Niedziela, 27 kwietnia 2014, godz. 21:00
FC BarcelonaFC Barcelona
22:52

22:51

22:49

Tito Vilanova chyba czuwał dzisiaj nad swoimi podopiecznymi, którzy w sposób niewiarygodny wygrali spotkanie, którego nie mieli prawa wygrać. Dwa gole samobójcze Villarreal, a potem gol Messiego na wagę trzech punktów. Barcelona wciąż jest w grze o tytuł mistrza Hiszpanii, choć wszystko jest w rękach Atletico Madryt. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Za chwilę dodam jeszcze brakujące bramki.

93'

Koniec! Jakimś cudem Barcelona pokonuje Villarreal 3:2!

91'

Żółta kartka teraz dla Alvesa za nieustanne dyskusje.

90'

Żółta kartka dla Caniego. Trzy minuty doliczone.

90'

Sergi Roberto zmienia Pedro.

89'

Brzydki faul Triguerosa na Alvesu i żółta kart.a

87'

No, bardzo niepewnie interweniował teraz Pinto po rzucie wolnym dla Villarreal, ale wszystko kończy się dla Barcy szczęśliwie.

86'

Co za dziwna sytuacja! Nie było faulu Busquetsa na Aquino, a jeśli sędzia takiego dopatrzył się, to w polu karnym. Tymczasem jest rzut wolny i żółta kartka dla gracza Barcy.

84'

Uche zmienia Giovaniego.

84'

83'

Genialna akcja Barcy! Busquets górą do Ceska, ten głową idealnie do Messiego, który wreszcie pokonuje Asenjo! Barca prowadzi na El Madrigal!

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

82'

Asenjo! Genialna parada bramkarza Villarreal po strzale z rzutu wolnego Messiego!

79'

Samobój drugiego stopera Villarreal! Po jednej z miliona centr Daniego Alvesa piłka spada na głowę Musacchio, który totalnie przypadkowo pakuje ją do własnej siatki! Remis!

78'

NIESAMOWITE! GOL SAMOBÓJCZY MUSACCHIO!

77'

Jakiś kretyn rzucił na murawę do Daniego Alvesa banana, a Brazylijczyk go... zjadł. Świetna reakcja obrońcy Barcy na obrzydliwe zachowanie jednego z kibiców gospodarzy.

75'

Rzut rożny dla Barcelony po odbitym uderzeniu Fabregasa.

72'

Wysoką, kolejną centrę Alvesa pewnie chwyta Asenjo.

68'

66'

Dani Alves otrzymuje piłkę na prawym skrzydle, zagrywa mocno i płasko w pole karne, gdzie niefortunną interwencją pakuje ją do własnej siatki jego rodak, Gabriel! Barca wciąż w grze.

65'

GOOOOOOOOOOOOOOLL!! Trafienie samobójcze Gabriela!

62'

A Cristian Tello zmienia Alexisa.

62'

Cesc Fabregas zmienia Xaviego.

61'

Andres Iniesta uderza zza pola karnego tuż obok bramki Villarreal!

59'

57'

Jeszcze jeden groźny strzał z wolnego Messiego, który z trudem broni Asenjo!

56'

Faul taktyczny Mario na Messim i żółta kartka.

55'

Co za akcja Villarreal! Aquino dośrodkowuje w pełnym biegu idealnie na głowę wbiegającego Triguerosa, który z kilkunastu metrów pokonuje Pinto!

55'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Manu Trigueros!

54'

Asenjo teraz świetnie broni strzał z rzutu wolnego Leo Messiego!

53'

Będzie chyba potrzebna zmiana, bo po starciu z Asenjo Alexis Sanchez wciąż nie doszedł do końca do siebie.

51'

Indywidualna szarża prawą strona Leo Messiego, po której uderzenie z 16 metrów dobrze odbija Asenjo!

50'

Po rzucie rożnym dośrodkowanie Messiego pewnie chwyta Asenjo.

