Niedziela, 20 kwietnia 2014, godz. 21:00
FC BarcelonaFC Barcelona
2 : 1
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
22:53

To był fenomenalny mecz z obu stron! To był pojedynek dwóch godnych siebie rywali, z którego zwycięsko wychodzi Barcelona, która jeszcze utrzymuje się w walce o mistrzostwo Hiszpanii! Athletic za tydzień z kolei zmierzy się w bezpośrednim pojedynku o czwarte miejsce z Sevillą! To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Barcelona pokonuje Athletic 2:1! Co za mecz!

91'

Co za szansa dla Bilbao! Pogubiła się obrona Barcelony, Balenziaga zagrał piłkę idealnie w pole karne do Rico, którego genialnie zablokował Mascherano! Argentyńczyk po średnim meczu notuje fenomenalną końcówkę!

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

89'

Tello!!! Hiszpan minął w polu karnym Laporte'a, po czym posłał piłkę pod Iraizozem, ale zbyt lekko i ta nie dotoczyła się do bramki!

87'

W Barcelonie z kolei Tello wchodzi w miejsce Alexisa.

86'

Toquero wchodzi jeszcze w miejsce Susaety.

85'

Mascherano w kontrataku popędził z piłką około 50 metrów i uderzył z 18 metrów ponad bramką Iraizoza!

85'

Messi świetnie sobie poradził z Balenziagą, ale potem został powstrzymany w polu karnym przez Laporte'a.

83'

Benat zmienia wśród gościu Iturraspe.

83'

Susaeta popisał się efektowną akcją na prawej stronie boiska, ale po jego centrze piłkę ofiarnie wybił głową Bartra.

82'

Alves zagrywa trochę zbyt mocno do Messiego na czystą pozycję. Piłkę przejmuje Iraizoz.

80'

Pedro od tyłu fauluje Muniaina i ogląda zasłużone żółtko.

79'

Bramkarz Barcelony teraz dość niepewnie piąstkuje dośrodkowanie Susaety.

78'

Kolejny fatalny błąd w barcelońskiej defensywie, piłka dociera przed pole karne do Susaety, który płaskim strzałem nie zaskoczył Pinto.

77'

Iraizoz teraz chciał zabawić się z Alvesem, ale się poślizgnął i omal nie stracił piłki. Był jednak faul Brazylijczyka.

77'

Muniain przechytrzył Mascherano i wywalczył w trudnej sytuacji rzut rożny.

76'

Ależ obrót spraw na Camp Nou!!! Messi potężnie uderza z rzutu wolnego, Iraizoz popełnia błąd i piłka ląduje w siatce! Barca prowadzi 2:1!

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Leo Messi!

74'

Messi faulowany tuż przed polem karnym przez De Marcosa. Żółta kartka i okazja dla Barcy.

73'

Świetna akcja Alvesa na prawym skrzydle, po czym zagrywa on piłkę do Alexisa, który wykłada ją przed bramkę do Pedro, a ten dopełnia formalności! Remis

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Pedro!

71'

Żółta kartka dla Andera za faul na Inieście.

70'

Zmiana w Barcelonie. Schodzi Xavi, wchodzi Cesc Fabregas.

69'

Iraizoz broni strzał głową Messiego, ale ten i tak był na spalonym.

68'

Już wszystko w porządku, wracamy do gry i już Adriano marnuje dobrą sytuację uderzając z 10 metrów w Iturraspe.

67'

Dani Alves złapany na spalonym po akcji Barcelony. Ucierpiał jeszcze w starciu z Brazylijczykiem Gorka Iraizoz, który potrzebuje pomocy medycznej.

64'

Zmiana w Athletiku. Mikel Rico wchodzi w miejsce Erika Morana.

61'

Ander Herrera z dystansu uderza tuż nad poprzeczką bramki Barcelony!!!

60'

Alexis zagrywa świetne podanie do Messiego, który w sytuacji sam na sam z Iraizozem uderza obok bramki!

59'

Iraizoz spokojnie łapie wrzutkę Iniesty.

58'

Iraizoz genialnie teraz zatrzymuje w bezpośrednim pojedynku Pedro!!! Co za kolejna interwencja!

54'

Piłka w siatce po raz drugi po fatalnym błędzie Mascherano i trafieniu Susaety, ale ten był na spalonym.

52'

Fatalna strata Bartry na własnej połowie, przy ogromnej bierności Alvesa Aduriz spokojnie płasko uderza z 16 metrów i pokonuje Pinto! 0:1! Pojawiają się pojedyncze białe chusteczki na trybunach.

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Aritz Aduriz!

49'

Messi z dystansu uderza bardzo niecelnie i chyba pojawiają się na Camp Nou pierwsze nieśmiałe gwizdy.

48'

Alexis faulowany tuż przed polem karnym Athletiku. Rzut wolny dla Barcy.

47'

57090 kibiców dzisiaj na Camp Nou.

46'

Wracamy na Camp Nou i rozpoczynamy drugą część spotkania!

21:47

To jest naprawdę dobry mecz! Obie drużyny, a w szczególności gospodarze stworzyli sobie dzisiaj naprawdę dużo okazji, ale ze skutecznością obie są dzisiaj na bakier. Po przerwie musi być pod tym względem lepiej. Na razie mamy bezbramkowy remis.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy na Camp Nou bezbramkowy remis.

