na dziewięć możliwych, żeby bez oglądania się na rywali wywalczyć tytuł mistrzowski. Dzisiaj Los Colchoneros grają z Levante, za tydzień zmierzą się u siebie z Malagą, by na koniec wybrać się na Camp Nou na mecz z Barceloną. Dlatego też podopieczni Simeone muszą się postarać, aby na kolejkę przed końcem mieć już mistrzostwo w garści i zostać przywitanym 'szpalerem' przez Katalończyków.

16:22

W Levante dzisiaj decyzją trenera nie zagrają Nabil El Zhar, Baba Diawara, Miguel Pallardó, Issam El Adoua, Pedro Ríos i Nagore. Poza składem Atletico z kolei znaleźli się: zawieszony Juanfran, kontuzjowany Cristian Rodriguez, Jose Gimenez, Jose Sosa.

16:20

Rezerwowi Atletico: Daniel Aranzubia, Javi Manquillo, Emiliano Insua, Mario Suarez, Diego, Arda Turan, Adrian Lopez.

16:19

Rezerwowi Levante: Javi Jimenez, Sergio Pinto, Andreas Ivanschitz, Hector Rodas, Angel Rodriguez, Jordi Xumetra, Nikos Karabelas.

16:18

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

15:59

W dotychczas rozegranych meczach 36. kolejki La Liga: Rayo - Athletic 0:3, Barcelona - Getafe 2:2, Malaga - Elche 0:1, Osasuna - Celta 0:2, Valladolid - Espanyol 1:0, Almeria - Betis 3:2. Dzisiaj jeszcze Sevilla zmierzy się z Villarreal, Real Madryt z Valencią, a jutro Real Sociedad podejmie Granadę.

15:56

Levante z kolei jest już bezpiecznym zespołem środka tabeli. Podopieczni Joaquina Caparrosa zajmują obecnie 11. miejsce w lidze, ale przed tym spotkaniem zapowiedzieli, że zrobią wszystko, żeby zepsuć sytuację swoim dzisiejszym rywalom.

15:50

Jak już tydzień temu wspominałem przy okazji meczu Atletico z Valencią, to właśnie Walencja zadecyduje o tytule mistrzowskim dla Los Colchoneros. Podopieczni Diego Simeone zdali pierwszy egzamin na Estadio Mestalla, zwyciężając 1:0 po bramce Raula Garcii. Teraz Atletico musi zwyciężyć na mniejszym Estadio Ciudad de Valencia przeciwko Levante, a wtedy już praktycznie nic nie będzie mogło odebrać mistrzostwa zespołowi ze stolicy. Obecnie Atleti mają trzy punkty przewagi nad Barceloną i sześć nad Realem, ale mają też od Królewskich jeden mecz rozegrany więcej.

15:40

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym Levante zmierzy się z liderem rozgrywek, Atletico Madryt.