49'

Starcie w polu karnym Asenjo z Alexisem, a kartkę dostaje Chilijczyk, co za głupota sędziego.

46'

Wracamy do gry i zaczynamy drugą połowę spotkania!

21:55

21:49

Gol z końcówki pierwszej połowy Caniego sprawia, że to gospodarze schodzą na przerwę w znacznie lepszych nastrojach. Czy Barcelona się jeszcze pozbiera w drugiej połowie? Katalończycy nie wyglądają na takich, którzy nie wiadomo jak bardzo pożądają dziś zwycięstwa i trudno im się dziwić.

45'

Koniec pierwszej połowy! Villarreal prowadzi z Barceloną 1:0.

45'

Szybka kontra Villarreal! Jonathan Pereira zagrywa idealnie między stoperów do wbiegającego Caniego, który z pierwszej piłki pokonuje Pinto! 1:0 dla gospodarzy!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Cani!

46'

Bartra ratuje Barcelonę! Świetnie wpadł w pole karne Giovani i przed Pinto wycofał piłkę do Aquino, którego zmierzający do bramki strzał wybija Bartra!!! Wciąż 0:0!

42'

W odpowiedzi groźna akcja Villarreal - Jonathan Pereira ścina do linii końcowej i zagrywa przed bramkę, ale do... Xaviego.

40'

Wreszcie jakaś składna akcja Barcelony! Alexis do Pedro, ten zostawia piłkę Xaviemu, który zostaje zablokowany!

36'

Druga już wymuszona zmiana w Villarreal w tym meczu! Schodzi z boiska kontuzjowany Tomas Pina, a wchodzi Javier Aquino.

34'

Mnóstwo bezproduktywnych wrzutek w pole karne w wykonaniu Barcelony. Niby kto ma je przejmować? Messi?

30'

Kolejne dobre piąstkowanie Jose Pinto i sytuacja wyjaśniona.

30'

Rzut rożny dla Villarreal po interwencji Mascherano.

29'

Fatalna strata Daniego Alvesa na własnej połowie, piłka wędruje na skrzydło do Caniego, który zagrywa minimalnie za mocno przed bramkę do Giovaniego! Było blisko.

27'

Barcelona przycisnęła, ale jej akcja zakończyła się spalonym Pedro.

25'

Cani wywalczył rzut rożny dla Villarreal, po którym Jose Pinto popisuje się naprawdę efektownym piąstkowaniem.

24'

Wreszcie jakaś akcja Villarreal, po której strzałJonathana Pereiry zostaje zablokowany przez obrońców Barcelony.

22'

Płaski strzał z dystansu Iniesty mija bramkę Żółtej Łodzi Podwodnej.

20'

Indywidualna akcja Pedro i uderzenie, które blokuje ofiarnie Musacchio. Piłka trafiła w rękę ustawionego w polu karnym Argentyńczyka i to jest spora kontrowersja.

18'

W odpowiedzi uderzenie z dystansu Mario Gaspara mija bramkę Pinto.

17'

Asenjo! Kolejna szarża Messiego, Argentyńczyk uderza zza obrońcy, ale bramkarz Villarreal broni nogami!

16'

Messi wpada w pole karne, rozgrywa piłkę z Alexisem, po czym został czysto zablokowany przez rywala.

16'

Minuta ciszy przed meczem Villarreal BarcelonaMinuta ciszy przed meczem Villarreal BarcelonaMinuta ciszy przed meczem Villarreal Barcelona

14'

Jest wymuszona zmiana. Schodzi kontuzjowany Perbet, w jego miejsce Pereira.

15'

Dani Alves niecelnie uderza z dystansu.

12'

Jakiegoś urazu doznał Jeremy Perbet, który teraz potrzebuje pomocy medycznej.

11'

Bardzo blisko bramki dla Barcy! Alexis przedarł się w polu karnym pod linię końcową i zagrał piłkę przed bramkę, gdzie w ostatniej chwili przeciął ją Musacchio, tylko korner!