45'

Jeszcze rzut rożny na koniec pierwszej połowy dla Barcelony, ale nie ma zagrożenia dla bramki gości.

44'

Na spalonym złapany Xavi.

43'

Adriano zagrał w pole karne do Messiego, którego świetnie zatrzymał Laporte. Tylko korner dla Barcy.

41'

Barcelona ponownie wybroniła się po rzucie rożnym dla Bilbao, choć te są groźne.

39'

Kolejna interwencja Iraizoza, który tym razem po uderzeniu Pedro po składnej akcji zespołowej Barcelony!

38'

Alexis strzela teraz mocno z kilkunastu metrów, ale Iraizoz odbija piłkę!

36'

Po dośrodkowaniu Balenziagi niepewnie interweniuje Mascherano i sytuację opanowuje Pinto.

33'

Co zrobił Alexis?!!! Messi świetnym podaniem uruchomił na skrzydle Pedro, ten wyłożył 'patelnię' Sanchezowi, który z kilku metrów uderza w poprzeczkę!

31'

Niewiarygoooodneeee!!! Genialny strzał przewrotką Aduriza trafia tylko w słupek bramki Barcelony, a dobitkę Susaety z kilku metrów fenomenalnie broni Pinto!!!

29'

Była szansa na kontrę dla Barcelony, którą fatalnie psuje jednak Leo Messi.

27'

Znowu trochę więcej niedokładności na murawie.

24'

Bartra! Po rzucie rożnym i zgraniu piłki głową przez Alexisa ta trafiła przed bramkę do Bartry, ale stoper Barcy jej nie opanował!

23'

Pedro wywalczył korner dla Barcelony.

21'

Żółta kartka dla Bartry za faul taktyczni na Anderze.

21'

Balenziaga!!! Lewy obrońca Athletiku wybija piłkę lecącą do bramki po strzale z kilkunastu metrów Adriano! To byłby gol!

19'

Genialne podanie Iniesty i Messi pakuje piłkę do siatki, ale sędzia przerywa grę, bo Argentyńczyk był na metrowym spalonym.

18'

Po płaskim strzale z dystansu Alvesa Balenziaga wybija piłkę na rzut rożny.

18'

Wydaje się, że po niepewnych pierwszych minutach Barcelona odzyskała kontrolę nad spotkaniem. Alexis faulowany przez Andera blisko linii końcowej.

15'

Baskowie poradzili sobie po rzucie rożnym dla Barcelony, a chwilę później na wiwat z dystansu strzela Alves.

14'

Teraz z kolei Pedro odwdzięczył się podaniem Messiemu, ale i ten nie był w stanie pokonać Iraizoza!

13'

Pedro!!! Doskonałe prostopadłe podanie Messiego do Pedro, który jednak w fatalny sposób przegrywa pojedynek z Iraizozem!

12'

Po kolejnym rzucie rożnym dla Athletiku bronią się gospodarze. Na razie lepiej w tym meczu wyglądają goście.

11'

Po rzucie rożnym ponownie do strzału doszedł Aduriz, ale głową posłał piłkę obok bramki.

10'

Pinto!!! Świetna akcja Bilbao - idealne prostopadłe podanie za plecy Mascherano do Aduriza, który z ostrego kąta nie był w stanie jednak pokonać Pinto!

9'

Zagranie w pole karne w kierunku Leo Messiego, ale ten nie sięgnął futbolówki.

7'

I już mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Ukarany nią Ander Iturraspe za bezpardonowy faul taktyczny na Pedro.

6'

Na razie bardzo dużo niedokładności w obu zespołach. Z niej rodzi się kontra dla Basków, którą marnuje Muniain.

4'

Aduriz ucierpiał w starciu powietrznym z Songiem. Napastnik Athletiku się szybko jednak podnosi.

2'

Spora nerwowość w poczynaniach gospodarzy, którzy są atakowani przez rywala już na własnej połowie.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

21:00

Sędzią spotkania będzie pan Juan Martinez Munuera.

20:59

Wychodzą na plac gry piłkarze obu drużyn. Realizator pokazał nam nieobecnych dzisiaj zawodników z Neymarem, Busquetsem, Pique i Puyolem na czele i dosłownie rząd przed nimi Agnieszkę Radwańską. Zazdrościmy... :)

20:56

Bardzo mało widzów dzisiaj na Camp Nou. Kibice jakby stracili zaufanie do swoich piłkarzy po ostatnich wynikach. Nie wiem, czy znajdzie się 40-50 tysięcy widzów na trybunach.

20:55

Dzisiaj w loży honorowej mecz obejrzy Agnieszka Radwańska. Za weekendową grę w meczu z Hiszpanią w Pucharze Federacji na pewno sobie na to zasłużyła.

20:49

Kogo dzisiaj brakuje w obu zespołach? W Barcelonie nie ma kontuzjowanych Valdesa, Puyola, Pique, Alby, Neymara oraz zawieszonego za kartki Busquetsa. W Athletiku nie zobaczymy z kolei Guillermo, Ibaia Gomeza, Kike Soli oraz Ekizy.