8'

Rzut wolny dla Barcelony z 25 metrów, do piłki podchodzi Xavi i uderza celnie, ale zbyt lekko by zaskoczyć Asenjo.

7'

Była doskonała okazja do wyprowadzenia kontry dla Villarreal, ale Cani fatalnie zagrywał w kierunku wychodzącego sam na sam Dos Santosa!

5'

Pięć minut gry za nami. Barcelona oczywiście przy piłce, Villarreal przyczajony na kontrataki, czyli klasyka w meczach z udziałem mistrzów Hiszpanii.

3'

Rzut rożny dla Barcelony po odbitym dośrodkowaniu Alvesa.

3'

Pierwsza długa piłka w kierunku Perbet, który jednak na spalonym.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i gramy!

20:59

Bardzo przejmująca chwila już za nami. Za chwilę początek meczu.

20:58

Minuta ciszy poświęcona byłemu trenerowi Barcelony.

20:56

Obie drużyny wychodzą na plac gry. Zespół Villarreal w koszulkach z napisem "Per Sempre Tito" upamiętniającym zmarłego w piątek Tito Vilanovę.

20:45

Sędzią spotkania będzie doświadczony David Fernandez Borbalan.

20:40

Kogo dzisiaj na pewno nie zobaczymy w obu zespołach? W Barcelonie kontuzjowani są Neymar, Jordi Alba, Carles Puyol, Gerard Pique, Victor Valdes oraz Jonathan dos Santos. W zespole Villarreal zabraknie za to kontuzjowanych Chechu Dorado oraz Pablo Inigueza.

20:30

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów!

20:25

W pierwszym spotkaniu Barcelony z Villarreal, rozegranym na Camp Nou, Barca zwyciężyła 2:1 po dwóch bramkach nieobecnego dziś Neymara. Dla beniaminka jedyne trafienie zaliczył Musacchio.

20:20

Pozostałe wyniki trwającej obecnie 35. kolejki La Liga: Elche - Levante 1:1, Granada - Rayo 0:3, Getafe - Malaga 1:0, Real M. - Osasuna 4:0, Betis - R. Sociedad 0:1, Espanyol - Almeria 1:2, Valencia - Atletico 0:1. Mecz Athletic - Sevilla trwa, gospodarze prowadzą 1:0. Jutro jeszcze spotkanie Celty z Valladolid.

20:15

Dzisiejsza porażka Valencii z Atletico sprawia, że siódme w tabeli Villarreal jest już praktycznie pewne gry w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Targany w ostatnim czasie problemami kadrowymi beniaminek ma obecnie siedem punktów przewagi nad ósmą Valencią i dzisiejsze zwycięstwo Żółtej Łodzi Podwodnej już matematycznie przesądziłoby o jej awansie do Ligi Europy. Nie da się ukryć, że podopieczni Marcelino Garcii będą dzisiaj grali na dużym luzie psychicznym.

20:10

Barca obecnie traci do drugiego Realu punkt, a do Atletico już siedem oczek. Blaugrana, jeśli chce jeszcze marzyć o obronie tytułu, musi wygrać wszystkie cztery spotkania do końca sezonu (w tym to z Atletico na koniec na Camp Nou), a także liczyć na przynajmniej jeszcze jedno potknięcie tak Los Colchoneros, jak i Realu Madryt.

20:05

W normalnych okolicznościach zdecydowanym faworytem tego spotkania byłaby Barcelona. Trzeci w ligowej tabeli Katalończycy jednak po dzisiejszym meczu Atletico z Valencią (1:0) niemalże stracili szanse na mistrzostwo Hiszpanii, a w dodatku podopieczni Gerardo Martino będą grali w niezwykle ciężkich nastrojach po śmierci swojego byłego szkoleniowca, Tito Vilanovy, z którym jeszcze w poprzednim sezonie zdobyli mistrzostwo Hiszpanii.

20:00

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 35. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Villarreal zmierzy się z FC Barceloną!